Sněžné bratrstvo

• Španielsko La sociedad de la nieve (viac)

Po havárii letadla v odlehlém srdci jihoamerických And musí pasažéři, kteří se štěstím přežili, spojit síly a spolehnout se jeden na druhého, aby se dostali zase domů. (Netflix)

noriaki

Tyhle survival filmy mám hodně rád a když jsou ještě ke všemu nevybájené, tak jsem jim ochoten ledacos odpustit. Přidejte k tomu fakt, že ho porovnávám s adaptací z devadesátého třetího, která je mnohem lepší v nespolehlivých vzpomínkách než ve skutečnosti, a je jasné, že budu při hodnocení nesoudný. Vcelku bych ani nemusel, protože tohle mrazivé drama má jen málo očividných nedostatků. Jde víc do hloubky než jeho americký předchůdce, postavy jsou sympatičtější a s hlubšími charaktery. Bohužel až na pár výjimek jsou pořád zaměnitelní a téměř nezapamatovatelní. Kniha v tomhle funguje mnohem lépe, protože je ještě o pořádný kus drsnějí a pochopitelně je tu větší prostor na to vytvořit si k postavám vztah. V rámci toho co se natočit muselo a co natočit šlo, je to špička. Za některé scény by si film zasloužil zařazení do kategorie horor. ()

Pavlínka9

Film "Přežít" z roku 1993 znám moc dobře a je to něco, na co nezapomenu do konce života...Tudíž příběh havárie v Andách mi není cizí. Sněžné bratrstvo je za mě moc hezky natočené a přiblížen příběh, který obletěl celý svět. Šli podle mě více do detailu - ať už jmény a údaji o cestujících, formu vypravěče, kterého tam po určitou dobu příběhu máme, ale také ukázka dané havárie, kterou si buď chcete pustit znovu a nebo na ni zapomenout, protože je tam opravdu detailně ukázáno, co se stalo (ano,pustila jsem si ji zpomaleně a znovu).... Vždy přemýšlím jak hrozné to pro přeživší i zemřelé muselo být a co všechno si museli vytrpět...Tohle vás určitým způsobem poznamená a já si myslím, že i tento film. A to je dobře... ()

rockwoman

Skvělý výběr herců, atmosféra, nepříjemné pocity a snad jen sluneční paprsky jako naděje, že zase přežili další den v mrazivém bílém nekonečnu k zbláznění. A v ten moment, kdy někteří z nich měli to štěstí obejmout zase své blízké, tak i slza ukápla...Stejně jako Přežít z devadesátek, tak i po třiceti letech tentokrát ve španělském podání pro mě rozhodně působivé... ()

Master19

Film z roku 1993 jsem neviděl, takže jsem si mohl tuhle verzi náležitě "užít". Silný příběh, kdy se prostě sere co může. Další a další hřebíčky a přesto to třetina přežije. Neuvěřitelné. Opravdu by mě zajímalo, jak bych se tam zachoval, ale současně ze všech sil doufám, že to nikdy nikdy nikdy nebudu muset zjistit. Po filmařské stránce velmi kvalitně udělané s minimem dnes tak oblíbených a mnohdy rušivých flashbacků. Prostě syrový film bez kompromisů. ()

bizz_mjc

Nově natočené známé téma. Povedeně natočené. Možná trochu dlouhé, ale zas díky tomu víc poznáváte postavy a dostáváte se s posádkou na jednu loď. ()

fabecc1222

Film Přežít ze začátku devadesátek je určitě jeden z mých oblíbených filmů mého dětství, kdy jsem ujížděl na katastrofách všeho druhu a tak ani příběh ragbistů nemohl chybět. Neodolal jsem ani tak novému zpracování, které už mě ale nedokázalo vtáhnout tolik jako film s Hawkem v hlavní roli. Ani nevim proč. Některé scény vypadají skoro identicky. Jde poznat, že oba dva filmy se vesměs drželi co nejvíce reálného zpracování, ale Sněžné bratstvo mi přišlo tak  nějak "chladné" (hahaha), hodně odtažité, to i přesto, že tvůrci avizovali, že se chystají zaměřit na postavy, ale i tak se v nich člověk těžko orientuje, protože jen málo z nich má nějakou výraznější scénu, podle které si jí můžete zapamatovat. Pochopitelně se dle očekávání vydařilo technické zpracování a mrazivá atmosféra, která z filmu doslova trčí. ()

