Sněžné bratrstvo

• Španielsko La sociedad de la nieve (viac)

Po havárii letadla v odlehlém srdci jihoamerických And musí pasažéři, kteří se štěstím přežili, spojit síly a spolehnout se jeden na druhého, aby se dostali zase domů. (Netflix)

shade000

Ťažko opisovať takýto film, každopádne je to vynikajúco natočené... "There is no greater love than that which gives one's life for one's friends." ()

TOMEK17

8/10. Vizuálně ohromující a emocionální survival drama založené na skutečném příběhu. Postavy jsou zajímavé na sledování a díky pohlcujícímu filmovému zpracování a dostatečně dlouhé stopáži získáte opravdu dobrou představu o tom, jaké to bylo být v jejich pozici. Už jsem viděl několik filmů J. A. Bayony a toto je snadno jeho dosavadní nejlepší dílo a jeden z nejlepších posledních filmů Netflixu. ()

George8

Díky za to, že to můžeme vidět! Verzi z roku 1993 jsem viděl a líbila se mi, ovšem tahle se mně líbí ještě mnohem víc. Naskakuje mně z toho husina a to mám v pokoji přes 21 stupňů. Tohle se vážně stalo, jako v tom filmu… ()

jprmusic

Ve srovnání s "Alive" ubohá sračka - všechno špatně - ano, 30 let poté se to dá natočit filmařsky lépe - ale jinak je "Alive" o parník jinde - mám jen jednu otázku - proč? SHINING taky nikdo nezkouší natočit znova ...... ()

Venom666

Před 30 léty natočený film Přežít je mhohem lepší. I ten pád letadla tenkrát natočili líp. Toto nové zpracování je zaměřeno hlavně na vykecávačky ve sněhu možná i proto ten divný název a 2,5 hodiny je opravdu moc, to už místama dost nudilo. ()

epoh

Ja nevim, no... je tam zajimava prace s naraci, ale nekdy az moc viditelny CGI a tlačení na city to srazi, vcetne nerealistickeho maskovani ()

PichyjePan

Nejsem fanouškem remaků, ačkoliv ne vždy jsou špatné a někdy dokonce lepší než originál. Tady ale přichází zásadní otázka. Potřeboval originální snímek nebo v tomto případě tragická událost, jež se stala, znovu natočit? Ne, nepotřebovala. Je tento remake něčím přínosným oproti původnímu snímku? Ne, není. Což je asi největším problémem, jelikož film je jinak kvalitní téměř po všech stránkách, kromě délky. Ta by se dala ještě zkousnout u nějakého filmu, který má co nabídnout, ale ne, když se to hemží zcela zbytečnými dialogy. ()

