Dvě velké hvězdy současnosti Adrien Brody (Oscar za Pianistu) a Keira Knightley (Piráti z Karibiku, Láska nebeská, Král Artuš) se potkají v thrilleru, pod kterým jsou producentsky podepsaní Georgie Clooney a Steven Soderbergh. Hlavní hrdina Jack Stars (Brody), veterán z války v Perském zálivu, je neprávem obviněn z vraždy. Sled událostí uvrhne Jacka do péče psychiatrů v rodném Vermontu. Pod vlivem experimentálních léků a moderní psychiatrie uvidí, že může cestovat v prostoru a čase. Na jedné ze svých výprav do budoucnosti odhalí svou nadcházející smrt (oficiálny text distribútora)

_DAVE_

Ze zacatku pomerne depresivni a matouci, ke konci ale doslo i na romantiku. Kazdopadne velmi prijemne (a necekane) prekvapeni. PS: Keira Knightley byla k nakousnuti :-) ()

TO

zvláštní, zajímavý a napínavý snímek sráží nevýrazné rozuzlení do šedého průměru. A to cestováním v čase a měnění budoucnosti už bylo v jiných filmech rozhodně lépe propracované. ()

Beky

…..proč mě strkáte do té díry!!!!!!!???.......nechci tam, a nakonec dělám vše proto, abych tam mohl trávit co nejvíce času…proč????...je to tunel do jiného času, do časů, kde už jsem několik let mrtví, a já chci přijít na to proč??????.....scénář je další variací na téma cestování časem, takže ohraná písnička, však kdo vyzdvyhuje velmi průměrný projekt z bahna?????...režije ( výborná atmosféra, volba pohledu kamery, ) a herecké výkony ( Brody se mi moc líbil, mrazivý výkon….i ostatní byly cool )!!!!!.....takže, o zábavu na páteční večer máme postaráno, ale víc jak tři našláplý hvězdy dát nemohu!!!!! ()

LadyDevil

Mám ráda filmy s touhle tématikou:-) a Svěrací kazajka měla přesně všechny plusy, jaký jsem po přečtení, o čem že film je, očekávala: depresivní prostředí psychiatrické léčebny, hromada emocí, spád a perfektní melancholicky laděnou hlavní postavu. Adrian Body to zahrál na výbornou, obzvlášť scéna "My všichni vás strašíme" měla opravdu grády..celou dobu jsem seděla napjatá, co bude dál, vžila se naplno do děje..celé mě to příjemně vzalo..:-) ()

Jazzzz

Dost lidí tady tento film srovnává s například 12 opicema - ono se to dosti nabízí. Ale mě se nechce vyřknout verdikt lepší nebo horší. Mě příjde hold trochu jiný. Po shlédnutí filmu 12 opic bylo vše jasné. Náznaky jsou sice vzácnější než třeba v mechanikovi, ale pozorný divák si jich povšimne. Velmi provázaný film, který je díky Brodymu a velmi podařenemu zpracování Brodyho v marnici, velmi koukatelný. Bohužel jakási pointa filmu to k čemu celý film směřuje pro mě bylo drobným sklamáním - i když jsem to větší část filmu tušil přesto jsem si ho rád dokoukal. Jako úžásné shledávám, že dle komentářů tento film působí převážně pozitivně, přesto však z mnoha různých důvodů. Někdy má rád hrátky s budoucností, jiný Keirum jiní tajemno a nebo Brodyho - prostě toho - tenhle film - nabízí mnoho ke koukání. ()

lennyd

Jack Stark (Adrien Brody), kdysi dávno za války prožil svoji klinickou smrt - k čemuž soud přihlédne při jeho obvinění z vraždy policisty (kterou nespáchal). A tak místo vězení putuje do psychiatrické léčebny, kde mají velmi neortodoxní léčebné metody - svěrací kazajka a zavření do boxu (obdobného jako mívají v márnicích) je jednou z nich. Ale Jack zjišťuje, že při zavření v boxu se nějakým způsobem dostává do budoucnosti, kde zjišťuje více o svém nepříjemném osudu... Tak nevím - zápletka zní slibně, herecké obsazení je na úrovni, dokonce se na film velmi dobře kouká - ale když si zpětně film promítnu, tak vlastně nevím o čem to celé bylo. A to mám filmy s cestováním v čase většinou docela rád, ale tady se to příliš nepovedlo. Trochu to ale vynahrazují herecké výkony, hlavně Adriena Brodyho (od Pianisty ještě nestihl přibrat, takže mu můžete v některých scénách docela hezky spočítat žebra) a Keira Kneightly, na kterou se minimálně dobře dívá... ()

