Abigail

• USA Abigail (viac)

Krádež cudzích detí je ohavný zločin. Ale uniesť dieťa mocných zločincov je neuveriteľná hlúposť. To však netušila partia darebákov, ktorým sa nechce živiť poctivou prácou, a tak vezmú zdanlivo veľmi ľahkú prácu. Uniesť dcéru nejakého boháča, dvadsaťštyri hodín ju strážiť, kým zúfalý otecko zaplatí päťdesiatmiliónové výkupné, zinkasovať peniaze a ísť domov. Prvá fáza, zdanlivo najťažšia, ide viac než hladko. Sotva krehká malá Abigail dotancuje na skúške Labutie jazero, skončí zdrogovaná v dodávke a odvezú ju na dohodnuté miesto, ktoré z nejakého dôvodu pripomína vidiecke panské sídlo a tak trochu dom hrôzy. Jej únoscovia sa navzájom nepoznajú, dokonca si pre istotu hovoria vymyslenými menami. Druhá fáza, čakanie na výkupné, by mohla byť pokojná, dokonca nudná, keby únoscovia nezačali postupne umierať. Ukazuje sa totiž, že na niektoré deti by bola aj tá najdrsnejšia polepšovňa prikrátka.  Ale keď  to  konečne pochopia, už niet úniku. (Cinemart SK)

HanzoBureshi

Jelikož to je od tvůrců poledních Vřískotů, tak jsem neočekával hrůzostrašný film, ale zábavný horor. A ono to tak i je. Při tipu tohoto filmu je obří chybou vidět trailer, protože se tak první třetina pro diváka stane jen pouhým čekáním na onen okamžik. Když to nastalo, tak v tu chvíli to byla docela dobrá podívaná a mělo to skvělé tempo, výborné brutality, originální nápad a styl. Postavy měly mezi sebou dobrý balanc, byly tu klasické, drsné, vtipné charaktery. Na konci se to už začalo trochu až moc kombinovat a já už jen pouze sledoval, kdo se stane vítězem. Na čtyři hvězdy to nedám, ale letos je to zatím jeden z lepších hororů. Mé hodnocení: 6/10 ()

cernakus

Lineární. Bralo se to moc vážně. Vypravečsky nekonzistentní. Celkově to šlo od nikudy nikam. Malá holka nemá na to zahrát neviňátko, protože tak nevypadá. Zbytek ansámblu se snažil, ale nezaujal. ()

jokino

Za mňa, len ďalšia tuctovejšia upírovačka do rady. Ničím originálna, ani prekvapujúca, už vôbec ohurujúca, akurát vyčnieva trochu istým spôsobom z upírskej zaužívanej "šablóny", čo mi mierne vadilo, ale nebudem spoilerovať. Pre mňa, "light film" na 1 pozretie, nič viac, nič menej.. ()

Tomko87

Vždy rád uvitam niečo nové v horovom upírskom žánri. Abigail mi dala pomerne originálnu hororovú komédiu/paródiu. Tvorcovia Nevesty na zabitie sa nezaprú. I keď tam boli lepšie postavy. ()

Beatrice odpad!

kDyŽ jSeM pŘiŠLa dO biOgRaFu, bYLo Mi ŘeČeno, Že FiLmEčĚk uŽ nEdÁvAJí a To jSEm sI uDělALa VLaSy aByCh ByLa hEzKá, nAsRaT zMrDi! ()

Jemes

po dlouhé době jsem se podíval na nějaký horor a zase se mi potvrdilo, že to stále stojí za ho*no. Postavy dělají neustále ty samé chyby, i když je každý specialista na nějakou věc. Sluníčko tam evidentně svítí jen1 hodinu, protože tak rychle zapadnou slunce jsem opravdu nikdy neviděl. prostě takové to Bčko, co nemusí dávat smysl a stačí, když tam je hodně krve. ()

Easykill

Zázrak! Ono se něco občas i povede, sice ne úplně podle představ či očekávání, ale povede. Abigail je opravdu roztomiloučká, baleťácká, pizizubí cáklá pizda! A takovou kriploidní bandu únoscovitých "Muppets" abys taky kurva pohledal! Skvělá partička! I když se jedná víc o komedii (tedy alespoň za mě, protože jsem se opravdu dost nasmál) tak to vůbec neubralo na kvalitě, ba naopak to díky humoru mělo takový příjemný vibe a pobíhání postaviček po creepy panství mě bavilo. Nikde žádná hluchá místa, občas dobrý hlášky, prostě příjemná krvavá oddechovka. ()

veverysiak

Kvôli Melisse ťahám hodnotenie nad priemer, aj keď mi to furt niečo pripomínalo, oceňujem celkom podarený mix okukaných zápletiek, a keďže to má slušné tempo a spád, nemal som čas hlbšie sa zamyslieť, čo za kravinku to sledujem, takže 60%. ()

Ace.A.T.L.

