Batman začína

• Česko Batman začíná (viac)
USA / Veľká Británia, 2005, 140 min

Film opisuje začiatok legendy o tajomnom Batmanovi a zjavení Temného rytiera ako sily dobra v Gotham City. Sklamaný dedič tovární Bruce Wayne (Christian Bale) cestuje po úmrtí svojich rodičov po svete a hľadá spôsob, akým by bojoval s nespravodlivosťou a ako by obrátil strach proti tým, ktorí okrádajú bojazlivých. Po čase sa vracia späť do Gotham City a vzápätí vypúšťa do sveta svoje druhé ja, maskovaného bojovníka Batmana, ktorý používa svoju silu, inteligenciu a množstvo  technických vymožeností k boju proti zlovestným silám, ktoré ohrozujú mesto ... (TV Markíza)

Yeosol

Christopher Nolan natočil jeden z nejlepších komiksových filmů se jménem Batman + Nezapomenutelná hudba od Hanse Zimmera a Jamese Newtona Howarda. Nezapomenutelný a ojedinělý filmařský zážitek. ()

Ploutev

Film se mi líbil, i navzdory tomu, že bojové scény byly ještě tak o 4 levely horší než v takovém Walker Texas Rangerovi a kombinace Katie Holmes a metrosexuálního Christiana Balea tak trochu připomínala Dawsonův svět( klidně by Bale mohl toho blonďáčka z DS nahradit). : )))) ()

skinnee

Batman begins som si pozrel v nadej, ze ma navnadi na Temného rytiera. Aj sa tak stalo. Po vybornom Burtonovom zaciatku a nasledovnych "rozpravkach pre deti" od Schumachera, Nolan vratil Batmana tam kde patri. Pekne rozpitvana osobnost Brucea Wayna v prvej polovici a tie prave komiksove sceny v druhej. A hlavne zrodenie hrdinu. To mam na filmoch tohto typu najradsej. Sice naslo sa aj par trapnejsich scen ale ako celok to pre man vyznelo velmi dobro. Nolan, tesim sa na Temneho rytiera! ()

Mr.Jackass

Mile překvapilo....To hlavní již nejsou komiksové převleky a "megasupertriky"ale příběh, což hodnotím velmi kladně. Skvělá atmosféra a i solidní herci, kteří své role nepřehrávají. ()

Lencha

Christian Bale jako Batman se mi fakt líbí. :-) Film má šťávu, a i když jsem již viděla stejné zpracování ve starších verzích, řekla bych, že tahle verze se fakt povedla. ()

finx

Nolanův styl mě dostal. Batman - nikdy se nevyjímal nějak zvlášť mezi mými oblíbenými filmy, ale to co dokázál s touto povadlou serií filmů udělat Christopher Nolan, je až neskutečné. Batman Begins odstartoval novou etapu tohoto netopýra s pláštěm a doufejme, že bude pokračovat v této nastavené laťce. Musím podotknout, že na úspěchu tohoto filmu se s velkou dávkou podílela vycházející star Christian Bale. ()

lskala

Batmanovky jsem nikdy neměl rád. Ovšem když se do toho vložil Chris Nolan, je to úplně jiná káva. Atmosféra, hardcore herecké obsazení a geniální hudba. 80% - 4**** ()

Cejny

Batmanovo znovuzrození se povedlo na výbornou, lepšího režiséra (Nolana) a herce (v podaní Christiana Balea) jsem si jako fanoušek netopýřího muže nemohl přát. Proto plný počet. ()

ranp

Výborný film, skoro tak dobrý jako Temný rytíř. Asi jsem měl tyto 2 filmy zhlédnout v opačném pořadí, prvně Batman začíná a až pak Temného rytíře. Mně to ale nedalo, když je Temný rytíř tak vysoko v top 200 :-) Batman začíná je opravdu super film, Christian Bale zde působí velmi přesvědčivě, jako vždy mě dovedl potěšit Morgan Freeman a zdá se, že Christopher Nolan už má pevné místo mezi nejlepšími režiséry. Tipl bych si, že na svého prvního Oscara už Nolan moc dlouho čekat nebude. ()

