You'll Never Find Me

všetky plagáty

Patrick (Brendan Rock), podivínský a osamělý obyvatel, žije v mobilním domě v zadní části izolovaného karavanového parku. Poté, co vypukne silná bouřka, se u jeho dveří objeví záhadná mladá žena, která hledá úkryt před nepřízní počasí. Čím déle noc trvá a čím více se mladá žena o Patrickovi dozvídá, tím obtížnější je pro ni odejít. Brzy začne pochybovat o Patrickových záměrech, zatímco Patrick začne pochybovat o svém vlastním uchopení reality. (JasonCZ)

POMO

Dobře vystižená psychologie nejistoty, kdy holka, která vstoupí ve špatném počasí do cizího karavanu, neví, jestli jeho majitel je nebo není nebezpečný. Hodinu trvající dialog, kdy se dvojice zkoumá a čeká na reakce toho druhého, prokrývaný vrzáním karavanu ve zvukově silném hřměním, větru a dešti. Chlap je divný, neprůhledný a především paranoik. Což po jistých událostech vede k halucinogenní divočině s pro diváka zmatečným smícháním faktických karet na stole. Škoda. [Sitges FF] ()

ricci.s

Mladá žena zaklope v noci uprostred búrky na karavan staršiemu chlapovi a prosí ho o prístrešok. Tak sa postupne zoznamujú a očividne obaja niečo skrývajú. V tomto austrálskom kúsku sa tvorcovia snažia o pomalé budovanie atmosféry najmä pomocou búrky, čo samozrejme funguje, ale tá nekonečná konverzačka dvoch postáv ma takmer uspala. Našťastie sa to v záverečných minútach premení na intenzívne hororové peklo. Milovníci slowburn hororov budú nadšení a na úplne neznámy kúsok to v konečnom dôsledku najmä vďaka solídnej koncovke nebolo najhoršie, ale nebola to úplne moja šálka kávy. ()

EvilPhoEniX

Povedenéj australskéj psychologickéj Slow Burner s dvěma postavami s jednou chatou a ukrutnou bouřkou a to vše s výbornou kamerou, skvělými hereckými výkony, dobře napsanými dialogy, skvělou hudbou a paranoidní mystery atmoškou. Jsem ten poslední,co by tenhle druh filmu bez jumpscarů a gore vychvaloval, ale musím říct, že ten třetí akt si mne získal natolik, že se 4 hvězdou neotálím. Mám hodně rád náměty, kde " Stranger knocks at your door" a divák celou dobu neví, kdo je good guy a kdo bad guy a opravdu to zde průhledné není a ikdyž se zde první hodinu vede pouze dialog v chatě, který si vypomáhá klepáním na dveře a nepříjemnou bouřkou, tak to funguje a drželo si to mnou pozornost. V závěru se hezky přiostří a rozjede se slušně intenzivní atmosférické paranoidně-halucinogenní Inferno, kde zvukař opět odvádí precizní práci. Australian Gem, that made impression. 7/10. ()

*CARNIFEX*

Filozofická konverzačka, ktorá sa s príchodom záveru mení na temnejší monológ. Ono tá postupne gradujúca atmosféra vyslovene špatná nie je, koniec koncov búrka a tma so svetlom robia svoje, no nulové dianie, ktoré obsiahlo takmer 3/4 snímku, tomu taktiež príliš nepomohlo. Áno, úplný záver o čosik zlepší náladu fanúšika horor žánru, no Ja osobne keď vidím, že za snímkom tohto žánru stojí takáto spoločnosť, tak mi je popredu viac než jasné, že o žiadny zázrak či mimoriadny zážitok sa jednať veru nebude. Medzi 2-tri. ()

darkrobyk

Zpočátku je nejasné, kdo je větší magor - zda mladá žena, toulající se v noci v bouři a bušící ve dvě ráno na dveře osamělého muže, nebo zda onen muž. Docela slušné psycho, kdy vše směřuje k určitému cíli. Pak ovšem žena udělá osudovou chybu, tedy zachová se jako kráva, a tak nezbývá muži držet palce, aby ji alespoň naporcoval. Jenže...no, a když se z toho stalo koncentrované ultrapsycho, tak jsem se rozhodl původní hodnocení zvýšit o jednu hvězdu. Teď bych tu mohl napsat několik možných vysvětlení, čeho že se to divákovi v závěru dostalo, ale to je právě ono, kvůli čemu je dobré vydržet až do konce. Jinak místy byl film tak pomalý, že se mi zdálo, jak se mění jen ve sled fotografií. Skvělá hudba + ruchy se postaraly o to, aby i tak film nenudil. Asi spíše pro okrajové publikum. ()

pornogrind

Tak tomuhle říkám vstup do filmovýho světa. Velice povedená prvotina. Film v podstatě o dvou lidech odehrávající se v jednom karavanu. Hodinu se to tváří jako konverzačka aby se to poslední půlhodinu změnilo v solidní psycho peklo. Za málo peněz hodně muziky. Takhle se to dělá. Ikdyž né každej semnou bude souhlasit a ten pomalejší rozjezd pro někoho bude možná nezáživnej a ubíjející. Mě to však sedlo. 4hvězdy ()

Omnibus

Lijáku provazce mozek mu skrápí, drsného divouse samota trápí. Osudu bušení duní mu hlavou, úzkostné vzrušení... čeká tu pravou. Ve vichru za dveřmi dívenka stojí, zmáčená, ztrápená, čeho se bojí? Zmatená, pobledlá, s pohledem laně, bosá a nastydlá, ledové dlaně.“ Je to temnější než duše životního ztroskotance, zmáčené jak tvář se slzami pozdní lítosti a rozbouřené víc než mysl dítěte, poprvé zmítaného hrůzou z nicoty. Nad kempem blesky a hřmění, v domku dusno. Konverzace nalezené se ztraceným je jak házení hrachu na zeď a ve vzduchu visí napětí, že by se dalo nožem krájet. KUCHYŇSKÉ OKÉNKO: [][] Konverzační předkrm zasytil, polévka v holínce mi chutnala a z guláše v jejich hlavách jsem naběračkou lovil libové kousky. Aperitiv bodnul. Dal bych si ještě salám z tyranských fakanů, ale ti kluci boucháním na dveře a vyšilováním dědka vlastně společnosti udělali službu. [][] Allen a Bell překvapili. Prý prvotina? Nevěřím. Tihle chlapi už TO určitě někdy dělali... ()

Filmmaniak

Až do poslední čtvrtiny jde o docela poutavou a chytře režírovanou minimalistickou psychologickou studii dvou postav, které osud svedl do jedné izolované lokace, a mezi nimiž je po dlouhou dobu umně budováno nervózní napětí. Pomáhá i solidní práce s tmou a střihem a zvuky okolní bouřky. Zkazí to až vypravěčsky zmatené rozuzlení, které se snaží na poslední chvíli splést dohromady všechny načaté motivy, překvapovat novými zvraty a případně i trochu šokovat, leč činí tak příliš zbrkle a chaoticky. ()

Arsenal83

Po preklenutí dialógovej nudy, ktorá ale odsýpa skrze atmosféru a zvukové efekty, príde smerom k záveru stále viac skutočne hororových prvkov, ktoré rušia tak dlho udržiavané tajomno. Kto má rád dvojkombináciu filozofie s trhaným mäsom bez žemle, môže si prísť na svoje. Len si treba zaobstarať sviečky, pretože tu sa prudko šetrilo na svetle. ()

JASON_X

Podstata zápletky je sice už chvíli po začátku dost průhledná, aspoň pro toho kdo už má podobných žánrovek něco nakoukáno, ale rukopis režisérského dua je vcelku originální a detaily jemně psychedelického finále samozřejmě předvídat nelze. Olezlý pupkatý týpek v roli vágusovitého mimoně byl skvělou volbou, působí autenticky. A i když se celkově jedná jen o takovou levnou komorní thrillerovou konverzačku se dvěma postavami, odehrávající se uvnitř jedné trochu větší maringotky, nenudil jsem se ani chvilku. Skvělá práce a na prvotinu obou tvůrců tuplem. ()