No, tak horor to je jen tak drobet. Spíš je to bubákovská komedie. Ale i tak je to fajn. Je škoda, že se to motá všechno jen v baráku. Kdyby se baletka dostala ven a drobet si tam pořádila, bylo by to o 1* asi víc. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

taibrek

Načo vymýšľať nové postavy? Upíry vždy fungujú. O čo išlo tomu dievčaťu?  Vypije ich a nahádže do bazéna? Jedno je jasné.  To dievča to nemá v hlave v poriadku a aj to, že tento počin by som do skupiny horory nezaradil. Na zabitie večera celkom dobrý film. ()

hony23

Abigail je 12 letá dívka milující balet, která je jednoho večera unesena za účelem výkupného. Jenomže když začnou únosci umírat, tak se ukáže, že je Abigail zabijáckou upírkou a ne bezbranným dítětem. Přestože upíří horory patří k těm nejdebilnějším, tohle je solidně brutální vybíjená, která diváka pobaví. ()

VelkyMrB

Přátelé zeleného údolí. Tak tohle byla, ale ujetá prdel. Víc krve jsem viděl už jen ve filmu Zachraňte vojína Ryana a nebo v upírském klubu v řeznictví v prvním Bladeovi. Čekal jsem něco, kde bude aspoň špetka napětí, ale tohle je čistokrevný krvák. Končetiny, orgány, tělní tekutiny, to jest obsazení hlavních rolí. Dále hrají: Frištenský, který být byť trochu hloupější, má záporné IQ. Schumacher sociopat, co potřebujete logopedii. Krysa z filmu Jádro šmrncnutá Kely Bundovou. Zelený mozek, který nikomu nevěří. Lízátková fetka. Suspendovaný Colombo později známý jako psychopír. Psychopatické upíří dítko a Nosferatu. Když vypnete smyslové orgány je to skvělá zábava na nejspíš jedno zhlédnutí. Na podruhé už to bude chtít nějaké to promile ;). ()

13Maty13

"What can I say? I like playing with my food."     /// Krvavá, vyvražďovačka a parádní přírůstek do hororového žánru. Partička "hrdinů" má mezi sebou skvělou dynamiku. Všichni jsou perfektně obsazený a perfektně vystihují charaktery svých postav. Alisha Weir jako Abigail je naprosto skvělá! Jediné co mi nesedlo bylo finále, které bych si představoval jinak.   / Hodnocení: 8/10. ()

Montiseus

Velmi zábavná vyvražďovačka se spoustou nápadů, zajímavým zvratem, různorodou a charizmatickou partičkou únosců, na kterých vám i přes jejich pochybné chování záleží, a kvalitním hereckým obsazením. Speciálně bych vyzdvihnul mladou herečku ztvárňující Abigail, která byla opravdu fantastická. ()

Polux

6/10 | Upířích filmů není nikdy dost a každý výživný kousanec do krku se počítá, což se tady naštěstí podařilo, ovšem k novodobé žánrové trvalce tomu přece jen ještě pár dřevěných kůlů vražených přímo do srdce chybí. Obvyklé neduhy současné hororové produkce se totiž ani nejnovějšímu příspěvku do žánru nevyhnuly. | Namísto toho, aby si tvůrci s divákem hezky zahráli na schovávanou a upíří plot twist si nechali až do samotného filmu, bez obalu jej vykecali už v traileru, tudíž divák hned od začátku filmu tuší, jakým směrem se bude děj dále vyvíjet a jen odevzdaně čeká, kdy obvyklé upíří radovánky s ostrými zuby a krčními tepnami konečně započnou. A je bohužel nucen čekat až do poloviny filmu. Další tvůrčí zaváhání spočívá v tom, že skutečně hororových prvků, které by diváka zásobovaly napětím, strachem a hutnou atmosférou (ať už pomocí obligátních lekaček, nebo skrze práci s kamerou, hudbou a střihem), ve filmu moc není. Přednost dostala akční podívaná s brutálně-krvavými vložkami a překvapivou dávkou humoru, která se v závěru navíc potýká s mírně překombinovanou pointou. | Pochvalu na druhou stranu zaslouží postavy a casting. Na hororové poměry se tady nacházejí nečekaně propracované figury. Jednotliví účastníci upíří vybíjené jsou charakterově jednoznačně odlišeni, mají mezi sebou fungující chemii a každý z nich v průběhu děje dostane příležitost nějakým způsobem (akčně, komediálně nebo dramaticky) vyniknout, díky čemuž ani zdlouhavá expozice nenudí. A navíc je zdejší pestrá partička postav typově přesně obsazena. Barrera v hlavní roli je fajn a ani zbytek castingu za ní nezůstává o moc pozadu (především dvojka Newton a Durand baví v každé scéně), nicméně do kapsy všechny strká Weir jako upíří baletka, která hraje přímo skvěle, což u dětských herců není zdaleka pravidlo a primárně kvůli její účasti bych se případnému pokračování vůbec nebránil. | PeZet ()

sammikk_

Bezproblémově natočená slasherová komedie, kterou jsem si naprosto zamiloval na první pohled. Moc příjemný casting je jen špetkou navrch, doopravdy mě mrzí že se takové projekty nepodporují. 9/10 ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy