Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

nascendi

Tak som si opäť pozrel Titanic a pridávam nielen komentár, ale aj hviezdičku. K tisícke komentárov je však nemožné pridať niečo objavné, doteraz nenapísané. A tak pridávam iba fakt, že sa nerád sprchujem studenou vodou a nevšimol som si, že by voda vnikajúca do potápajúceho sa Titanicu pretekala nejakými výmenníkmi tepla. Teda bola rovnako ľadovo studená, ako v okolitom oceáne. Napriek tomu sa v nej Caprio čvachtal bez viditeľných následkov neprimerane dlho. A to som mu neveril, spomenúc si na sprchovanie pri odstávke teplej vody. Ale to je vlastne jediná výhrada voči tomuto filmu, ktorý je tým, čím je, teda veľkolepou "podívanou". Nemožno ho označiť za gýč, pretože sa na nič nehrá a poskytuje divákovi to, čo od neho očakával. Štyri hviezdičky ako vyšité. ()

silentname

Tak som si opätovne pozrel "Titanic". Bol som zvedavý, či na mňa konečne ten film zapôsobí tak ako James Cameron chcel. A hoci si stále myslím, že určité elementy v ňom nefungujú, vnútorne som zhodnotil, že to je silnejšie než som si pamätal. A dokonca som po rokoch asi lepšie vedel nasať niektoré malé momentky. Najmä keď vidíme pri konci filmu niektoré postavy umierať. Ok. Čo môžem povedať o filme, kde už asi bolo všetko povedané a nie je asi nikto, kto by tomu dokázal ešte niečo pridať? Úprimne som zhodnotil, že Leonardo DiCaprio je absolútne fantastický vo filme. Začínam chápať, prečo má Jack toľko fanúšikov všade. Je optimista, je inteligentný, vie robiť rýchle rozhodnutia a skutočne mu na Rose záleží. Niektoré jeho hlášky fungujú, pričom najlepšie je asi "Já tady počkám." Kate Winslet je tiež dobrá, no pri niektorých momentoch som jej postave vôbec nerozumel. Viem, čo to malo pridať, no nemal som pocit vo mne vzbudilo ten dojem, ktorý to malo. Ako napríklad keď vyskočila zo záchranného člnu. Čo je fakt nepochopiteľné rozhodnutie. A áno, film rozhodne nepotrebuje zloducha a vzácny diamant. To sú fakt zbytočné vsuvky. Potápanie ako také je ale spracované veľmi dobre. Mnohé momentky sú vďaka tomu veľmi silné. Mám rád postavu Thomasa Andrewsa, ktorý pôsobí veľmi uveriteľne a jeho posledná scénka ma vždy dostáva. V podstate už len čaká na smrť. Ako aj mnohí ďalší. "Nearer My God To Thee" je asi najsilnejší moment celého filmu. Tam bolo úplne všetko. A hoci veľmi dobre vieme čo sa stane, prežívame to spolu s ľuďmi a vždy keď ten film vidím, tak dúfam, že to prežijú. Silný a fungujúci film. A druhá polka je fakt excelentná. Ale ani prvá polovica nie je zlá. Možno trošku pomalšia, ale aj tak dobrá. A pravda je aj tá, že hľadanie preživších v tomto filme je strašidelnejšie než mnohé scénky zo skutočných hororov. Hodnotenie: A- ()

WANDRWALL

Kdo by to byl řekl, že už tolikrát zpracované téma přitáhne takovou pozornost? Inu, asi je vše o uchopení látky, tématu a umu povypravovat příběh. ()

Marthos

"JE TO UŽ OSMDESÁT ČTYŘI LET A JÁ POŘÁD CÍTÍM TEN ČERSTVÝ NÁTĚR. Z MÍSY SE JEŠTĚ NIKDY NEJEDLO. NA PROSTĚRADLECH JEŠTĚ NIKDO NESPAL. TITANIKU SE ŘÍKALO LOĎ SNŮ. A TOU ON BYL. OPRAVDU BYL." Zkáza pravděpodobně nejslavnějšího zaoceánského parníku v dějinách lidstva je dodnes symbolem, za což dozajista může především velikost šoku, který ve své době vyvolala. Pozvolna se proměnil až ve fascinaci, které kromě jiných podlehl i režisér James Cameron. Ten měl před sebou mimořádně obtížný úkol, když se rozhodl prosadit aktuální rekonstrukci děsivé námořní katastrofy navzdory veškerým negativním proroctvím a hrozbám ze strany producentů, kteří se jen neradi nechávali Cameronem přesvědčovat, že zisk bude daleko větší, než si dokáží představit. Ale stalo se. Do dnešních dnů se Titanic řadí mezi komerčně nejúspěšnějších filmy a svým finálním rozpočtem nebyl dosud překonán. Cameron měl v rukou několik trumfů, s kterými nemohli hrát jeho předchůdci, zejména Jean Negulesco ve své americké verzi z počátku padesátých let (1953), a sice možnost přímé konfrontace s relativně nedávným (1986) objevením vraku, který leží v hloubce několika kilometrů na dně Atlantiku, což bylo ještě před třiceti lety technicky nemožné, a získáním nových faktů na základě vědeckých analýz. To všechno dohromady tvoří základní pilíř velkofilmu, do kterého byl vsazen jakoby reálný příběh konkrétních, byť částečně imaginárních, jmen. Nemá smysl polemizovat nad melodramem Rose a Jacka, je přesně tím, čím se očekává být, ale rozhodně bych neviděl důvod jej jakkoli snižovat na nižší úroveň, už proto, že schéma není tak černobílé, jak se na první pohled zdá (ona se zalyká prázdností prostředí horních deseti tisíc a chce se vzepřít zlaté kleci, on je snílek s volností, který je schopen jít za svým srdcem až na konec světa). Už samotný prolog filmu, rámovaný množstvím dokumentárních záběrů, je exkluzivní nabídka divákovi, kterou krátce poté otevírá zpověď stoleté Rose a završuje ji velkolepá inscenace závěrečné katastrofy, která je ohromující především v detailních popisech klíčových minut, jež ocelovému obrovi zbývaly (mimořádně emotivní je například scéna dobrovolné smrti kapitána Smithe nebo sebevražda prvního důstojníka Murdocha; jsou tu i obrazy těch, kteří svůj boj o život vzdali ještě dřív, než se loď potopila). Pro Kate Winslet i Leonarda DiCapria byl Titanic odrazový můstek, který je nakonec vynesl až na oběžnou dráhu hollywoodské popularity; přesně odstíněný je třeba i padoušský Cal Hockley v podání Billyho Zanea a mnozí další. Navzdory konkurenci dalších slavných lodí zůstává Titanic stále magickým bodem novodobých dějin a jeho tajemství bude jistě ještě dlouho lákavým soustem jak pro vědecké kapacity, tak pro filmaře, jak o tom ostatně svědčí nejnovější kanadský dvoudílný film režiséra Jona Jonese (2012). ()

Joker Punx

Jeden z nejlepších filmů Jamese Camerona :) Můj táta s babičkou na tom byli v kině, já to v kině bohužel neviděl. Pamatuju jak pak táta koupil VHSku - Jo to mě tenkrát hodně bavilo taky. Skvělej příběh o lásce dvou lidí. Kate Winslet jako bohatá Rose Dewitt Bukater a Leonardo DiCaprio jako chudý Jack Dawson, mimochodem dobrej malíř to byl :D Svoje role zahráli skvěle. V tomle filmu o Titanicu ta romantika funguje na sto procent, líbilo se mi to. Jinak docela mi vadilo že vybrali na roli starý Rose herečku Glorii Stuart - Vůbec se Kate Winslet nepodobala. Škoda. Billy Zane jako Cal Hockley byl dobrej zazobanej zmrdeček :D To byla fakt svině. Překvapila mě herečka Kathy Bates v roli zazobaný ale zároveň dobrosrdečný Molly Brownový, taky to zahrála dobře. No co se speciálních efektů týče tak ty jsou moc pěkně dobře udělaný, když se potápí Titanic, tak efekty fakt dobře propracovaný. V kině to muselo bejt boží. Hustý že v tom hráli i naši čeští kaskadéři. No a opět hudba skladatele Statečného srdce - Jamese Hornera - Tak ta je úchvatná, vynikající soundtrack. Titanic byla nádherná loď. Skvělej film, jeden z nejlepších. ()

Rocky62

Mým cílem při práci na tomto filmu bylo ukázat nejen dramatický a hanebný zánik této lodi, nýbrž právě tak její krátký a slavný život. Zachytit krásu, hojnost, optimismus a naději spojovanou s Titanikem, s jeho pasažéry a posádkou, odhalit temné stránky lidské povahy, které jsou podstatou této tragedie, a zároveň oslavit neomezené možnosti lidského ducha. Titanic není jen varovným příběhem - mýtem, podobenstvím či metaforou nemoci lidského druhu. Je to také příběh víry, odvahy, obětování se - a především lásky." James Cameron ()

eLeR

Nádherná Kate, neodolateľný Leonardo a všetko to okolo, robia z Titanicu dokonalú záležitosť, na ktorú sa mi do kina podarilo dostať aj môjho otca. ()

klerik

A tak sa stal Cameron uznávaným režisérom alebo ako svet zabil najväčšiu nádej sci-fi. Výpravný romantický príbeh chlapca a mladej dámy. Pre veľký film treba aj veľa akcie, a tak sa záver úplne zbytočne zvrháva na prehliadku trikov a kaskaderskych kúskov. Romantické dobrodružstvo sa topí vo vlastnej krvi... Ako milovník sci-fi Camerona som žasol nad jeho schopnosťou kočírovať milostnú drámu, ale keď sa pustil do spomínanej akcie, preklial som ho aj so všetkými Oscarmi. Koláč upečný tak, aby chutil všetkým. Ďakujem, James, neprosím... ()

Chrustyn

Trochu nechápu některá malá hodnocení tady. Podle mě naprosto skvělý snímek s dokonalými triky, krásnou Kate Winsletovou a překvapivě dobře hrajícím DiCapriem. I když má film 3 hodiny, vůbec jsem se nenudil. Popravdě jsem ani nečekal, kdy už se to konečně začne potápět a vychutnám si tu trikovou podívanou. Právě naopak jsem se nechal unášet krásně kýčovitým příběhem zakázané lásky chuďase a mladé dívky (která je samozřejmě zasnoubená s někým jiným). Ale když už katastrofa přišla byl jsem unešen ještě více. Něco takového jako když se potápí Titanic už víckrát neuvidíte a patří to mezi stejně nezapomenutelné scény jako např. vylodění v "Ryanovi". Jeden z nejlepších katastrofických filmů vůbec, ve kterém Cameron ukazál, že umí a potvrdil své postavení v síni slávy nejlepších režisérů. Škoda jen, že byl Titanic zatím jeho posledním (hraným) filmem. ()

SeBig

Nic takovýho se už proste nenajde, protože nic takovýho se jen tak nenatočí. Každej si může zkoušet zfilmovat ve stejnej smysl třeba padající vzducholod nebo pearl harbor, ale nic nebude tak dokonalý jako Titanic. Tohle je skvost nejvetšího kalibru. Vždycky si to rád pustím znova a pak hned třeba znova a znova. Osud Titanicu zfilmován v nejlepších rukou za doprovodu nejlepší hudby co kdy snad mohla ve filmu zaznít s perfektními herci a už to tu moc vychvaluju, ale já si nemužu pomoct. Cameron lišák, co vymyslel parádně prolínající příběh něco jako Romeo a Julie z pohledu třetí a první třídy, který pak dal dohromady a vytvořil vedlejší zápletku, ukázal lod v tak pozitivní kráse, že jste si ji zamilovali a dokázal největší zlom, co kdy ve filmu nastal a co málokdo (skoro tedy nikdo zatim) dokázal udělat. Skvělost a jedinečnost ve všech ohledech. Nebrečím u toho, ale kochám se jak může být 194 minut sakra krátkých, když vás film baví od samého začátku až do konce. ()

LaciLC

Skutočne jeden z mála romantických filmov, ktorý mi nepripadá gýčovitý a zabrnkal mi na city. Skutočne jeden z mála katastrofických filmov, ktorý neohromuje len výhradne formou a vizuálom a zaslúži si plné hodnotenie. Titanic je skvost, a to v každom smere. (Mladí) herci hrajú veľmi dobre, fámy o DiCapriovom (ne)herectve mi už začínajú liezť na nervy. Kate Winslet je božská, božská je hudba, monštruózne scény s potápaním lode sú božské... James Cameron je perfekcionista a som nesmierne rád, že s réžiou nekončí a, že táto bombastická a zároveň citlivá osudová love story nezostane jeho posledným celovečerným filmom. ()

korbitch22 odpad!

