Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej

• Česko Terminátor: Příběh Sáry Connorové (viac)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvorcovia:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (viac)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiálny text distribútora)

Hal_Moore

Samozřejmě Terminator: Sarah Connor Chronicles svým celovečerním bratříčkům nemůže konkurovat, avšak jen proto jej zavrhovat nehodlám. První série se pomalu a upřímně řečeno špatně rozjížděla (do 4. epizody), poté by se již dalo říci, že má seriál co nabídnout. Rádoby hlavní postava (Sarah Connor) je však snad jeho nejslabším článkem, což však napravují představitelé ostatních rolí (zejména Summer Glau je prostě k nakousnutí), v momentě kdy se na scéně objeví Derek Reese v podání bývalé hvězdičky Beverly Hills Brian Austin Greena je na co se koukat a dá se hovořit o něčem jako je spád. Tahle role mu sedla mnohem více než role studentíka. Terminator: Sarah Connor Chronicles je něčím podobným, jako je nový Knight Rider. Technická stylizace, kamerové filtry, všechno snažící se vypadat "cool". Ale něco tomu schází, něco, co by tyto dva seriály (o Knight Riderovi mluvím s nadhledem, byl odvysílán teprve pilot) zařadilo mezi ostatní úspěšné projekty dneška. Snad producenti schválí druhou sezonu aby tvůrci konečně ukázali, že na to mají. ()

korbitch22

Zoufale málo akce,Terminátorka vyloženě ruší,jediné plus Lena Heady jako Sára.Nejdřív mě to spíš sralo,ale pak sem to sledoval celkem pravidelně.Problém u takových seriálů je,že od nich díky jejich předloze čeká až příliš,to se ovšem s tak malým seriálovým rozpočtem nedá provést a vy si u každého dílu řikáte...sakra,akce málo,efekty mizerný.....ale příběhově to nebylo zlý,určitě lepší než seriálový Blade,který byl na blití už jen kvůli představiteli hlavní role. 40%. ()

Lima

Je to svým způsobem dojná kráva, která parazituje na Cameronově přelomové pecce, ale překvapivě ´se to dalo´. Pár svěžích nápadů, trocha rozpačitého přešlapování na místě, triky vpravdě „televizní“, výprava poněkud chudá (do očí bijící je to zejména v prostřizích z budoucnosti), celkově průměr – neurazí, neohromí, ale překvapivě nenudí. Ale je fakt, že zhruba měsíc poté si ze všech 9 dílů vybavím tak stěží dvě až tři scény. Nicméně stále nevyždímaný potenciál tu je, jsem zvědav, jak se s ním poperou v další připravované sérii…PS: Ta holka, co hraje osobního robotického bodyguarda byla se svým chladným, nečitelným výrazem docela cool. ()

AppleCore odpad!

Ó můj Bože, jak na něco tak debilního mohli dostat práva. Sakra to jim mohlo bejt jasný, že to bude taková sračka tak proč to točili ?! Tohle nemá vážně nic, co by stálo nějak za řeč. Hrozný herci, drsňácká kamera (dost blbá) a teplej John Connor. Hlavní je to, že tam Sarah Connorová používá mobil, kterej v době ve který se odehrává film Jamese Camerona ještě ani neexistoval a na tom si trvam ikdyž vim, že se to odehrává mezi 2 a 3 původního filmu. Jenom doufam, že Conorová umře, protože ve trojce už je dávno mrtvá. ()

viperblade

Pokud jste viděli všechny 3 filmy s Terminátorem, nebude pro Vás tento komentář spoilerem. Takže, tento seriál ač nepatří k těm nejlepším, má jistý potenciál. Nejprve vyjmenuju klady: Obsazení ,(hlavní trio v čele s Lenou to zachraňuje, být tam někdo jiný, tak nevím. Navíc Summer Glau je velice krásná Terminátorka), děj ,(seriál má vzestupnou tendenci, takže se NESMÍ hodnotit po pilotním díle, který se mi taky moc nelíbil). Zápory: Je pěkně na nic točit seriál, když víme z posledního Terminátora, jak to dopadne. Myslím tím smrt Sáry Connorové a samozřejmě "Den Zúčtování." To, že to v seriálu ještě nenastalo znamená, že tvůrci se zřejmě chopí efektu natahování. Nicméně, po celé první sérii musím říct, že zatím jsem tento efekt nezaznamenal. Díky bohu. Takže, uvidím, co nám přinese druhá série. První je u mě za poctivých 70 %. Jen doufám v to, že tvůrci tohoto seriálu se nebudou snažit přepsat dějiny a Sáru zachránit a "Den Zúčtování" opravdu odvrátit. To by u mě hodně klesli. Po celé druhé sérii: Hm, tak kde začít. První díly byly skvělé, ale pak, to začalo postupně padat. Některé díly byly hodně ujeté, neměly žádný význam a jen jsme se plácali na místě. Před koncem 2. série jsem si byl téměř jist, že budu muset snížit hodnocení a říkal jsem, že možná je dobře, pokud 3. řada nebude. No, po závěru, který byl hodně překvapivý a dobrý, musím říct, že možná bych tu 3. sérii přece jen chtěl. Hodnocení zůstává stejné, hlavně za poslední díly. Jsem opravdu zvědavý, jestli bude Terminator: The Sarah Connor Chronicles pokračovat, nebo ne. UPDATE: Tak to vypadá, že T: SCC nebude pokračovat, protože to FOX odpískal. Tudíž snižuji hodnocení na 3 *. A proč? Protože tu 4. jsem nechával pro potenciál, který byl v konci 2. série, ale jelikož 3. série nebude, tak objektivně ji musím odebrat. ()

• FBI agent Ellison je pojmenován podle Harlana Ellisona, autora sci-fi, jehož práce inspirovala filmy o Terminátorech. (c.tucker)
  • Postava "Cameron" je poklona Jamesu Cameronovi, který přišel s nápadem Terminátora a režíroval první dva filmy. (c.tucker)

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (viac)