Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

MP17

V kinech ČR od: 01.09.1990 a já na tomto filmu v kině opravdu byl, přestože sem jej viděl již předtím na videu s univerzálním chlapským komentářem. Tohle je jasná plná palba, tomu filmu nechybí prostě vůbec nic. ()

honzic

Naprosto špičková akce, která nemá moc obdoby, navíc s nádechem humoru a děje, který nenudí. 80. léta byly opravdu kultovní a je škoda, že další léta se začala točit slabší dílka. Skvělá hudba, kamera, efekty, na svou dobu solidní triky. Film nenudí ani dnes i přes své značné stáří a tehdejší technické věci už dneska přijdou k smíchu. Hodnocení: 80 % ()

DR.SZ

Snímek, jenž mi utkvěl v paměti, očistil žánr akčního sci-fi thrilleru. Sice pár hlášek, triků a bezchybná mimika Arnolda Schwarzeneggera působí nepatrně zábavně, ale z námětu vyslání z budoucnosti a následné zpracování z pojetí lidského úniku před smrtí víří temnota. Zpomalenost a lehká zbytečnost romantických melodramatických řečiček bezvadnému snímku bohužel škodí! 86% ()

Marty_cz

Začíná vele úspěšná robotí apokalyptická série filmů kde je úkol jasný přežít za jakoukoliv cenu. První díl je velice zajímavý nejen tím, že tady je jako v jediným díle v minulosti člověk vs robot, ale i tím, že v tomhle díle nebudete mít Arnýho ani tak moc v lásce jako třeba ve dvojce. Jinak mluvení o apokalypse, který vydrží až do třetího dílu kde se na konci filmu jí konečně dočkáme má tímto dílem velice skvělou a dobře promakanou „předehru“ Na filmu se mě líbilo obsazení, kamera, hudba,… Jen pořád nevím proč se časem musí cestovat nahatý. Ale nevádí to film hezky oživuje jak vždy musí někoho okrást o oblečení. ()

gefr

Základní kámen od kterého se Cameron odrazil a nastartoval hvězdnou kariéru. Efekty dnes vypadají komicky, ale v té době se jednalo o naprostou pecku. Siný příběh, skvělí herci a perfektní nápad s cestováním časem. ()

dudo24

Strašná klasika. Arnold ako začínajúca kinematografická legenda. Čo vypustil z úst, to kultová hláška. Super príbeh. Solídna akcia. Hudba typická pre staré akčné filmy. Ešte pochvalu Linde Hamilton. Úplne sa hodila do postavy Sarah Connor. Päť hviezd síce nedám ale je to veľmi dobrý kultový film. ()

lobo87

Akčná sci-fi klasika so záporákom Arniem. Výborná Linda Hamilton, námet i akcia. Vzhľadom na to, že vznikla aj T2, nemôžem dať maximum... 80% ()

petrsponar

TERMINÁTOR na tomto filmu jsem jako malý vyrostl Arnie jako zlý robot z budoucnosti ,který jen zabijí mě dostal James Cameron si s tím dal opravdu práci je to vidět díky jeho představivosti vznikl jeden z nejlepších filmů všech dob ,který budou uctívat i za mnoho let k tomuto filmu mám velký respekt ()

calculus

Čas si na tomto filmu už vybral své, ale příběh je geniální. Vrchol celé série představuje beze sporu Judgment Day z roku 1991. Vizuálně je sice už úplně někde jinde, ale scénář z roku 1984 pro něj tvoří docela slušný základ. Jinak, Arnold po plastice neměl chybu:-) ()

Drozdo57

Hovorí sa, že film je tak dobrý, ako dobrá je záporná postava. Terminátor zrodil dokonalého záporáka. Má jeden cieľ a ten bude plniť do konca svojej existencie. Nedá sa s ním vyjednávať, nezmiluje sa, neprestane. Motivácie postav sú jasné, scenár je dobrý, natočené je to excelentne. ()

Osvícený

Film, který naprosto zaryje diváka hluboko do sedačky i dnes, natožpak v roce 1984! V porovnání s dvojkou sice jednička trochu bledne, ale to jí na její temné kráse pranic neubírá. Na začátku je divák uveden do naprostého zoufalství a dojmu, že toto opravdu nebude příběh s dobrým koncem. A fakt, že ho nezastaví ani celá policejní stanice tento dojem pouze utvrzuje. Když se však objeví hrdina z budoucnosti, začne se pomalu objevovat naděje. Ta se rozroste nejvíce při výbuchu kamionu a vše ukončí naše přítelkyně fyzika, skrytá v hydraulickém lisu. Teprve pak se divák poprvé, od začátku filmu, odváží vydechnout a zamyslet se nad kultovností díla, jíž byl právě svědkem. ()

eMeMko

Totální nářez, který ani po 33 letech neztratil nic ze své kvality. Příběh je zajímavý, má hlavu i patu a není nijak složitý, což je v tomto případě výhra. Divák se tak může plně soustředit na to, co dělá tento snímek tak jedinečným. Hudba, zvuk a vizuální efekty, to je to, oč tu běží. Záběry Arnolda vrtajícího se skalpelem ve svém oku, mi zůstanou v hlavě ještě dlouho, stejně tak jako závěrečné scény s Terminátorem odhaleným až na kovovou kostru. Herecky není moc co vytknout, těžko si v hlavní roli kyborga představit někoho s prkennějším herectvím. Finální hodnocení: Perfektní a dalo by se říci nadčasový snímek. Jsem jen zvědav, jestli za 7 let budou stroje opravdu tak dokonalé, aby se vzbouřily. ()

caMen

Tak já se na to po letech podíval znovu a i když k trikům jsem tolerantní, tak děj a herecké výkony zpětně zklamaly. Paradox v podobě početí Johna Connora mi celý ty léta nějak záhadně unikal a teď do všeho nijak nezapadnul. Suma-sumárum: přijde mi, že tenhle film v čase mírně neobstál, i když je jeho přelomovost neoddiskutovatelná. ()

Bbbulanek

To je klasika, která opravdu NIKDY nezestárne. I když se na film dívám podvacáté, jsem stejně napnutá jako při prvním zkouknutí a (SPOILER ALERT - jestli je to nutné) držím Kylovi palce, aby tentokrát přežil. 95% ()

ScarFace_V8

Kdysi, ještě jako malé kiddo jsem doma projížděl nahrané VHS a našel jednu s druhým Terminátorem a hned utíkal za maminou pro povolení, jestli se na film můžu podívat. Po velkém nadšením a skvělém zážitku jsem se od ní dozvěděl, že mezi hromadou videokazet se nachází i díl první. A popravdě – z něho jsem byl nadšený ještě víc! Kybernetický zabiják z budoucnosti ve snaze ‚terminovat‘ matku budoucího lídra odboje proti strojům. Člověk z budoucnosti vyslaný naopak k ochraně před tímto zabijákem bez emocí. Není kde se schovat! Na rok 1984 film oplývá skvělými triky a modely ze staré školy Stana Winstona a ve spolupráci lidí, kteří dávali život nejlegendárnějším filmovým monstrům. První Terminátor se pro mne stal srdcovkou. Skvělá akce, skvělý příběh, úžasné momentky z roku 2029, setsakra badass zlý Arnold budící respekt… To je skvělý recept na pořádný akčňák a i když dvojka je též naprosto skvělá, jednička je pro mne nejlepším dílem série. ***** ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)