Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

LaciLC

S véééľkým odstupom najslabší diel. Nudil som sa ako pes (nie je to bohviaké prirovnanie, no napadlo ma to ako prvé). Som si istý, že keby režíroval Del Toro, alebo Norrington bolo by to opäť výborné. A v kombinácii s tými novými postavami (hláškujúci Ryan Reynolds, sexy Jessica Biel). Veľké sklamanie. ()

sharky

S vypnutým mozkem je to solidní akční podívaná na sobotní deštivé odpoledne. Ze všech Bladeů je to díl nejslabší, ale ještě stále jez de nějaký příběh a solidní akční scény. Bladeovi pomáhá pohledná Jessica Biel a velmi vtipný Ryan Reynolds (obvzlášť vtip v prodloužené verzi: "Víte, jak se loučí upírský lesbičky? Nashle za měsíc." je hodně hustej). Nevíc se dočkáme povedených efektů, výborně zahrané upírské záporačka a milých upírských psíků připomínajících Vetřelce. ()

Othello

Hlášky stojí za hovno, Bladeovi slušel Whistler nebo Scud daleko víc než současný parťáci (navíc Biel je hyperzbytečná), jakmile někdo otevře hubu, je nejlepší vypnout zvuk a city v týhle sérii fakt nejsou třeba. Jenomže Trinity má tak k sežrání infantilně béčkovýho ducha plnýho krve, bitek, perfektních stvůr (úpíří psi jsou rachot) a minima hluchých míst, že mě to dost bavilo. Čisté čtyři ani náhodou, ale natruc nahoru, navzdory "kritikům" a poslintaným kejvačům. EDIT: tak tři, takovej debil zas nejsem ()

SOLOM.

Samotný scénář je o hodně slabší a filmové provedení se hodně liší od obou předešlých dílů. Akčnost a efektivní bojové scény se zvrtly v přehlídku mihotajících se těl, které se rozprskávaly všude kolem, speciální efekty jsou nahrazeny povětšinou jen obyčejnými výbuchy a upíři nemají žádný šmrnc. Jediná maska se mi líbila ta, kdy se promění samotný Drákula. Důmyslné bitky, kdy si Blade vychutnává jednoho protivníka za druhým, jsou nahrazeny jedinou střelou, která zkosí desítky nepřátel a já si připadal jak při sledování céčkového akčního filmu. Hudební doprovod byl zhruba na stejné úrovni jako u druhého dílu – tudíž nepříliš dobrá volba, která nedokázala nabudit potřebnou atmosféru. Pro mne je to hodně slabé zakončení této trilogie. Čekal jsem mnohem více, ale musel jsem spolknout hořkou pilulku. Neříkám, že jde o odpadní film, protože podívat se na něj určitě dá, leč zůstanu asi jen u opakovaného sledování jedničky. Dvojka mě totiž taktéž zrovna dvakrát nenadchla. Pokud se snad ještě někdy bude natáčet další pokračování, tak bych chtěl hlavně jiného režiséra, staré upíry a pořádnou muziku. ()

eraserhead666

Suché jak týden odložená vložka vycucaná Bladem. Až se chce děkovat za obsazení Ryana a Jessicy, protože díky nim bylo alespoň na co koukat a čím se zabavit. Vlastně nesmím zapomenout na rozkošnou Parker Posey. Ale to jsou jen takové detaily. Film jako celek stojí vážně dost za prd. ()

ARI50

Trojka přivedla ano nové věci jako herce šílené psiska ale to asi všechno ale určitě slušná podívaná která sice jen trošku ale přeci ubrala na kvalitě. ()

mm13

Dracula 2000, Van Helsing, Blade: Trinity... Čo to nikdy neskončí?! ...aj by ma celkom potešili správy o podivuhodných úmrtiach zodpovedných "filmárov". ()

Bauer

Tak potom všem co jsem četl tady a v časopisech recenze sem si řikal , že to bude mega kravina ale k mému překvapení jsem zjistil , že jde o velmi dobré třetí pokračování Bladea.Je to zábavné a akční.Ryan Reynolds je ve filmu je k tomu aby házel hlášky a jde mu to protože některé byli povedené.Do role Draculi neboli Drakea zvolit Dominica Purcella , to už tak chytrý nápad nebyl.Nic proti němu nemám ale prostě tohle je moc.Zrovna tak moc na mně byli psí upíři to byla kravina největší.Wesley Snipes mi přišel nějakej jinej od předchozích dílů.Zdálo se mi , že ho jeho role jakoby otravovala ale i tak předvedl dobrý výkon v roli Bladea.Celkově je to film , který pobaví ale chce to u něj vypnout mozek. ()

Grran

Po opětovném zkouknutí po pár letech tomudle dílu prostě musím tu lepší průměrovou sebrat. Oproti předchozím dílům je to už přeplácané a přeumělkované, až to navozuje spíše zklamání, než požitek. ()

Caelos odpad!