Firebug

Kdysi dávno jsem seděl s kamarády v hospodě a bavili jsme se o filmech. Někdo zmínil, že se objevila zprávička, že chtějí Warneři resuscitovat příběh netopýřího muže, což je pro mě od mala nejoblíbenější super hrdina. Ne, jeden z nejoblíbenější, ale prostě NEJOBLÍBENĚJŠÍ. Filmy od Tima Burtona jsem ve své době neskutečně žral a dodnes mám někde ve skříni zahrabané akční postavičky Batmana a několika záporáků, s kterými jsem si hrával celé hodiny. Rozpoutala se tak diskuze, koho bychom si představovali na postu hlavního představitele a režiséra. Padaly hodně bizarní kombinace. Já jsem po chvilce řekl: "Skvělej Batman by byl Christian Bale a jestli jste viděli American Psycho a Equilibrium, tak víte, že by to zvládl levou zadní. Navíc nemá tak profláklej ksicht. No a režírovat by to mohl třeba ten týpek, co udělal Memento." Bylo to, přiznávám, trochu pozérský, protože jsem věděl, že Memento nikdo z nich neviděl, ale já ho současně považoval za jeden z nejlepších filmů... a vidíte, jak to dopadlo? :-) Batman Begins není dokonalým snímkem, ale pro mě je prostě splněným snem. Je o dost dospělejší a vyzrálejší než všichni jeho komiksový kolegové dohromady. V plánu je trilogie a v době psaní se chystá do kin už třetí díl. Vím, že bych měl na BB pohlížet jako na samostatný titul, ale nedokážu to. Nolan má zaděláno na skvělou filmovou trilogii a BB je excelentní první episodou, bez které by na mě tak nezapůsobil ani do nebes vynášený The Dark Knight. Držím palce, ať se to zdárně dotáhne do konce. Příběhem se budu blíže zabývat u dalšího komentáře... to be continued ()

Maynard.

Totálně ohromující zážitek i po třetím skouknutí... Nechápu jak si mě mohl Nolan takto zjískat, jedíný co vím, že mě má úplně ve svých spárech. Oproti ostatním "relativně dobrým" komiksáků Batman vede na celé čáře. Celý film si drží nepřekonatelnou a fascinující atmosféru celého Gothamu. Výběr a hraní všech aktérů též úplně dokonalé, především Bale, Caine, Oldman a Murphy. Jediné co se mi příliš nezdá je ta mašinka, která vypařuje vodu uživatel (*Lia* přišel s teorií, že prý by tento čertův vynález musel vypařit i vodu z lidského těla). Docela zajímavá teorie od člověka, kterej je schopnej se vožrat "na kosu". :o) Kdyby ve filmu bylo ještě více halucinogenních stavů, které byly vždy úplně jopácký, tak už bych se z toho snad i ...:o). Teď vážně, Christopher Nolan je pro mě nejlepší režisér, který kdy kráčel po tomto světě. A na úplný konec nám je představeno malé předpeklí na kartě pro Dark Knight. /další skouknutí/ Jojo, tohodle Batmana můžu prakticky kdykoli. Jeden z mála filmů, na který mám náladu i takle v neděli před tím proklatým pondělím :o). Čím dál víc se mi zamlouvá Cillian Murphy, který hraje záporáka Scarcrow. Nolan je prostě špička, dostal Batmana na výsluní filmových pláten. Nezbejvá než se těšit na poslední díl skládačky zvanou Dark Knight Rises. Už aby to bylo, sakra! /další skouknutí/ Už ani nevím, co bych k tomu napsal. Snad jen to, že sem si chtěl "oprášit" poměrně často oprašované, páč Batmana si pustím do žil každej rok minimálně cvajmal :o). To se mi nestává u moc filmů, vlastně ani nevím na který filmy koukám takle často. Zde se mi tůze zamlouvají dějové roviny, jsou tam celkem 3 a všecky divákovi umožní nahlédnout do hlavy nejlepšího Batmana jaký kdy likvidoval zločince. Pochybuju, že je někdo schopný natočit takle vyrovnanou a dokonalou troligii, nepočítaje LOTR.(jo, Dark Knight Rises bude dokonalej film, ani vteřinku nepochybuju). ()

