Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

Cival

Pozitiva: Charismatický hláškař Ryan Reynolds, hezoučká tvářička Jessicy Biel, Wesley a několik málo stylových hrátek rychlých obrázků s moderní hudbou. Negativa: Veškerá akce a vůbec Goyerova režie celkově - tomu chlapíkovi asi někdo nakukal, že všechno se dá uhrát podhledama (jenže nic se nemá přehánět, dvojnásob, když to v Goyerově pojetí zas až tak cool není). Důvody ke kastraci: Dracula. Kill that guy, fuck that guy... hlavně ať už se na plátně nikdy neobjeví. Zlatý Roxburgh z Van Helsinga! Přitom i ten mě neskutečně štval. Bída s nouzí, ale AVP nebo Catwoman jsou ještě mnohem mnohem horší. ()

POMO

Jednotka bola prvá, dvojka bola Guillerma del Tora. Trojka je tretia a nikoho. David S. Goyer iba remeselne, bez náznaku osobitého režijného dotyku zrežíroval rutinný scenár, často si otrocky vypomáhajúci s otrepanými motívmi a klišé. Videoklipové akčné sekvencie sú možno trochu umelé, ale vďaka hyper-dynamickému soundtracku a hlavne hláškovaniu Ryana Reynoldsa držia film nad vodou. Jessica Biel je sexy, škoda že hrá dvanáste husle. Celkovo ale stále zábavnejšia blbina, než som čakal po desivých reakciách. ()

Lima

Moje ostravská babička by pro to měla výstižné označení - "chujovina". "Trojce" Bladea chybí to, co zdobilo předchozí části. Působivou atmosféru a solidní příběh prvního Bladea a Torovu akční explozivitu "dvojky" vystřídal připitomnělý scenář, nic moc akce, úděsný castingový omyl v podobě Draculy a zejména fakt, že Goyer je opravdu slabý režisér (i s přihlédnutím k faktu, že se jedná o debut). ()

Tsunami_X

Atmosféra vymizela stejně jako potenciál hrdiny spolu s rozmanitostí jeho nepřátel a tahle upírská záležitost raději neměla spatřit světlo světa. Vše je tady sice na první pohled v pořádku, ovšem k samotné látce je přistupováno s trestuhodným (ne)zápalem a entuziasmus tvůrců se negativně projevuje i na kvalitě hereckých výkonů, které s přihlédnutím na obsazení nových rolí zřejmě ani nemá cenu komentovat. Divák může chvílemi nabýt dojmu tovární výroby na směny, rozhodně však přijde o všechny iluze o nějaké osobitosti. Takto se dobrá komerce vážně nevyrábí. ()

Tom Hardy

První díl je atmosférická klasika, která je v mém osobním žebříčku zatraceně vysoko. Dvojka sice postrádá onen "nádech" jedničky, ale jde o natolik akčně úderné béčko, že mi nedělá problém to akceptovat. Třetí díl nemá nic. Je to vykastrovaný slepenec předchozích dílů, který paradoxně selhává výhradně tam, kde dominovali jeho předchůdci - hlášky, obsazení a akce. Goyer se měl vykašlat na režii a zůstat jenom u psaní scénářů. Ale alespoň nemá na koho svádět pohřbení série - tohle je čistě Goyerův průser... ()

Malarkey

Zakončení trilogie se vážně nepovedlo. Ne, že by bylo natočené špatně, ale příběh je příšerný, všechno co lze se pokazí a vůbec divákovi nedává šanci na obrození něčeho, co si ve světě filmu drželo pojem Legenda. Blade: Trinity je jeden z prvních filmů, který jsem viděl v angličtině s anglickými titulky a absolutně mi to nevadilo. Akční scény, na kterých si film stojí už nejsou tak stylové a co je horší, a možná jsem s tím už otravný, hudební vložka je opravdu nepovedená. A proč to tu řikám? Protože právě Blade je díky ní tak slavný a sledovat film, kde se mu život hroutí jak domeček z karet není potěšující. Já vlastně nemůžu na tomhle filmu najít nic kladného. Špatný rozhodně není, ale dobrý pocit z něj nikdy mít nebudu. --- Říkáme si Noční lovci. - Zní to jako název nějaké pohádky. - No chtěli jsme si říkat Gumídci, ale to už je obsazené. ()

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $52,411,906Tržby Celosvetovo $128,905,366║ Mohla to byť výborná trilógia ale to by nesmel byť na film pozvaný začínajúci režisér David S. Goyer, neznamená že dobrý scenárista musí byť zákonito aj dobrý režisér, čo je vidieť hlavne v tomto prípade. Po sľubnom začiatku to ide rapídne dolu vodu a nevýraznosť posledného dielu spadá miestamy takmer do B-éčkovej kategórie, nezachránia to ani nové postavy v podobe Hannibal a Abigail Whistler, škoda. A tento počin bol aj koniec Snipesovej kariery, netreba sa ani čudovať! presnejšie by som dal 30% nič viac ()

