pierre9

Stále desivé a stále dokonale natočené. Navyše, oproti jednotke som tomuto obsadeniu fandil ešte viac, čiže - opäť vynikajúce. ()

kacer4

Ako sa hovorí, v najlepšom treba prestať. Prometheus mi odštartoval chuť na votrelca, hoci to dielo bolo pre mňa sklamaním. Alien bol výborný ale veľmi hororoví. Aliens sú pre mňa najlepší z celej série, trojka a vzkriesenie sú už len odvary. Nemyslím si, že James mal jednoduchšiu úlohu ako Ridley, no toto bolo akčnejšie a menej hororové. A okrem toho to považujem za jedno z najlepších sci-fi. ()

KastorPollux

Podle mě jednoznačně nejvtipnější a nejakčnější film o vetřelcích. Asi to bude kacířství, ale pro mě možná lepší než "jednička". Úplně miluju hlášky jako "Jak to myslíš že vypnuli proud, jsou to jen zvířata..." nebo "Hudson: Sedmnáct dní?! Bože, já nechci být prorok, ale tady nevydržíme ani sedmnáct hodin. Ty věci sem vlezou přesně tak, jako to udělaly předtím. Ripley: Hudsone... Tohle dítě přežilo mnohem déle a nemělo žádné zbraně a žádný výcvik. Je to tak? Hudson: Tak z ní jako bude velitel? Héé?" a taky "Možná, že jsi nesledoval poslední události, ale dostali jsme na prdel, kámo!" Hlavně mě nadchla a dodnes uchvacuje ta ponurá atmosféra se stovkami krvežíznivých monster, skvělá hudba a na svou dobu úžasné efekty. Horda po zuby ozbrojených mariňáků střílejících po všem co se pohne, je taky nezapomenutelná. Ale především herecké výkony, obzvláště zbožňuji roli Hudsona, především ty jeho srábkovské kecy a hlášky, neopakovatelně ztvárněnou Billem Paxtonem a samosebou nepřekonatelného Lance. Prostě kdyby šlo dát 6 hvězd, jsou tam!!! ()

LencaN

Oproti jedničce méně hororu, více akce. Musím uznat, že dvojka se mi líbila ještě víc než jednička a už ta byla perfektní. Na to, že je tenhle film o dva roky starší než já, tak triky jsou úžasné. Strašně se mi líbily ty nakladače, vypadaly jako malí transformeři :) divák je napnutý celou dobu, zrůdiček je tam víc, pro zpestření samozřejmě nějaké podrazy mezi průzkumnou/záchrannou skupinkou se opět objevily. A dále přiznávám, že po tom, co jsem to dokoukala mě ještě nějakou dobu děsily věci, které třeba připomínaly chapadla nebo samotná ventilace v koupelně...co kdyby si nějaký alien udělal výlet :D celkově to byla mňamka. Myslím, že k tomuhle už bylo snad všechno napsáno, je to klasa svého žánru. ()

LeePriest

Jelikož o Vetřelcích (tedy Vetřelci 2) napsali prakticky již vše mnozí přede mnou, dovolím si tento skvost trochu porovnat s ostatními filmy série. Vetřelec 1 - hit s geniální a šílenou atmosférou, kterým to vše začalo Vetřelec 3 - ještě celkem slušné pokračování, oproti tomuto hitu a jedničce už však trochu zaostává. Vetřelec: Vzkříšení - zaostává ještě více. Vetřelec vs Predátor - koukatelné průměrné béčko. Rozhodně žádná velkolepá pecka. Vetřelec vs Predátor 2 - podprůměr, nejslabší ze všech filmů o tomto slavném monstru. Takže jediný, s kým se tento film může důstojně kvalitou srovnávat je Vetřelec 1. A co je nejlepší, tedy králem všech Vetřelců? Jednička nebo dvojka? To záleží na tom, zda upřednostňujete akci či pořádně napínavou atmosféru. Pokud akci, bude se Vám asi nejvíce líbit tento film. Jestli ne, tak pro Vás nejspíše zůstane jednička opravdu tou jedničkou. ()