Pavlínka9

Podle mě z toho filmu šlo vymáčknout víc...Víc než Fantasy/Mysteriózní/Sci-fi/Thriller (jako je zde napsané) mi to od půlky přišlo jako Romantický film. Ztvárnění prostředí, ve kterém se hlavní hrdina nacházel je výborné, to ano, ale jednotlivé přeskakování mezi minulostí, budoucností a současností mi přišlo nepřesvědčivé a až moc veliký klid a pohoda ve tváři hlavního hrdiny mi k tomu taky neseděla...a ještě ke všemu Keira s tou svojí neustále otevřenou pusou?? Ne :) ()

LittleJohnny

Adrien Brody předvedl perfektní herecký výkon a společně s Keirou vykouzlili příjemný filmový zážitek. Nebylo to sice revoluční, ale i tak 4 hvězdy... ()

skretik

tento film ma veľmi prekvapil, už ani neviem ako som sa k nemu dostala, ale keď som to začala pozerať, nechápala som, o čom to má byť... Ale postupne sa to "vyjasňovalo"... A má to, podľa mňa, výborný (neuzavretý) záver :) ()

fefee

Presne som čakal kedy sa spolu vyspia, no bohužiaľ dočkal som sa... Inak zaujímavý film kazili podpriemerné klišé... ()

hroubek

Pěkné překvapení.Osobně jsem o tomhle filmu kdysi četl ale neměl jsem kdo ví jaký zájem se na něj kouknout.Jednou jsem se bavil s jednou kamarádkou a ta mi řekla, že se jí to moc líbilo a at to taky zkusím.Tak jsem dal na její radu a vůbec nelituji té hodinky a půl co jsem stravil koukání na film.Ze začátku jsem trochu nevěděl která bije ale jakmile snímek trochu zpomalil a začalo se více mluvit tak jsem byl v obraze.A jen co hrdina vyrazil na svoji první cestu do budoucnosti tak jsem si už vduchu představoval jaká bude na konci filmu pointa a doufal jsem, že mě předvede něco ve stylu 12 opic což se bohužel nestalo ale to nic nemění na tom, že každá výprava je velmi dobře a zajímavě provedena.Brody předvádí velmi pěkný výkon,Knightley si zde vystřihla to lepší ze své kariery,Kristoffferson je charisma samo osobě a Craig jako šílenec je supr.Zajímavý snímek, který je docela chytrý ale má trochu smůlu ve svém konci, který je prostě nevýrazný a naprosto zvláštní. ()

dANo

Celkom husté! Veľa nechýbalo a bol by som dal aj plný počet... Uchvátil ma hlavne výborný herecký výkon Adriena Brodyho, ktorý podľa mňa úplne reálne zahral psychicky zničeného človeka, ktorý okrem videnia svojej (neveselej) budúcnosti má aj poriadne fyzické problémy. Zápletka okolo pátrania po príčine svojej smrti a túžba po zmenách do budúcnosti sa mi veľmi páčila a som rád, že som sa k tomuto zaujímavému filmu konečne dostal a pozrel si ho. Odporúčam... ()

lykan9

Na tento film jsem si vzpomněl díky shlédnutí novějšího a velmi podobného počinu. Bez rozmýšlení jsem hned musil tento film shlédnout. Adrien Brody, Keira Knightley, Daniel Craig, ale i další předvedli výborné výkony, které by si zasloužily ohodnotit plným počtem hvězd. Jednu hvězdu však odebrat musím, a to kvůli zbytečnému úvodu. Protože nechci spoilerovat, tak víc nebudu rozebírat. ()

davidek

Adriena Brodyho si vybavuji pouze v Pianistovi a tam mě uchvátil. I zde odvedl excelentní výkon a jak už řekl Tosim i Keira Knightley. Závěr se dá tušit. Fakt jednoduchá kostra filmu, ale dotažená do maxima. ()

liuk

Tak vám nevím, herci jsou sice super, ne úplně typická Keira je pořád krásná, ale tento námět už tu byl mockrát. Zajímavé bylo, že za účelem změnit časové linie bylo cestováno pouze do budoucnosti, jen se teď nabízí otázka: co je přítomnost? :) Scénář mohl být trochu více komplikovaný, například do něj více zařadit řidiče, který Jacka do blázince dostal nebo v budoucnosti více využit doktora Beckera. Atmosféra psychiatrické léčebny se ale povedla. Celé je to sice trochu zdlouhavé, ale ne ve špatném slova smyslu, film nenudí, konec je sice příliš americký, ale nevadil mi. Z filmů podobného ražení si radši sežeňte Butterfly Effect. Klasické 3*. ()