Prepadnutie 13. okrsku

• Slovensko Prepadnutie v 13. okrsku (viac)

Je Silvester roku 2004 a na chátrajúcu policajnú stanicu privezú skupinu väzňov. Medzi nimi je aj neslávne známy mafián a predovšetkým nepohodlný svedok Marion Bishop (Laurence Fishburne). Budovu 13. okrsku napadnú jeho bývalí parťáci, aby zabili Bishopa a s ním aj všetkých ostatných. Ak chcú prežiť, musia sa strážcovia zákona spojiť s väzňami a pod vedením seržanta Jakea Roenicka (Ethan Hawke) spoločne bojovať o holý život. (TV JOJ)

Slarque

Možná to je tím, že jsem čekal jen další z remaků, které mě jen přesvědčí o genialitě originálu. A ono to bylo nakonec docela dobré! Carpenter vycházel ze samotné situace a nedostatky zakrýval svou razantní režií. Tahle verze vychází spíš z postav a možná má i lepší scénář než originál. Samozřejmě také stála mnohonásobně více a o podobně kvalitním obsazení mohl tehdy Carpenter jedině snít. Není to tak dobré jako původní verze, ale je to skoro stejně dobré (70%). ()

Caszidy

Hrome, máme tu béčko jak hrom. Přepadení 13. okrsku je vysoce klišoidní volný remake původního stejnojmeného snímku Johna Carpentera z roku 1976(jenž jsem ovšem bohužel zatím neviděl) a strukturou příběhu hodně podobný francouzské "střílečce" Vosí hnízdo z roku 2002. To co drží snímek jakž, takž nad vodou je vcelku hvězdné obsazení a občas vydařená atmosféra. Na více než jedno oddychové zhlédnutí to ale není. Mimochodem, kde se najednou vedle té policejní stanice objevil hustý les? ()

gudaulin

Úvodní scéna nepodařeného drogového obchodu zakončeného krvavou přestřelkou vybudí očekávání podpořené slušným obsazením áčkových herců. Takový herecký potenciál by bylo hřích nevyužít, a tak se těšíte na adrenalinovou žánrovou jízdu, jenže jak ubývají minuty, vkrádají se do vašich očekávání pochybnosti. Problém představuje především typicky béčkový scénář, který, aby mu původní nápad fungoval, přehlíží kde co, a logika dostává pořádně zabrat. Postavy se chovají nesmyslně a jejich nápady zavání absurditou. Nesourodé osazenstvo obležené budovy bez problémů odráží útoky elitních profesionálů se špičkovým vojenským výcvikem a masakruje je až příliš snadno. Navíc Richetova režie není ani trochu vynalézavá a filmu nepomáhá. Fanoušci žánru si mohou připsat hvězdičku, ale já budu skoupější. Celkový dojem: 45 %. ()

laik_60

Klasická téma o poctivých a nepoctivých policajtoch, a o gauneroch. Hmm, ako pozerám na hodnotenia a komentáre, zdá sa , že ten film videli samí znalci . Ja som pridal hviezdičku. Malo to rytmus, pár prekvapivých scén. Väčšina deja v jednej zabudnutej policajnej budove, napriek tomu to malo spád a aj pár nečakaných momentov. Bavil som sa . ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +obsazení, Fishbourne (budete mu fandit), filtr na kameře, dynamická hudba, -samotná kamera, demence postav a jejich jednání/// Moc jsem nečekal, moc jsem nedostal. Ale nevadí, už kvůli hercům se na to mrkněte. Film působí mrazivě (hlavně díky kameře), bohužel samotný pohyb kamery je špatný. A to že se film odehrává po celou dobu v noci taky není fain (pak i ty efekty nejsou moc vidět). Vyzdvihnout se dá hodně dobrá hudba, která servíruje správnou atmosféru. Příběh beru, děj je mírně nadprůměrný. Co zamrzí je demence postav a jejich jednání, případně jejich dialogy. Je to škoda, protože z osmi rozdílných postav (4 cajti, 4 vezni) a jejich vzájemné spolupráce se dalo vytěžit mnohem více. Asi skusím původní verzi. The end/// Celkem 62%/// ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Detroite (USA) a Hamiltone i Toronte (Kanada). (Laslo)
  • Keď na konci filmu Roenickovi (Ethan Hawke) ponúkne záchranár nosítka, odmietne ich. Jedná sa o odkaz na pôvodný film Prepadnutie 13. okrsku (1976), kde tak isto odmietne nosidlá sekretárka zo stanice. (johnsnow)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)