matt85

Upřímně, očekával jsem od Camerona víc. Jako povedenou týmovou akci s trochu temnější atmosférou to beru, ale jako pokračování legendárního Vetřelce, který stále dodnes přináši člověku mráz po zádech? Kde je ta atmosféra? ()

ivicudus

Pre mna najlepsi diel Alien sagy. Perfektna hutna atmosfera a samotny Alien v krasne hnusnych detailoch, ktore ho robili doslova zivym. Nie raz som sa pristihla hucat na Ripleyovu "Kill it! Kill it with fire!" ()

umbjaz

no co si budem povídat... :) můj kocour se jmenuje Joans a moje dcerka se bude nazývat Newt ( i když jmenovat se bude třeba Rebeca). určitě jí budu mít s Vazquezovou a za svědka nám pude Bishop. ()

Nocturno culto

Začátek perfektně navazuje na předchozí Scottovo dílo,atmosféra je hustá že by se dala krájet,hlavně v momentech kdy jednotky mariňáků,vycvičených na souboje s čímkoliv,prohledávají zdánlivě opuštěnou kolonii na LV 426 .. ale to jen do momentu než se objeví první Alien,protože pak se rozjedou taková jatka o kterých se zdá každému fandovi sci-fi a horroru ...lidská krev se mísí s vetřelčí kyselinou,všude poletují rozstřílené nebo rozkousané kusy těl na obou stranách fronty..Je to fakt smršť,nejvíc se mě líbily scény třeba kdy se za Newt schované v chladící šachtě vynoří obrovský Alien a odnese ji pryč a nebo když čeká jednotka na útok Vetřelců zepředu,podle jejich snímače pohybu jsou od nich na 4 metry ale pořád je nevidí,pak jednoho napadne podívat se do stropní šachty a uvidí valící se hordu vesmírných stvůr!!!!!Jen snad škoda toho trochu nelogického konce ale ten mé hodnocení až tolik nenaboural,neboť do té doby to byla fakt jízda....čili 90% PS:zvuk sonaru zachytivšího pohyb zněl opravdu děsivě,čím blíž,tím vyšší frekvence tónu,opravdu nářez... ()

Armin82

Vetřelecká sága je jedna z mála filmových kulinářských zážitků,kde alespoň pro mě, je druhý díl lepší, než ten první a to z několika důvodů--->nechci nějak zpochybňovat režisérské schopnosti Ridleyho Scotta,ale Cameron je prostě lepší režisér s větším citem pro dané téma. V jedničce je ta největší síla v tom,že je protivník defakto neznámá záležitost,se kterou se hlavní hrdinové teprve seznamujou,ale nic moc akcí sme si neužili,tohle byl pravej opak...ztráta spojení a pár nafoukaných mariňáků,co si myslí,že jsou nepřemožitelní, jedou planetu prozkoumat a zjišťovat v čem je problém. Máme tu mnohem více akcí a výraznějších hereckých výkonů ať už excelentního Paxtona,který měl těch keců na začátku nejvíc a nakonec se projevil jako největší pokakánek,Michaela Biehna,který se mi líbil i v Terminátorovi a tady taky nezklamal nebo Ripleyové,která tu dostala mnohem více prostoru a ukázala,co v ní je. Mnohem více efektů, Cameronův smysl pro melodrama v podobě ochrany 10ti leté holčičky a mnohem ,mnohem více akcí s vetřelcema s neskutečným zaměřením na detail,přesně,jak to Cameron umí ---->tenhle díl je pro mě 100%tní ()

mvukotic

Kým jednotka bola geniálna kombinácia scifi a hororu, Cameron sa s tým nesral a primiešal do toho ešte aj akciu. Je rok 2012 a Aliens je stále najlepším filmom vyznačujúcim sa týmito prvkami. ()

danny_21

Pro mě jasně nejlepší díl celé série, tentokrát na zajímavém měsíčku LV426 Cameron do něj přidal všechno, co je pro něj typické - akční laděný příběh, spousta pobíhajících potvůrek pěkně viditelných od hlavy až k patě, výborné efekty navíc přidal i řádnou dávku homorných hlášek v podání mariňků seržanta Hickse a mužatky Vasquezové. Řežba proti temnějšímu předchůci, ale to neva, tak to mám rád. Doporučuju director cut, který přidává cca 20 minut nových scén - 90 % ()

