Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
Ukážka z filmu 43
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

Frajer42 odpad!

Váhám, zda mám dát odpad i tomuto seriálu, jelikož v něm, i přesto jak moc je špatný, nespatřuji takové to pomyslné seriálové dno. Každopádně se musím přiznat, že mi kokainový pojídač Charlie Sheen nikdy a v ničem k srdci příliš nepřirostl a je jen otázkou času, která ta jeho dávka bude u něj rovněž dávkou poslední. Veškerý humor se tu točí kolem utahování si z něžného pohlaví, a to považuji minimálně za volbu příliš snadnou a lehce zbabělou. Takže v zájmu zachování mezipohlavní rovnováhy a asi i proto, že jsem se u tohoto seriálu nikdy nezasmál se k tomu odpadu přeci jen uchýlím. ()

Hedka

Seriál mi pripadá stupídny a trápny, myslím, že nemám zmysel pre podobné vtípky. Vnímam ho skôr ako nie celkom príjemný podmaz pri chystaní večere... Môj manžel sa pri ňom vždy skvelo odreaguje, ale jeho hurónsky smiech ma v tomto prípade mierne irituje. ()

Kothy

Charlie Sheen tu nemusí nic hrát. Hraje v podstatě sám sebe, slavnou hvězdu. Občas se objeví nějaký hodně dobrý vtip. Jeho bratr Alan ale moc důvtipu nepobral. Škoda, že ho vyhodili. "Chodím na kurzy vaření, jako každé úterý. Ty tu v úterý nejsi?" :D A ještě je tu Alanův syn Jake, ktrerý během seriálu docela vyrostl. Charlieho nahradil Ashton Kutcher. ()

dex2man

Chlapi jsou velmi pohodový sitcom, který u mně plní ve všední dny funkci "pozdního večerníčku". Dokáže totiž pobavit a pozitivně naladit. Sám jsem mile překvapen jak mě to baví, protože popravdě spousta humorných momentů jako narážky na "milovanou maminku" a verandové návštěvy Charlieho "přítelkyně Rose" se pořád opakují. Ale Charlie to vždy okoření dokonalou hláškou či grimasou, že se smích dostaví i když nechcete. Většina situací je postavena na povahovém kontrastu a rozdílech mezi bratry. Alan je upjatý, úzkoprsí, ale spolehlivý nervák, kterého vykopla manželka a jiná o něj nezavadí. Oproti Charliemu, který má namrd..o víc, než on načůráno naprostý opak. Charlie Harper je prostě pohodář co rád chlastá, dobyvatel dámských kalhotek, který nestojí o závazky, hraje na piáno přiblblé reklamní znělky a se starostmi si hlavu neláme. Pohodář, který hláškuje tak často, jak mění košile . Tedy neustále. ()

nascendi

Nepatrím k pravidelným, ani k nadšeným divákom tohto seriálu. Musím však priznať, že kedykoľvek som sa k sledovaniu niektorej časti dostal, vyvolávala u mňa celkom slušné výbuchy smiechu a pri záverečných titulkoch spokojnosť s tým, že som tých pár desiatok minút nestrávil u televízora zbytočne. Ale to platí iba pre časti v ktorých hrá Charlie Sheen. Tie s pokračovateľom sú už pre mňa nepozerateľné. ()

Zodd

Přiznejme si to, většinu takových lidí (rolí) ze seriálu ve skutečném životě bychom potkat nechtěli, ale Charlie Sheen i přes svou nebezpečnou náturu ve skutečném životě dokáže spolehlivě pobavit. Též malý vychytralý vyčůraný Jake alias "půlchlap", který opravdu měl dostat v seriálu více prostoru ve prospěch rozmítání bratrského vztahu mezi Charliem a Alanem, kolize byly často neskutečně vtipné a to i jiné mnohé přepadající hlášky, z nichž mnohé jsou na skutečné záchvaty smíchu. Jen ta Candy mě někdy docela štvala, tady tvůrci zašli trochu daleko nebo aspoň proboha méně epizod s ní. A z vychytralého Jakea se postupně stává neuvěřitelný debil a časem to přestává být vtipné. Po nechvalně proslulém vyhazovu Charlieho Sheena a nahrazení Ashtonem Kutcherem se postupně vytrácí cit pro realističnost i vtip, i když to ještě asi sezónu a půl funguje. Jde to podle námětu "dva chlapi, kteří žijí spolu a lezou si na nervy, ale nedokáží bez sebe žít." o_0 Ale ještě to docela baví. Dostalo mě, že z Alana se stal "ten zlý" (trochu s nadsázkou). Předposlední série, kde odpadá i Jake, už je úplně jiný seriál, není to Dva a půl chlapa, ale "Dva pals žijící spolu a jedna homosexuální neteř". ...která je volně kopií otce, ale Sheena holt nahradit nemůže. A vlastně ještě ten kluk, ale to je jedno... Celá habaďůra s Jeffem Strongmanem je však jeden velký trapas. Poslední dvojdíl používal mnoho trefných a vtipných dvojsmyslů (scény s Arniem vedou), útok na Sheena po právu, ovšem děj je neuzavřený a úplné finále je jen výsměch divákům. Vím, že "winning" Chucka Lorra na konci přeložili špatně, ale i tak. Končím. P.S. Po době mě dost udivuje, že zdejší průměrné hodnocení vlastně neklesá, ale naopak stoupá(!). Většina postav jsou vlastně morální dno snad kromě Charlieho dvou stálých holek (ani ten Walden není svatoušek, spíš naopak) a dalo se to brát s nadsázkou, bavit se nad tím. Nebudu ovlivňovat hodnocení, ale dnes už mě to nebaví. I když za pár dlouhých let možná zase bude... ()

