Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

sheldonka.

Dřív jsem Titanic považovala ze nejlepší film všech dob. Teď už jsem názor trochu pozměnila, ale ten jedinečný dojem i po opakovaném shlédnutí zůstává pořád stejný. Navždy to pro mě bude okouzlující příběh lásky, který nikdy nezestárne. A dál to není třeba komentovat, vždyť to přeci (skoro) všichni známe. ()

skretik

Po zhliadnutí po dlhšom čase musím povedať, že tento film je fakt klasika... a krásna... síce možno mierne presladené, mierne predramatizované, ALE... a to veľké ALE - skvostné herecké výkony, perfiš komparz (nevšimla som si nejaké výchylky a znudené tváre v pozadí), krásna hudba, fantastický nápad a aj zrealizovanie. Naozaj oceňujem, že to nie je len "jednoducho" príbeh, ale úvod úplne iný (skoro som mala pocit, že pozerám nejaký náučný film) a aj koniec nie je žiaden "happy end" a dokonca sa Rose aj vydala a tým pádom to chytilo perfektný realistický nádych... Toť môj názor... ()

Natabar

Nikdy jsem nebyl zásadním adorantem Titanicu, ale vidět ho v kině a 3D - to už je opravdu zážitek, který by si nikdo neměl nechat ujít. Nemluvě o tom, že jsem si uvědomil, jak brilantně jednoduše a přitom prudce funkčně je napsán scénář. Bez křeče a násilí či potřeby tlačit na pilu. (A proti Avatarovi vlastně i nepředvídatelně.) ()

romajz15

I při svojí délce je to výborný film, který vás nezačne nudit. I když mě osobně nejvíc baví závěrečná katastrofická scéna. ()

JohnSmith

I když mi ta romantická vložka trochu vadila, dala se přežít. Jinak je to skvělý Cameronův počin a to především po technické stránce. ()

Brain-D

Velkolepé !!! Jeden z mála snímků, které by si zasloužili 6*. Silný smutný příběh o jedné z největších katastrof, co lidstvo zažilo. Přes 1000 lidí zemřelo na nedbalost a malichernost, kde ani z knihy, která vyšla před stavbou téhle monstróznosti nestačilo jako upozornění. Film poukazuje, že se máme poučovat z minulosti a neustále být o pár kroku do předu před naši budoucností. Navíc romantický příběh, který nenechá žádné oko suché ať byl nebo ne skutečný spousta dětí či žen tu ztratila své muže, takže tu bolestných odloučení bylo strašlivé množství. Jen představa je zdrcující a film extrémně překonal míru všeho, co bylo do té doby známo z americké produkce. Cameron s jeho ponorkou udělal jeden z nejpodrobnějších průzkumů a opravdu se snažil přinést lidem maximální pohled na vše, co jsme zde viděli. Můžeme jen děkovat a tiše zírat. ()

VanTom

Megafilm se vším všudy, naplňující romance a pohlcující katastrofa v jednom. James Cameron si dal záležet, aby nás po Titaniku, pyšném manifestu lidského triumfu, inženýrství (a třídního rozdělení), provedl od přídě po záď, od nejnižších stísněných kajut po vrchní, luxusem přetékající paluby. Velkolepostí, filmařskou precizností ani (emočním) dopadem stále nenašla zkáza "nepotopilné" lodi konkurenci – a díkybohu se spolehla především na kaskadéry a praktické efekty (tzn. skoro celý parník postavila znovu :-)), jelikož ty počítačové mají dnes k dokonalosti daleko. ()

