Prepadnutie 13. okrsku

• Česko Přepadení 13. okrsku (viac)

Polícia v Los Angeles robí čo môže, aby si poradila s vyčínajúcimi gangami. Po tom, ako je niekoľko členov gangu políciou zabitých, prichádza pomsta. Najkrvavejší gang v meste polícii vyhlasuje vojnu a ako odveta za smrť je prepadnutý trinásty okrsok a gang sľubuje jeho vyhladenie. Lenže v ohrození sa ocitnú aj zadržaní kriminálnici, ktorí musia s policajtami kooperovať, aby si zachránili život. Nervydrásajúca dráma nemá konca. Tu určite potečie krv... (oficiálny text distribútora)

Bafo

Haha nejlepsi rez s nejlepsi hudbou... Trosku dada ale to nevadi... Fakt sem se bavil... Hlavne hlaska: "haha kapitan upad" ()

derryl

Někdy dokáže potěšit maličkost a jindy je to jednoduše postavený příběh s postavami, které si během děje oblíbíte a je Vám líto, že Vás na konci snímku opouštějí. ()

Klajnik odpad!

Nudné béčko. Scénář je slabý nejen svým příběhem. Nějaký gang se snaží dobýt na policejní stanici. Ještě 10 minut před koncem jsem pořádně nechápal proč. Snad proto, aby mohl být divák baven akcí (samoúčelnost), která však zábavná není. Postava vystřílí do okna zásobník brokovnice, sklo se rozbije, ale rám a omítka zůstanou nedotčené - Carpenter si měl nastudovat Peckinpaha, aby viděl, jak má destrukce v akci vypadat a o kolik líp to vypadá. Dopomohlo by k vizuálně pestrosti i uvěřitelnosti. Divák není baven i proto, že postavy nejsou nijak zvlášť interesantní. Zločinec Napoleon občas zahláškuje, ale ta kadence je fakt jen mírná a postava není tlačena příliš vpřed. Pokud film nemá přesah a nedokáže ani vzbudit tíživou atmosféru, měl by aspoň bavit, čehož lze docílit výživnou akcí a jistými situacemi a reakcemi postav na ony situace. Carpenter si toho asi vědom nebyl, takže se tímto směrem nevydal. Spíš se mi zdá, že chtěl natočit nějakej tíživější thriller, kterého však nedocílil i proto, že divák nemůže být příliš napnut, když mu jsou postavy volné - což spadá pod širší problematiku špatného scénáře. Se vší svou představivostí si však nedokážu najít důvod, proč by do osudu těchto postav měl být jakýkoliv divák zainteresovaný. Přepadení 13. Okrsku snad může být jen zajímavé pro fanoušky Carpenterovi práce - obzvlášť pak jeho Halloweenu, kde snad byly lépe rozvinuty různé rysy, s nimiž si filmař pohrával už zde. Zde však fungují podstatně hůře a já sám považuji opěvovaný Halloween za docela nudný a otravný. ()

Gastovski

Epesní a velmi "šťavnatá" ranná Carpenterovina, která mě bezezbytku uhranula svojí hutnou atmosférou, synťákovými šlehami a velmi dobře zvtvárněnými charaktery postav, které na  13. okrsku přežijí nejdéle. Mám jen jednu výtku k délce: je to opravdu kratičce působící jednohubka. Delší stopáž o 20 - 30 minut věnující se ještě více postavám, konci či snad dalšímu krveprolití - to by byla žranice. ()

Hapretor

Asi největší chyba je vidět jako první film od Carpentera "Věc". Pak očekávám, že tento režisér bude točit samé skvosty. "Věc" mě tak dostala, že jsem Carpentera uznával skoro jako boha. Jak plynul čas, a já více nakoukal jeho díla, z kultu jsem vystoupil. Teď je mi jasné, že i mistr Tesař se někdy utne. A i když tento počin je drsný a zábavný zároveň, postavy jsou sympatické, dobře zahrané, děj je záživný, ne neuvěřitelný, je to vlastně taková nápodoba útoku zombies. Ty vysmažený kokoti jen vbíhaj dovnitř a pak se střílí hlava nehlava. Pár nápadů, jak odrazit ty houževnatý hajzly by bylo, ale je jich málo. Od Carpentera jsem viděl i lepší snímky. ()

Wolvie

Neskutečně atmosférický thriller,který sice vyšumí hodně rychle,ale momentální pocity při sledování byly parádní. Remake sice není špatný,ale oproti tomuhle nemá moc co nabídnout. ()

MickeyStuma

Vynikajicí akční drama, které se stalo kultem a dočkalo se i neméně dobrého remaku. Dokonce si tento námět propůjčili i tvůrci německého seriálu Kobra 11. Režisér John Carpenter si sám příběh napsal a stojí i za hudbou. Basová elektronická linka umocňuje atmosféru a věrně udržuje napětí. Je to vlastně takový moderní western, který se ničím nevymyká. Z velmi jednoduchého děje Carpenter vytlačil vše co se dalo. Tempo vytvořil po celou dobu mírné a je k dobru věci. Mexickým gangem je přepaden mobilní prodejce zmrzliny a vzápětí zastřelen společně s malým děvčetem, která si chtěla koupit vanilkovou zmrzlinu. Scénu její popravy do hrudníku jen tak nezapomenete. Její otec opodál v budce telefonoval. Když skončil uviděl co se stalo, v šoku vzal s auta pistoli, na kterou ho umírající řidič upozornil. Gang začal pronásledovat, až jednoho po delší době zastřelil. Ti se pustili za ním a tak se dal na útěk. Doběhl na policejní okrsek, který se právě zavíral a kde se zastavil vězeňský autobus z důvodu onemocnění jednoho vězně. Gang začal policejní stanici obléhat a spustil útok. Napětí by se dalo krájet a pro toho kdo to nikdy neviděl a neví o co jde, stále drží v nejistotě, jak to všechno skončí. Snímek je ukázkou mistrovského umění z mála udělat hodně. ()