Nejpříšernější vykalkulovaná tlačenka na city,oscarový megashit s příšerným hudebním doprovodem,komické efekty,příšerní herci.Největší filmová zrůdnost a nasazení do kin ve 3D mě nasralo na několik týdnů. ()

marhoul

Když mi někdo poví a je to častý jev, že nesnáší Lea, důvod: "protože hrál v Titanicu", jsem v kontaktu s nízkou formou inteligence. Jak samotný název napovídá, dá se očekávat, že se ve filmu stane něco tragického, přičemž se bude část cestujících, (dá se tušit, že spíše mužů než žen a asi spíše těch chudých a ne zrovna těch nejlépe společensky situovaných), koupat ve vodě. A protože i mnohý prvňáček ví, že Titanic byla velikánská loď, která ztroskotala, po nárazu do ledovce, samo se nabízí, že ta voda bude asi studená. A protože je film o této nehodě, je s výhodou takové vyprávění doprovodit i nějakým hezkým příběhem. Protože jinak by to by dokument. Inu vybrali tvůrci přepečlivě dva krásné, mladé a (bez ironie) nesmírně talentované lidi, kteří bezchybně ztvárnili role, které jsou pro většinu herců jako z říše snů. Nádherný film ve všech směrech, v němž nám před očima znovu ožívá čilý ruch na jedné z nejznámějších lodí světa, s romantickou liníí a s řadou smutným sdělení, např. o některých téměř prázdných záchranných člunech, na nichž seděli lidé bez srdce a svědomí. ...a houslisté hráli na palubě až do úplného konce, až jim jeden podal ruku a pravil: " Děkuji vám pánové, bylo mi velkou ctí!".... ()

classic

To, že sa „zaoceánsky parník” TITANIC potopil až po zrážke s ľadovcom, a to konkrétne už počas svojej 1. panenskej plavby v noci zo 14. na 15. apríla roku 1912, to je vo všeobecnosti dávno platný fakt, ktorý pozná takmer hádam každý jeden obyvateľ planéty Zem, veď to predsa mohol vidieť aj v ustavične opakovanom a večne ospevovanom → veľkofilme kanadského režiséra Jamesa Camerona z roku 1997 s úplne totožným titulom, ale na druhej strane zase to, že nejakých zhruba len 31 km od tohto "bodu epicentra" , čiže vskutku tejto naprosto nepredstaviteľnej skázy, KOTVIL tiež aj iný parník menom SS Californian, to sa bohužiaľ určite nedozviete ani v tomto, inak zrejme stále veľmi populárnom snímku ! A podotýkam, že z paluby lode boli južným smerom pozorované svetlá inej lode a všetko, čo s tým potom ešte súvisí, vrátane niekoľkých vystrelených svetlíc, ktoré všetci kompetentní rovnako zaregistrovali, pritom priam úplne nepochopiteľne vyznieva najmä to, že tento obzvlášť lenivý kapitán S. Lord, sa ani nijako neunúval viac zistiť, čo sa to vlastne deje, to už proste čímsi poriadne smrdí, až mi to nakoniec príde len tak, že sa celej tejto katastrofe iba cynicky prizerali... ?! Veď predsa za nejakú tú hodinku by tam nakoniec doplávali, že by sa tým pádom zachránilo oveľa viacej stroskotancov, než povedzme takýmto absurdným a neštandardným spôsobom, vďaka ktorému ich ponechali napospas osudu. Však, viete, čo tým chcem naznačiť... / Filozofické okienko nechám (zatiaľ) na pokoji, pretože by som to mohol analyzovať donekonečna a ešte ďalej, a na nič podstatné by som aj tak neprišiel, i keď si o tom myslím svoje. Áno, súčasne taktiež priznávam i to, že ma práve tento „kinematografický skvost” voľakedy dávnejšie dosť výrazne ovplyvnil, ale v súčasnosti k nemu už skoro nič výnimočné neprechovávam, maximálne uznávam iba tak to, že je technicky nadštandardne kvalitne uchopený, no po scenáristickej stránke sa jedná iba o akúsi naivnú, až jednoduchú romancu, ktorá nemá so skutočnými reáliami vôbec nič spoločné, aj keď v obidvoch prípadoch ľudia očividne strašne trpeli ! To je asi tak všetko, čo mám zrovna na srdci. ()

