Mandžuský kandidát

• Česko Manchurianský kandidát (viac)

Při nezdařené vojenské operaci v Perském zálivu upadne velící důstojník Ben Marco do bezvědomí a seržant Raymond Shaw zachrání nejen jeho, ale i celou jednotku. Marca pronásledují podivné sny o tom, co se ve skutečnosti stalo. Je možné, že by celá vojenská jednotka byla unesena a mozky mužů naprogramovány tak, aby uvěřili, že Shaw je válečný hrdina? Zdá se, že Bílý dům je ohrožen a jediný, kdo může situaci zachránit, je Marco... (oficiálny text distribútora)

dANo

Dosť chladný a málo záživný politický thriller s prvkami ľahkého sci-fi, ktorý mal možno väčšie ambície vďaka výbornému obsadeniu, ale samotný príbeh sa tvorcom ani trochu nepodarilo zrealizovať bez hluchých miest a tiež bez nelogických vysvetlení. Proste som tomu neuveril a to bola jednoznačne najväčšia "mucha" celého filmu. ()

Streeper

Lehké sci-fi, které ukazuje co všechno je člověk schopný udělat, aby se dostal k moci. Denzel je fajn a do své role se hodí, stejně jako ostatní herci. Místy je to ale dost utahané a co mě vadilo nejvíce byly náhlé střihy scén. Znenadání se Ben Marco objevil v parku, pak najednou v bytě, bylo to až moc rychlé. Chápu, že to mělo navodit pocit divákovi, jak zmateně se Ben musí ve své hlavě cítit, protože tak zrovna vnímal realitu, ale vadilo mi to. Jednou se snad podívám i na původní film. Tento Manchuriánský kandidát je na mě příliš politický a válečný, a to není zrovna můj šálek čaje. ()

RAiken

Lehce nadpůrměrný politický thriller se skvělou zápletkou, která je ovšem zabalena do příliš komplikovaného scénáře, hlavně co se týče závěru, kde mohla být celá záležitost osvětlena neznalým knižní předlohy. Tam, kde jsem čekal nějakou závěrečnou pointu či katarzní konec se neodehrálo vůbec nic (a to vždycky nadávám, pokud tvůrci nakonec příliš polopaticky vysvětlují, o čem, že to ten film vlastně byl). Jinak ale opět standartně nadprůměrný výkon Denzel Washingtona, kterého snad obsazují neustále do těch samých rolí a dokonce krajně mi nesympatický herec Liev Schreiber zahrál přesně to, co měl. Navíc má film velice příjemný nádech mysteriozity, která zamrazí... ()

Othello

Nato, že jsem čekal formálně konzervativní politický thriller, tak tohle paranoidně ujetý scífko mi vyrašilo nejednu vrásku. Fantasticky nasnímané drámo srovnatelné ve všech směrem s Jakubovým žebříkem. Nicméně zde i tvrdě dopadá, protože to, co fungovalo v 50. letech by mohlo již dnes fungovat spíše na metaforické úrovni, odrážející i otevřenější americké rány než konflikt na který si dneska už stejně půlka lidí napamatuje. Každý politik má totiž svůj spouštěcí čip a nemusí bejt nutně vpravenej vrtačkou do lebky. ()

Gilmour93

Stepfordští vojáčci na hraní špinavých, politicko-mocenských her jakožto ústřední postavy mírně uzívaného thrilleru Jonathana Demmeho - uznávaného očního lékaře, jenž tentokrát po drobných kapičkách prokapává divácké oči mysterióznem, aniž by si za čas všimnul, že víčka jsou již zavřená a medicína napínavosti volně stéká po lícní kosti mimo místo určení. A trojlístek L.Schreiber, Streep, Washington se pak může usnažit k smrti.. Mít na české politické scéně vlastního manchurianského kandidáta zase není až tak složité a už vůbec k tomu nepotřebujete mozkový implantát, ostatně, kam by jste ho taky dali.. Dotyčného jedince stačí stimulovat kreditními obraty na zahraničních kontech, hrozbou otevření skříní narvaných kostlivci a vidinou udržení místa u dřevěného žlabu naplněného pomejemi moci - pak už bude moc dobře vědět, kdy má zvedat ruku.. ()

• Film produkovala Tina Sinatra, dcera Franka Sinatry, představitele kapitána Bena Marca v původním zpracování z roku 1962. (monolog)