hroubek

Hodně silná a strhující podívaná. Většina z nás o tomto příběhu někdy v životě slyšela. Mnozí viděli i film Přežít. A teď tu máme díky Netflixu novou verzi, která opravdu stojí za to. Režisér J.A. Bayona je velmi šikovný režisér, který umí točit. Má řemeslo v ruce, umí pracovat s napětím a atmosférou, má cit pro vyprávění a hlavně je to moc dobrý režisér - Nic nás nerozdělí nebo Volání netvora jsou krásnou ukázkou jeho talentu a všestrannosti. Bayona s úctou a respektem vypraví tento příběh, který je zpočátku velmi pozitivní, aby se po pár minutách proměnil v mrazivé peklo. Scéna s pádem letadla je intenzivní, silná a nepříjemně realistická. A Bayona jí natočil skvěle a tahle scéna patří k tomu nejlepšímu, co ve filmu uvidíme. A po této scéně se ukáže největší problém filmu, a tím je jeho délka. Při sledování budete čekat na určité momenty, které musí přijít a film tím malinko ztrácí. Opravdu by prospělo, kdyby byl film ve své vypravěčské části údernější. Samozřejmě, že moc dobře chápu, proč je to tak natočené, ale jako diváka mě to lehce vytrhávalo. Pak přijde poslední půlhodinka, která je parádní a všechny emoce se dostaví, tak jak mají. Film má nádhernou kamerou, boží hudbu od Michaela Giacchinoa a výpravu a rekvizity. Sněžné bratrstvo je silný a působivý film, škoda jen že není o trochu kratší a údernější. ()

Trustme

Bohužel kultovní status krále survival/catastrophic movies dle skutečné události u mě bude nadále držet Přežít (1993) Franka Marshalla, který mě před třiceti lety i díky kino atmosféře uhranul a emočně rozsekal o mnoho více než Sněžné bratrstvo. Zázrak v Andách je tak silné téma, příběh, že ho nelze špatně zpracovat a vždy bude svírat divákův hrudník. Pro novou generaci je tato slavná událost zpracována hispánsky náležitě drsně a kvalitně, nicméně jde prostě o natolik známý příběh, že opět ho zpracovávat mi přijde zbytečné. Ale jednou za čtvrt století se to může připomínat v nových, technologicky lepších verzích. A prostě to vysvobozující finále miluju a dopřeju si to v jakékoliv podobě. Doporučuji zhlédnout i dokument z natáčení Sněžné bratrstvo: Kdo byli ti v horách. ()

cross

Vzpomínám si, že původní Alive mě nějak extra i přes velmi silný příběh nebavil (ale možná je pravý čas mu dát další šanci). Society of snow je ale jiná písnička - syrové převykládání velmi silného a emotivního příběhu s neokoukanými herci, perfektním technickým zpracováním a skvělou hudbou (Giacchino se v mých uších konečně díky Batmanovi stal prvotřídním skladatelem a tady vzestupný trend jen potvrzuje). Souhlasím že délka 140 minut má spoustu hluchých míst, ale i možná díky tomu, že je film tak dlouhý a že si v podstatě prožíváte celý neskutečný boj o přežití společně s hrdiny, je závěrečná katarze naprosto odzbrojující, ale současně velmi citlivá. Díky podobným filmům si snad leckdo uvědomí, že jakýkoliv boj se prostě nikdy nesmí vzdát dokud není úplný konec! Bravo! 4 1/2* ()

cpt.Lynch

Velmi syrově ztvárněné, tohle sněžné peklo. Technicky na výši. Solidně zahrané, uvěřitelné. Bez zbytečného patosu. Je to o fous lepší než Přežít, ale to je spíš dáno časovým odstupem a technickými možnostmi. 4,5* ()

vyfuk

Jednoduše řečeno strhující od začátku až do konce. Netrpělivě očekáváte, co se bude dít a jak to skončí. Vystavěno skvěle, decentně a silně. ()

Maynard.

Měli to hodně těžký tím, že originál "Přežít" znám uplně nazpamět, fakt sem to viděl klidně 10 krát. A ten příběh mě odjakživa fascinoval. Tenhle film je stejně dobrej, vlastně je i hodně podobnej (vono taky co chceš jinýho vymejšlet). Asi je tu víc záběrů na celkový hory, a ten konec je možná zbytečně delší. Ale já , jakožto fanoušek Přežít, sem hodně spokojenej. Asi nejsilnější je porcování masa (na tajňačku) a taky lavina. Když už si říkáš, že je všecko v hajzlu a seš na dně sil, tak tě prostě přejede lavina a půl přeživších umře, brrr. Jo a taky týpěk, kterej si kvůli tomu, že mu vytekly nervy nepatrně roztrh kůži na noze, což se stalo jeho zkázou. Povedlo se! ()

