História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

Xmilden

Tom Sall žil spokojený život do té doby dokud se mu v něm někdo začal pitvat. Od té chvíle je zle se všemi kdo na něj vytáhnou zbraň. Viggo Mortensen překvapil dokonalými akčními schopnostmi a Maria Bello hodně odvážnými erotickými scénami plus jednou, za kterou by se nemusela stydět ani Sharon Stone v Základním instinktu. 75% ()

Fabienne

Jeden hrdinský čin dokáže nečekaně převrátit naruby rodinnou idylku. A jedině hrdinský čin ji může opět obnovit. David Cronenberg vedle sebe staví brutální vražedné scény a intimní momenty, které dokáží beze slov dokonale popsat rodinné vztahy. Dějiny násilí představují typ filmu, jehož forma i obsah jsou čitelné celkem snadno, ale pod tím vším se skrývá něco velkého, co trefí určitého diváka přímo do srdce. Jedná se o ryze osobní film - chápu, proč někoho ohromí, ale já si ho mezi mé milované snímky nezařadím. 3 a ½* ()

Divočák

Hodně "vlažný" a povrchní film u kterého absolutně nechápu to vysoké hodnocení. Příběh primitivní, v podstatě jde jen o slepenec několika vcelku jemně a jaksi neefektně podaných krvavých a erotických scén, kterých navíc ve filmu není ani nijak moc. Zbytek je jen jakýsi hluchý pohled na scénu sloužící k vyplnění prázdných míst mezi masakrem a píchačkou. Film pomalu ubíhá, vy pořád čekáte až se něco pořádného stane a nejednou se před vámi objeví závěrečné titulky. Přesto ale za tři, protože se na to jaksi hodně lehce dívá. ()

Phobia

Na první shlédnutí bych filmu dala 4*, šokoval mě svou brutalitou, ovšem přišel mi zbytečně pomalý a žánrově podivně roztříštěný. Podruhé (v podstatně lepší kvalitě) jsem asi byla vnímavější, méně jsem zírala a více přemýšlela. Už úvodní minuty jsou geniální: ukazují líný, žhavý den a přesto divákovi naskočí zimomřivky. Každá scéna měla své místo, svůj význam i správnou stopáž. Síla není ve vcelku triviálním příběhu, ale v jeho podání a v tom, co je pod ním. Viggo Mortensen i Ed Harris zahráli skvěle, Maria Bello nijak nezaostávala, akorát William Hurt mě poněkud zklamal, snad to bylo jen scénáristicky nevalnou postavou, moc prostoru zkrátka nedostal. Výjimečný komorní thriller a rodinné drama zároveň, s nezapomenutelnými akčními scénami, vynikajícími intenzitou, nikoliv množstvím, a hlubokou, (ne)násilně prezentovanou myšlenkou. Překlad názvu absolutně mimo... ale mohlo to dopadnout i hůř. 90% ()

lesumir

Komorní drama, kde se sešli tři mí hodně oblíbení herci! Tvrďák Viggo, krásná Maria a frajer Ed :-) Co více si přát, opravdu originální a syrový film, přesně jak to David umí! ()

kinej

Jsem celkem překvapený, že Cronenberg vytvořil takovýto téměř nezávadný film. Rozhodně však nešlápl vedle. Příběh sice není nic objevného, ale vynikající herci drží film celou dobu v nadprůměru. Skvělý je Ed Harris i William Hurt. Jen ten mohlo být více thrilling. ()

cheyene

Solidní thrillerové drama, kterému až na pár skoro nelogických scén není co vytknout. Bavila mě jak zápletka, tak herecké výkony. Porce brutality je tu odpovídající tomu, co by divák od podobných filmů očekával - prostřelené hlavy, krev a pár výborných krátkých soubojů. Překvapilo. 4* ()

