nydahl

Po openeru muselo byt tezke vzit tenhle job a tak muzu jen rict ze Cameron ma teda koule a to ze dokazal udrzet tak neskutecne vysokou uroven je az zazrak.Tohle dilko natocit za 18 millionu dolcu to proste musite vedet co delate a snad mit i neco od boha jinak z toho musi vyjit sracka - a to se tady teda nekona. Muj nejoblibenejsi dil - hlavne kvuli hlaskam Vasquazove ale i bishopovi. Brilantne zvladnuty konec - kdyz Weaver vyleze z pretlakovy komory a je nasoukana do chodiciho jerabu tak proste padam na hubu no a kdyz po totalni rezanici s kralovnou bishop zahlasi "not bad for human " tak jsem pohlazenej po svy divacky dusi. Rikam 4 hvezdy a "not bad for human" Mr. Cameron ()

DarkViper

nejlépe zkombinované Sci-Fi a Horor dohromady, tímto si získal v této kombinaci prvenství a nezapomenutelně se zapsal do našich srdcí. IN SPACE NOBODY HEAR YOUR SCREAM. ()

Nocturnum

Vetřelec je sice lepší, ale to už bývá u sérií pravidlem. Zvlášt mě pobavilo, jak Cameron aplikoval podobné věci jak sem, tak do Terminátora (v jedničce je stroj zlý, ve dvojce pomáhá...) ... ()

roboroz

James Cameron sa vydal podstane väčšou akciou ako Ridley Scott. Nesústredil sa toľko ako jeho predchodca na atmosféru strachu a nepoznaného. Akčné scény majú šťavu a sú vyšperkované dobrým strihom. Nadutí "mariňáci" postupne strácajú svoj lesk a ku koncu sa musí o nich opäť postarať Ripleyová. Vasquezová a Bishop ostávajú človeku v pamäti veľmi dlho. Škoda len, že záver bol kópiou jednotky. Super film. ()

Mark1983

Je to dobrý horor a dokonce je tam i víc akce,než v jedničce,ale podle mého názoru je ten Vetřelec zábavná průměrná podívaná. ()

raadec

Jiný režisér než u původního Aliena, daleko více akce, zdaleka ne tak ostrá atmosféra, od začátku ale nelogičnosti ve scénáři. V reálu by se ty postavy chovaly jinak. Skvělý film do doby než pro vojáky Ripley nouzově přijede a "zlomí poloosu". Pak se podle mě ten film hroutí, postavy se chovají nelogicky, zabarikádování se v propustné laboratoři atd. Hollywoodský závěr působí trapně. Z nostalgie dávám pět. ()

Boris_Britva

Pokračování tzv. kultovní jedničky s ingrediencemi, které dvojku předurčují a pasují na nejlepší díl kvadralogie. Atmosféra ještě hutnější než v jedničce se skvělým atmosférickým soundtrackem, jež jí ještě více podtrhuje, skvělý humor a dnes už legendární hlášky. Také daleko lepší casting, protože co si budeme povídat, tahle sága nestojí a nepadá pouze na Ripleyové. Byť to většina posádky dříve či později šeredně odskáče, není to maso do mlýnku. A tohle je jedna z těch věcí, kterou měl mít Ridley na paměti, když se po 33 letech vracel do universa, kterému dal vzniknout. Kvalitu a nadčasovost konec konců dokazuje i to, že si ten film pouštím pořád dokola a prostě neomrzí……… „Každé jídlo je hostina a každá výplata bohatství…a každá formace přehlídka. Miluju jednotku“. ()

mine.slayer

Neuvěřitelná triková podívaná s atmosférou kterou snad žádný jiný film nemá, hordy vetřelců a nezničitelná Sigourney Weaver v roborickém obleku. Ten film má grády kam se hrabou Avatarské chodící bojové tanky, tenhle nakladač je i dneska strčí hravě do kapsy. Ukázka toho jak to jde libově i bez digitalizace. ()

JecteJogurty

Skutocne porovnatelne s Votrelcom a predsa ine. Pacia sa mi oba filmy. Prostredie "tvrdej" vesmirnej sci-fi je proste moja salka kavy a este k tomu tak kvalitne spracovane ma vie dostat. Akcne sceny, ktore nie su prehnane a nie su vo filme sami kvoli sebe, dialogy majuce hlavu a patu. To je vysada, ktorou sa nemoze vacsina dnesnych akcnych filmov pochvalit. Skutocne kultova zalezitost. ()

Damnsinead

Slibovala jsem si od toho víc. Filmaři uprostřed té akce a střelby zapomínali na děj. Od jedničky byl dost velký posun k akčnímu žánru a pár "úprav" - tady se vetřelci likvidovali snáz než v jedničce,ale bylo jich víc. Herecké výkony bych pochválila, i když herci víc času strávili střelbou než pořádným hraním. Celkově to není špatný film,ale mohl být lepší. ()

D||X

Lepší než jednička... to každopádně... Minule jsem přivřel obě oči a přidal třetí hvězdičku za postapokalyptickou scénu z cizí planety. Nyní jsou to plnokrevné tři*. Bylo to dobré... Nechal jsem si film rozležet pár dnů v hlavě a vzhledem ke směsici pozitivních pocitů dávám 4* ()