sedm.1

Původní verzi Alive jsem neviděl, takže nemohu porovnávat, nicméně z tohoto remaku bohužel zrovna dvakrát odvázaný nejsem. Já zde tedy rozhodně nehodlám házet rozumy o to, že se jedná o nekvalitní filmařinu, naopak, především po technické a atmosférické stránce je Sněžné bratrstvo zatraceně vyspělou podívanou, která musí v těchto ohledech nadchnou nejednoho filmožrouta, ovšem já mám s tímto snímkem jiný problém, který navíc považuji za poměrně zásadní, a to že jsem se během těch sto čtyřiceti minut až nepříjemně často bohužel dost nudil. Z mého pohledu by tak tomu jistě prospělo nemalé prostříhání, jelikož těch scén, které neměli pro děj prakticky žádný význam, tu je vážně dost a jen zbytečně narušují záživnost a plynulost celého filmu. Jinak mi i připadlo, že po celou dobu se zde vyskytuje i poměrně málo vyhrocených, či jakýmkoliv směrem vygradovaných momentů, s čímž je pak spojeno i minimální množství napětí, což by v podobném filmu také určitě nemělo chybět, a co se týče postav, i zde bych uvítal rozhodně větší výraznost, a to především u jednotlivců, kdy mě tam po celou dobu skutečně nezaujal ani jeden z přítomných hrdinů, k čemuž ovšem nemalou měrou přispěl i takový nemasný, neslaný casting. Abych ale jen nekritizoval, tak krom zmiňované působivé atmosféry a technického zpracování mě tu určitě oslovili i silné emoce, fungující prakticky po celou dobu a opomenout určitě nemohu ani přesvědčivost určitých scén, ze kterých skutečně běhal mráz po zádech, prostě do takové situace by se opravdu nechtěl dostat nikdo. Já tak ve výsledku musím zopakovat, že Sněžné bratrstvo je kvalitně natočený a zajímavý film, mě osobně ale z mnoha důvodů až tolik nechytil, a popravdě bych si na toto téma, respektive událost, dokázal představit daleko intenzivnější zážitek, než který jsem si odnesl právě z tohoto španělského projektu. ()

xLIGHTx

Pre divákov, ktorí nepoznajú filmové spracovanie Alive (Prežiť) z r. 1993, prípadne neprišli do kontaktu so seriálom Yellowjackets (čo je vlastne akási mysteriózna variácia, ale prevažne so ženským osadenstvom), ani nepoznajú príbeh týchto športovcov trebárs z dákych článkov, tak pre tých môže byť aktuálny Netflix projekt zaujímavý. Inak, v podstate žiaľ trochu akoby zbytočný film. Jasné, remaky, rebooty sú in. Škoda, že nová snímka divákov už trochu znalých príbehu rugby teamu z lietadla (a dáky ten kanibalizmus k tomu) nevie až tak veľmi prekvapiť, resp. neponúka nejakú veľkú pridanú hodnotu, na čom mohli autori teda zapracovať. Celkovo pôsobí Snežné bratstvo trošku ako nosenie dreva do lesa. No nič, v rámci čierneho humoru, tak za tri ozobkané rebierka, ehm, teda za tri silnejšie hviezdy. (; ()

coscarelli

Oproti "sánkovačke" z 93ho je pretiahnutý, vernejší, ale ja som "neveriaci". Rýchlejšia odsýpačka by viac prospela, takto nebola ani zima ani mráz, len Digi- prach. Pomaly, ale rýchlo odhrnuté. ()

FilmysMartym

Tento film je dalším, který skvěle demonstruje nezlomnost lidského ducha. Hraje na emoce, hudba od Giacchina parádní a po stránce střihu se objevilo hned několik moc povedených přechodů a celkové uspořádání filmu po dramatické stránce film pěkně graduje. ()

666Carnage

Viděl jsem i původní verzi, takže jsem měl možnost porovnat. Netflix verze je pěkně natočena a když letadlo havaruje, tak mě občas i něco zabolelo. Herci jsou sympatičtí a dost jim fandíte. Sice každý ví, jak tohle dopadne i tak se dá film pěkně užít. Film má skoro dvě a půl hodiny, ale není tu žádný prostor pro hluchá místa nebo nudu. 80% ()

Vajonek

Před zhlédnutím filmu jsem sice neměla o události z roku 1972 příliš informací, nějaké hlavní body jsem ale věděla. Takže jsem si trochu říkala, jestli se náhodou nebudu 2,5 hodiny trochu nudit, jestli mě má ten film ještě čím překvapit, upoutat. No a ve výsledku jsem od prvních minut seděla jak přikovaná. Přesto, že jsem zhruba věděla, co v dalších minutách přijde, bylo to udělané tak syrově, autenticky, že jsem po většinu času byla napjatá, skoro jako kdybych byla v těch Andách spolu s hrdiny; spolu s nimi jsem trnula, zatínala zuby, uhýbala očima od řítící se laviny nebo porcování oběda. Nakonec ani o některá ta překvapení nebyla nouze (skvělá volba ohledně osoby vypravěče příběhu, šoky střídalo dojetí...). Tohle vše, stejně jako např. dobří neokoukaní herci nebo skvělá hudba udělaly z toho samo o sobě až fascinujícího neskutečného, i když skutečného příběhu na obrazovce záležitost, která vyvolává pestrou škálu emocí a zároveň i (nevyděračsky, nepateticky) nutí přemýšlet. Nad smyslem lidského bytí a konání, nad významem přátelství, pospolitosti, nad strašidelností i krásou náhod a zázraků... Doporučuji a jen přemýšlím, zda si (časem) dát i starší vyobrazení události v podobě Přežít, s nímž jsem dosud neměla tu čest. Ještě uvidíme, zatím si budu asi chvíli držet nadšení ze Sněžného bratrstva. 90 %. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (viac)

Lednové tipy z VOD služeb

23.01.2024

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)