Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

femme fatale

Nezničitelný Arnold v plné síle, moje dětská láska Edward Furlong a vyrýsovaná Linda Hamilton...v tomto filmu pasuje vše na své místo a všimli jste si jak se v skoro každém (lepším) Shwarzeneggerově filmu snaží Arnolda obklopit armádou skvělých herců, jen aby si divák moc nevšímal jeho statickému herectví (jemně řečeno). ()

OughJay

Málokterej režisér se překoná, když točí pokračování úspěšnýho snímku. Tahle vyjímka ale dokonale potvrzuje pravidlo. Od první minuty mě Arnold vtáhnul do děje a přes úvodní honičku na motorce, přes osvobození Sarah, ostřelování policajtů minometem a zničení T-1000 mě bez mrknutí oka doved až na samotnej konec. Díky prvnímu Terminátorovi, kterej dodal potřebný základy, je tohle legenda mezi druhejma dílama, mezi sci-fi, mezi akčňákama a vlastně mezi všema filmama, která se komukoliv bude těžko překonávat. Někdo by mě moh označit za pokryteckýho, ale já na Terminátorovi 2 skutečně nevidim jedinou chybu. No problemo. Hasta la vista, baby. :) ()

Kejdlo

Rozvinutější jednička, která vhodně rozšířila příběh okolo Sarah Connorové. Akce a hlášek je ještě víc, T-1000 je sakra krutej a celým snímkem se táhne velmi nepříjemná atmosféra, která není napoprvé zrovna příjemná. Jsem zvědavý na pokračování. 10/10 ()

Sdoom

Dokonalý akční film! Co víc dodat...nejdrsnější záporák všech dob, dokonalý Arnie chrlící legendární hlášky, geniální triky, nadupanost akčními sekvencemi, které doplňují rodinně-filosofické či snové scény mající své opodstatnění. Naprosto zasloužené umístění zde v Top 20. Edit 26.12.2016: Status nejlepšího akčního sci-fi filmu všech dob zůstává i po 4,5 letech od prvního zhlédnutí neohrožen. Jsem zvědav, kdy a jestli vůbec Camerona a Arnieho někdo překoná. (Blu-ray, orig.) ()

Yeosol

Dechberoucí, bezkonkurenční a akční sc-fi klasika, která na svou dobu, byla revolučním filmem s ohromným množstvím speciálních efektů, za kterými stáli mágové Stan Winston a Dennise Muren. Pokud by jste měli vidět v životě jen jeden sci-fi snímek, tak rozhodně tenhle. :-) ()

kenkaku

Je zvláštní že pod dalším filmem o kterém hodlám prohlásit "jeden z nejlepších filmů co znám" je podepsaný James Cameron. T2 je skutečná a ryzí pastva pro smysly. Neznám jiný film co by nabídl non-stop akci od začátku až do konce v kombinaci s dokonalým námětem a obsazením (teda až na Furlonga... s tím jsem se dlouho těžce sžíval). Navíc i fakt že šlo i první film kde ILM použilo CGI efekty z něj dělá skutečný milník ve filmové historii. ()

h0n24

Mistrovství akčních filmů. Skvělý nápad. Nezastavitelné robotí tempo. Perfektní příběh. Profesionální herci. Vtipné hlášky. Dechberoucí triky. ()

Circumscriptor

Jeden z mála filmov, ktorý je pokračovaním a zároveň prekonáva prvý diel. Terminátora 2 som mal rád už od môjho útleho detsva, kedy ma upútal predovšetkým vizuálnymi serepetičkami a efektami. Vzhľadom na dobu vzniku v ňom boli použité veľmi referenčné počítačové triky a aj po vyše dvadsiatich rokoch s jeho sledovaním nemáte problém. Terminátor 2 však nie je len grafická nálož - posolstvo filmu je nádherné a veľkolepé, tvorcovia dotiahli do detailov neskutočné množstvo miniatúrnych prvkov dejovej chronológie a konečný výsledok je proste brilantný - film je ako stvorený pre moju osobu. Nuž, a takto to malo zostať; súdny deň je navždy odvrátený, Skynet nikdy nevznikol a námaha hlavných protagonistov pri deštrukcií Cyberdyne Systems nakoniec nebola zbytočná. Ale bohužiaľ, museli vzniknúť aj ďalšie časti, čo síce potešilo moje detské divácke oko, ale v súčasnosti ma to skôr mrzí... ()