Marigold

Se zvědavostí jsem čekal, zda v blbosti trojka trumfne jedničku a v podstatě jsem nebyl zklamán. Scénář je opět ejakulátem mysli, která snad až příliš hltá céčkové akční filmy a ty nejhorší komiksy. Neustálá touha přesvědčit svět, že Blade je něco víc než stupidní střílečka a že se vymyká upírským filmům, je kouzelná a všudypřítomná. Faktem je, že s Draculou, který vypadá jako luxusní gigolo, na košili nosí připnuté ocelové pláty a při útěku vypadá jako uličník, který v zahradnictví ukradl kilo hrušek, se to snad ani podařit nemůže. Blade: Trinity prostě zůstává úsměvným blábolem o bandě vyhulených typů s neujasněnou sexuální orientací, co si říkají upíři a o sošném černochovi, který zvládne 113 minut bez jediného projevu emoce. Je to zkrátka kalibr. Vizuální složka je ovšem oproti prvnímu dílu na velmi slušné úrovni, celé je to klipoidní a post-matrixoidní, prostě koukatelné. Snaha o povinný cool odér vychází zpola slušně, zpola naprosto směšně. Jediný důvod, proč nedám odpad, jsou právě některé akční scény. Koneckonců, je to akční film. I když by Blade chtěl do vyšší ligy. Na to má ale přliš řidké trenky. ()

Djkoma

Blade Trinity je jako asi poslední díl trilogie docela slušné ukončení. Blade má tentokrát pomocníky v podobě Jessicy Biel a Ryana Reynoldse. Jessica jako jedna z nejhezčích postav ve filmu se svým lukem se snaží držet krok s Bladem. Ryan Reynold s neni nic úchvatného, ale mohl bejt o hodně horší. Co se týče příběhu, ten z Blada už nedělá neporazitelnou postavu, ale trochu více ho polidštuje. Závěrečný souboj s Draculou není tak bombastický a nadupaný jak by se čekalo, ale velmi mě potěšilo, že je ve filmu méne počítačově upravených scén než dříve. Režisér(musím ho pochválit ;-)) pochopil, že ukázat morphing Draculy a jeho "skutečnou" podobu není zrovna nejlepší nápad a tajuplně ho schoval do tmy. Hudba jako vždycky nezklamala a velmi potěší (Jessica Biel se svojí oblibou v mp3 určitě potěší nejednoho fanouška). Celkově jde o slušný film, který není čím být nemůže a to je trhákem, ale jde o slušný akční film o upírech. ()

Adrian

Blade v svojej koncepcie trilógie je príkladom toho, kedy narastajúce číslo za názvom je v nepriamej úmere s výslednou kvalitou. Jednotka Blade bola výborným akčným filmom so všetkými potrebnými ingredienciami - od zaujímavého viacžánrového mixu, cez super hlášky a skvelé formálne prevedenie. Dvojka viac-menej rezignovala na príbeh, ale o to viacej vsadila na akčno-trikové orgie, hyperkinetickú dynamiku a pritlačila na gore, ktoré sa podarili a bolo teda aspoň na "čo pozerať". Blade: Trinity je ale nezvládnutym projektom takmer na všetkých frontoch (výnimkou je slušne nadupaná pesničková časť soundtracku). Vo výsledku nie je ani hyper-akčnou jazdou (sotva tri-štyri akčné scény, navyše najlepšia sekvencia tohto zamerania je hneď na začiatku, ostatné za ňou zaostávajú o niekoľko tried) ani hlbšou sondou do mytológie Blade vesmíru (charakteristika postáv, logičnosť ako i zasadenie deja v kontexte zomknutia celej trilógie, nevýrazný záporak - to všetko celý čas iba kĺže po povrchu bez výrazneho hlbšieho zárezu). Práve táto absencia celkového, dejového prekreslenia zamrzí o to viac, keď si uvedomíme, že scenárista všetkých troch dielov sa tentokrát posadil aj na režisérsku stoličku. Na Goyera toho tak boli asi veľa a odhrýzol si oveľa väčšie sústo ako je schopný zvládnuť. Jeho réžia robí totiž celý film značne do seba uzavretým (takmer 90% filmu sa skladá iba z amerických záberov až veľkých detailov) a roztriešteným (často chaotický strih a jeho zlá rytmika počas akcie). Navyše hudobné podfarbenie (aj keď dobré) je miestami veľmi zle naviazané na obraz (pátosová hudba v nevydarenom kontraste rýchlej akcie ako aj opačne - dravý rap v spomaľujúcich záberoch). Tým si od diváka udržuje chladný odstup, čoho výsledokm bola v mojom prípade narastajúca nuda a otrávenie, ktorá pretrvávala aj v akčných sekvenciách a naberala na intenzite každou ubehnutou minútou filmu.1,5* ()

