Někdo vydírá CIA tím, že vraždí zahraniční novináře a vytváří dojem, že je za to zodpovědná sama agentura. (Filmbox)

majo0007

To tu fakt niekto plače, že sa z Eckharta pomaly ale isto stává “hviezda” nenáročných a tupých béček/céček...?! Preboha živého, a kedy bol áčkovým hercom?! Mňa skôr zamrzí réžia Renny Harlina - tak tu sa už môžeme baviť o páde do hovien. Na jeho remake The Strangers som už radšej ani neni zvedavý... ()

kingik

Dva špioni, jeden bývalý a druhý současný v sukních, jsou CIA vysláni do slunného Řecka, aby zastavili pomstychtivého maniaka, který přišel o svoji rodinu, a nyní likviduje žurnalisty, aby to padlo za vinu výzvědné službě. Hned na začátku je divák svědkem vraždy německé novinářky, což ještě působí důstojně, o dost horší až směšnější je v příštím záběru sledovat ústředního hrdinu, kterak se ohání zručně a zálibně zednickou lžící. Vězte, že právě bývalý agent, který je vyučeným zedníkem a hrdě se k tomu hlásí, je to největší novátorství ve filmu Rennyho Harlina, někdejšího vyhlášeného akčního specialisty. Dále už se vše odehrává v málo překvapivých intencích. Harlin nikdy moc na erotiku ve filmu nebyl, takže není ani titěrná šance, že by sličnou Ninu Dobrev poslal Aaronu Eckhartovi do postele. A tak jde do popředí akce. Ta ale v žádném ohledu neohromí. Prostor především nedostala nějaká opravdu rozmáchlá akční scéna. Největší prostor akčního času zaujímají bitky a přestřelky s příměsí krve. Eckhart je docela  solidní drsňák, který se se svými protivníky nemaže, sám také utrží nějakou tu ránu a zranění, takže v tomhle ohledu film svá slaběji nastavená kritéria plní. Maniak Cliftona Collinse mohl být intenzivnější, má trochu sklony být nevýrazný. A finální zvrat v podobě odhalení záškodníka sliboval pořádnou řežbu s ozbrojenými zabijáky a vyřešilo se to hromadným výbuchem. Harlin už se ani příliš nesnaží o návrat mezi akční elitu. Natočil průměrný akční snímek, kde je akční rej veden uspokojivým způsobem, bez nároku na velká invenční překvapení. 6|10 ()

Arsenal83

Zedník bol kedysi celkom dobrý hokejista, no a Eckhart tu nevyrovnáva ani tomu zedníkovi, nie to ešte agentovi 007, ktorého sa snaží napodobiť. No a Nina NeMocDobre ako profesionálna zabijačka? Tomu nikto neuverí ani po dvoch litroch rakije. 🍸 ()

Chrustyn

Nedávno tu byl včelař, nyní zedník a už se těsím na řidiče septiku. Comeback Rennyho Harlina se nekoná a Aaron Eckhart by se měl přestat snažit být novodobým akčním hrdinou ve středních letech. O něco menší průšvih, než by se dalo čekat ale dobrý akční film se nekoná ale nostalgikům by občas mohl připomenout zlaté devadesátky. Bohužel akce spíše bídná a častokrát velice špatně udělaná. ()

Lacike

Lacná kópia Bournoviek so všetkými ich neduhmi neprehľadnej akcie. V bitkách fakt nič nevidno. Naháňačky na tom nie sú oveľa lepšie. Snáď len prestrelky sú ok. Ale zase tak veľa akcie tu nie je. Je to lacný akčniak. Najhoršie dopadla zápletka plná tých najobohratejších klišé, ktoré tentoraz vôbec nefungujú. Záporák je o ničom, hlavný hrdina tiež nič extra. Takže celkovo slabota. A to som sa tentoraz po solídnom trailery tešil. Hot, Harlin je už dávno za zenitom. 3/10. ()

halogenka

Renny Harlin sestrojil filmovy stroj casu a vratil se s nim do devadesatek, aby zde zanechal zcela smazatelnou stopu v podobe notne potrhleho akcniho becka o zednikovi. Pokud je to vsak kriticka sonda do urovne soucasnych remeslniku, kdy hlavnimu hrdinovi trva cca mesic postavit pidizidku na vrcholku budovy, jsem ochotna se omluvit, snist svuj klobouk, dat 4 hvezdy a dychtive cekat na pokracovani s tituly Instalater, Elektrikar a Okenar. ()

M.i.k.e

Harlin nenatočil dobrý film od Cliffhangera a z Eckharta se pomalu ale jistě stává “hvězda” nenáročných a tupých béček/céček. Pokladač cihel sice není v rámci žánru to nejhorší co kdy vzniko, nicméně žádnou velkou zábavu nenabídne. Komu ale nevadí si k žehlení nebo jakékoliv jiné činosti pustit Bonda z Wishe, tak v tomhle případě nesáhne vedle…40% ()

bourec

Další hvězdnej týpek za kamerou, co natočil takovouhle slabotu. Ve filmu, kterej je točenej jak jinak než ve východní evropě, se sice Aaron snaží, hraje si na několik hrdinů z poslední doby, ale prostě scénář a rozpočet dělaj divy. Slabota za pár švestek.40%. ()

c.tucker

Vím, že to má být odpočinkový akčňák, ale Zedníka jsem viděl těsně po Včelaři se Stathamem. A tohle je o několik stupňů níže. Akce velice slušná, ale vůbec nefunguje chemie mezi všemi postavami. Všechny postavy mimo Vaila se chovají naprosto nelogicky. A ten konec potom, co zastřelili krtka, byl fakt hodně divný. ()