Otan

Pro mě je tento film druhý nejlepší ze čtyř.Děj odehrávající se ve vesmírné lodi je pro mne přijatelnější,než vězení,i když jsou si kulisy podobné.Monstrum z člověka a vetřelce je nádherné.80% ()

baroko16857

Vetřelec Dvojka (Vetřelci) je slušným nástupcem prvního dílu. Je podobně napínavý, a větším množstvím vkusně akčních scén je vůči Jedničce, kde dominuje spíše vědecko-fantastický prvek, dobrým protipólem. Oba filmy jsem viděl, když mi bylo 12 let, a i když jsem nebyl bojácnej kluk, přesto jsem měl z Vetřelců "slušně nahnáno". Když se po dvouhodinách trvání filmu zdá, že už to hrdinové filmu mají za sebou, a Ripleyová se musí vrátit zpátky mezi ty "potvory", musím přiznat, že jsem byl podělanej strachy. Ale co se týče strachu, není to nic proti mým pocitům při sledování Jedničky. Ten film mě dokázal tak vyděsit, že jsem odmítal chodit do sklepa pro brambory. Naši uvažovali, že by mi měli podobné filmy zakázat, ale naštěstí z toho sešlo. Za pár týdnů jsme se celá rodina báli pro změnu při Predátorovi 1. Líbí se mi i ta spojitost Cameronových Vetřelců s Clarke-Cubrickovou Vesmírnou odysseou (v hudbě) a s Vetřelcem 1 (stejná planeta a ztoskotaná loď, "kukuřičnej chleba" a opět skrze hudbu). James Horner odvedl (obdobně jako Goldsmith v Jedničce) slušnou práci. Director´s Cut (154 min) je samozřejmě mnohem lepší. Když jsem viděl tuto původní verzi o delší časové metráži, musel jsem uznat, že kinoverze byla dost nešikovně vystříhaná. Nic naplat, detaily zkrátka dotvářejí celek. ()

titi74

Asi nijakí film už nebudem vidieť v kine za takých okolností ako bola séria o votrelcoch ,pri jednotke to bolo daždivé počasie a strach či nás pustia na film lebo bol to risk s kamarátmi keď sme mali iba 13 rokov a film bol mládeži neprístupný ,lístky sme mali tie kúpil najvyšší spolužiak ,ale pri veľkej skrumáži ľudí si nás moc pri vstupe nevšimli , pri dvojke bol zas pravý opak bolo leto a všetci na prázdninách a kino zívalo prázdnotou ,film sa nemal ani premietať pokiaľ nebude zúčastnených aspoň 5 ľudí a do predstavenia chýbalo dvadsať minút ,my sme boli traja a chceli sme vidieť film stoj čo stoj ,tak sme po ulici zháňali dvoch ľudí a napokon sa akcia konala ,pri tretom pokračovaní som prišiel do kina už počas titulkov a zľakol som sa keď v titulkoch škríplo koleso a pustila sa para ,vydesili sme viacerých divákov a sedeli sme kde sa dalo ,hotová dráma dvaja vedľa seba a jeden inde ,potom som sa presťahoval a štvorku už som videl z kamarátmi kde nás bolo celé kino známych po pár mesiacoch kino bolo zatvorené . Na každom s dielu som bol z úplne inými ľuďmi a vždy ta atmosféra určovala dej filmu. Keď by som mal usúdiť ktorý z dielu je najlepší asi by som dal na každého názor aký žáner sa mu ľúbi , jednotka je sci-fi horor ktorý dokresľuje ponurná atmosféra a stiesnenosť objektov ,strach z neznáma a hudby ,domýšlavosť a mystika. V dvojke ide o akčné sci-fi kde žltú a stiesnenú atmosféru nahradí modrá atmosféra celého komplexu a železný James rozzvučí orchester samopalov a ťažkej techniky, schéma deju je podobná akurát Ripley miesto mačky zachráňuje na konci dievčatko ,vygradované konce ako sa patrí na film ako celok. Trojka má dej do oranžového podtieňu a určuje aj jeho dramatický podtón a ide tak o sci-fi drámu kde chýba neviditeľnosť jednotky a akčnosť dvojky ,ide o prípravu votrelca – väzňov na pomstu či očistu ,celý film sprevádza beznádej a rozhodnutie sa Ripley (typické prvky Davida Finchera v jeho filmoch) . V konečnom zúčtovaní zachrániť sa alebo nie... Štvorka je postmoderné sci-fi v dobe keď bolo o klonovaní natočene viac filmov a ide o vzkriesenie votrelca a jeho dobrých nápadov klonovaný vs robot-ka , akurat bez konca ,teda mal ale krátky  ľúto my bolo toho malého že musel ... Teraz ma teší že je natočený Prometheus –videl som v 3D a svečí mu to veľmi sci-fi do filozofického podtónu : ) klasické prvky z aliena , aj keď vesmír je tak veľký a možno niekde tam na nás číha tajomstvo našej existencie. ()

Rhapsody91

James Cameron aspon pre mňa jednoznačne prekonal už aj tak skvelú jedničku. Tento film je u mňa v top 5 a myslím, že len ťažko ho nejaké pokračovanie s Alien tématikou prekoná. Viac akcie , viac votrelcov a proste všetkého trochu viac filmu len pomohlo. Mám doma originál a minimálne raz ročne si túto klasiku vychutnám. ()

Odbornik___

Celkem zajimava podivana, trosku mi to pripomina terminatora2, taky ze stejny reziser stejny zanr,jenže tohle do arnoldaztraci...Ale jinak skvely sound,napeti, herecke vykony nejsou kzahozeni hlavne hlavni hrdinky S. Weaver. Urcite stoji za shlednuti.85% :-) ()

hanzi_111

Podle mě lepší než 1. díl. Cameron to vzal po svém a dobře udělal. Zklamaly mě trošku vizuální efekty, které bych i přes dobu natáčení čekal, zvláště od Jamese, lepší. Trošku mi vadil závěr, uvažuju, jestli to neměl Cameron ukončit bez malé holčičky. 95% ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015