Rabbit Hole

Priemyselný špión John Weir bojuje za demokraciu, keď ho z vraždy obvinia mocné sily schopné ovplyvňovať a ovládať obyvateľov celého sveta. (SkyShowtime)

Marze

Syrovy thiller, ktery ma komiku a nadsazku. Neni to originalni, ale zabavne ano. Dej je situovan na Manhatanu. Ma to tempo, exploze, sebevrazdy a vrazdy. Budete jako mys, kterou nekdo vodi bludistem. Tvurci moc nedodrzuji pravidla logiky a pravdepodobnosti, ale efektni zvraty jsou necekane. Neni jasne nakolik ma Weir situaci pod kontrolou. Snazi se nenechavat otisky v digitalnim svete. Nema ani chytry telefon. Postupne je jasne , ze jde o vic nez o pomstu jednotlivci. Tvurci nedavaji najevo, jakymi nazory na vse hledi - na cynicke nemoralni a tvrde prostredi. Mozna se divaji optikou lidi pracujici v tajnych sluzbach. ()

verbal

Kulantní, svižná, promyšlená, mrazivě aktuální a konstrukčně vcelku originální konspirační vyjebávačka, která rozhodně není určena mongololidem a lobotomům, navyklým na bezduché sledování blahoslavených pohyblivých obrázků se svištivými superbukvami nebo těch „tolik komplikovaných“ a kaloricky enormně vydatných degenerativních „dramat“ lopatistických či bolševických kanálů. Ne, plasticky zpotvořený Kefír, jemuž botox a skalpely definitivně odstranili i ty mizivé náznaky mimiky, které při svém minimalistickém neherectví jediné polohy konstantního ledrfejse v jakékoliv roli vždy paradoxně tak úspěšně prodával, tentokrát zahučel za Alenkou, a je u toho rozhodně zapotřebí použít víc než jen ty obvyklé neurovegetativní funkce či kompulzivní cucání palce, protože jinak budete zmateni víc než Spájdrgej v supernoře a umlátíte se o stěny. Kefírův projímavý výkon tu naštěstí živočišně vyuhlí šarmantní a vždy charismatický Karlík Tanec a s tou neuvěřitelně vypadající jednapadesátkou by to nejeden zmatený gerontofil klidně dotáhl až na čtvrtou Metu. Ale jak už to na tomto stále chytřejším a po čím dál tím sofistikovanější zábavě toužícím světě chodí, neproletěl tam ani jeden oelasťákovaný transseksuál v pelerínce, děj byl kapku zašmodrchanější než gangbangová likvidace strašlivé kosmické mluvící bubuhlavy a mluvilo se v tom rozvitými větami, tudíž je vcelku vysoká pravděpodobnost, že se místo druhé řady dočkáme spíše Superkefíra jako záporáka v nějakém tom inkluzním BLMLBTQ grupáči. ()

Fr

„S DOSTATKEM DAT PŘIMĚJEŠ LIDI UDĚLAT CO POTŘEBUJEŠ…“  Nejdřív to vypadá na novodobý „Švindlíře“, ale (brzy) z toho vyleze paranoia nejhrubšího zrna, postavená na chytrosti (– co chytrosti… na genialitě!) hlavní postavy a zajímavosti příběhu. Trochu akce, neustálý zdrhání a hlavně paranoidní teorie, který dostávaj na prdel od ještě šílenější skutečnosti. Někdy to je trochu blbý, možná to mohlo bejt i kratší… ale ten konec se jim povedl! ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Série byla inspirována politickými filmovými thrillery „Tři dny Kondora“, „Manchurianský kandidát“, „Maratónec“ nebo  „Pohled společnosti Parallax“,. 2.) Thx za titule „Kardamon“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

Vavča

Kiefer Sutherland je sice za zenitem, ale pořád umí, navíc Charles Dance to tady svojí přítomností celé roztancuje:) Seriál je to neuvěřitelně návykový a dobře scénáristicky vystavený, hlavní hrdina nikdy neví, co je skutečné a co ne, a pořád má v patách mocnou organizaci, která chce převzít moc v USA. Jakkoliv zní zápletka omšele námět a dialogy nejsou laciné, téma o manipulaci pomocí sociálních médií, médií obecně je velmi aktuální. Navíc jsou tady povedené fórky, například, když se Charles Dance ptá, a to je co za scifi, když mu líčí plán alá slabina ve Hvězdě smrti:)) Celkově má seriál velmi sympatické obsazení, je stále napínavý a nutí diváka taky trochu promýšlet a přemýšlet, rozhodně děj dovede překvapit. Obávám se však, že v dnešní době to může být pro část diváků překážka... ()

nash.