koty2201

Pre mňa nebola táto historická udalosť až tak známa. Keď nad tým tak premýšľam, tak určite som o nej viackrát počul, ale nevenoval som tomu veľkú pozornosť. Viem, že existuje film z roku 1993, Prežiť, ktorý popisuje kvalitne tieto udalosti tiež. Napriek tomu je táto prerábka rovnako skvelá ako pôvodný film. Dokonca vznikla aj talianska verzia už v roku 1976, ale tá tak dobrá podľa všetkého, nie je. Ja mám takéto tragické udalosti z histórie rád. Hlavne ak vedia výborne preniesť atmosféru boja o život aj na mňa. Nie že by som sa vyžíval v ľudskom utrpení, ale dojímavé momenty a napätie mám rád.  Society of the Snow rozpráva príbeh o havárii lietadla uruguajských hráčov rugby v juhoamerických Andách. Chalani išli na dovolenku do Čile, ale niekoľko kilometrov odtiaľ dostali turbulencie a vrazili do skál. Teda po svahu sa skĺzol len trup lietadla a zo 45 ľudí prežilo len 16. V divočine strávili neuveriteľných 72 dní. Scenár výborne popisuje ich vzostupy a pády, ťažké dilemy, clivotu za domovom a obetovanie sa za svojich priateľov. Je to aj skvelá sonda do psychiky človeka a náhľad na to, čo s vami urobí vrodený pud sebazáchovy. Často som bol zhrozený a aj znechutený z toho, čo všetko museli podstúpiť a aké surové to všetko bolo. Či už ide o zranenia, liečenie rán, pojedanie svojich kamarátov (áno, netvárte sa hrdinsky, aj vy by ste boli kanibali, keby sa vám stane niečo podobné). Proste silná káva, po všetkých stránkach. Nemôžem však povedať, že film nemá aj svoje svetlé chvíľky, keď sa preživší spolu len tak rozprávajú a žartujú, aby sa aspoň nejak rozveselili a povzbudili. Herecky nemám koho konkrétneho vypichnúť, pretože jednak sú to latinskoamerickí herci, ktorých nepoznám. Zároveň všetci odviedli kvalitnú prácu a myslím, že jednotlivých športovcov, ktorí bojujú o prežitie, stvárnili s gráciou. Ale predsa len film vyzdvihuje jedného chlapca, ktorý je pomyselným hlavným hrdinom, a to predstaviteľ Numa (Enzo Vogrincic). Mimochodom, pripomína mi Adama Drivera. Jedno mínus, čo sa týka postáv, by som mal. Nikoho z cestujúcich vám tvorcovia bližšie nepredstavia. Zároveň to chápem, pretože predstaviť aspoň 16 zachránených trochu bližšie... na to nebol čas a ani priestor. Technicky musím na filme pochváliť prácu s kamerou. Respektíve film ponúka pekné zábery na samotné lietadlo a preživších. Hlavne keď ide o detaily na ich výrazy v tvárach. Samotná havária za použitia štipky CGI pekne nevyzerala, ale to nevadí. Za to lámanie končatín pri náraze bolo zaujímavé (hnus, a až príliš realistický). Taktiež musím vyzdvihnúť mieru detailov, čo sa týka rekvizít, masiek a kostýmov. Sú dosť blízko realite, keď to porovnám s fotkami z nehody (áno, chalani sa tam aj fotili). Napriek tomu, čo sa stalo, to prostredie hôr je vo filme naozaj nádherné. Hudba bola podmanivá tiež a dobre dopĺňala jednotlivé momenty. Takže ak má niekto rád tento žáner a má trochu silnejšiu povahu, myslím, že ho čaká veľmi solídny filmový zážitok. A určite sa jedná už teraz, o jeden z naj filmov tohto začínajúceho sa roka. Mali by ste si to pozrieť. () (menej) (viac)

Mkartaylas56

Španělé mi tímto překvapením udělali ohromnou radost. Od režiséra Bayony jsem zatím viděl pouze Jurský svět, takže mnoho příležitostí pro ocenění jeho možných kvalit se mi dosud nedostalo. Po dokoukání Sněžného bratrstva se to ovšem konečně nabízí. Už od samotné havárie, jenž slouží jako šokující, leč působivý vstup do sněžného pekla, si mě se svým týmem dokázal omotat kolem prstu a i když by se našlo pár hluchých míst, tak celkově film šlape. Vypíchl bych výbornou práci se zvukem, velkorysé i nápadité kamerové záběry, skvěle ladící hudbu a celkově parádní kompaktnost jednotlivých scén. Stejně tak stojí za pochvalu herecké výkony, mrazivá atmosféra a vysoce naturalistický pohled na boj o přežití. Pro mě osobně se ale celkový zážitek z filmu vytahuje takto vysoko proto, že jsem se dokázal, díky zmíněným aspektům a času stráveným s přeživšími, jednoduše a bez problémů emocionálně napojit na postavy a cítit se jako jeden z nich. Což se dokonale zúročilo v závěru, kde jsem cítil takový pocit zadostiučinění spojený s radostí, jako už dlouho ne. Možná že s odstupem času už to tak silně cítit nebudu, ale teď, čerstvě po shlédnutí, si pro mě Sněžné bratrstvo zasluhuje vysokou známku a po delší době můžu říct, že se Netflixu něco opravdu povedlo. ()

adamix

Mrazivé peklo natočené so všetkým, čo má mať a zaostrené aj na charaktery ľudí a ich zrovnávanie sa s rôznymi situáciami. Dlho som nevidel takýto trefný a po všetkých stránkach perfektný survival triler, ktorý by ma dokázal prinútiť vžiť sa do osudov jeho postáv a spoločne prežívať ťažké chvíle, do ktorých sa dostali. Bayona je ostrieľaný remeselník a svoju prácu odviedol vynikajúco, rovnako tak aj neznámi herci, ktorí zo seba vytrieskali maximum. Drsné, smutné, poctu vzdávajúce a emotívne nabité. Za mňa 95%. ()

