Raylo

Pro mě osobně nejlepší počin z Vetřelčí ságy. Cameron nám přinesl naprosto špičkový, dnes již kultovní sci-fi akční horor, který kombinuje to nejlepší ze všech žánrů. Filmu se podařilo navázat na vynikající atmosféru prvního dílu, pevně uchopit a vylepšit stávající koncept a obohatit ho o celou řadu vlastních a originálních nápadů. Vetřelec teď totiž není jeden, ale je jich celá vesmírná kolonie, zatímco roli přeživších si tentokrát nestřihne posádka, ale po zuby ozbrojení vesmírní mariňáci. Jak nám však již na začátku film rychle připomene, jsou to stále Vetřelci, kdo tu má navrch, a tak se z elitní jednotky vojáků stane lovná zvěř, v čele se Sigourney Weaver, která opět zazářila jako neohrožená Ripleyová a ukázala nám, že i hlavní ženské postavy mají v těchto filmech místo. Herecké obsazení je naprosto bezchybné, atmosféra by se dala krájet, zvuky a hudba skvělé a Vetřelci jsou stále sexy a doslova k sežrání. Takhle má vypadat pořádný akční horor. ()

Vlasek

Spolu s Terminátorem nejlepší scifi/akční film všech dob. Zdařilejší než první Vetřelec, který je ale také výborný. Technická stránka je dokonalá. Nechápu, jak se v té době podařilo takhle realisticky natočit tak obtížné scény. ()

buchannon

Možná ještě lepší než jednička. Napětí zůstalo a navíc akce vrchovatě. Klasický sci-fi akční film i díky chlapáckým řečem v posádce. Nezapomenu na scénu, kde Ripleyová hrozí královně zabitím jejich potomků. Ale takových scén je tam víc... Mám kolekci originál i director's cut a náležitě jsem si ji vychutnal. ()

HellsAngel

Zmena v názve z Alien na Aliens jasne demonštruje spôsob, akým je tento diel tvorcovsky uchopený. Cameron to preniesol na ihrisko, kde kraľuje on - tzn. depresívny sci-fi horror pretvoril na atmosférickú akčnú jazdu, pevne sa držiacu hollywoodskych blockbusterových mantinelov. Niekomu inému by sa to možno rozpadlo pod rukami, no James to ukočíroval bravúrne a neostáva nič iné, ako mu zatlieskať. Šľape to ako švajčiarske hodinky! ()

alexwill

Méně geniální, více stupidní díl, nicméně stále dobrý film. Cameron má jiný styl, je akčnější, méně hororový a celkově dost velkolepý. Určitě nekazí sérii. ()

rotator

Tu je už vidieť iná réžia, s množstvom akcií a prepracovanejšími detailami (nie všetkými), ale aj so stratou napätia, kde sa posádka doberá americkými kecami a film tak stráca na vážnosti. Za to ale Weaverová to zachránila svojim výkonom v postave, ktorá je ochotná pre záchranu ... V celku je to výborný film, s trochu iným žánrom, ako jednotka. ()

MrKrahujec

Moc, moc jsem si přál, aby to bylo stejně dobré jako první díl, ale co se dá dělat! Je to sice zajisté technicky propracovanější, i výtvarník (Giger) zůstal stejný, ale ono to ve výsledku je nějak stejné celé (i ten pokus o ozvláštnění prohozením znamének kladný/záporný u robota je nakonec jen variací bývalého). Už prostou logikou je dáno, že druhý díl nemůže mít novost a neotřelost prvního dílu, který byl opravdu první díky tomu, že před ním se nikdy nic podobného nenatočilo. A v tom to vězí. ()

charlee.dog

Tady už asi bylo napsáno úplně vše. Pro mě jsou Vetřelci nej z celé série. Vetřelci jsou klasickým a nevyhnutelným vyústěním prvního dílu. Jednoho vetřelce, který vyvolával strach, nahradilo hafo dalších. Solidní posádku nahradili namachrovaní vesmírní mariňáci s kupou blbých keců. To vše, ale ku prospěchu věci. Cameron musel vysoko nasazenou laťku minimálně vyrovnat, ale on to vše posunul o level výš. Tyhle filmy prostě umí. Navíc úžasná Newt-Rebecca (Carrie Henn), vynikající Hicks (Michaela Biehna) plus Bishop (Lance Henriksen) a samozřejmě nezničitelná Ripley ( Sigourney Weaver). Prostě návrat po 57 letech na místo činu a znovu si prožít okamžiky nelidského strachu a projevit neskutečnou statečnost k přežití. Vřele doporučuji. ()

HennessyVSOP

Žánrově úplně jiný film než jednička. Tam kde Ridley Scott musel šetřit jak díky rozpočtu, tak komornímu formátu má Cameron peníze a je to znát na prezentaci samotných zenomorfů. Pokud se vetřelec objevil v jedničce tak na třech záběrech, tak tady má opravdu velkou stopáž. Z žánrového hororu se film přesunul na vyvražďovačku a trochu to akčníma hláškama připomíná Hvězdnou pěchotu. Jinak ale vše funguje skvěle, Sigourney opět září a výsledkem je kultovní akční film, ke kterému se má smysl vracet i po letech a koukat na něj stále znovu. ()

PlaCzech

Skvělé pokračování Vetřelce, které většinu hororové atmosféry originálu mění na nervydrásající akci. Určitě doporučují podívat se na prodloužený Directors Cut, nachází se v něm mé oblíbené scény a je tam zodpovězeno mnoho otázek jenž by si divák po shlédnutí mohl pokládat. ()

Teron

Po vlastně docela komorní jedničce přichází hyperjízda ve znamení "sami proti teroru vnějšímu i vnitřnímu" se vším, co k tomu patří a co v tom má bejt provedeným na jedničku s hvězdičkou. ()

pepan9135

Užásné pokračování prvního dílu,za mě dokonce lepší jako první díl. Sigourney Weaver roli stále drtí,vetší akce a královna která je dokonale zpracovaná. A Bishop,největší frajer. 100% ()

casyy

Cameron k latce pristoupil z opacne strany nez Scott. Na rozdil od pomalu budovaneho napeti, stisnenosti a ciste hruzy vsadil na mnohem vetsi meritko, rychlejsi tempo a spoustu akce. Finale je vyslovene epicke. Tahle kombinace pro me dela z Vetrelcu nejlepsi dil serie. Ripleyova coby silna zenska hrdinka povysila ve dvojce na hrdinku ikonickou, jejiz sila uprostred muzskeho kolektivu vystupuje o to vyrazneji. Na rozdil od jednicky maji Vetrelci i emocialni linku, kterou Cameron rozviji vztahem Ripleyove s Newt. Tomuhle filmu nemam co vytknout, podivat se na nej muzu kdykoliv. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015