Scharra

Z hororvého prvního dílu se přesouváme k akčnějšímu žánru. Ripleová, jediná přeživši z celé posádky lodi Nostromo, je poslána na průzkumnou misi. Jelikož se zbytek týmu skládá z otřelých vojáků, je už předem jasné, že mise nebude probíhat nijak poklidně. Výborný akční horor, který rozšiřuje legendu kolem vetřelců a dokazuje, že ne každý android je zlý. ()

Jenislávek

Cameron vzal to nejlepší ze Scotta, přidal více akce, napětí a chaosu, což mělo za následek, že vzniklo něco úchvatnyho. Zachoval hlavní postavu, "obyčejné lidi" nahradil špičkovými vojáky a přidal desítky vetřelců. Ve filmu si nejste jistí ani chvilku, co se odehraje v příštích vteřinách. Celé film graduje v monstrózní grandfinále, ktery přidává zaslouženou pátou hvězdičku. ()

Jaxx84

V roce 3012 se lidé na Zemi budou těmto komentářům na CSFD smát, každý už bude mít doma ochočeného vetřelce a majetní občané i královnu.... avšak v roce 3013 už se nebude smát nikdo.... Já bych jednoho bral už teď =) ... Tenhle neskutečný kult, posedlost až fetišismus, který vetřelci způsobili je jednou z největších invencí 80. let. .... Od první do poslední minuty jsou Vetřelci emocionálními orgiemi a opravdový fanoušek si Director's uncut version nesmí nechat ujít. A pro dokreslení celého příběhu nejsou k zahození ani knihy Steva Perryho: Hnízdo na Zemi, Stanice hrůzy, Královna a Genocida (ta už je od Davida Bischoffa, náhoda? =) ()

Ceberus

Následující komentář platí pro celou vetřelčí tetralogii (tj. bez Promethea)... Celý svět vetřelců je vlastně jen jedná dlouhá natahovaná vyvražďovačka s tipovačkou, kdo umře jako další. Hláška z Děsnýho bijáku - "prdele, krev a střeva" - se jako popis docela hodí. Lidé slabší povahy nebo ti u jídla si mohou z filmů vybrat něco příjemnějšího, ale pokud už jste na leccos zvyklí, budete se chuťovkami bavit (Prometheus šel v tomhle ohledu zatím asi nejdál). Celá tetralogie mi nepřipadá až tak kultovní, nicméně Weaverová vtiskla do své postavy i nějaké ty emoce, což se v akčních thrillerech obvykle moc nenosí. ()

Rawar

Zpracování druhého dílu nadbožsky, geniálního Vetřelce dopadlo úžasně. Jedná se odlišně pojatý film a to z důvodu rapidního vzrůstu akce. Zatím co jednička se skoro celá odehrávala na palubě obrovské lodi Nostromo, a působila více osobněji, více skličujícím dojmem a celkově atmosféra byla komornější a o to tíživější, pokračování Vetřelčí ságy je vlastně akční sci-fi, kde horrorové prvky lehce ustupují, ale nijak to neubírá na napětí a mráz po zádech vám bude běhat stejně. Ripleyová se dostává, pod záminkou průzkumu a případné eliminace Vetřelců, na těžařskou planetu, ze které už po nějaký čas nepřichází žádný signál. Doprovází skupinu mariňáků a právě tihle chlapi ( a ženské) jsou úžasným tahákem. Přibyla nám tady nová skutečnost a sice přítomnost parádních hlášek, s bráchou s oblibou, v podnapilém stavu parafrázujeme výborného Hudsona: "No to je skvělý, to je K***A skvělý, teď jsme pěkně v prdeli, co teď budeme dělat, co teď K***A budeme dělat" :-D Zkrátka profesionální šířič paniky :-D A že k tomu šíření má důvod, vyskytli se totiž nečekané problémy, Vetřelci se přemnožili, vyhladili všechny osadníky a navíc celé skupince vybouchl transport zpátky na základnu. Začíná boj o holý život a aby toho nebylo málo, samozřejmě vychází najevo, že odporný, slizký, nástroj zkorumpované společnosti Burke, má s Vetřelci vlastní záměry a nebojí se kvůli tomu obětovat životy kohokoliv, včetně Rip a malé holčičky "Mjůt" která jako jediná přežila. Závěrečný souboj s matkou Vetřelců je pro mě orgastický a Ripleové tleskám, tleskám Cameronovi, tleskám Scottovi, tleskám všem co se na tomhle skvělém akčním sc- fi podíleli a tvrdím, že už nikdy nebude překonáno :-) Pořád je to horror, splňuje jediný skutečný předpoklad, který horror dělá horrorem...a sice, pro ty co neví: Horror je příběh s otevřeným koncem, tečka :-) na tenhle film bych koukal pořád, kdykoliv, kdekoliv ()