Kaitiffa

No tak toto bola pecka! Moja skepsa voči príbehu o Votrelcovi a celému vesmírnemu žánru scifi príbehov po prvom filme sa zrútila ako domček z kariet. Neverím tomu, že by niekto potreboval konské opraty pri pozeraní tohto filmu, pretože dej a akcia udrží pozornosť aj najväčšieho hejtera "príšer". Áno, dávam úvodzovky zase, pretože už v komentári pri prvom filme som masturbovala nad Votrelcom, jeho anatómiou, vznešenosťou, elegantnosťou atď, a robiť znova verejne to isté mi príde kapáneček trápne. Tam som hlavne týmto spôsobom zahovárala trochu sklamanie, čo v tomto prípade pri tomto filme nemusím. A samozrejme ako ženu ma dojala scéna s matkou. Ale Votrelcom matkou, nie s Riplyeovou, v ktorej sa z prapodivných dôvodov prejavil materský inštinkt pri tom divnom decku. Tiež by som tú mrchu chcela zabiť, keby mi podpáli celé hniezdo mojich ešte nenarodených detí. ()

PeteBuck

Neskutočne vydarené pokračovanie. Z hororu, kde nervy drásalo ticho a tlkot srdca, sa presunieme do stiesnených priestorov stanice na LV-426 a necháme naplno rozhučať strelné zbrane, ktoré sa zúfalo snažia eliminovať armádu hladných votrelcov. Paráda. Nemám, čo vytknúť. To sa snáď už ani nemohlo vydariť viac. Cameron vsadil na veľa detailov z pôvodného filmu, ktoré fanúšika neskutočne potešia a zároveň to ťahal inam. Byť po mojom, skončí to po tomto filme. Votrelec a Votrelci. Ostatné filmy už boli voloviny. Prometheus tiež nevyšiel tak, ako som dúfal. ()

JoeSO

Prostě rachot. Celá série Vetřelců a jeho zpracování mne nadchla už jako malého. Bohužel po tomhle filmu jsem měl týden noční můry a bál se vyjít ven, že budu sežrán Vetřelcem. Ale kdybych se mohl vrátit v čase, tak bych se podíval znovu. Noční můry za to stály. To žádný jiný film nedokázal. ()

halberdier

Jedno z nejlepších pokračování v historii filmu a asi vůbec nejlepší akční sci-fi všech dob. Jamesi Cameronovi se podařil husarský kousek a přestože zcela změnil žánr oproti prvnímu dílu (čistokrevný sci-fi horror), natočil pokračování se zcela jinou atmosférou. Film funguje stejně dobře jako samostatný film, tak i jako právoplatné pokračování Vetřelce. Vyniká téměř ve všech směrech - ve své době vynikajícími triky, skvělé typově vybranými herci včele s bezchybnou Sigourney Weaver, mistrovským soundtrackem, hutnou atmosférou v akčních scénách a naopak i vynikající horrorovou atmosférou v těch komornějších. Rozšířená verze je určitě bonus navíc. Tento film bych jako jeden z mála rád viděl předělaný do 3D. ()

unclejack

Nemám skúsenosť s prvým Votrelcom a to bola pri sledovaní dvojky fatálna chyba. Mojim druhým prešľapom bol fakt, že dovtedy som videl len jedného Terminátora a síce Deň zúčtovania. Výsledkom toho bola nepripravenosť na to, čo príde - že záležitosti ako vykreslenie postáv, alebo vybudovanie nejakých základov v scenári pre udalosti, ktoré mali prísť jednoducho absentujú a nahradila ich vynikajúca akcia. Neberte to tak, že by scenár bol zlý - zvlášť v oblasti dialógov je na viac ako slušnej úrovni. Lenže väčšinu miesta jednoducho dostali akčné scény, ktoré treba mať v krvi. A v tomto ohľade by som bol po Terminátorovi už patrične poučený. Tým, že som nevidel originál Votrelca sa mi zasa z postavy Sigourney Weaver vytratila akákoľvek zaujímavosť a fakt, že drtivá väčšina postáv bola podobne fádna tomu nijako nenapomáhal a skôr ma uviedol do pomykova. Zatiaľ sú Votrelci pre mňa priemerný akčňák, hoci so slušným scenárom a parádnou akciou. Armosféra, emócie, herecké výkony - nula, nič. Každopádne hodlám Votrelcov zhliadnuť ešte raz a prehodnotiť primerné tri hviezdy. ()

johnnie78

Kultovní akční sci-fi, kde vetřelčí sliz kape z každého rohu té hnusné planety. Nejlepší hláška: "Vasquezová, už si tě někdy někdo spletl s chlapem?" "Ne, a tebe?" ()