Jirka_Šč

Tak jsem to dnes ukázal Prťatům (dostaly na fyzice domácí úkol, jak velká a z čeho by měla být deska, která udrží Jacka a Rose). Nechtěly sledoval, ale chytlo je to. Jedna měla Rose za svoji hrdinku, druhá na konci docela brečela. ()

mat.ilda

Zkáza Titaniku vždy fascinovala, a bude tomu tak i nadále. Není proto divu, že se filmoví tvůrci, včetně dokumentaristů, k tomuto fenoménu stále vracejí. Těžko říct, zda je za tímto zájmem "humbuk" kolem tehdy proklamované nepotopitelnosti lodi, která pak zastihla domýšlivé pány tvorstva zcela nepřipravené čelit katastrofě, nebo snad osobní tragédie patnácti set obětí první i poslední plavby ledovým Atlantikem. Možná fantazii scénáristů jitří i propastný rozdíl přepychu horních palub a třetí třídy chudáků, plujících za štěstím do Ameriky. Jisté je, že zprostředkovat divákovi nahlédnutí do všech sociálních vrstev cestujících, seznámit se se základními fakty, "prohlédnout" si přesné repliky tehdejšího vybavení parníku, být oněmělým svědkem hrůzné podívané na samotnou zkázu a ještě tyto obrazy zakomponovat do srdcervoucí love story dívky z vyšších kruhů a chudého malíře, to vše je zážitek sám o sobě. Když přičteme skvělé obsazení a herecké výkony hlavních protagonistů, není co řešit. Co na tom, že některé scény jsou přitažené za vlasy a některé až příliš sentimentální? Co na tom, když zapomeneme dýchat u letu na přídi, portrétování nahé Rose, u dlaně otisklé na oroseném skle, u poslední skladby orchestru uprostřed šílenství? Ano, je to kýč, ale krásně vymyšlený a nezapomenutelný! ()

heyda

Pro mě osobně nejmonumentálnější film všech dob. Kromě technické stránky bych vyzdvihl i fantastickou hudbu Jamese Hornera. Desetinku uberu jen za trošku vyumělkovaný scénář. Jinak je další okecávání zbytečné. Stačí si přečíst komentář od Aluska88. Cameron vložil do Titanicu celé své režijní srdce a jeho smysl pro detail, pro každou scénu mu musí leckdo závidět. Ptám se: Troufl by si na Titanic někdo jiný? Napadá mě pouze Emmerich a ten by z tohoto fantastického námětu udělal totální brak plný jasně digitálních efektů se spoustou nemístných fórků. To byste chtěli, vy odpůrci Titanicu??? 90% ()

mcb

Mistrovské dílo, na velkém plátně a ve 3D ještě umocněné. Bezchybné, monumentální, geniálně odvyprávěné a natočené. V rámci mainstreamové kinematografie se tomuto opusu (teda kromě Avatara) zatím nic ani zdaleka nepřiblížilo. ()