klerik

Jeden z mojich najobľúbenejších. Ani stopy po inteligentnosti humoru v štýle FRASIERA, ale u mňa na rovnakej úrovni. Možno nie také vtipné ako PRIATELIA, ale Charlie Sheen našiel svoju tamer životnú úlohu (občas mi pripomína Duchovneho a jeho CALIFORNICATION) a vďaka tomu tento sitcom vytŕča nad stovkami iných... ()

ainny

Chvilku nám trvalo než jsme Chlapům přišli na chuť, ale povedlo se a teď patří ke každodenním rituálům, ke kterým zasedáme děj se co děj. Nepřestává mě překvapovat kolik variací na jedno konkrétní téma se dá vymyslet. A ještě tím pobavit i diváky. ()

korbitch22

Seriál jsem nejdřív vůbec neměl rád, ale pak jsem si ho docela hodně oblíbil.Po ''odchodu'' Sheena jsem seriál přestal okamžitě sledovat a viděl jsem asi pouze 3 díly a všechny stály úplně za vyliž prdel.To, co teď předvedl Lorre na konci, za to bych toho kripla nakopal do prdele.Sice potěšil Arnold, ale ten seriál byl bez Charlieho úplně nesmyslný žvást, že i Angus Jones raději odešel a nechtěl se nechat platit jako ta děvka Cryer, co nic jinýho v životě kromě tohodle sitcomu neměl.Sheen se může jen smát, peněz má víc než všichni co na seriálu makali dohromady a i když byl vyhozenej za fet, chlast a děvky, může na sebe bejt hrdej a odešel s hlavou nahoře.Což o sobě zbytek tý žumpy říct rozhodně nemůže.Pro mě seriál existuje do Charlieho odchodu, pak už to není dva a půl chlapa, ale Dva a půl prodejný děvky. ()

Arsenal83

To je proste serál Charlieho Sheena. Dôvod je prostý, on tam nemusel ani trochu hrať, mal byť len sám sebou. Mne sa to v celku páčilo aj s Ashtonom Kutcherom,ale scenáristi proste podľa mňa tie geniálne dialógy odjakživa viazali na osobu Sheena. Majstrovská komédia. ()

Yardak

Hlavní trojka herců umí skvěle pobavit (Charlie je perfektní a bratr se synem mu dobře sekundují) a drží sitcom na velmi vysoké úrovni. Plus: Často v seriálu hostují známé filmové hvězdy. Charlie Sheen je komediální borec :o). ()

heyda

Slabě podprůměrný seriál. Je to dáno i tím, že poslední dobou vzniklo mnoho jiných seriálů a o mnoho tříd lepší, proto jen 2 hvězdičky. ()

MontyBrogan

"Vieš aký je rozdiel medzi tebou a mnou? Že ja mám zdravú pečeň a ty budeš mať večer sex." Seriál ktorý som si nikdy nesťahoval a nepozeral vo veľkom, ale vždy ma dokázal zabaviť keď som na neho náhodne natrafil v TV (aj keď sa hanbím za to slovo), aj napriek dabingu. Ten humor dáva facku na prebudenie všetkým klasickým, nechutne patetickým, rodinným sitcomom. Alebo prípadne ich fanúšikom. ()

honajz

Že by mi to přišlo nějak vtipné, to ne. A jen proto, že je něco nekorektní, nebudu hned dávat vyšší hodnocení - takových seriálů a filmů v poslední době je... Navíc je to seriál, obdivující zlé chování v nás, a mně to prostě nepřijde vtipné. ()

Ivoshek

Dokud tam je Charlie Sheen, tak je to vtipný. Místama dokonce hodně vtipný. Do značný míry se tam zápletka opakuje (Alan nemá holku a chtěl by, Charlie má holku a potřebuje se jí zbavit, matka přijela "pomáhat", Charlie ukazuje Jakeovi, jak funguje svět), ale mně to baví. Znova zdůrazňuju, že nehodnotím díly s Eštonem Kačerem, protože ho nesnáším. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)