Plány v plánech plánů, které osnují loutkovodiči loutkovodičů a nejen sovy tu nejsou tím, čím se zdají být. K tomu hlavní postavy ve stále těsnějším ohrožení a všemocní nepřátelé vždy o několik kroků vepředu. Hodně dobré. Kolem šesté epizody už sice byly některé ty pastičky na diváka poněkud průhledné, ale to nic nemění na tom, že hodně dobré. Několikrát se podařilo navodit tu správně paranoidní atmosféru "nevěřím nikomu ani slovo" a občas mi přeběhla husina, když jsem si říkal, jak dokonale to sedí na to, co se děje všude kolem. Jen ten Kiefer byl v obličeji nějaký gumový. Ovšem to charisma ještě stále tak úplně nevyprchalo. ()

Chrustyn

I přes přítomnost Kiefera Sutherlanda, nečekejte nových 24 hodin a už vůbec ne klasický akční thriller. Králičí nora se po svižném pilotu přepne do pomalejšího módu a kombinuje špionážní thriller, zlodějškou krimininálku i klasickou "přechcávačku", kdy se neví kdo je proti komu a naopak. Pokud bude divák věnovat seriálu plnou pozornost, dostane nestandardní ale o to lepší seriál, který i přes konečný rozpad, skvěle funguje a po celou dobu baví a překvapuje. ()

grogodil

Bol som po každej časti čoraz viac skeptickejší, lebo tá rozkryvájúca paranoidná konšpirácia pôsobí ako horúci zemiak, ktorý si z epizódy na epizódu prehadzovali bezradní scenáristi jeden druhému, keď sami nevedeli, že odkial a kam sa ďalej pohnúť a čo s tým ďalej. Čiže je to pocitovo trochu taká zmätená spotrebka k vareniu, je to pritiahnuté za tie zajačie uši, ale oproti napr. Nočnému agentovi, tu nehapruje nejaká základná logika, toto má svižné tempo a slušne napísané dialógy, takže trošku vyššia, neškodná a pozerateľná béčková liga. ()

ilemas

Není to akční jak u Sutterlanda bývá zvykem, místy ukecané až nudné, spousta flashbacků a problikávajích záblesků, děsně mizerná hudba při akcích, neustálé klepání palcem mě už lezlo na nervy, chaoticky vyprávěný příběh, že jsem se v tom ztrácel, ale jako celek docela ujde. 24 či něco snad lepšího se nekoná. ()

M.i.k.e

správně zamotaná konspirační jízda, která má sice svoje rezervy, nicméně těží z toho že je celkem originální a hlavně až nepříjemně aktuální. Zvratů tu není zrovna málo, ovšem všechny fungují velmi slušně a Rabbit hole je jedním z těch mála seriálů poslední doby, který opravdu vyžaduje divákovu pozornost, protože je velká šance že by mu jinak mohla utéct nějaká zásadní informace nebo detail...75% ()

Lenka.Vilka

Neskutečně hravá a originálně zamotaná jednohubka. A přestože bych se do světa Johna Weira vrátíla ráda, zde doufám, že budou tvůrci rozumní a nechají to, jak to je. Králičí nora je příjemným televizním překvapením roku 2023 :) Víc v recenzi. ()

sir-dave

Průměr s odřenýma ušima. Pokud někomu chybí Jack Bauer, v Rabbit Hole má tendenci se k němu přiblížit. Vypadá už trochu nafoukle jako po botoxu, ale roli agenta stálé zvládá. Promyšlené špionážní drama s různýmí konspiracemi jede v uvolněnějším tempu než v akčních honičkách a přestřelkách. ()