Arkanoid

Terminátor Arnold preprogramovaním stratil časť svojho čara, ale aspoň sa neopakoval z jednotky. Bojovníčka Sara v akcii tiež vyzerá dobre. V istých momentoch zaujímavé scény, ale ani tie to nevytiahli nad akčnú bezduchú naháňačku. ()

netahlo

Revolucni snimek. Pro me navzdy srdecni zalezitost. Dodneska si pamatuji, jak jsme na to jako deti koukali s otevrenou pusou! Jedno s mala pokracovani, ktere prevalcovalo prvni dil, ktery byl taktez vynikajici. Edit 7.7.2014: Videno o vikendu asi podvacate a uzil jsem si to vic nez zamlada! Neprekonatelny klenot v ramci sci - fi, nektere sceny jsou pro me jeste dojemnejsi nez pred dvaceti lety. I kdyby Cameron udelal jen tohle a jinak tocil gay porno, bude nesmrtelnym! ()

ferero

Jelikož jsem nikdy nebyl velký příznivec Arnolda, až dosud (2013) jsem se terminátorům vyhýbal. No zjistil jsem, že jsem dělal velkou chybu, protože tohle se vymyká "Schwarzenegrovskému" standardu. Druhý díl dokonce předčil i tak dost kvalitní první díl. Pro nudné zdlouhavé dialogy tu není prostor, neustále se uhání kupředu. Takovéto akční sci-fi se už dnes netočí, a je to škoda. Pro mě nejlepší Cameronův film, Avatar se může jít zahrabat. 95% ()

Dinosaurier

Tuhle dokonalost lze popsat snad jen v heslech. Cameron. Postapo vize. Ženská (!) akční hrdinka Sarah Connor. No fate. Moje dětská láska Edward Furlong. Počátek 90. let. Motorky. Křiváky. Sluneční brýle i v noci. Rock 'n' roll. George Thorogood a jeho Bad to the Bone. Zbraně a růže a stejně tak Guns N' Roses a You Could Be Mine. Soundtrack Brada Fiedela. Tekutý dusík. Hasta la vista. No problemo. Arnold. A taky: „It would always be there. And it would die, to protect him. Of all the would-be fathers who came and went over the years, this thing, this machine, was the only one who measured up. In an insane world, it was the sanest choice." ()

folklorman

No tak myslím, že veškerá chvála tomuto nadčasovému dílu už zde byla vypotřebována. Já bych jen rád zdůraznil důvod proč ten film tak žeru. Robert Patrick alias T1000 je prostě nejlepší záporák stříbrného plátna a můžu si jen rvát vlasy, že se neobjevil v žádném dalším pokračování (nepočítám T2 3-D: Battle Across Time) kvůli impotenci současných tvůrců, jenž prostě nevidí velký potenciál a přitom on by si to tak rád zahrál. A jinak.... každý další aspekt filmu (hlavně v techn. oblasti) je špica. ()

Forsberg11

Bezchybné pokračovanie legendárnej jednotky. Druhý Terminátor je medzi fanúšikmi dnes dokonca kultovejší a uctievanejší ako prvý diel. Áno, je ešte o niekoľko levelov akčnejší a rýchlejší. Cameron sa tu naozaj vybláznil a natočil jeden z najakčnejších a najstrhujúcejších filmov všetkých čias. Mne ale tak trochu chýbala tá temná, priam až hororová atmosféra jednotky. T2 je už o poznanie komerčnejším a masovejším filmom. To mu na kvalite však nijako neuberá. Je to film, s ktorým som vyrastal, film, z ktorého som mával nočné mory a film, ktorý pre mňa v určitých smeroch definuje filmové umenie ako také. Terminátor 2 je doslovne prelomovým snímkom. Cameron určil smer akčného žánru na dlhé roky vopred a predbehol ním svoju dobu. Je to jednoducho film, ktorý každý pozná a každý ho chce vidieť, znovu a znovu... 95 %!! ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)