kenkaku

Vždycky jsem měl moc rád Batmanovské zpracování z rukou Tima Burtona pro jeho bizardnost a specifičnost. Nad tím co předvedl Joel Schumacher jsem trpěl jak zvíře a má víra v Batmana upadla. Když jsme ale poprvé viděl co udělal s Batmanem Christopher Nolan připadal jsem si jak Alenka v říši za zrcadlem. Byl jsem z něho tak moc vedle, že jsem ho musel vidět hned 2x za sebou. Batman začíná byla čistá trefa do černého a přesně to co Batman potřeboval a co si zasloužil. Díky Nolane! ()

Kejdlo

Co se týká příběhu, vykreslení postav, nemá Nolan ohledně blockbusterů konkurenci. Horší je to v osobních soubojích a dání většího prostoru záporákům. Naštěstí, tohle všechno se zlepší v dalších pokračováních. Předboj pro Temného rytíře se ale i tak povedl. Lepší obsazení kvalitních herců jen tak nenajdete a nadzemka nad Gothamem je prostě úžasná. 8/10 ()

upson

Výborně pane Wayne, ale tohle nejsou taneční. A opravdu ne. Batman zvážněl a začal znova. V mém top jako zástupce celé úžasné trilogie od Nolana. Vybroušené dialogy jsou opravdu třešničkou na dortu. A ten herecký ansábl! Bale, Neeson, Oldman, Caine a úžasný Freeman, Hauer, Murphy, Wilkinson, Watanabe, Roache. ()

Sdoom

Už v prvním díle je jasné, že Nolan příliš nedbá na žánrovou čistotu, takže natočil všechno jen ne komiks, ale koho to při výsledné kvalitě jeho práce zajímá? Parádní hudba, herci, psychologie postav - zejména hlavního hrdiny, zobrazení Gothamu...těžko hledat chyby. Ovšem dokonalý film to určitě není, hlavní záporák sice má něco do sebe, ale zas až tak velký týpek to není. Akce je celkem slušná, ovšem často poměrně nepřehledná. Každopádně pěkné 4 hvězdičky. Edit 25.9.2018: Tak zhlédnuto po delší době a bavilo mě to asi ještě o něco méně než poprvé. Tentokrát spíše slabší 4 hvězdičky. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Zemi11

Nesmyslné dialogy o bezpráví, dobru a zlu lidského pokolení ubírají na tempu. Akční scény tradičně výborné. Ale většina filmu se utápí v bezbřehé hlouposti a nesmyslnosti. Zkrátit stopáž na 40 minut, zapojit jen akční scény, dala by se hovořit o šesti hvězdičkách. ()

herr_carter

Tak jsem si udělal takový pozdní prequel k oběma dalším Temným rytířům, když jsem tento film shlédl až více než 10 let po jeho premiéře. Vůbec mi to ale nevadilo, stejně jako se na Hobita koukalo až později, i tady jsem si vytvořil takovou iluzi předpříběhu, který klidně mohl vzniknout až po natočení jeho následovníků. Skvělé, jako všechny díly !................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021

Dávno před tím, než komiksové Watchmen oživil svým seriálovým pokračováním scenárista Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí), nebo se o filmovou adaptaci původního komiksu pokusil Zack Snyder (Muž z… (viac)