JohnSmith

Chtěl jsem dát jednu hvězdu, ale alespoň za tu akci dávám dvě. Jinak je to příšerně nelogická blbost. K tomu děsně roztahaná. Harlin je prostě už na dně a Eckhart na tom není o moc líp. ()

kenkaku

Film se mě snažil urazit nebo naštvat prakticky od první chvíle. Arogantní pipka co ví všechno nejlíp (kde ostatní dělají chyby ona ne), pak stréc co si hraje na zedníka (a tahá s sebou zednické propriety dokonce i když jde na misi?)! Dále ta nepřehledně natočená akce… střih, střih, klepeme kamerou… a to neuběhlo ani 20 minut a já měl chuť to vypnout. Asi nejhorší je jak se všichni berou hrozně vážně a ty smrtelně vážné/drsné dialogy. Díky tomu se ti dva nešpičkují, ale urážejí. A to není zábava ani omylem. Spousta scén je prostě debilních. Pipka s intercomem se postaví vedle cizích chlapa (dělá nenápadnej) a začne si do intercomu normálně nahlas povídat. Chlap vedle ní nic. Pak zařve. Chlap vedle žádná reakce! Normální reakce je se podívat proč řve proč ta kráva řve. A takhle to jede celý film. Jak tohle mohl někdo, kdo má za sebou HieHard 2 takhle domršit. Ale jsem si jist, že štáb byl tabulkově diverzní až na půdu. ()

iXtr3m3

Slabšie tri hviezdy z úcty k niekdajšiemu veľkému menu Rennymu Harlinovi a samozrejme sympaťákovi Aaronovi Eckhartovi, ostatní boli do počtu. Jasné, na The Beekeepera sa to neťahá ani z kilometrovej diaľky, ale profesné skúsenosti Rennyho sa stále dajú poznať, nie je to ultralacné céčko, len lacnejšie béčko, ale na ospalý večer alebo poobedie na jedno pozretie fajn, napr. súboje neboli od veci, dostali sme aj nejakú tú krv, výprava bola slušná, nesťažujem sa. možno by si to zaslúžilo silnejšie dve hviezdy, ale budem zmierlivý, keďže to má všeobecne slabé hodnotenie. ()

dannyyy

Mišn Impásibl alias Džon Vik 007 pro nenáročné. Klasická omáčka, kdy Aaron je ten jediný na světě, který zvládne tento úkol... blabla, ale musím uznat, že na staršího věkem tady zvláda fighty docela obstojně a dá se na to dívat. ()

Hapretor

Ne tak úderný, ne tak nápaditý, ne tak záživný akčňák ... u mě jako super akčňák jednoznačne vede Beekeeper ... kde jsou i občas super hlášky ... tady nuda a sterilní ... ()

Nix

Je to v pohodě béčko, které chce vypadat jako velký film, ale do toho mu spoustu věcí chybí. Ale film to nedělá nijak násilně, spíše to mohlo více gradovat a více si pohrát s akcí. Každopádně je ji tu celkem dost a je fajn. Není nepřehledná, jen je občas zvolen špatný úhel a občas se stane, že se zedníkovi díváte na záda nebo neuvidíte v celé své kráse onen úder. Každopádně bitky ale mají drive, Aaron své protivníky likviduje i zednickým nářadím a tohle mne na filmu fakt bavilo. Ve střelbě vystříkne i nějaká ta krev, takže ani o tohle nejsme ochuzeni. Celkově film měl dobrý tempo, ale občas byl proložen zbytečnou konverzací. Ale úplná katastrofa to nebyla, mohl i záporák být více výraznější, ale to se nedá nic dělat. Ale Aaron mne fakt baví a ve výsledku to nebyl nijak pohoršující akčňák o agentovi, taková fajn jednohubka. ()

DJ Kritik

Tak nejak je tu ukázaná práca CIA, kde veľa vecí je mimo nášho chápania a ešte viac je úplne mimo . Je to jednoducho čisté zlo, ale to nie je podstatné. Pre film si vybrali tému dvoch odídencov z ich radov, ktorí patrili k tým najlepším a zrazu sú tak nejak mimo hru. Záver uniká do hlbín somarín. ()

johnsnow

Je síce pravda, že Harlin išiel dosť pod svoje kvality, ale zasek na B-čko naozaj slušný film, až nechápem pár komentárov kde píšu, že akcia neprehľadná, kurňa dajte si niečo od Oliviera Megatona a potom vyprávajte čo je neprehľadná akcia. Síce ten zvrat je taký čajový a chémia medzi dvojicou úplne nefunguje (ale na druhú stranu spolu nejebali čo som nečakal) a záporák v podaní Cliftona tiež mohol byť lepší, ale inak dobré a slušne krvavé akčné B-čko. ()

xxmurphyxx

To už ozaj nikto nečíta scenár, pred tým než dajú zelenú natáčaniu? Ďalšia generická, nezáživná, nudná, sterilná, milión krát videná a milión krát lepšie natočená lobotómia z prostredia CIA. ()