Na hodnocení tohohle skorofilmu nemusím mít nijak zvlášť velkou slovní zásobu, postačí prosté, ale výstižné: Debilní. Za podívání rozhodně nestojí a to i pokud se vám předchozí Blejdi líbili... ()

Bowser

Jé, úplně jsem si vzpomněl, jakou jsem měl radost, když jsem dostal plakát tohoto filmu. Ale co si budeme povídat, žádný super pokračování předešlých dílů to není. Ale i přesto dávám 3*, protože jsem v dětství toho " černého pána s mečem" opravdu žral. ()

Lacike

Odbornejsie moje dojmy z celej trilogie vystihol Adrian. Takze teraz nieco menej erudovanejsie. Treti Blade absolvoval dalsi kvalitativny zosup. Tentoraz do hlbokeho podpriemeru. Goyer dokazuje, ze nie je dobry reziser a pokial nema nad sebou dohlad kvalitneho rezisera, tak ani scenarista. A ten rozhodne teraz nemal. Akcnych scen prekvapivo vela nie je. A tych par za nic nestoji. Asi najlepsia je autonahanacka na zaciatku, kedze obsahuje aj vybuchy a karamboly, ktore aspon trochu zabavia. Ale bitky su jedna velka mizeria. Maju jednoduchu choreografiu, su dost pomale a ku kontaktom evidentne nedochadza. Fakt neznasam, ked vo filme ostane viditelny zaber v ktorom chlapik udiera desiatky centimetrov od supera az sa zakazdym divim na aku ranu vôbec super reaguje. No a aby vsetky nedostatky aspon trochu zakryl, tak sa dost neprehladne striha, takze to je jeden velky nudny bordel. Väcsie peklo ako akcne sceny je samotny pribeh. Vsetky sceny s psychologom su vrchol trapnosti. Ale ani ostatne dialogy za tym prilis nezaostavaju. Najväcsim sklamanim je ale samotny Drakula. Jednak je mizerne obsadeny, divne okostymovanym Dominicom Purcellom a spôsob akym si ma ziskat respekt je tiez totalna prdel. Najprv zabije dvoch emo predavacov suvenirov, potom unesie matke nemluvna a nakoniec zabije slepu zensku. Uz som sa bal, ze si poda aj nejakeho hluchonemeho vozickara. Je to proste borec. Kasting ostatnych hercov tiez nevynika. Jessica Biel je sexy, ale v akcnom mode pôsobi nevierohodne. Rovnako je na tom Reynolds. V komediach je ok, ale ako akcny hrdina je mimo a v bitkach pôsobi neobratne. Kris Kristofferson mal ako jeden z mala rozum a potom co si precital scenar, tak radsej hned na zaciatku asi uz definitivne zhebol. A nakoniec som si nechal Snipesa. Stale sa neviem rozhodnut, ci nasadil ten Seagalovsky mam vsetko v pici vyraz potom, co zistil, ze tu hra vlastne len druhe husle, alebo tu hra vedlajsiu postavu preto, ze to mal v tej dobe Snipes na haku. Nech to je akokolvek, tak uz jeho Blade zdaleka nie je taky frajer ako v predoslych dieloch a väcsinou len vyjavene čumi ake sracky do neho ten trapny psycholog husti. Dodnes nechapem ako sa mohla tak skvele rozbehnuta seria tak kompletne posrat a stale dufam, ze vznikne dalsi diel so Snipesom, ktory serii napravi povest. 3/10. ()

PROROK14

O dosť slabšie ako jednička. Krásna Jessica Biel. Vo filme si akcie užijete ale nie vždy sa mi to páčilo. Film ako taký mi nejak extra nesadol. 55% ()

BoPo odpad!

Dominic Purcell predvádza niečo naozaj desivé. Tak trápneho "Draculu" by nedokázali vytvoriť ani v Scarie Movie 92. Vyzerá ako homosexuálny prostitut so vzteklinou. Ryan Reynolds a jeho prvý pokus byť akčný a hláškujúci. Vlastne možno už nikdy nebol tak fyzicky nabušený ako práve tu. Jessica Biel bola na vrchole svojej krásy a mala za sebou Texaský masakr motorovou pilou. Ideálna voľba pre producentov, ale samej sebe tým podpísala kariéru plnú sračiek. Trojka za mňa je jeden veľký omyl a berte Blade sériu ako dvojfilmovku. Trojka je natoľko horšia, natoľko postráda atraktivitu, štýlovosť, že tá jedna * by bola charitou. ()

MoiJe

Ryan i Jessica maju mozno dokonale telicka, vymojkane hracicky a Ryan dokonca obcas aj podarenu hlasku, ale inak je to bieeedaa. Este Danica bola fajn:-) ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)