Dvě velké hvězdy současnosti Adrien Brody (Oscar za Pianistu) a Keira Knightley (Piráti z Karibiku, Láska nebeská, Král Artuš) se potkají v thrilleru, pod kterým jsou producentsky podepsaní Georgie Clooney a Steven Soderbergh. Hlavní hrdina Jack Stars (Brody), veterán z války v Perském zálivu, je neprávem obviněn z vraždy. Sled událostí uvrhne Jacka do péče psychiatrů v rodném Vermontu. Pod vlivem experimentálních léků a moderní psychiatrie uvidí, že může cestovat v prostoru a čase. Na jedné ze svých výprav do budoucnosti odhalí svou nadcházející smrt (oficiálny text distribútora)

KajusaK

Dlouho jsem rozmýšlela nad hodnocením, do poslední chvilky jsem měla nutkání dát hvězdy čtyři, ale uboze krátká délka 99minut byla v tomto případě překvapivě dlouhá, zbytečně. Adrien Brody a Keira Knightley mě opět utvrdili o jejich perfektních hereckých výkonech. Děj byl ovšem slabý, doost slabý. Nebýt toho zakončení tak jdu snad eště níž.Dalo se z toho vytáhnout mnohem více.. ()

dr.fish

Tenhle film jsem viděl dva dny po Butterfly effectu, který mne zklamal. Tento naopak potěšil. Je mnohem jednodušší, ne tak překombinovaný, a nic za každou cenu neřeší. Až mne rouhačsky napadlo, že je to takový Osudový dotek do filmových klubů ve stylu každému co jeho jest. V každém případě se jedná o zajímavý námět. Jestli tady kolem nás opravdu pár lidí takhle běhá v čase, nedivím se, že je polovina lidí na Chocholouška. 80% ()

smrt.ka

Neuvěřitelné podané tak, že nevěříme nejen tomu, co se v tom filmu děje, ale bohužel ani postavám a jejich rozhodnutím. Rádoby dobrý film mě vážně zklamal. Od dua Brody - Knigtley bych čekala něco víc, něco... klidně méně "originálního". Příběh se zezačátku zdál, a vlastně docela zajímavý byl. Jenže už zezačátku udělal jednu chybu, která do tohoto žánru nepatří - moc dialogů, moc vysvětlování, které vás unudí a způsobí, že to, co mělo být původně tajemné a přitažlivě neznámé, vám vysvětlili, vy jste to pochopili a nic víc, než čekání na konec, který vám mimo jiné prozradili také, vás už nečeká. A pardon - vlastně čeká - hodný vojáček zachránil své malé velké "přítelkyni" matku, která po jeho návštěve nejspíš jako zázrakem přestala fetovat a chovat se jako hloupá ženská, dokonce se z ní stala velmi dobrá matka. Ne, film, kterému nevěříte, kniha, které nevěříte, zkrátka příběh, který ztratil svou pravdivost je k ničemu. ()

vesper001

„Nemůžete rozbít to, co už rozbité je“ Ale můžete to zkusit slepit, anebo také rozšlapat na kusy. Tak tomu říkám vánoční film. :) Jeho jediným negativem je, že scénář i hlavní postava mají stejný problém: pohybují se v bludném kruhu. Jack Starks se pokouší vymotat ze smyčky minulost (= vlastní smrt) – realita (= blázinec) – budoucnost (= vlastní smrt) a scénárista zase pořád dokola omílá pár – byť originálních – nápadů. Stroboskopický efekt v očích Starkse je v první polovině zajímavý, ale postupem času začíná být únavný, a zpočátku nepředvídatelný děj se blíží k nepřekvapivému konci. Dobře propracovaná je ale vizuální stránka snímku a téměř bez chybičky je i casting. Adrien Brody je na můj vkus moc ufňukaný (psí oči na mě dělají dojem jen u psů), ale Keiru Knightley by člověk adoptoval a Daniel Craig je důkazem toho, že pro vytvoření nezapomenutelné postavy stačí velkému herci i malá role. Jeho Rudy „třicetkrát se pokusil zabít svou ženu“ Mackanzie vnáší do přízračné sterility starodávného cvokhausu život, košile mu jde k očím a dokonce jsem měla pocit, že mu tentokrát míň odstávají uši. :)) ()

reky

Povedené. Ve výsledku ne tak intenzivní jako Osudový dotek, přesto poutavé po celou dobu. Oproti zmíněnému Svěrací kazajce chybí nějaký moment překvapení, třeba dramatičtější konec nebo tak něco, aby byl celkový dojem silnější... ()

URBAN

No skvělý nápad. Musím uznat že ze začátku mě celkem fascinoval, ale postupem času se kouzlo vytrácelo a zpracování tomu moc nepřidávalo. ( 27.5.16/MAC ) ()

