Prepadnutie 13. okrsku

• Česko Přepadení 13. okrsku (viac)

Polícia v Los Angeles robí čo môže, aby si poradila s vyčínajúcimi gangami. Po tom, ako je niekoľko členov gangu políciou zabitých, prichádza pomsta. Najkrvavejší gang v meste polícii vyhlasuje vojnu a ako odveta za smrť je prepadnutý trinásty okrsok a gang sľubuje jeho vyhladenie. Lenže v ohrození sa ocitnú aj zadržaní kriminálnici, ktorí musia s policajtami kooperovať, aby si zachránili život. Nervydrásajúca dráma nemá konca. Tu určite potečie krv... (oficiálny text distribútora)

Bartoloměj

nemůžu si pomoci, ale nejvíc mě štval rozpor v chování obléhajícího gangu. na jednu stranu promakaná taktika ( odštípnutý telefon, elektrika, vracení aut do stejné polohy atd. ) na straně druhé, místo aby se postavili k oknu a strčili do něj bouchačku, rovnou do něj lezou bez tasené zbraně, to samé do dveří... závěrečná scéna s přetlačováním v chodbě.... raději nemluvit. jinak nemůžu říct, že bych se nudil a ta hudba je na 6*. ()

IronRocky

Zajímavý akční film, u kterého se pozná typický rukopis režiséra Carpentera. Jde hlavně o dobré budování atmosféry, kamera a hudební motiv, který nemá chybu. Film je chvílemi trochu odlehčen nějakou tou hláškou. Ale přeci k dokonalosti mi tu něco chybělo. ()

mikhail

Na svoju dobu dobrý film. Veľmi slušná práca s kamerou a hudobným pozadím. Nedávno bol natočený jeho remake a ani ten nesklamal. ()

dobbin

Jedinečná záležitost. Jedna z mnoha variací na jedno téma. Hitchcockovi ptáci, Romerovy mrtvoly a Carpenterovi gangsteři. ()

Stejšn

Hudba: Megablast (Bomb the Bass). Ano, ta písnička posloužila jako základ do počítačové hry Xenon 2: The Megablast. pro Amigu, kde to byla v roce 1989 pecka. Takže už předem 4 hvězdičky přinejmenším :) ()

Mykhaluu

Aha. Takže asi existuje ještě jeden film z roku 1976, který nese jméno Přepadení 13. okrsku. Neboť ostatní tu v mnoha případech píší o filmu, který si zaslouží přes 70% vysoká hodnocení. Nu, podle galerie v tom filmu, který jsem viděl já hráli stejní herci a měl i stejný děj... Zajímavé! Neboť tohle béčko, u kterého jsem si definitivněuvědomil, že existují béčkové a céčkové filmy (a proto si tu hrůzu z okrsku 13. pamatuji)... Fakt to bylo děsné! Ale ne ve smyslu mile děsivé! :) Tehdy bych tomu dal bez debat odpad! Ale člověk po čase zapomíná a pamatuje ty hezčí věci... a taky za to, že jsem na to jak blb čuměl až do konce, tak nebudu házet do odpadu i sebe!! :) ()

MaxForValue

Dĺžkou prepálený 40-minútový prológ, v ktorom sa prakticky nič podstatné, vzhľadom na ďalšie udalosti neudeje (odhliadnúc od toho, že sa dozvieme, prečo k prepadnutiu dôjde) a ktorý je teda zbytočnou vsuvkou. Nasleduje nejaké to pif-paf a je prakticky koniec. Logika miestami na úrovni zlých béčkových titulov, herci charizmatickí, no predsa na nich rýchlo zabudnete. Záporák žiadny. Carpenter má oveľa lepšie filmy. ()

jayman

Tento film mi nič nedal. Ubehol rýchlo, ale to je jeho jediné pozitívum. Bojím sa zapínať si ďalšie "kulty". Od Carpentera som čakal viac, väčšiu beznádej, brutalitu, absurdnosť násilia, viac psychologického vrstvenia alebo ja neviem čo. ()

intro

Filmy Johna Carpentera mám moc rád. Assault on Precinct 13 není vyjímka, opět velmi dobrá práce se skvělou muzikou. 70%. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Staré ale dobré. Má to dobré charaktery aj keď menej prekreslené, záporáci sú tu iba nato aby sa zabíjali, dokonca za celú dobu ani neprehovoria. Má to však grády, krv, kopu mŕtvych, dokonca scénu ktorá už dnes v kinematografii nie je veľmi bežná(zastrelenie malého dievčaťa a to priamo v zábere) Takže za 5* a idem na remake. ()

murkl

Jeden z těch filmů, kde si říkáte jak by asi vypadal remake kdyby se příběh udál v roce 2020. Parta sympaťáků proti hordě pomatenců. Chvílema to vypadal jak zombie film. 91 minut uteče jako nic. ()

Blazkowicz

Teda, myslel jsem, že to bude větší řežba. Skoro to připomínalo filmy o pár přeživších proti hordě neškodných zombie. Ale zase atmosféra sedmdesátek hned od začátku parádní. Můžu si jen představovat, jaké by to bylo s větším rozpočtem. 3+* ()

sinom

ten ustredny motiv mi bol hrozne znamy, neviete odkial? inak velmi kvalitna "zabava" pre otrlejsie publikum, i ked si myslim ze nas je stale viac a viac:) ()

jack_scott

Přeceňovaný film, který je dobrý jen svým velkolepým minimalismem, kdy za bůra dokáže Carpenter natočit s neznámými herci velmi slušné drama. Ano, v hlavní roli je opět strach z toho, co nevidíte. Zde to funguje slušně. Opět (resp. už - snímek patří ke Carpenterovým nejstarším). Lepší *** a 65% za hlavně dobrou atmosféru a sympatické herce. ()

m.xFuck

Dneska už to úplně nefunguje, ale ve vé době to musela být naprostá bomba. Poctivé 4 astry vám dám mistře za herce, kteří mě opravdu bavili. ()

mijano

Skvelý thriler o tom, že policajtom pomáhajú aj zločinci, ak im ide o život, umocnený na n-tú skvelou hudbou. Nenápadný a nevtierajúci sa dej, skvelé prestrelky, na ktorých je poznať neskúsenosť, ale práve to im pridáva na kráse. ()

Jason13

Absolutně chápu proč se z takového "skromného" snímku stal takový kult.. Tenhle filmový zážitek si určitě někdy zopakuji.. Jednu hvězdu sice sundám za výrazně pomalé tempo, ovšem atmosféra a ústřední hudební motiv na jedničku s hvězdičkou!! ()

blezg

Osazenstvo stanice je nějak moc v klidu na to, že kolem umírají lidi jak mouchy a do oken se derou houfy zombie na odstřel. Vzhledem k tomu, že se gró odehrává uvnitř stanice a nikdo z ústřední trojice nevyzařuje žádné emoce, člověka to nevtáhne a ztrácí punc uvěřitelnosti... Remake se mi líbil více. ()

Sunwheel

Thriller, ktorý je na veľmi tenkej hranici s jeho temnejším žánrom ukázal predzvesť toho, kam sa bude uberať Carpenterova kariéra. Jeho minimalizmus pracuje so strohými náznakmi niečoho nepoznaného, ktoré drží diváka v napätí. K tomu veľmi jemné humorné komentáre niektorých postáv, ktoré miestami osviežujú dej a dodávajú mu akúsi ľudskosť. Veľmi zaujímavá, až noirová atmosféra. K dokonalosti by som možno prizval nejakého choreografa bojových scén... ()