Superpero

Trojka absolutně postrádá bladeovský švih a coolovost. Sice to není takovej průser jak by se mohlo zdát, ale zklamání určitě. Proč proboha slepá hackeřice nebo luk s lightsaber tětivou!!!??????? Draculu úplně zprznili "Motherfucker I like that." co to je za sračky? Taky nechápu jak mohli Goyera nechat točit akční scény který byly v prvních dvou Bladeech dokonalý a tady jsou... Ke kladům patří Wesley Snipes kterej zachraňuje co se dá pak Jessica Biel je hustá a Ryan Reynolds rozhodně nevadí i když to jak zmlátil Triple H to jsem mu prostě nevěřil. No a když jsem u Triple H tak se musim zamyslet jestli po Rockovi nebudeme mít dalšího akčního wrestlera ve filmu. Bylo by to celkem fajn. ()

Fr

přeháňky? no jistě! samozřejmě! je na každém, aby zvážil, kde je jeho etická poklidná mez. lehce zhrnu prvních 40 minut: akce, akce, občas keci, akce. no a tak podobně to pokračuje až do konce. jen těch slov je někdy moc. nejhorší je, když se začne místo keců vyprávět. herectví W.S. na nás ,,dýchne" hlavně (jen?) v akčních scénách, protože je v pohybu a nemusí působit chytře. a dracula není strašidelnej, ale hnusnej (budu toho blba šetřit). přesto vše - díky muzice v akci a velmi dobrému 5.1 ex - jsem měl občas pocit, že můžu skončit jako krevní konzerva. a tajně doufám, že spíš než nápad natočit další díl, zvítězí raději žízeň ! ()

Dever

Soundtrack Ramin Djawadi: 1. Fatal - The RZA [3:43] ,2. I Gotta Get Paid - Lil' Flip/Ghostface Killah/Raekwon [3:49] ,3. When the Guns Come Out - WC/E-40 [4:09] ,4. Thirsty - Black Keith/ODB [4:04] ,5. Daywalkers (Foot Chase) - Ramin/RZA [2:34] ,6. Party in tha Morgue - Kool Keith [6:56] ,7. Skylight - Overseer [4:59] ,8. Hardwax - Manchild [3:06] ,9. Bombs Away - Paris Texas [3:28] ,10. Weapons of Mad Distortion - Crystal Method [4:50] ,11. The Blood - Black Lab [4:08] ,12. Blade's Back - Ramin Djawadi [4:03] ()

tron

Strašne fádne, biedne, nešťastné a po vizuálnej stránke až televíznym dojmom pôsobiace. Jednotku som videl v kine a bola to mega-bomba. Na dvojku som sa hrozne tešil (napriek podrazu s Whistlerom)... a bolo to hrozné sklamanie. A trojka? Aj mizerná pražská dvojka oproti nej vyzerá ako veľdielo. Trojka pôsobí podvyživene, nezáživne, mdlo, rutinne. Hoci postava Bladea všetkým priniesla slávu a peniaze, do trojky ako keby sa nikomu nechcelo - režisérovi, produkcii a v neposlednom rade hercom. Wesley Snipes už nie je elektrizujúci, miestami je až nechtiac smiešny. No stále stále stokrát lepšie, ako úbohý gauner so svojou bandou neschopných pucflekov. Kristofferson má len cameo. Nové postavy v podaní lukostrelkyne Jessici Biel a vulgárneho hláškara Ryana Reynoldsa síce zaujmú, ale hlúpy scenár, biedne akčné scény (s výnimkou cool prepadu policajnej stanice) a koniec-nekoniec tomu nenapomáhajú. Nechápem, ako sa po vynikajúcej jednotke séria mohla tak brutálne zvrhnúť. ()