Arigato

Ačkoliv se může zdát, že je minutáž poněkud přepálená, film odsýpá kupodivu velmi rychle. Úvodem se neztrácí čas a postavy pak o něco delší dobu působí vesměs zaměnitelně. Žádná z nich není dějově nucena chovat se otravně nebo nedej bože zle. Naopak je jejich počínání zcela pochopitelné. Snímek hlavně velice detailně zachycuje to, co se ve skutečnosti opravdu stalo. Od reálných událostí včetně přesně dodržené časové posloupnosti, totožného místa neštěstí s tím natáčecím, výběru postav, jež si jsou značně podobné, až po elementárnější prvky, které jsou však nakonec právě těmi, co výsledný zážitek vyobrazí do té nejintenzivnější formy. Mám tím na mysli třeba samotnou havárii letadla, neuvěřitelně přesvědčivý a absolutně nesnesitelný mráz, lavinu a její hmatatelně i morálně zdrcující následky, tu absolutní beznaděj napříč celým filmem, a v neposlední řadě naprosto nemilosrdný hlad. Přeživší byli nevyhnutelně donuceni uchýlit se ke kanibalismu, který je však znázorněný výhradně umírněně. V tomto ohledu tvůrci nemají potřebu šokovat a tedy to nepůsobí nijak lacině. Šokující je však příběh samotný, u kterého nevědět, že se opravdu odehrál, tak bych mu snad nikdy nevěřil. Schopnost člověka přežít někdy opravdu nezná hranice... Nepředstavitelně silný příběh ve zcela důstojné a dramatické formě. ()

Binne

Mám velmi ráda snímek z roku 1993 "Přežít", dle mého názoru je tam skvělé obsazení, hudba i atmosféra. Nemohla jsem si proto nechat ujít jeho novější verzi, která mě tedy zklamala. Když letoun Uruguayského letectva spadl v roce 1972 do údolí And, na palubě bylo 45 pasažérů, kteří byli Argentinského nebo Uruguayského původu - v tomto ohledu je obsazení v novém snímku samozřejmě přesnější a nelze jej (s ohledem na autentičnost) vytknout. Na straně druhé, původní snímek mi připadal více surový, neromantický a neokázalý. Tento hraje na notu potřeby silných emocí diváka, který je příliš rozmlsaný na to, aby mu vyhovoval stroze, autentický a surově podaný příběh. Divák potřebuje vidět krev, bolest a slzy. Snímek je tedy v závěru navoněná (nechci říkat úplně) bída, ale scénář - samozřejmě je snímek podle předlohy - nenabídne nic nového, hudba je zbytečně okázalá a místy nepatřičná k atmosféře, herecké výkony nejsou ničím zajímavé, ničím nevynikají. Samozřejmě byl snímek podstatně lépe financovaný, než původní z roku 1993, technická stránka snímku je tedy velmi dobrá, efekty jsou zajímavé a záběry na prostředí And je dechberoucí. Každému bych ale doporučila spíše "Přežít" a následně porovnat se "Sněžné bratrstvo". Každopádně jsem si jistá, že snímek o nejznámějších a nejstatečnějších (smích) kanibalech, nevyjde z módy nikdy. ()

Cermicek

Poctivý čtyři za poctivě natočenej biják podle pravdy. Akorát to fakt mohlo bejt kratší. Jo a koukat na to s anglickým dabingem bylo taky hodně směšný, ale tak když člověk stáhne špatnou verzi bez možnosti výběru jazyku..!(to jde za mnou no🤦‍♂️). Tak těď si jen ještě splnit se tam vydat a nasát atmošku na vlastní kůži!! Tak snad se poštěstí!!💪🙏 ()

nula87

Výborný survival za základě známé události, o kterém už jeden film vznikl. A tenhle je snad ještě lepší. Byť dlouhý, stísněný omezeným prostorem, přesto napínavý v každé minutě. 80% ()

wallax

Silný film, kde sa let športového tímu zmení v mrazivé biele peklo. Film je modernejšou verziou už známeho príbehu o prežití skupiny mladých športovcov, ktorí sa aby prežili museli uchýliť k pre našu spoločnosť nie úplne tradičným kulinárskym praktikám. Film je drsným opisom este raz drsnejšej reality, o ktorej sa nám divákom ozaj môže len zdať. Kto príbeh pozná a trošku sa zamyslel, tak mu je jasné, že... že prežiť niečo takéto môže len ten, kto nerieši spoločenský etický kódex a zaužívané spoločenské konvencie, vieru v boha (akéhokoľvek), či stav či pôvod jedlá, ktoré mu je poskytnuté. Je to krutý a mrazivý príbeh prežitia v divočine zasnežených Ánd a to nie len pre mínusové teploty prostredia v ktorom sa odohráva. Film o sile ducha a ega, o súdržnosti a sile človeka, sile žiť a prežiť za každých okolností...a to aj keď sa všetko zdá byť stratené. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (viac)

Lednové tipy z VOD služeb

23.01.2024

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)