Drobek7

Druhé díly ve valné většině případů bývají propadákem, ale zde to ani náhodou neplatí. Je tu ovšem jedna velká změna. Zatímco v první Alienovi jste se báli o každého člena posádky, zde se naopak nemůžete dočkat, až všichni ti otravní mariňáci poznají z blízka Alienovi čelisti. ()

Dacsus

Do najmenších detailov premyslený scifáč (u Camerona typické), o čom svedčí aj až maniakálne vypracovaný Colonial Marines Technical Manual - s podobnými vecami sa človek stretne hádam už len v súvislosti so sériou Star Trek (k Star Wars povychádzali podobné zošity, ovšem to sa nedá zrovnávať). Čo je práve u Camerona zaujímavé, má filmy prepracované až tak, že poniektorí môžu práve pre túto skutočnosť v nich nachádzať rôzne "logické chyby" len pre to, že sa nedokážu hlbšie zamyslieť nad danými faktami. Zacitujem napr. kúsok z komentáru od Jack_F. "....a že nesrovnalostí, absurdit je tam taky až moc. Například (SPOILER) když chce Ripleyová vyhodit alienskou královnu do vesmíru, tak je zajímavé, že ta holčina nemá problém udržet sebe a i tunovou královnu přichycenou za její kotník. Jen jsem si tak uvědomil, že se dneska nadává na filmy, ale staré klasiky nebyly o nic lepší a vychytanější." Ak by sa chlapčisko nad daným faktom zamyslel trošku hlbšie, možno by mu docvaklo že alien queen by tú tonu vážila možno dakde na zemi, ale už nie niekde kde neexistuje aspoň znateľnejšia gravitácia - teda okrem tej, ktorá bola v danej scéne generovaná na lodi. No, ale na podobné nezmysly zo strany diváka (najmä od takých, ktorí nie sú schopní preniesť sa naplno do daného prostredia, poprípade vôbec nad podobnými "prkotinami" nepremýšľajú) si človek časom zvykne, a v konečnom dôsledku dokážu pobaviť... ()

Kozlowski8

Ripleyová, která jediná přežila boj s vesmírným vetřelcem, je po mnoha letech nalezena záchrannou lodí a sotva se rozkouká, vydává se do boje s vetřelci znovu. Tentokrát na již lidmi obydlené planetě a se skupinou speciálně vycvičených vojáků...I když pod taktovkou jiného režiséra, pokračuje vše ve stejném duchu jako "jednička". Cameron udržel vysoko nastavenou laťku Ridleyho Scotta. 90%. ()

Ace.A.T.L.

Opravdu pěknej počin. Má to grády, má to rychlost, je to přeplněný akcí. Jednička měla svoje kouzlo novinky, ale dvojka přinesla ještě něco víc. Za mě rozhodně 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Gregor_Samsa

Vlastně jsem to reálně viděl poprvé až teď, necelých třicet let po premiéře. Velké plátno tomu filmu sluší. Na to, že to je osmdesátkové a mohlo by to tedy být lehce akčně hloupé a hláškově patetické, to není zlé. Naopak. Je to dobré. Velmi dobré. Profesionálně budované od začátku do konce, Cameron je profík. Graduje to pozvolna a postupně, ale nenudí. Ty monstra jsou fakt dokonalá. Sevřený zadek, i když člověk ví dopředu, že to dobře dopadne. Slizouni jsou fakt hnus a ta jejich máma nejvíc! [80%; 2015-09-18 Premiere Cinemas Hostivař]. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015