Helene Laborie (Nadia Fares) je francouzská důstojnice zvláštního policejního komanda. Byl ji přidělen úkol předvést Abedinam Nexhepa, největšího bose podsvětí, k soudnímu přelíčení. Nexhepovi lidé se při bránění svého vůdce před ničím nezastaví. Během transportu zaútočí na speciální estkortu uprostřed opuštěné průmyslové oblasti. Tam ale zkříží plány mladému gangu, který právě ono místo vykrádá... (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Film jako umělý hvozdík - je mrtvý a nevoní. 1) Milovníkům prázdné akce nabízí film 105 minut solidní nudy při sledování nesmyslného scénáře, nevýrazných hereckých výkonů a smutně směšné snahy napodobit hollywoodštinu v tom nejlepším, co umí - správné kombinaci akce a backgroundu s lehkým vtipným nadhledem. 2) Francouzskou kinematografii mám velmi rád...s výjimkou snímků jako je tento. ()

Gilmour93

Hlídač skladiště, banda zlodějíčků, speciální jednotka eskortující misogynního gaunera a anonymní armáda ozbrojených zombie, která mu říká pane. Okrsková Tesařina, která na omezeném prostoru zhmotňuje okřídlenou frázi, že nepřítel mého nepřítele se může stát přítelem mým. Je to sympaticky temné a „nefrancouzsky“ působící hudba někdy disponuje až hororovým nádechem, nicméně akce šla podat určitě přehledněji a s větší dávkou nápaditosti. Úvod s vosí líhní ve sklípkanovi nabízel velká očekávání, ale Devět statečných je nakonec naplnili jen zpola.. ()

Mr.Nigga

Hodně podprůměrný akčňák, který se snaží zaujmout diváka laciným pokusem o dramatičnost, leč ve výsledku vychází jako nemastná-neslaná blbost. Francouzi měli skvělý potenciál udělat akční komedii a dokonce k tomu ze začátku směřovali, bohužel se to zvrtlo a jako samotný akčňák to prostě nevyšlo. škoda ()

Falko

Samy Naceri, ktoreho som spoznal ako divokeho taxikara v styroch komediach TAXI (1998 - 2007) sa tentokrat predviedol ako obycajny smrtelnik v akcnom thrilleri a to nielen ako herec, ale je podpisany aj pod vyrobou filmu. Prva polhodinka sa rozbiehala celkom nadejne, ale potom bol z toho taky akcny gulas v tych priemyselnych garazach, ze som uz prestal mat prehlad, kto vlastne proti komu strielal. Neskor som mal sice jasno, ale nestacilo to na to, aby som dal stvrtu hviezdicku a nezachranila to ani vynikajuca hudba Alexandra Desplata, ktory komponuje hudbu aj pre hollywoodske filmy a myslim si, ze patri medzi spicky. Za jedno pozretie to urcite stoji, hlavne pre fanusikov akcnych filmov by to mohol byt celkom slusny filmik. Mne by sa tento film asi viac pacil pred 15-timi rokmi, ale dnes som uz zvyknuty na nieco lepsie... 11.05.2010 _______ Samy Naceri - (Nasser) +++ Benoit Magimel - (Santino) +++ Nadia Fares - (Helene Laborie) +++ Pascal Greggory - (Louis) +++ Sami Bouajila - (Selim) +++ Anisia Uzeyman - (Nadia) +++ Richard Sammel - (Winfried) +++ Angelo Infanti - (Abedin Nexhep) +++ Produkcia: Sami Naceri +++ Hudba: Alexandre Desplat +++ ()

Slarque

Po příliš dlouhé a notně nepřehledné expozici (cca prvních 40 minut) se dvě skupinky sejdou ve skladištní hale a rozjede se celkem slušná střílečka. Další hodina filmu už je výrazně zajímavější a režisér se obstojně snaží, aby si fanoušci filmové akce přišli na své. Škoda toho začátku a pitomého scénáře. ()

• Film je inspirován snímkem Přepadní 13. oksku (1976). Na film odkazují především scény, kdy po sobě útočníci "uklidí", aby to zvenčí vypadalo, že se nic neděje, nebo scéna, ve které se jedna z postav snaží uniknout kanálem. (Lorge)