Raziel_cz

Šmejdi z ulice, kteří vypadají jako z RoboCopa a vraždí zmrzlináře a malé holčičky, protože můžou, v kulisách trochu surreálných a plně atmosférických berou útokem policejní stanici v akčním hororu z doby, kdy jste mohli říct černochovi Sněhurko a oba se tomu zasmát. A ano – hororu. Protože ty naháněčky tmou, útočníci bez obličejů a vůbec ladění do noční můry jsou děsivější než cokoliv nadpřirozeného. Napínavé od začátku do konce, s parádními přestřelkami, hláškujícím sympaťákem Darwinem Jostonem, sexy Laurie Zimmer a možná nejlepší Carpenterovou znělkou, do níž se mu povedlo vložit všechnu beznaděj, již tu hrdinové zažívají. Kulervoucí zážitek. ()

GOREGASM

Hudební motiv z dílny Johna Carpentera se zaryje na dlouho do paměti, ale to je bohužel téměř vše, co si z Přepadení 13. okrsku zapamatujete. Zajímavý nápad zpracovává Carpenter zvláštním způsobem, kdy překvapí gradace do ztracena, v příběhu se nakonec nic zásadního nesemele a celé napadení policejní stanice proběhne velmi sterilním způsobem, což u JC zaskočí dvojnásob. Velký problém jsem měl i s absolutně necharizmatickou hereckou sestavou, kde se není čeho chytit a ten šokézní úvod, kdy jsme možná poprvé na plátnech měli možnost vidět zabití dítěte (z té scény mrazí), se brzy rozplyne ve vláčný zážitek, kterému jsem se pod kůži nedostal. 50% ()

Biopler

Atmosféra je to najpodstatnejšie a najlepšie na filme zároveň. Carpenter akoby zabudol na všetko ostatné. Žiadne ani len náznaky k vysvetleniu konania postáv. Chladná práca s postavami, slabučký scenár a dokonca i čudný názov filmu, kde sa na 13. okrsku neocitneme, no film to má v názve, sú faktory pre podpriemerné hodnotenie. ()

geek.ondra

Další příklad bravurního budování napětí Johna Carpentera. Nervy drásající, brutální ale ve finále to přece jenom trošičku zaostává za očekáváním. 7,5/10 ()

Allan

I kdyby už Carpenter nenatočil kromě tohoto filmu žádný jiný, stejně bych ho navždy obdivoval za mistrovskou práci, jakou zde odvedl. Po prvním zhlédnutí mě film zaujal. Po druhém, které se konalo s téměř ročním odstupem, musím své hodnocení změnit. Naprosto bravurní snímek, který prakticky neobsahuje žádné scénáristické ani technické „kopance“. Tak „nechutně“ atmosférický snímek se hned tak nevidí. Neustále ve mně vyvolával stejné stísněné pocity, jako klasická Noc oživlých mrtvol. Dokonale paranoidní atmosféra, která by se dala krájet. Všichni herci zde vystupují velice umně a realisticky. S klasickým americkým tipem pan Záporák/pan Klaďák se tu díkybohu nesetkáte. Zkrátka všichni za jednoho, každý za sebe. O Carpenterově dokonalém hudebním doprovodu se ani nemá smysl zmiňovat. A ještě v neposlední řadě; je to jeden z mála filmů, ve kterém je zcela otevřeně ukázána vražda 12 holčičky. To také nebývá právě zvykem. HLÁŠKA: „Kapitáne, vy to tu vedete jako tureckej bordel!“ ()

arkie

Jednoduchy scenar, kde je Zlo neosobne, nevysvetlene, zivelne a hlavne sa s nim nediskutuje. :) Dusiva, tazka atmosfera, zaujimave postavy. Proste klasika. Zabudnite na logiku, co to malo znamenat, preco sa to vlastne stalo. Neviem preco sa mi tento film paci a nechce sa mi o tom niekoho presvedcovat, davam 4*. (zasa tak Carpentera nezboznujem) ()

joeko13

Krásna, chladnokrvná vyvraždovačka, ktorá sa na nič iné ani nehrá. Škoda len, že to nebolo dlhšie a trošku viac dejovo prepracovanejšie, ale aj tak to bola riadna PECKA. P.S. Geniálna hudba, ktorá mi ostala v hlave ešte týždeň. ()

Primavera

Film na dobu, v ktorej bol natočený, zrejme dosť kvalitný. Celkom zaujímavé hlášky a dej. Zastrelené dieťa, to asi rezonuje v hlavách väčšiny divákov. Vo mne rezonovala aj hudba a zvláštny pohľad, nasiaknutý bezocmocnosťou, na to všetko sfilmované dianie. ()