Prvé znamenie: Prichádza Satan!

• Česko První znamení: Přichází satan! (viac)

Keď mladú Američanku pošlú do Ríma, aby slúžila Cirkvi, stretne sa s temnotou, ktorá ju prinúti spochybniť vlastnú vieru, a odhalí desivé sprisahanie, ktoré, ako dúfa, prinesie zrod vteleného zla. (Cinemart SK)

perna182

Reálně jsem na 4*, ale to porovnávání s Neposkvrněnou, že se jedná o klon, mě fakt vytáčí. Ne, není to klon a Neposkvrněná není žádný originál. Je to jen film se stejnou základní tématikou a myšlenkou, který náhodou vyšel téměř ve "stejný" čas. Co se samotného The First Omen týče, tak jako prequel funguje výborně, i přes malou lore odchylku. Nicméně mu to nijak zvlášť neubližuje. V horrorovosti tu funguje atmosféra a vůbec vše. Zatím nejlepší horror, který jsem letos v kině potkal. ()

Yoss

Poctivá pocta kultovému Omenovi. Nečakal som, že pri súčasnom počte brakových a tuctových hororov, ktoré zaplavujú kiná a bluray, sa objaví niečo inovatívne. Artové poňatie a prehľad režisérky a scenáristky o Omenovi v jednej osobe robí z príbehu a prequelu súčasný nadštandard, ktorý stojí určite za pozretie. ()

Warhorr

Podařený a důstojný prequel. Premiéra pro Arkashu vyšla téměř na jedničku a já tam pomalu nasypal skoro plný kotel. V podstatě jsem dostal přesně co jsem chtěl. Retro nádech Itálie 70. let s povedeným vizuálem, solidní atmosférou v prostředí sirotčince a nejsme ochuzeni ani o gore, který tuto sérii  v tomto ohledu posunul o level výše. Creepy halucinace, znepokojivé ksichty sester, odporný porod, upálení. Minutová show v podání Free kdy se v ní probudí démon je na výbornou. Příběh trochu trpí tím, že pokud znáte sérii, víte čím to končí. Finále bych si dokázal představit více vyhrocenější, ale žádná tragédie to zase není. Sice jsem z kina posranej strachy nevylezl, ale i přes delší stopáž jsem se nenudil a s radostí jsem se do této série znovu ponořil. ()

AngelG

Slabé, slabé, slaboučké. Chápu, že všichni chceme konečně vidět pořádný horor a tak se spousta lidí spokojí a oslavuje minimum alespoň něčeho trochu slušného, ale tohle si to nezaslouží. V první řadě nechápu, proč něco jako Omen, kterého zná snad téměř každý a kdy je jeho původ a důvod proč je tam kde je dost jasně vysvětlen již v originále, potřebuje prequel a když už se do toho musí montovat, tak proč měnit celkem zásadní rozdíl  SPOILER  Damienova matka byla šakal, nikoliv otec. Jak tedy chtějí vysvětlit, že jeho matka nejen byla člověk, ale ještě k tomu přežila? Doufám, že to nebyla nějaká tupá snaha o novou verzi Omena do budoucna.  KONEC SPOILERU  A možná bych se s tím vším i smířila, kdyby alespoň přišli s něčím zábavným. Ovšem tenhle film se táhne jak smrad od začátku až do konce a jakákoliv dobrá atmosféra je zničená lacinou lekačkou doprovázenou hlasitým zvukem, ze kterého mi málem pokaždé praskly bubínky a kterou vidíte již na míle daleko. Jediné pozitivum je hlavní herečka, která zde byla skvělá a na které to celé stálo, odvedla dobrou práci a mělo to i pár pěkných scén, kdy atmosféra fungovala, ale převážně jde o těžký průměr, možná i podprůměr. Zdá se, že jeptišky jsou teď v kurzu. ()

Vabr

Komentář budu spíše směřovat na zážitek, jaký s filmem mám, než na film samotný. Minulý týden jsem strávil s bráchou na výměnném pobytu v Německu, a tak se nám shodou okolností povedlo se dostat do německého kina na film Das Erste Omen komplet v němčině bez titulků. No a to byla teda doopravdická výzva tomu všemu rozumět po tom, co se učím německy tři roky. Ve finále to šlo ovšem překvapivě docela snadno a většině dialogů ve filmu jsem tedy rozuměl a z celkového dojmu mi toho moc neušlo. To ale neznamená, že se První znamení kdovíjak líbilo. První znamení je za mě dosti béčkovým kouskem, v němž se to hemží předvídatelností, klišé a nudnými pasážemi, na druhou stranu zase uznávám, že se tu i urodilo pár parádních scén, které si z filmu odnáším (bláznění mezi protestujícím davem, podléhání ďáblu). Podtrženo sečteno fantastická návštěva kina - něco, co jsem si chtěl v životě vždycky zkusit -, z hlediska hodnocení za mě bohužel průměr. Vyhodnocení: A lístek stál pouhých 125 Kč! ()