Radiq

Abych tak řekl - byla to tak trochu blbost. Nebylo to cestování v čase v tom pravém slova smyslu, spíš mi to připadalo jak vzpomínky na alternativní budoucnost. Takhle s tím dokážu žít. Ale mělo to hromadu dalších nedomyšleností, včetně závěru. Prostě mě to neuspokojilo tak, jak bych od mysteriózního filmu očekával. Ten děj mi navíc vůbec nepřišel chytlavej a tak nějak plynul do neznáma, až uplynul a mě to uplynutí přišlo spíš jak uniknutí plynu (tělesného). Jakž takž potěšila přítomnost Keiry Knightley, která rozhazovala sexy pózy a svůdné obličeje všude, kam se pohla... do toho přihodila ty svoje úsměvy a jiné roztomilé projevy a to se mi prostě líbilo. Bohužel jako celek mi to ale moc smysl nedávalo a jako film to u mě průměrně pohořelo. ()

eJacques

...Opět zahrávání si s časem a různými realitami (a hlavně osudy)... Nevyhnu se srovnání s o rok starším filmem "Butterfly Effect" (Osudový dotek), který byl přece jen lepší a prolínání časových a osudových rovin častější a propracovanější... Přesto by mohl být určitě hodnnocen lépe... V mém případě doporučuji, ale řekněme 4,5 hvězdičky se zaokrouhlením dolů... ()

Vecko99

Originální příběh o cestování časem, jehož potenciál nebyl úplně využit a konec už je jen hollywoodská klasika. Brody i Knightley si kradou celý film pro sebe a kdyby byl ještě kvalitnější, propracovanější scénář, bylo by to víc než jen tři hvězdy. ()

Belbo

Po Válce světů, které mě namíchla jsem byl příjemně překvapen. Není to nic světaborného. S 12 opicemi bych to nesrovnával, ty jsou vyšší liga. S.k. Beru jako vydařený snímek nehrající si na víc, než je, se zajímavým koncem. ()

Jizni Tlapa

Skvělý námět a myšlenka. O to horší zpracování, které zbytečně zatracuje zajímavou myšlenku a plejádu fantastických herců. Místy nic neříkající scénář a mnoho zavádějících pasáží, které Vás lehce zmatou a pošlou na onen myšlenkový svět, z něhož cesta zpět do aktuální dějové linky je těžce trnitá.. ()

plechulka

Tenhle film má atmosféru, ale hlavně Adriena Brodyho (a pro pány Keiru) k tomu, aby nesklouzl do průměru "zase nějaká časovka, co slušně začíná, ale konec moc neuspokojí". Neoriginálně a jako spousta hodnotiletů přede mnou konstatuji, že překonat "12 OPIC" v tomto subžánru se ani zde nepovedlo. ()

ivan_drago

Ne nezajímavý "psajkosriler" s paradoxem cestování v čase... Film určitě vyvolává víc otázek, než dává odpovědí a i přes jisté logické nesrovnalosti a slepé uličky si film dokáže udržet napětí a pozornost diváka, k čemuž notně přispívá atmosféra a povedené herecké... Hlavně Kris Kristofferson a Daniel Craig jsou milým překvapením... A ani ta plochá šlapka mi nevadila... ()

Honzíno

Hodně dobře budovaný příběh v napětí, který vás nutí těšit se na závěr, kazí napasovaná pointa. Slaďárna na závěr? Taky jste si všimli těch dvou poloh, co Brody hrál? Zvláštní.. jinak herci byli skvělí, i Keira, kterou moc nemusím, mi celkem sedla. Příjemně odsypávající střih pak doplňuje solidní režie a ústřední valivý hudební motiv. ()

KRYSIOPICE

Tak celkem debilní scénář. Nepotřebujete stroj času. Stačí se nechat zavřít do chlaďáku na mrtvoly, nadopovat se nějakou ňamkou od šíleného doktora, navléct si slušivou kompresní vestičku. A v naprostem tichu, tmě, chladu a bez přístupu kyslíku se ponoříte do hlubokého tranzu a vyrazíte na trip do úžasných dálek. Často se těším na ten kratičký moment, kdy pěkná herečka ukáže bradavku nebo i něco víc. Ale po tomto filmu jsem si naprosto zprotivil Keiru Nightly aproklínal jsem tvůrce. Dokud jsem viděl dva králičí bobky na zádech Keiry, bylo to v pohodě. Ale v momentě, kdy jsem si uvědomil, že to nejsou záda, jsem měl 100 chutí vypíchnout si oči. Proboha proč, co jsem komu udělal, že jsem to musel vidět? Můj život už nikdy nebude jako dřív. ()

Ryuuhei

Rozhodně ne dokonalý film. I když jsem jej dříve vídal u výpisu filmů s tématikou cestování v čase, nějak jsem tento fakt vypustil a tudíž netušil, že půjde o přesně takto zaměřený film. Smysl nedávající začátek tak vystřídal docela příjemný děj, kde hlavním prostředkem pro přenesení se do budoucnosti (a zpět) je ona kazajka a chladící box. Netradiční, nicméně plné nevyplněných a nevysvětlených míst. Rozhodně ne elita v žánru, ale jako příjemné a docela povedené dílko s navíc hodně hvězdným obsazením, to uspělo. 68% ()