Morholt

Na mě přeci jen trochu moc dlouhá konverzačka, jejíž kontury jsou víceméně jasné, ale tím zase nechci říct, že by to bylo špatné. Rozhovor hlavních protagonistů měl sice dost slabších momentů, ale stejně tak nebyla nouze o ty silné. Své si odvedlo poněkud klaustrofobické prostředí maringotky a v neposlední řadě i dešťová bouře, která zuřila za okny. A bavili i herci. Na olezlé balíky mají Australané monopol a Jordan Cowan byla jedoduše výborná. Závěr jsem si sice představoval trošku jinak, byť v podobných intencích, ale zase úplně mě nezklamal. Slušný debut. 65% ()

BoPo

Dobre vyvážená obojaká atmosféra. Je to čo sa stalo, čo povedal, povedala normálne, alebo klame, má postranný úmysel? Do toho skvelo odprezentovaná búrka sprevádzaná vŕzaním karavanu. Bavilo ma to striedanie názorov na postavy, ktoré prichádzalo vo vlnách. Brendan Rock a Jordan Cowan boli skvelou voľbou. Záver tomu dodal  uspokojujúce a vlastne ideálne sediace rozuzlenie. Dobre utajená dvojkovka, ktorá prináša zážitok stojaci za Vašu pozornosť. Austrália začína byť v posledných rokov atraktívnou destináciou (Upgrade, Mluv se mnou). ()

schizmo

Komorní hororová konverzačka, která až do samotného konce udržuje diváka v nejistotě. Škoda toho psycho chaosu v závěru... ()

ledzepfan

Od začátku je to velmi pomalu hořící a jako břitva vybroušená dialogovka u které divák tuší, že by měla na konci asi vyústit v něco nějak překvapivého.. že by se všechny ty prameny a potůčky napětí měly slít v řeku, veletok, v pointovou deltu.. Jenže, zrovna ten konec to celé tak nějak zabíjí překvapivou nenápaditostí a ostudnou průměrností.. Škoda, protože ty cca první 2/3 jsou učebnicový příklad kvalitního budování napětí skrz přesně odvážený minimalismus. ()

maddy

Dve postavy, jeden obytný karavan a takmer hodinu a pol dlhý dialóg, kde dusnú atmosféru, napätie a čoraz väčšiu paranoju dotvára režisér výhradne perfektnou prácou so zvukom a svetlom. Hororovejšie dianie nastúpi až v poslednej tretine, kde paradoxne film môže mnoho divákov tým halucinogénnym vyčíňaním stratiť, ale ja tieto malé, nejednoznačné, psycho, slow-burn, indie horory jednoducho môžem. Hlavne, keď ich točí niekto kto má talent a Josiaha Allena a Indiannu Bell sa do budúcna určite oplatí sledovať. Režisérsky majú na prvú hororovú ligu, akurát by to ešte chcelo mierne zapracovať na scenároch. CELKOVO: 7/10 ()

dubinak

Malým snaživým horůrkovým jednohubkám, které mě ničím neuráží občas ráda přilepším a tady se ani moc nezdráhám. Ta atmosféra tady jede prostě na plné obrátky hned od začátku, je to přesvědčivě zahrané a divák díky tomu opravdu asi 70 minut nemá téměř páru, kam se děj obrátí. Navíc tu funguje velmi slušně i řemeslná stránka, hlavně zvukové ruchy, záběry na detaily i kameru. Sice to teda nakonec nabralo asi jiný směr, než jsem si celou dobu myslela, ale zároveň to pro mě v jistém smyslu bylo překvapení a ve finále se na to nemůžu zlobit, protože to prostě pro tento typ příběhu zvolilo akorát jiný úhel pohledu. Ne že bych byla z toho rozuzlení nějak odvařená, ale do té doby pro mě ten film fungoval až na nadprůměrné úrovni, takže proč ne. ()

oveckaoa odpad!

