Muž so železnou maskou

(TV film)
  • Česko Muž se železnou maskou (viac)

D´Artagnan a jeho priatelia sa opäť musia stretnúť, aby zachránili česť kráľovskej koruny svojho Francúzska v poslednom osudovom boji. Kráľ Ľudovít XIV. A jeho pýcha a samoľúbosť sa stali témou asi v už aj najzapadlejšom hostinci. Zatiaľ čo ľudia sa sťažujú na nedostatok potravy, kráľ sa znova a znova oddáva svojim radovánkam. Jeho neobmedzenú a absolútnu tyraniu môže obmedziť iba jeden človek. Muž so železnou maskou. Problém je však v tom, že tento tajomný muž je uväznený v kráľovskom žalári. Keď sa však kráľovský dvor ponorí do tmy, mušketieri môžu opäť zasiahnuť do dejín... (STV)

helrohir

Celkom zdarilá adaptácia slávneho románu od A. Dumasa. Najväčším plusom je, samozrejme, Richard Chamberlain vo svojej dvojúlohe. ()

Pitryx

Děsně nesympatický d´Artagan. Ale jinak je to velmi slušné zpracování tématu. Mohlo být trochu více akční, ale vem to nešť. Snad se nemuselo tolik odbočovat od přímé linie vyprávění, ale zas tak strašné to nebylo. Konec byl pak naprosto zbytečně překombinovaný. Přesto je to dobrý film a těch několik drobností mu zase tolik neuškodilo. Jen by mne zajímalo, kam se poděli tři mušketýři. Ve filmu totiž nejsou. Jo, Iana Holma jsem tam prostě nepoznal. ()

ostravak30

Zatím nemůžu tvrdit, že jsem viděl všechny verze Muže se železnou maskou, protože dvě jsou z konce dvacátých respektive třicátých let a jedna se západního Německa. Ale na druhé straně srovnávat můžu, protože jsem konečně shlédl tři nejslavnější. Tu s Jeanem Maraisem, Leonardem DiCapriem a konečně tuto s Richardem Chamberlainem. Každá je jiná a každá se mi svým způsobem líbila. V této verzi se mi Richard Chamberlain líbil mnohem víc než v jiné Dumasově adaptaci - Hrabě Monte Christo. Na druhé straně si to chlapci prohodili, protože tato verze se mi zase líbila víc než ta s Jeanem Maraisem. R. Ch. více působil jako Ludvík XIV. Vlastně tak nějak bych si ho představoval, mimochodem je docela podobný DiCapriovi v jeho verzi Muže. Je to také jediné zpracování (neviděl jsem všechny hrané), které nám nabízí úplný začátek, kdy byl bratr uvězněn. Ale bavilo mě. Jen ten konec mi přišel trochu ustřižený. ()

Gig

Ono je jedno, že to nebylo podle Dumasova románu, že tam vypadli tři mušketýři. Ono to mělo šťávu. Výborná hra mezi Colbertem a Foucetem. A ten konec "Bratře, nepolíbíš mě?" Je plno železných masek: jedna brilantně francouzská, ale na můj vkus příliš snažící býti vtipný. druhá zase typicky americká bez taktu, kdy se královně "tyká", atd atd... Pro mě zatím vítěz tématu Filip vs Ludvík. "Jsem Ludvík, jsem Ludvík..... Ludvík!" ()

baclajean

Staré, ale dobré. Vo všeobecnosti asi nepoznám vyslovene zlý starší film, ktorého dej je zasadený do prostredia Francúzska a jeho kráľov, ani tentokrát tomu nebolo inak. ()

Simako

Tohle je ten pravý muž se železnou maskou a né to stupidní zpracování od Randalla Wallace!!! Leo, tady si se asi neinspiroval,co?!!!! Za čtyři!!! ()

RyxiraAmy

Literární předlohu neznám, ale film sám o sobě mi připadá hodně povedený. Kostýmy, herci, scénář - všechno má úroveň. Upřímně řečeno mě trochu zarazilo, když jsem zjistila, že to bylo natočeno pouze do televize. Možná pár logických přešlápnutí a jednou dvakrát dobrovolné podřezávání si vlastní větve, Colbert možná trochu moc riskuje (jakože nebezpečněji by tu výměnu asi provést nemohl), ale to se dá odpustit. Po dlouhé době jsem tenhle film vyhrabala v mé sbírce DVD a opět jsem se dobře pobavila. P. S. Richard Chamberlain má jednu ze svých světlých chvilek a role mu dokonale sedne. ()

Kozlowski8

Klasické zpracování románu Alexandra Dumase st. s Richardem Chamberlainem v hlavní dvouroli krále Ludvíka XVI. a jeho dvojčete Filipa. Velice působivě zpracované dílo, v němž nechybí dobrodružství, napětí ani láska a které, alespoň tedy v mém případě, nenudí ani po několikerém shlédnutí. 70%. ()

zigy

Určeno pro děti a mládež, tak jako romány Alexandra Dumase (aspoň dnes). Proto to dnes leckomu může připadat naivní....Nicméně zpracováno s vkusem a grácií, jen kdyby první půlka nebyla tak zdlouhavá. Výborné zobrazení pletich a intrik na královském dvoře. Skvělí Sejk s Cupákem v dabingu. Závěr se záměnou je dechberoucí a přitom dost komplikovaný, pochopil jsem to úplně až na druhý pokus. ()

PTuranyi

Richard Chamberlain sa po Grófovi de Monte Christo druhý krát nechal obsadiť do Dumasovej klasiky a dvojrolu kráľa Ludvíka/Filipa zvládol graciózne. Žiaľ táto adaptácia nemá švih a šarm verzie Randalla Wallacea z roku 1998. Scenárista poňal príbeh z vážnejšieho konca, takže sa zameriava hlavne na výmenu kráľa Ludvíka za Filipa a dvornú lásku. Samozrejme žiadny z hercov nie je Leonardo DiCaprio, Jeremy Irons, John Malkovich či Gérard Depardieu. Z troch mušketierov sa tu vyskytuje len D'Artagnan a akosi mu chýba humor jeho iných mušketierskych verzií. ()

Tomulka

Richard Chamberlain je prostě dobrej a když hraje tak s emi to líbí a je jedno v jakém filmu on má takové charisma, že dokáže film dostat někde jinde než by byl bez něj. ()

Chicharron

Výborné zpracování Dumasovy klasiky s Richardem Chamberlainem, který se pro tyto role doslova narodil, a i zde zhostil svého partu, vlastně dvojrole, s noblesou sobě vlastní. ()