Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

m.a.s.

Fantastický film! Originální příběh, výborné herecké výkony, skvělá kamera a v té době přelomové filmové efekty. Jeden z nejlepších sci-fi filmů na tuto dobu spolu se Star Wars. Vlastně Terminátor byl průlom Jamese Camerona na režisérskou kariéru, která slavně pokračuje až do teď. Tak tady se zrodila legenda. V podobě robota z budoucnosti, který chce původně zabít Sarah Connorovou, aby ji v druhém a třetím díle chránil. Jeden ze základních stavebních kamenů herecké kariéry Arnolda Schwarzeneggera (další jsou Barbar Conan, Predátor a Komando). Skvěle natočený, ve své podstatě nízko rozpočtový sci-fi snímek o budoucím boji mezi stroji a lidmi (něco jako v Matrixu), který se díky cestování v čase projeví i v naší časové lince. ()

Jungler

Tehle film je stejně starej jako já a mám k němu vyloženě citovej vztah. Jako děcko jsem si ho pouštěl spoustakrát dokola tenkrát ještě s takovým tím příšerným jednohlasným dabingem :) Ač znám Terminatora úplně zpaměti, tak se na něj pokaždý znovu rád podívám. :) ()

elanista1

Terminator-uz len samotny nazov hovori za vsetko, kto by ho nepoznal? Vykon Arnolda je nezabudnutelny, aj ked za cely film povie sotva tri vety, z toho jednu nie svojim hlasom. Ta neuveritelna hudba pri jeho drsnom pohlade mi znie este teraz v usiach.A ten zaver, vzdy sa rad zamyslam nad vecami co by sa stalo ak by sa nestalo."Ak by si ho z buducnosti neposlal, tak by si sa vobec nenarodil", tejto vete asi neporozumiem nikdy :).Jednicka vo svojom zanri, ani dnesne umele, pocitacom vytvorene triky sa tomuto zdaleka nevyrovnaju. Cameronov Terminator je mozno jeden z troch najlepsich akcnych sci-fi co poznam. ()

blondboss

Nesmrteľná klasika. Hádam aj takto by sa dal tento skvelý film opísať. Nemôžem dať iné hodnotenie ako 5 hviezdičiek už len preto, o aký kult v rámci sci-fi thrillerov ide. Povedzme si pravdu, keď si to človek pozrie s odstupom času, tak mu jednotlivé efekty a dej neprídu až tak excelentné, ale tak na tú dobu to bol proste trhák a jednoznačne možno povedať, že spolu so sériou Votrelcov to bol už vtedy nadčasový film, na ktorý sa dá pozerať aj po toľkých rokoch. Arnold v negatívnej postave bol proste skvelý a stačilo mu na to povedať pár slov a legendárnu vetu "I`ll be back". Hlavným pozitívom v tomto filme vidím hlavne to, že je to začiatok legendárnej série, ktorá sa stala nesmrteľnou. A dá sa povedať, že táto prvá časť bola len predkrmom pred jej pokračovaním. ()

nikkittka

Temná vize budoucnosti,která svůj hlavní part odehraje v současnosti.Natočená na orwellovský rok 1984.Lepší nápad a načasování si Cameron jen stěží mohl přát,stejně jako lepší představitele hlavních rolí.A pak už stačilo jen projevit svůj ohromný,nezpochybnitelně vizionářský režijní styl a je hotovo.Etalon akčních sci-fi filmů,který mimo svou sérii dodnes nenašel přemožitele. ()

Fugito

Na tretí snímok od Camerona, musím povedať , že klobúk dole. Dej na mňa jednoduchý - no možno, že aj to stačí, ak si človek chce vychutnať Arnolda s kamennou tvárou pri telke v pohodlí svojho gauča. Tento snímok inšpiroval dalšie akčné filmy, ktoré už śtratili ten pôvodný šmrnc Terminátora. ()