Pokud bych měl být spravedlivý tak si to 2 hvězdičky zaslouží v minulosti jsem dal odpady nebo jedny hvězdy daleko horším filmům než  je tohle nicméně pořád to nic nemění na tom, že 3/4 filmu jsou o hovně a konec se to snaží zachránit. K  chlápkovi do přívěsu dojde ve 2 ráno ženská co po něm chce , aby  ji někam hodil on jí řekne, že má pokažené auto tak ona si chce zavolat on jí řekne , že nemá mobil takhle se tam pořád vykecávají  až ona zjistí, že je vrah. Pak tam máme nějaké duchařské scény   a pak konec nic více nic méně. Je to nudné to, že je ten chlap divný poznáte už za 5 minut a nemusíte  být ani Einstein ta ženská je asi vypatlaná tak to nepozná. Kdyby tam bylo nějaké gore nebo násilí ocenil bych i to bohužel tu máme jen jednu mrtvolu po zásahu kladívkem jinak nic.  0 procent ()

borec999

Malý, nenápadný horor z Austrálie maximálne na 1 pozretie. Samotár žijúci v karavane + tajomné dievča ktoré mu v noci uprostred búrky zazvoní pri dverách. Po väčšine času konverzačka dvoch ľudí, u ktorých je jasné že jeden aj druhý niečo skrývajú a my máme uhádnuť ktorý z nich je nebezpečný psychopat. Búrka, vietor búchajúci do okien a atmosféra neistoty fungujú a osobne som bol po hodine zvedavý, ako sa to bude ďalej vyvíjať. Tvorcovia však potom, za mňa nepochopiteľne, uhnú do fantasmagorických vôd a vyrukujú s najjednoduchším možným vysvetlením, ktoré spätne po dopozeraní dáva celému predošlému dianiu punc zbytočnosti a premárneného času diváka. S poznaním pointy teda za mňa skôr sklamanie. 50% ()

Adramelech odpad!

Z jednoho komentáře jsem se dozvěděl, že rozvláčnému filmu se říká Slow Burner. Pěkný termín, byť anglický. Takže jak film pomalu hořel, neřku-li doutnal, honilo se mi hlavou mimo jiné toto: V posledních dnech jsem na webu četl, že nemovitosti znovu podraží. Kde budou bydlet mladí lidé, kteří se nenarodili do milionářských rodin? Budou si pronajímat karavany. Ti, kteří zatouží po vlastním bydlení, si vezmou hypotéku, aby si mohli koupit karavan, a pak už budou platit jenom parkovné, případně si budou moci koupit karavan i s kouskem pozemku, z nějž potom budou státu platit daň z nemovitosti. Jak s vodou a energiemi, budou-li obyvatelé karavanů něco z toho používat a odebírat, nevím; nikdy jsem v žádném karavanu nebyl. Však ona se toho už nějaká firma chopí a promyslí to, je to perspektivní podnikatelský záměr. – O čem ten film je? K chlápkovi, co bydlí v karavanu, přijde ve dvě hodiny v noci návštěvu nepozvaná žena s bosýma zablácenýma nohama. Vedou spolu řeci. V Bergmanově filmu Scény z manželského života se také převážně jen vedou řeči, ale diváka, tedy aspoň mě, to baví, zatímco tohle mě nebavilo. Asi napsal scénář a dialogy někdo jiný. Zhruba od poloviny děje začne film trochu hororovatět, kteréhožto efektu je docilováno za masivního přispění oblíbeného triku tvůrců hororových fimů, ano, mám na mysli populární fenomén černé obrazovky! Ta se ostatně na diváka tmí prakticky po celou dobu filmu. Takový film moji přízeň ovšem nezíská. ()

Warhorr

Úvod byl pro mě značným utrpením. Já mám dialogovky vskutku rád, ale tady to je z drtivé části spíš jen samé filozofování, polemizování a nasmrádlý podobenství, jako bych sledoval Terrence Malicka a jeho pokus o natočení hororu. Avšak světě div se, i přes ty konverzační bahna a těžce pomalý tempo mě film pořád držel ve střehu. Efekt může spočívat i v tom, že se zde mistrně hraje s divákovou psychikou, protože se čeká, kdo jako první odkryje karty a kdo tady vlastně může být ten špatný. Hodně to samozřejmě podporuje bravurní atmosféra v podobě neutuchající bouřky ( zde mi to velmi připomínalo Tornatoreho ''Pouhou formalitu'', ale to je pořád o kus dál ). Posledních 20 min je výbornou odměnou s příjemným mindfuckem. ()