Flipnic

Neuvěřitelné zklamání a pokažení trylogie, která mohla být excelentní. Postava Draculy byla pro trylogii víc než logická. Obsazení charismatického a exotického Dominica Purcella do jeho role mi docela sedlo, dokud se nechopil meče a nezačal s šermováním a bojováním obecně, to už mi zbyly jen oči pro pláč. Upíři jsou zde podáni spíš jako banda vymírajících idiotů, kteří neumí ani intrikařit ani bojovat, jak jsme zvyklí z původních dvou dílů. Zato nám tvůrci vnucují vnadnou, ale neuvěřitelně zbytečnou Jessicu Biel, kterou snesu vřeštící a zdrhající v nějakém slasheru, ale jen ne proboha akčně bojující, charismaticky se tvářící a navíc se beroucí tolik vážně ... To už snad raději ten Drake ... Do třetice všeho zlého, Ryan Reynolds jako Hannibal King se svými debilními hláškami, které do temného Bladea vůbec nepatří (hlášky si může ve filmu Blade dovolit házet zase jenom Blade!), plus jeho rádoby neroztřískatelný obličej, kosti a svaly (chvílemi jsem uvažoval, jestli není taky upír ...), který předvádí v trapném finále rádoby wrestlingový duel s WWE/WWF obrem Paule Levesque! A tím se dostávám k tomu, co vždycky dělalo Bladea Bladem, a to je akce a souboje ... Jasné postrádání asijských choreografů oproti předchozím dvoum dílům vykazuje o to větší nábor střihačů, kteří měli zřejmě opravdu hodně práce. Souboje jsou trapné, ubohé, často nepřehledné, kamera jde občas úplně mimo a co nejhorší, bojovat snad zapomněl i sám Snipes. Ne že by se nesnažil, ale tvůrci filmu jsou v tomto jasní amatéři a nedávají mu prostě prostor. A tím myslím i prostor 3 x 3 metry, aby něco předvedl. To že svoji nejoblíbenější zbraň vezme do ruky až na samém konci filmu mne pak zamrzelo nejvíc a se slzou v oku jsem zamáčknul vzpomínku na excelentní akci a gore v předchozích dvou dílech ... (jo gore!! no tak ta se už nekonají, to jsem taky opomněl). Prostě naprosto nepovedený díl, který chtěl zviditelnit pár nových tváří, ale málem kvůli těm idiotům utopil ve filmu samotného Snipse (což si opravdu nezasloužil). ()

Marius

Lamia. Vrykolak. Upír. Vampír. Deti noci. Nesmrteľní. Ich existencia alebo neexistencia nedala ľuďom od nepamäti pokoj. Preto ich natrvalo zaradili do svojej kultúry. Európske národy z nich spravili svoj folklór, mystici sú presvedčení, že niekoľkokrát ovplyvnili históriu ( Vlad Tepes, Gilles de Reil, Alžbeta Bathory). Spisovatelia ich poňali romanticky (Stoker), filozoficky (Anne Rice) alebo v nespočetných fantasy románoch ako stelesnenie zla. Filmári tento námet spracovali buď kvalitne (Interview with the vampire, Coppolov Dracula a V tieni upíra) alebo dementne (Queen of the Damned, Underworld, Blade I,II a najnovšie IIInity). Ale k samotnému filmu. Je zlý. Prečo ? Tak po prvé dokonca i zubná kefka, keby tu nejaká bola v zábere, musí vyzerať ultracool. Po druhé okrem Snipesa sú herci nuloví tak v akčných scénach ako aj v scénach, ktoré majú tvoriť rádoby dej. Po tretie deti zas prežijú. Po štvrté nelogičnosti. Tie kričia z každého dialógu a scény. Príklad : Nightwalkers majú problém so šírením biologickej zbrane a potrebujú čistú Draculovu krv, ktorá je „bez stoviek špinavých mutácií“ aby vírus pôsobil aktívnejšie na tú krv so stovkami mutácií. Skrátka logika dostáva brutálne na frak. A propos Dracula. Tento pornoherecký prototyp má byť predkom všetkých upírov ? Ďakujem neprosím. Po piate zúfalo vykráda niektoré dialógy z kníh Anne Rice. Film má odo mňa jednu hviezdičku, ale berte to ako 10% . 3, 33% za hudbu, 3,33% za akčné scény ...... a 3,33% za Bladeovu odpoveď na otázku kto sedí v Bielom dome. Vizuálne film ničím nezaujme, zrýchlené zábery ulíc sú len vykrádaním prvého dielu. Od roku 1994 mám jeden dosiaľ nesplnený sen. Ír Neil Jordan sadne do lietadla, vystúpi v New Orleans, odvezie sa za mesto, zaklope na správne dvere a s Anne Rice napíšu scenár k filmu ktorý bude začínať asi takto : Za stolom sedí mladík s blond vlasmi po plecia v čiernej koženej bunde a la 80te roky. V ruke drží brko, namáča ho do kalamára a do toho hovorí hlas Toma Cruisa : I am the Vampire Lestat. I´m immortal . More or less. The light of the sun, the sustained heat of an intense fire –these things may destroy me. But then again, they might not. Kamera zaberie pero, ktoré rukopisom konca osemnásteho storočia napíše : The Early Education and Adventures of the Vampire Lestat. Dúfam, že sa jeho splnenia raz dočkám. ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)