Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

Herzeleid

Jedna z největších akčních sci-fi "pecek". Přestože už je to nějaký ten pátek od natočení tohoto již kultovního filmu, za použité efekty by se nemusel stydět i leckterý současný film. Snímek má svoje kouzlo oproti těm dnešním, kde je vše modelováno virtuálně, kdežto tady si divák užije parádní efekty. Co do nápadu, hereckého obsazení a výkonů snad není co dodat. K tomu ještě hudba od Brada Fiedela a jednoznačně máte postaráno o výborný filmový zážitek. Určitě nejlepší díl ze série. ()

TheRoller

Pre mňa jednotka lepšia ako dvojka - pocitovo bolo zlého Arnieho v jednotke zničiť oveľa ťažšie ako zlého, technicky oveľa vyspelejšieho, terminátora Roberta v dvojke. Efekty sa nestratia ani v dnešnej dobe a stále to má vysokú frekvenciu akcie. Neskutočne sa mi páči práca Camerona so Schwarzeneggerom, ako jeho nedostatky premieňa na výhody - dnes už kultové a nezapomenutelné. Ten chlap je režisérsky, ale aj scenáristický génius. 85% Najlepší moment: Záchrana Sarah z nemocnice. ()

KlonyIlony

"Valí se na nás neznámá budoucnost, ale poprvé se do ní dívám dívám s toruchou naděje. Protože jestliže se stoj, Terminátor, dokáže naučit vážit si lidského života, pak to možná dokážeme taky." - Toť esence hollywoodské filozofické antropologie: člověk je sice svině (asi na způsob toho, co zpívá Lemmy v písničce Brotherhood of Men), ale naděje umírá naposled. Kdo ví, třeba opravdu existuje ve vesmíru láska, ale život každopádně bolí. ()

Death

Jeden z nejlepsich akcnich sci-fi vsech dob. Nadherne triky, skvela hudba, scenar, atmosfera i genialni reziser-to jsou jen stripky ze skladacky, v niz neni ani jediny vadny dilek. Na Terminatorovi je sympaticke i to, ze to neni jen prehlidka triku a akce, ale ze je v nem i neco vic-scenar je opravdu povedeny, velice silny a donuti cloveka k zamysleni (proto mam sci-fi zanr rad). Zaver patri mezi nejlepsi zavery vsech dob. Nasly by se tady samozrejme i musky-(napriklad T1000 a jeho konstrukce, nelogicnosti spojene s cestovani casem). Ovsem tyto drobne vady nejsou nikterak zavazne, aby se nad nimi nemohlo primhourit oko. Vzdyt takoveto filmy se netoci kazdy rok. ()

Narcis

Tak u tohohle filmu i za 40 let po natočení budou malý děcka říkat svým rodičům :"Mami,Tati - to je COOOL !" Vzpominam, jak mi deda kupoval zvykacky se samolepkama s fotkama z tohoto filmu - tenkrat docela nedostatove zbozi. Jo, to byly casy. ()

Pit

Je len veľmi málo prípadov v žánri Sci-fi akčné, že pokračovanie predbehne prvý snímok, tu by som to videl aj v odmlke ktorá predstavovala dlhých 7 rokov (1984 - 1991) a tieto roky znamenali veľký Boom v celom svete a nieto len vo filme. Ale hrdinovy na ktorého som sa ako malý chlapec hrával s umelých samopalom na baterky nemôžem dať inú známku ako 5*. ()

Or!g!nal

Nejlepší akční sci-fi nejen mého mládí. Tak dokonalou akční jízdu od začátku do konce prostě jinde nenajdete. A Arnold... to je prostě bůh... ()

pfa

Obecně se mi více líbil Terminátor jednička, ale tohle je prostě lepší, dokonalejší a deprimující! [1O/1O] ()

Trisis

Je rok 2009 a Terminator 2 je spolu s Aliens stále najlepšia akčná sci-fárna všetkých čias. Hold, Cameron sa bude asi musieť po 18tich rokoch prekonať sám. ()

Vercinix

,,Jsem kibernetický organismus - živá tkáň na kové vnitřní kostře"! A i přez všechny efekty a střelbu je stejně nejvýraznější myšlenka filmu! MÁTE TO V SOBĚ - ZABÍJET JEDEN DRUHÉHO!:) ()

greath

Prečo sa už netočia takéto poctivé akčňáky? James Cameron je génius! Čo film to majstrovské dielo. Terminátor 2 je spolu s Matrixom najlepší sci-fi akčňák všetkých čias. Film nakrútený v správnom čase. Milujem 90. roky, či už po filmovej alebo hudobnej stránke. Ak si chcem nabudiť trochu nostalgie, stále si pustím tento klenot. Ďakujem Ti James, ďakujem Ti Arnold! ()

Melo4three

Jeden z vůbec prvních filmů Arnolda Schwarzeneggera který jsem viděl a to v celkem útlém věku. Ale pohled na svalnaté tělo mého po dlouho dobu idola, na tu dobu průkopnické efekty (přeměna T1000, jaderné výbuchy), s tím akční scény jasně předurčily, že se Terminátor 2 zařadí mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec. Jasná volba 5*. ()

P1tr

S výroky o nejlepším akčním filmu bych byl možná trošku opatrnější, nicméně T2 je bezpochyby plynulá jízda, která i přes stopáž přesahující 2 hodiny uteče neskutečně pohodově rychle. Arnold dovedl svojí roli k dokonalosti, což platí téměř o všech aspektech snímku, které se od jedničky posunuly neskutečně vpřed. Samozřejmě směřuji hlavně k trikům, které jsou na vysoké úrovni i dnes a ve své době se muselo jednat o zjev nevídaných rozměrů. T2 je bezpochyby výborný snímek, nicméně k označení nejlepší akčňák všech dob bych potřeboval trošku více té akce, která je sice špičková, ale nenabažil jsem se jí a chtěl bych jí větší dávku. T2 ještě určitě někdy uvidím, neboť takto kvalitních snímků není nikdy dost. ()

pugs

Ou jeeeeee, Terminátor dva nabral oveľa lepší smer, ako to bolo pri jednotke. Lepšia akcia, strih a kamera. Schwarzenegger dokázal zahrať znovu kamennú tvár, ktorá nemá obdoby. T2 v podstate odšartoval nový štýl akcie, ktorú vidíme v "moto" filmoch. Napr. Striľanie z brokovnice z motorky, alebo skákanie z motorky z 20m. Tento film považujem za Cameronov začiatok, odporúčam pozrieť (ale asi tu nie je nikto, čo to nevidel, však?:-)). Stačí už iba dodať, že si pozriem aj trojku, ktorá (asi) nedopadla dobre. 9/10 ()

ssfan

Jeden z nejlepších a nejslavnějších filmů Arnieho. Akce je super, ale tvůrci mohli trochu více zapracovat na ději. Jinak velmi dobrý film, ale protože nemám tento žánr tolik v oblibě, tak jen 85% a 4 hvězdy. ()

Jello Biafra

Kovový zabiják je späť, tentoraz ale na strane ľudstva. Musí za každú cenu ochrániť budúceho vodcu odporu Johna Connora proti vyspelejšiemu stroju T-1000, ktorý dokáže lubovoľne meniť tvar. Majstrovsky natočená akčná bomba s priekopnickými trikmi, ktorá by nemala ujsť žiadnemu filmovému fajnšmekrovi. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)