FeriusParfax

Šestý film z filmového večera mě dost zklamal. Den předtím jsem viděla skvělý navazující snímek – Omen. I přesto, že mi spoilery nevadí a jednalo se o prequel, jsem se nedokázala do filmu dostat a užít si výrobu Ďábla. Líbilo se mi vysvětlení a nápad, jak nahnat nové ovečky do stáda a pár dalších ďábelských vychytávek. Jinak to ale bylo brutálně a zbytečně zdlouhavé. Horory by asi prostě neměly mít 2 hodiny… Všechno důležité se událo v posledních 30 – 40 minutách. Nutno dodat, že posledních 30 minut se mi dost zamlouvalo. Děsivostí, rozuzlením, hereckým výkonem. Opravdu dost pasáží by se ale dalo vystřihnout, aniž by to mělo jakýkoliv dopad na děj. ()

FrAnn_Kie

No tak tohle bylo tak uzívaný a chvílema i směšný, že jsem zvažoval odchod z kina 🥲 neuvěřitelný zklamání... Navíc trailer lákal na zcela jiný film. ()

filmy_horor

Miluji originální film, miluji tento prequel. Při scéně s upálením jsem skoro nedýchal, něco tak děsivého a intenzivního dlouho nedostanu z hlavy. Film není vhodný pro slabší povahy. 9/10 ()

VelkyMrB odpad!

Béčkové, céčkové, efkové filmy si dávám k snídani. CGI společnosti Asylum mi koluje v krvi. Takže jsem schopný už skouknout cokoliv a málokdy dávám odpad, ale tady nejsem schopen dát jinak. Horor trochu v jiném slova smyslu. Horor byl sledovat celý film. Původně jsem nechtěl ani film moc vidět, ale když jsem zahlédl článek o tom, že členové štábu odcházeli z natáčení kvůli jedné scéně, nemohl jsem odolat. Hudební zpracování byla muka. Hrdinně jsem se držel, ale když se spolukoukatel vedle mně začal smát, nevydržel jsem a vybouchnul jsem taky. Nevím co byla ta scéna při, které musely členové štábu odejít, ale typoval bych od první minuty do 119 minuty. Jednu hvězdičku bych byl schopný dát za herecké výkony, ale z filmu jsem neměl ani nejmenší požitek. Podle mě, veškeré finance z klášteru šli na cigarety, protože skoro každá ze ctihodných sester fajčila jednu za druhou. ()

Klimetka

Bála jsem se, že to nedopadne a ono to dopadlo. A dokonce výborně! Dala jsem si dopoledne před kinem původního Omena s Gregorym a večer skočila na "prvního" Omena. A nestačila se divit jak pěkně to navazuje a propojuje a když trochu přivřu oči, tak i funguje samo za sebe. No ale protože tu návaznost znám a nadchla mě, po příchodu domů, jsem si Omen s Gregorym dala s chutí podruhé, protože to nešlo prostě jinak. A za tak krásnej Omenovskej den, dávám ***** plných a plnotučných! ()

PuppetMistr

Tak to byl hodně luxusní Prequel. Krásně to napojili na původní Omena z roku 1976 s Gregory Peckem. Opravdu hodně povedený. Možná by mohli klidně natočit další Prequel. Konec byl hodně luxusní zakončení. ()

Erw1nka

Ale jo není to špatné. První minuta ok, pak pomalejší rozjezd asi tak do půlky filmu. Úplně jsem nepochopila logiku církve,  ***spoiler*** která se snaží vytvořit antikrista kvůli tomu, že lidé nechodí do kostela, a pro jeho stvoření používá jakési stvoření - ďábla? Démona? Který znásilňuje jeptišky nebo sirotky...Nestačilo by tedy říct "taťkovi", aby se šel projít po náměstí? 🙈😃 já myslím, že by lidí byli hned plné kostely a nemuseli nikoho znásilňovat 😅 A kde vůbec toho "taťku" vzali? To jsou  věci co mi během filmu vrtali hlavou, a trošku mě štve, že na ně film neodpověděl. ()

Lamarr

to jako fakt??? Překvapení nula, lekačky očekávané, takže nula, faktor husí kůže nula (asi dvakrát za film a ještě decentně). Hodinu se člověk nudí v kině, pak to dostane jakž takž rozjezd, který nakonec vyšumí do ztracena. Potěšil mě odkaz na původní film s Gregorym Peckem. Tohle byla ztráta času, dávám 2/5 za zvuk a občas přijatelnou atmosféru. ()

Tabeer odpad!

Na co jsem se to, sakra, zase nechal zlákat do kina?! Veskrze pozitivní recenze mě přivedli na velmi naivní myšlenku a sice, že by mohl v této době přijít do kin nějaký kvalitní, neotřelý horor, u které v kině budu zadkem štípat sedačku a který budou dokreslovat výkřiky žen, dětí a s mužů slabší povahy, sedících v kině vedle mě. Ne. Nestalo se. Zažil jsem pravděpodobně jeden z WORST 10 hororů, který jsem kdy viděl. Trailer vám pravděpodobně odhalí všechno byť jen trochu zajímavé a tak při promítání zažijete jen dvě hodiny trvající nudu, nudu, šeď, šeď. ()