Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

sedm.1

Přestože nepatřím mezi tu opravdu obrovskou skupinu diváků, považující právě Den zúčtování za vůbec nejlepší akční film všech dob, nemám zde rozhodně v úmyslu jakkoliv zpochybňovat kvalitu této podívané a jejího přínosu světové kinematografii, kterou minimálně po trikové stránce a v pojatosti velkoleposti posunula o pořádný kus kupředu. Takže samozřejmě, je to velkolepé, efektní, nápaditý a akční, jako do té doby málo co, má to skvělou zápletku, strhující spád, zároveň též parádní postavy, s velmi trefným obsazením, a samozřejmě tomu nechybí ani dech beroucí finále, s fungujícími emocemi, prostě jen těžko lze této podívané cokoliv vytknout. Terminator 2 též nabízí spoustu opravdu kultovních a nezapomenutelných scén, především tedy co se akčních pasáží týče, nicméně by byla chyba opomenout i několik opravdu fungujících vtipných momentů, které by se dnes již dali též označit za až klasické. Den zúčtování je tak zkrátka vážně nestárnoucí filmová legenda, akční epos a skutečně jeden z filmů, který se výrazným písmem zapsal svým zpracováním a významem do filmových dějin. A jen tak na okraj, můj subjektivní názor, Arnold je zde sice perfektní, nicméně jako záporný Terminator z jedničky mě bavil přeci jen o dost víc, než jako tady ochránce, ovšem na druhou stranu, Robert Patrick se stal rozhodně jeho adekvátní náhradou. ()

coscarelli

po "druhom" (tisícom) zhliadnutí, poviem aj koment. A to , že toto nadčasové veľdielo, koment nepotrebuje. Všetci to už napísali, ale nech zmarí hmla toho, kto to podcení. O tom bol život, mládí, ... James videl v budúcnosti aj to, že sa to aj v tejto dobe zaryje pod pokožku aj psovi a mačke. ()

PALINO

JAMES CAMERON doviedol týmto filmom svoj príbeh k absolútnej dokonalosti, jeho scenár a réžia si zaslúžia absolutórium. TERMINÁTOR 2 bol svojho času najdrahším filmom vôbec, ale každý investovaný dolár je na ňom vidieť. Vizuálne efekty sú dokonalé a akčné scény ešte dodnes nestratili nič zo svojej pôsobivosti. Najväčšiu pochvalu si ale Cameron zaslúži za ATMOSFÉRU filmu: scény nukleárnej katastrofy, súboje ľudí so strojmi, ale vlastne celý prepracovaný príbeh robia z filmu nezabudnuteľné atmosferické dielo. ARNIE ako tentokrát dobrý Terminátor je skvelý, nezabudnuteľný, vynikajúci, takže mu fandíme od začiatku až do konca a je radosť pozerať sa na dialógy medzi ním a mladým Connorom, na ich takmer otcovsko-synovský vzťah i Johnovu snahu poľudštiť ho. TERMINÁTOR 2: Deň zúčtovania je skrátka klenot medzi (nielen) akčnými filmami a zatiaľ najlepší Cameronov film. ()

uzzi

Osobně to považuji za nejlepší ukázku chytrého akčního sci-fi filmu a technologické mezníky filmu (spolu s prvním dílem Matrixu). Navíc Arnold je pro roli stroje ten ten nejlepší humanoidní herec:) Polobůh Cameron tomu dodal také super atmosféru nabouchanou emocemi. Tohle je prostě legenda a maximální pecka i dnes a tak to bude do konce světa :) ()

Borec3

Ještě chladnější než jednička. Napsáno a řečeno bylo o T už mnoho. Zavřete raději oči a vzpomeňte si na ono zlověstné bušení, příchod strojů, tada ta tada ... tada ta tada ... tada ta tada ... ()

KoRner

Životná rola guvernátora Arnieho. A aj životný film pre všetkých milovníkov sci-fi, možno nielen ich. Filmu, ktorý ovplyvnil akčný žáner tak ako tento, nedá sa dať pod 5*. Vždy keď je na scéne Robert Patrick a zaznie tá temná zvučka mi behá mráz po chrbte. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...co k tomuhle kousku napsat...No prostě nej...nej...nej...nej...nej...všechno. Scénář, režie, kamera, herci, příběh, efekty, tempo, myšlenka... Co víc si přát. Zřejmě jedno z nejlepších pokračování všech dob a jedna z mála dvojek, která ve všem jedničku překonává... I ten Arnold tady už i "hraje"! (:o) ()