Sany33

Príbeh: Milostný príbeh dievčaťa z vyššej vrstvy a chudobného mladíka na pozadí najväčšej námornej katastrofy všetkých čias. Vyrozprávaný ako spomienky storočnej babičky na vzplanutie najkrajšieho citu na svete. Herecké obsadenie: Ruku na srdce vedeli by ste si tam predstaviť niekoho iného ako Kate a Lea? Nie? Myslel som si! Prevedenie: Už samotné vtiahnutie do deja tým rozprávaným príbehom umocňuje nemalé emócie. Čo všetko sa ale môže stať počas jednej plavby medzi dvomi ľuďmi je až neuveriteľné. Dokonalý soundtrack od Celine umocňuje dokonalosť filmového zážitku. Film som si teraz pozrel lebo má nijaké výročie a hrajú ho opäť v kinách a dosť som si to užil. Pocity: Pre mňa je Titanic najemotívnejší film. Videl som ho keď som mal desať rokov a reval som rovnako ako keď som si ho pozrel teraz keď mám tridsať. Všetko do seba zapadá. Atmosféra, herci, hudba, napätie, akcia, láska.... proste všetko. Pridaná hodnota: Dokonalo emočne natočená tragédia jednej lásky a jednej lode. 98% ()

hroubek

Moc nádherný film, který nestárne a je po řemeslné stránce dokonalý. James Cameron je režisérský genius a to, co zde předvádí by se mělo vyučovat ve školách, protože takhle vypadá precizně vysoustružený velkofilm, jenž šlape v každé minutě. Hudba, kamera, triky, zvuk, střih, herci, kostýmy, kaskadéři, prostě všechno co vás napadne tady funguje skvěle. Osobně bych trochu krátil a přidal na dynamice v prohlubovaní vztahu mezi Jackem a Rose - Rose je fantasticky napsaná postava, u Jacka je to horší. Nedávno jsem to viděl v kině po hodně, ale opravdu hodně dlouhé době, a byl jsem naprosto uchvácený, a neskutečně jsem si to užil. Titanic je mistrovské dílo. ()

davidek

Po obrovských reklamách jsem čekal zase nějaký drahý film co se musí zaplatit. Nakonec jsem se dodíval na celý film, dokonce jsem ho viděl několikrát. Jediné co musím vytknout jsou trochu nedotažené efekty s velikostí lodí. Když „letí“ Leonardo DiCaprio a Kate Winslet na přídi lodi, zdá se mi Titanic trochu menší než když dopadá (zlomený) na hlavičky lidí. . . Jinak efekty, hudba, zakomponovanej příběh perfektní a i ten americkej sentiment mi na konci nevadil. Nemůžu dát pět. ()

Jacob23

11 oskaru??-filmovy zlocin(akadamie chtela asi nalakat dalsi panicky do kina)..Nuda,nuda,nuda a nehorazna nuda,hvezdicka za lod,ktera uz ale dnes pusobi dost vycpele..- Celina Dionova ()

Vertigo666

Nic proti Cameronovi, ale dodnes nechápu, jak mohl Titanic dostat 11 Oscarů. Po vizuální stránce je ten film dokonalý(jak jinak), ale jinak je to obyčejnej romantickej film, který nemůže nijak zvlášť oslovit a už vůbec si zasloužit Oscara za nejlepší film. ()

svobik

Omlouvám se Cameronovi, že jsem v žebříčku největších filmů historie dosadil na první místo druhé Transformers. Omyl. Titanic je totiž na prvním místě naprosto nepotopitelný... a také mistrovský v každém ohledu. ()

-ELFKA-

TITANIC je presne taký ako má byť. Veľkolepý a prečačkaný vo všetkých smeroch. Možno by iné filmy takto natočené vyzneli gýčovito, aleTitanicu to svečí. Veeeela romantiky a sentimentu, predlhaaa stopáž a tak je to dobre:-) ()

jitrnic

Nehorázný filmový kýč s těmi nejschematičtějšími a nejnepravděpopdobnějšími postavami. Co se týče údajně dokonalých triků, doporučuju dívat se pořádně. Jedna hvězdička za Kate Winsletovouj. ()

mandlova

ehm....můj kamarád viděl Titanic 52x, já jen 2x a myslím, že to je tak akorát. Neupíám mu rozhodně jisté kvality, leč jsou jiné romantické filmy, které uvidím radši. ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)