Stanislaus

„Film Titanic jako by připomínal loď Titanic – výtvor až přehnaně velkolepý, produkt lidské arogance ženoucí se na ledovec.“ (Tehdejší reakce, když se rozpočet filmu (opět) navýšil a jeho premiéra byla (opět) posunuta.) Titanic je bezpochyby jedním z nejobdivovanějších a zároveň hojně nesnášených filmů, který neviděla snad jen malá hrstka lidí. Poprvé jsem na Titanic narazil okolo roku 2001-2, když jsem ho objevil natočený na VHS u příbuzných – a použiju-li jednu z nejvíc klišé hlášek, tak to byla "láska na první pohled". Jak ubíhaly roky, můj obdiv ke Cameronově poctě nejznámějšímu parníku na světě se prohluboval a zušlechťoval – do velké míry jsem se později začal zajímat i o samotný příběh lodi, jejíž osud mě jakýmsi děsivě mrazivým způsobem fascinoval a přitahoval. Cameronovi se bez debat podařilo opravdu věrohodně zobrazit posledních pět dní „ze života lodi, kterou by nepotopil ani sám Bůh“ a stal se tak jedním z mých nejoblíbenějších režisérů, jehož pozice se u mě s každým dalším viděným filmem jen upevnila. Je těžké napsat něco nového k filmu, k němuž bylo již jinými řečeno mnohé, nicméně (zejména) v tomto případě si dovolím se opakovat. Titanic je jedním z posledních blockbusterů, který nevznikal čistě před modrým/zeleným plátnem, nýbrž obsahoval poctivé a řemeslně natočené scény s reálnou výpravou, která byla umným způsobem prolínána se CGI. Vidí-li člověk film již poněkolikáté, začne si všímat věcí, které při první projekci většinovému publiku utečou – mám teď na mysli zručné spojení mezi záběry skutečné (makety) lodi a její počítačové verze, čímž bych chtěl vyzdvihnout střihačskou práci (a to i přes jednu z nejokatějších chyb – viz Rose rozbíjející sklo v podpalubí). Celkově z technického hlediska jde o snímek, který i po x-letech od premiéry kvalitativně převyšuje mnohé filmy ze současné produkce – ať už jde o výše zmíněné a vesměs realisticky vytvořené vizuální efekty, precizní práci s kamerou (hlavně scény s vodou a z vody musely být opravdovou výzvou) či zvukové efekty, které autentickým způsobem přibližovaly prostředí kovového kolosu. Vedle ryze technických aspektů filmu nelze nezmínit ikonickou a dechberoucí hudební stránku pod taktovkou Jamese Hornera, k níž se vždy rád vracím – osobně mám nejradši Death of Titanic a Hard to Starboard. Titulní píseň z úst kanadské divy Céline Dion mě nikdy neomrzí a nesmím opomenout zmínit a vychválit úžasné vokály norské sopranistky Sissel, které doprovázely uši diváka od začátku do konce filmu. Co se samotného filmového příběhu týká, tak jednou z jeho největších nevýhod byla skutečnost, že z historie víme, jak to s lodí nakonec dopadne, a proto bylo nutné, aby byl film doplněn i o nehistorickou linii, která však zapříčinila u nejednoho diváka nepříjemnou pachuť kýče. I když jde v případě Jacka a Rose o současnější a vyspělejší obdobu vztahu Romea a Julie, tak i přesto jsem s tímto krátkým, ale o to více intenzivním vztahem neměl sebemenší problém a opravdu jsem oběma (nejen při prvním zhlédnutí) přál společné „happily ever after“. Dodnes vyhledávám snímky s oběma titulními herci, které jsem si již tehdy oblíbil, přičemž Kate Winslet se stala mojí nejoblíbenější herečkou No. 1. Z hereckého obsazení bych též rád vyzdvihnul přesvědčivé výkony „babičkovské“ Glorie Stuart, bodré Kathy „Nepotopitelné Molly“ Bates a úlisného Billyho Zanea. Abych se ještě vrátil k ději, velice se mi líbilo orámování příběhem ze současnosti, který vytvořil živnou půdu pro nostalgický návrat do roku 1912. O Titaniku bych mohl mluvit hodiny a hodiny a pokaždé bych přišel na nové postřehy či podněty k diskuzi – to stejné platí i pro každé další zhlédnutí. I přes nemalé množství technických a faktických chybiček je Titanic filmem, jehož kvalita s časem rozhodně neupadá a zcela bezstarostně odolává zubu času. (V remasterované verzi z roku 2012 byly některé chybičky dokonce „doladěny“ – např. hvězdná obloha či barva zlomeného komínu). Pro mě osobně jde o snímek, který pro mě bude mít vždy velkou citovou, ale i uměleckou hodnotu. Z filmu je opravdu cítit, jak intenzivní je vztah Camerona k neblaze proslulé lodi – zprvu nás seznámí s jejími honosnými prostory a představí nám její rozličné rezidenty, aby pak v druhé polovině nechal (téměř) všechno (ne)lítostně zlikvidovat. V závěru bych chtěl říct, že jsem všem zúčastněným neskonale vděčný za tak skvělý filmový zážitek. Často u kultovních a legendárních filmů tvrdím, že chápu jakékoli hodnocení – v případě Titaniku však nechápu především ty četné odpady!, protože ať už se může divák cítit filmem příběhově jakkoli iritován, jeho (nejen) technické kvality mu upřít nelze. Jedenáct Oscarů a zároveň kolosální tržby v kinech jsou toho důkazem! () (menej) (viac)

sharky

56% Pod spoustou zlateho a technickeho pozlatka nejdrazsi lodi sveta se skryva banalni nudna uslzena lovestrory. Titanic se potapi neskutecne dlouho a pomalu a ja se hrozne nudil. Nemohu Cameronovi uprit jiste filmarske kvality, technicky je to brilantni, ale oscar za nejlepsi film!? V roce kdy byl natocen Dabluv advokat a L. A. Prisle tajne!? WTF!? ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)