Fiftis

Nenápadné posuny v tvárach, o ktoré sa tu hrá, dávajú veľa vyniknúť hercom, ktorí sú pod Cronenbergovým vedením bez výnimky výborní, čo vďaka bohu platí aj o Mortensenovi (zvlášť keď zakrvavený objíma svojho syna s výrazom Terminátora) ako o Edovi Harrisovi (keď by sa vám motal okolo baráku, asi by ste rýchlo vymenili dvere za pancierované). Výborná je aj Maria Bello, ale bezkonkurenčnou nezabudnuteľnosťou vás omámi hlavne William Hurt ako šialený a prehnane srandovný protivník No. 1. Aj vďaka nemu sa Cronenbergovi podarilo vyšperkovať svoj ​​film parádnym a neskutočne čierno-humorným finále. A vzhľadom k tomu, že aj všetka "akcia" je natočená prehľadne a v kontexte Cronenbergovho štýlu nečakane efektne, nezostáva mi než dať plný počet hviezdičiek. ()

Shakers

A že filmy podla komiksov sú zlé. Toto je vynikajúci príklad pravého opaku. Príbehom síce jednoduché, no svojom tajomnosťou zaujímavé, strhujúce, perfektne napäté s vynikajúcim Mortensenom! 90% - 5* ()

ajuska

Dobrý film, ale tak nějak mě nechytnul. První polovina byla hodně zajímavá, ale pak to celé poněkud vyšumělo. I když se všechno odhalilo, příběh správně vygradoval a tak dále, stejně to na konci nějak nepůsobilo a film mě pomalu přestal zajímat. Vlastně tomu nemám co konkrétního vytknout, ale výsledný pocit je lehce rozpačitý. ()

lamps

Je to spíše tak za 3,5*, ale já rád přilepším. Je pravda, že v konečném součtu to nebyl kdovíjak strhující thriller. Hlavně po vstupu Eda Harrise jsem byl přesvědčen, že se Cronenberg dozajista vytasí s nějakým nečekaným zvratem, ovšem to jsem se asi zmýlil. Snímek si dál jede v nastoleném tempu, do kterého výrazně zasáhne jen několik krvavých přestřelek a napínavých scén. Ale příběh rozhodně není nezajímavý, je dobře natočen a 90 minut zakončených názorným průstřelem hlavy a typicky americkým rodinným happyendem určitě nebudete považovat za ztrátu času. ()

Madsbender

Skvelý scenár a výborné zahrané zaujímavé postavy, ktoré zabíja rozvláčne tempo a (s výnimkou rodinných scén) do očí bijúca povrchnosť. ()

Indiana

Fakt hodně dobrej film, drsnej a s ničim se nesere.......Viggo Mortensen se nám rýsuje v regulérního drsňáka a Ed Harrisovi stačí aby seděl a čuměl (prostě výbornej). Skvělej je i William Hurt (nemůžu si pomoc, ale strašně mi připomíná Ondřeje Soukupa). Prostě je to hustý, už se těšim na Východní přísliby. ()

Pilda17

Viggo Mortensen jako největší klad celého filmu a není se čemu divit. Bohužel celkový pohled není nejlepší a zůstává z toho jen typický drama thriller, který jsem už viděl několikrát. Samozřejmě v jiném podání, ale na tento způsob pár filmů je a proto mi to už nic neříká. Volně proplouvá a nedějí se žádná překvapení, zvrat a ani napětí což je obrovská škoda. Neříkám, že mi History of Violence nic neřekl, ale taková sláva není.. 5/10 = 55% ()

Deimos

Podruhé viděno 21.2.2017 v kině Scala při projekci K(in)omix: první shlédnutí TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// PLUS: v kině to působí mnohem lépe, drsně zobrazeno násilý, Viggo Mortensen, atmosféra, režie MÍNUS: zdálo se mi to krátké (to asi proto, že to rychle uteče) /// Film, který na mě zapůsobil, přestože ukázal jen 3 akční scény. Více toho nepřináší, ale i takhle je dost silné, stylové, mrazivé. Připravil jsem se na jinačí film, tímto jsem však příjemně překvapen a ještě teď mám pootevřenou pusu./// Celkem 80%/// Pozn: po druhém zhlédnutím musím zvednout hodnocení, je to parádní film. ()

Disk

Výtečný rodinný film. David Cronenberg se tentokrát krotil a natočil komorní snímek o tom, že před minulostí nikdy neutečete. Úžasné výkony VŠECH herců a nádherný závěr vám přinesou výjimečný zážitek. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)