s0re

Dvojka je velmi velmi odlišna od jednotky, resp. je vo všetkom lepšia akurat je tam trošilinku menej napätia ktore vytvoril Scott v jednotke a my sme sa nevedeli dočkať kedy to už pride. V dvojke Cameron poslal na po zuby ozbrojenich marinakov stovky alienov čiže akcia bola perfektna. ()

BranuliQ

Už to síce nemá tú hutnú a skvele prepracovanú atmosféru ako v prvom dieli, no dojem z filmu je úplne identický. Cameron to vzal takpovediac po lopate a spravil takmer úplne odlišný film, ktorý ale fungoval bravúrne. Weaverová alias Ripleyová hrá aj dvojnásobne lepšie ako v prvej časti a triky na tú dobu taktiež nezaostávajú. Neviem s určitosťou povedať, ktorý film je lepší, či 1. alebo 2. , ja to vidím na rovnako, totiž obe ma prikovali k sedačke a nepustili. Za mňa je to za 5*. ()

dedavena

Tuž si myslim, že fšeci hodnotitěle už tu ohodnotili fšecko. Něvim, co bych ešče přidal. Suhlasim s tymi, co to dali do maxyma a tež to tak davam. ()

SatchS

Prečo som nedal 5? Nie som fanúšik Jamesa Camerona. Vadilo mi, že sa snažil od začiatku hrať na city nájdením tej malej potvory. Zvyšné dve tretiny filmu sa potom už len čakalo na otravný happy end. Prečo Ripley na konci vystrieľala všetko okolo seba som tiež nejako nepochopil. Záverečný boj v robotickom premiestňovači bol už trochu trápny ... ako z nejakého animáku. Stále je to dobré Sci-Fi, ale Cameronova úchylka robiť zo všetkého emotívny veľkofilm mi tu proste vadila. ()

Clockwork

Jednoho Vetřelce vystřídala celá armáda. Pár neozbrojených techniků vystřídala armáda mariňáku. Je to o hodně jiný než 1 ale opět jsem se výborně bavil. ()

Lockeroom

Moc nechápu, proč to má vyšší hodnocení než jednička, ke které se to ani nepřibližuje. Dobře udělané, ani vteřina nudy, ale obsahově jen normální akční střílečka. Žádné překvapení ani přesah se nekoná. Ale ta holčička Newt je skvělá. ()

JohnnyV

Po dlouhých letech viděno znovu na velkém plátně a s přidanými scénami. A znovu se potvrdilo, jak geniální režii ten film má. Navíc, Hornerova hudba tomu dává další dimenzi, takže najednou se cítite uvnitř děje. Horor, akce a super hlášky - ty byly zejména pro Billa Paxtona jak ušité. I po těch skoro 30 letech ten film prostě "jede". ()

CampaHD

Po kazdej stranke dokonale i po rokoch, director verzia neprekonatelna, po nespocetnych pozretiach doma neomrzela, 1(lv)42% pre verziu v kine - imax Bory 10.9.2015 ()

tomikulas1

V prvním díle jste si říkali: ,, Sakra jak se toho šmejda zbaví?" V tomhle díle už řikáte: ,, Do háje, jak se zbaví všech těch šmejdů?!" Parádní pokračování parádního filmu. Ostatní pokračování už stáli za bačkoru, takže parádní kousek :-) Pět hvězdiček ()

VenomSK

Opäť jeden z filmov, ku ktorým sa veľmi rád vraciam a nie len preto, že je to právoplatný kult a rýdza klasika. Toho, čoho sa nám nedostalo v perfekntom prvom diele, čiže akcie, je tu toľko, že by si z nej mnohé dnešné filmy mohli brať príklad a k tomu neustále hláškujúci Bill Paxton, to ma neomrzí nikdy :) Ach, prečo sa nedá dnes na plátne dokázať to, čo v 80. a 90. rokoch minulého storočia, akási hluchá doba, česť výnimkám tu platí ako nikdy. "Vasquezová, už si tě někdy spletli s chlapem?" "Ne! A tebe?" :) ()

fajntomas

Neméně působivý díl, nepostrádající velké napětí a akci i jistou gradaci z jedničky. Jen už to není ta prvotina, a ten vetřelec. Určitě doporučuji. 89% ()

sun.eagle

Tahle série je jedinečná mimo jiné vtom že každý díl přináší trochu něco jiného. Jeden z mála příkladů kdy pokračování úspěšného originálního filmu se sice řídí heslem že se musí všechno šablonovitě zefektivnit, ale na rozdíl od jiných mu to neubližuje. Neřeknu že je lepší než kultovní jednička, protože zasahuje výrazně do jiného žánru, ve kterém je ale absolutní špičkou. ()

Marwin3D

Ripleyová je lepší než trénovaný ,,mariňáci,,.. :o) Ripleyová má všechny pásky a výbavu automaticky nastavenou na její velikost.. :o) Ripleyová je imunní vůči kyselině.. na ní je prostě zakázáno stříkat.. :o) Ripleyová na svojí ruce unese několika set kilovou královnu.. :o) Ripleyová umí se vším hned zacházet.. a navíc umí i řídit mariňácký auto.. :o) Pamatuju si.. že jsem na tom byl v kině.. a při válcování alienů mariňáckym sporťákem jsem zavíral oči a zalejzal pod sedačku.. Navíc Bishopova půlka těla.. mě strašila ze spaní ještě hooodně dlouho.. :o)) Takže za geniální efekty a nezapomenutelný vzpomínky si to tu 5* určitě zaslouží.. :o) A navíc je to můj nejoblíbenější díl.. :o) 4,8* ()

Makaan69

Tak tohle se tedy povedlo více než jednička. Většina filmu byla nudná, tenhle žánr mě obecně moc nebere, a jako horor to nestojí za nic, ale ta poslední třetina byla pěkná, dějově se to posunulo jinam. 50% ()

jumptheshark

Vetřelců jsem se nikdy nebál, takže akčnější pojetí jsem uvítal. Samozřejmě v kontextu předchozího dílu, kdy celá posádka lodi Nostromo měla co dělat s jedním exemplářem, nedává příliš smysl, že ve dvojce Ripleyová kosí jednoho aliena za druhým... Ale čert vem tyhle detaily, je to jen film. Navíc velmi dobrý film, z mého pohledu nejpovedenější díl celé série. ()

virus5161

viděl jsem dřív než jedničku u Vaška Havlů. kolik mi bylo, 12 ? pouštěla Olga. hnidopich a nekritickej obdivovatel Camerona bude řvát, ale produkce neprodukce, autor by měl vědět, jestli je vše lege artis. obzvlášť, stojí-li síla zážitku do takový míry na originalitě výtvarný předlohy. Cameron umí bejt ve správnej čas na správnym místě, o tom nic, ale stejně jako Strange Days, dle mýho nevytěžený ze 100%. velký respekt pane Gigger. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015