fabecc1222

Kiefer se nám za ty roky od první 24 etabloval do klasické TV hvězdy, která střídá jeden seriál za druhým, s větším či menším úspěchem. Králičí nora zatím vypadá tak někde na půl cesty mezi úspěchem a rutinní špionážní nudou. Jednotlivé dějové zvraty a kličky dokážou občas docela vcucnout do děje, ale na druhou strnau je třeba říct, že děj nenabízí nic originálního či nečekaného. Králičí nora tak nabízí solidní obsazení, kdy Kiefer a Charles Dance si odehrají přesně to, na co jste zvyklí a co od nich očekáváte, a je otázkou, kam to povede skrze další řady, které to mohou zajímavě obohatit, nebo také šíleně překombinovat a poslat komplet do háje. Je tu několik dobových témat, které by se dali určitě studovat více, tak uvidíme. ()

Daddko odpad!

Konšpirátori všetkých krajín odbavte sa na ďaľšej  π-čovine.  Názov filmu mal byť Rabbit ASShohe nech je to jasné a normálni ušetria vyše 6 h času, ()

Camus

Vlastně by mě mnohem víc bavil thriller o firemní špionáži než o konspiračním spiknutí. V těch momentech, kdy se odehrává nějaký heist, léčka nebo její plánování, je to hodně fajn. Ve chvílích, kdy je to o konspiračním spiknutí a super vrazích je to tak nějak ok. A pak je tam taková linka, kdy má být hlavní hrdina psychicky nemocný a ta hraje tak prvoplánovou "dramatickou" hru, že mě až otravovala. Celkově ale svižně odvyprávěné, uspokojivě uzavřené (ten drobný cliffhanger s klidem ignoruju) a zábavně thrillerové. (Těch 70 % s klidem zaokrouhlím spíš nahoru.) ()

ddf76

Kvalitni oddechovy spionazni thriller. Dalsi role pro Kiefera Sutherlanda, dobre mu sekunduje Charles Dance. Pekna je i role stazisty najemneho zabijaka. Vypada to, ze bude druha rada. ()

Bozvav

Velmi zajímavě natočený napínák, který se napříč díly chvílemi bohužel táhnul jak nedělní odpoledne u stoleté tetičky. Zvraty dobré, kamera luxusní, za mne chvílemi zmatený střih, ale jako celek dobré. Dialogy nebyly hloupé a celá ta složitá hra byla vcelku chytlavá. Kdyby místo osmi dílů, bylo šest a maličko vylepšili závěr, šla bych o hvězdu výše, takto zářivější tři. ()

barteca

Rizika všelikého špiclování skrze mašinky všeho druhu budou bezbřehá, Ája to završí. Ten seriál je Síť pro 21. století. Kardinální otázkou je : Qui custodiet ipsos custodes? Kdo bude hlídat hlídače ??? !!! ()

Warhorr

Suprový špionážní thriller. Mission: Impossible jako seriál. Jedno křivý obvinění a jste v prdeli. Kiefer Sutherland se bude muset vzchopit a bojovat proti systému aby dokázal svou nevinnu. V každém díle se tu toho stane spoustu, nemůžete nikomu věřit, nevíte kdo je klaďas a kdo zase záporák, žádná smrt není jistá, cokoliv může být nafingovaný, spousta zvratů a překvapení, hodně akce, intenzita, napětí, rozuzlení, jo tohle mě fakt bavilo. Jen mě trochu sere ta celková konspirační omáčka. Fanatičtí odpůrci proti systému, konspirační teoretici, fuck off ilumináti, přístání na Měsíci, ať žije Edward Snowden, všichni nás kontrolují a ovládají. Já netvrdím, že to není v nějakých ohledech zajímavý ale já na tyhle věci prostě moc nejsem ( chápu, jsem ta ovce co podlehla systému bla bla bla ). Nějaký díl mohl klidně režírovat Oliver Stone, to by byla parketa pro něj jak vyšitá. ()

Daiker

Sutherlanda moc nemusím a taky konspirační teorie, ale tahle série je absolutní bomba. Je to chytré, propracované od A do Z. Aktuální téma, kdy dezinformace všeho druhu ovládá určité skupiny lidí, jen proto aby se zakryl pravý důvod manipulace. Nikomu nemůžete věřit.... Jeden z TOP seriálů roku 2023 ()