Slam7

Borci vyslaný z budoucnosti, navíc jeden je stroj, kteří se maj navzájem pozabíjet ve světě obyčejnejch lidí??? Cože??? To musí bejt totální sra*ka. A ono je to naprosto pravej OPAK!!!!!!!!! Paráda s velkym P....teď trochu předbíham, ale jestli jste unešeni z jedničky, tak dvojka vás přivede do akčního ráje. ()

Dr.Bishop

Režisér filmu Piraňa 2: Létající zabijáci a rakouský svalovec v roli zlého robota, vracejícího se do minulosti? To zní jako zaručený babiččin recept na přírodní projímadlo. Opak je pravdou, Terminátor je neskutečně zábavná podívaná, plná svižných akčních scén, nezapomenutelných hlášek, atmosféry a triků. Jindy protivný Michael Biehn se vyšvihl k nejlepšímu výkonu kariéry a Arnie si konečně mohl ulevit od trénování mimických svalů a předvést ten zaručeně nejdrsnější výraz v historii. Vidíš to,Kubo?? Nemusíš mít 300 mega, abys natočil superhit. Klasika. 95% ()

CallenG

Dnes už kultovní záležitost, která vyšvihla Camerona a Arniho mezi filmovou elitu. Film patří mezi mé nejoblíbenější a považuju ho i za Jamesův nejlepší. Je snad na světě někdo kdo by tenhle skvost neznal. ()

Sakyvanity

Po druhém shlédnutí se Terminátor probojoval do mé TOPky. Je to naprosto úžasný film, jeho pokračování nejsou vyjímkou. Arnolda jsem si oblíbila až po druhém dílu, protože jako ,,záporňák" není zas takový sympaťák. A Michael a lá Kyle je vážně k sežrání. Zkrátka 100% ()

gotham

Tak toto je naprostá kultovní klasika co se týká akčního filmu. V dnešní době už jsou sice zdejší trikové efekty místy až úsměvné, zejména když si Arnie operuje oko, tak je ta umělá hlava nepřehlédnutelná, ale to na kvalitě snímku absolutně neubírá. Arnieho zavilý pohled, Biehnovo skvělé, ale velmi skromné herecké umění a neuvěřitelně působivé akční scény, to je prostě klasa. Já tedy mám ještě radši dvojku, kde Arnie hláškuje o sto šest a navíc tam jsou ty triky tak o dvě třídy výše, ale na jedničku také nedám dopustit. 100% ()

koza3

Nedávno jsem tuto pecku sjel asi po dvacáté, ale pravda, že snad teprve podruhé v originále. V době, kdy jsem se díval na verzi s polským dabingem, kdy jeden dabér daboval všechny postavy jsou pryč, ale i ta verze měla své kouzlo. Arnold i když má ve filmu asi čtyři věty mluví jako opravdový terminátor :-) Do nedávna jsem si neuvědomoval takřka hororové prvky, které v prvním díle jsou a byl jsem unešen rozdílností mezi prvním a druhým dílem. Dvojka bude vždycky v mém srdci na vyšší pozici, ale jednička je ta, která to všechno začala. ()

VanBradley89

I po 30-ti letech od natočení je to neskutečně parádní, drsná, temná jízda, která šlape od začátku do konce. Akční scény mají nápad a drajv. Všichni co se podíleli byli v neskutečný formě. Od herců, přes trikáře až k naprosto dokonalý hudbě. Nic nechybí, nic nepřebývá. A já musím konstatovat, že dnes, když jsem to viděl po hodně dlouhý době. Jsem se cítil skoro stejně jako tenkrát, v nějakých sedmi osmi letech, když jsme to sledovali z tátou na malý, zrnitý televizi. A to je to kouzlo dokonalých filmů. ()

MP17

V kinech ČR od: 01.09.1990 a já na tomto filmu v kině opravdu byl, přestože sem jej viděl již předtím na videu s univerzálním chlapským komentářem. Tohle je jasná plná palba, tomu filmu nechybí prostě vůbec nic. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)