MARTIN*I

Absolutní bomba!!! Árný na ně!!!!!!! :-))) Jeden z mála filmů, kde je dvojka lepší než jednotka... Je to trochu paradox, ale viděl jsem tenhle film (a ne jednou) mnohem dřív než jednotku... Ale je to parádní!!! ()

velkyvezir

Ať se na mne nikdo nezlobí, ale po mohutné reklamní kampani na návrat Terminátora jjsem po shlédnutí druhého dílu byl velmi zklamán. Film postrádá zásadní myšlenku, na kterém stal první díl, a vše stojí jen vizuálních efektech, kdy Hollywood objevil kouzlo počítačové animace. Film je navíce zbytečně dlouhý. Průměrný akční snímek s výjimečnými efekty, nic víc. ---Po letech jsem si to pustil a snižují hodnocení ze 3 na 1. Ten film je hrozná kravina, po letech jsem se děsně nudil. Jednička byla bezkonkurenční. ()

Cruise

Mistr Olympia, (zatím)Guvernér Kalifornie a Terminátor 2! Tři vrcholy ve třech různých etapách takového toho malého nenápadného skromného človíčka! ()

joora1

Arnie ve své životní formě.Hláškuje, řídí dopravní prostředky všeho druhu, střílí na všechny strany a ještě dokáže ochránit Sarah Connor i jejího dospívajícího syna.Revoluční film pokud se jedná o triky a akční scény byl ve své době fenoménem.Doteď patří mezi skvosty mezi akčním žánrem.Nebývá to pravidlem, ale jednoznačně lepší než první díl, byť je od sebe dělí 7 let.Hasta la vista baby. ()

Mr.Floyd

Práve som zvýšil svoje hodnotenie na maximum. A viete prečo? Jednoducho preto, lebo som si uvedomil, že pri porovnaní s inými podobne ladenými filmami mi Terminátor 2 pripadá technicky, umelecky a scenáristicky lepší než jeho konkurenti. Čo je, ale na tomto diele absolútne najlepšie a legendárne sú efekty. Dnes sa to možno nezdá, ale taký rok 1991 bol ešte starovekom počítačovej techniky! Keď si dnes v 21. storočí odpustíme sarkazmus a pozrieme sa na ne vtedajším pohľadom zistíme, že to bolo naozaj neuveriteľné, teda vlastne veľmi uveriteľné a skutočné. Scény s T-1000-kou sú nezabudnuteľné, vošli do filmových dejín a stali sa ukážkovým príkladom tvorby špeciálnych efektov. Inak podľa mňa má séria o androidnom zabijákovi/ochrancovi veľmi podarený, a zaujímavý námet, ktorý vás núti priam bažiť po ďalšom pokračovaní. Navyše, myšlienka, že by sa roboti o pár rokov vymkli spod kontroly a začali sami za seba rozhodovať nie je vôbec nereálna, zvlášť pokiaľ zvážime obrovské pokroky v oblasti robotiky a výskumu umelej inteligencie. Priatelia, majme sa na pozore! ()

Ondra16

Ano určitě to byl na svoji dobu revoluční film a ano je to kult a perla akčních filmů. Ale zdaleka mě to nezaujalo tak, jako ostatní pětihvězdičkové filmy. Možná nechápu, protože jsem se narodil až dva roky po premiéře, možná je to tím, že mi terminátoři nejsou ani zdaleka tak sympatičtí jako třeba vetřelci, s kterými měl pan Cameron také krátkou schůzku. Zvláště bych vyzdvihl zobrazení soudného dne, skvělého Edwarda Furlonga a samozřejmě ústřední dunivou melodii. ()

Rudinsky

Po všetkých stránkach sto krát našlapanejšie, ako prvý diel. Zlatá éra 90ties, vrchol akčných filmov a kult. Okrem toho - vymačkať z Arnolda takéto kreácie sa podarilo asi iba Cameronovi. Netreba nič písať, je to ako konštatovať, že tráva je zelená. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)