forkys

Mam nutkání vše porovnávat s předchozími díly a u Vetřelce je to to samé, oproti prvnímu dílu šlo o akčejčí počin, ale to jen díky vlivu soudobé tvorby, kdy se akčňáky řinuly do kin jako splašené. Nadruhou stranu to bylo docela líbivé (každé starší sci-fi mě uchvátí). Fyzika vetřelců už tak líbivá nebyla, je to škoda, ale to se dá očekávat od starších snímků. ()

Claude Speed

Tohle byl jeden z nejlepších, ne-li nejlepší vesmírný horor, jaký jsem kdy viděl! Už bylo jasné, že film půjde s hodnocením na čistých 5*, ale ten konec, respektive zabití vetřelce mě tak namíchlo...! Zprznit takovou kravinou do té chvíle perfektní film, to bylo prostě neodpustitelné, takže nakonec silné 4*. ()

Mik_e

Skvělá akční sci-fi jízda, která hravě zastiňuje staršího bratříčka a na velkém plátně dokáže i po třiceti letech divy. Je smutné a fascinující zároveň, že tak starý film mi zajistil asi nejlepší kino podívanou za posledních pár let.. Další Mistrova plná palba.. ()

Likan7

Naprostý, totální vrchol akčních filmů (spolu s druhým Terminátorem a prvním Matrixem). Film, který definoval military scifi. Vetřelci jsou stejně dobrý, jako jednička a přitom nemohou být rozdílnější. Jednička se soustředila na plíživou atmosféru, hrátky s tmou, zvukem, strach z neznámého. Vetřelci vás dostanou tím, že se podíváte do poklopu nad hlavou a uvidíte ne jednoho vetřelce, ale dvacet, a všichni se setsakra rychle přibližují. Prakticky od začátku jste vrženi do téměř války mezi mariňáky a stovkami příšer, který nejsou jen velký, ale i chytrý. Akce je vrchovatě a finále jak se patří vygradované. A k tomu to není blbý a postavy se chovají "normálně". Co víc si přát? Snad jen, aby pátý díl byl tak nějak podobný. Mistře Camerone... ()

GTS_PUNK

Cameronove pokračovanie legendárnej filmovej série je prinajmenšom tak dobré ako jeho predchodca, ktorý spracovaním šokoval svet a zmenil dejiny kinematografie. "Druhé kolo" v univerze s vesmírnym monštrom už síce nie je tak nervy drásajúcou záležitosťou, ale exceluje na iných frontoch. V hlavnej úlohe sa divákov znovu predstavuje Sigourney Weaver ako Ripley, ktorá sa spolu s posádkou mariňákov musí znovu vrátiť na planétu, kde sa vesmírne monštrum poprvýkrát objavilo. Tentoraz však nebude jedno, budú ich celé hordy. A zatiaľ, čo členovia posádky padajú dolu jeden po druhom, musí Ripley vymyslieť ako z planéty uniknúť, zničiť votrelcov a tentokrát nielen ako zachrániť seba. Vesmírne pokračovanie prišlo po siedmich rokov od pôvodného počinu a berie to za úplne iný koniec. To je dobré, pretože opakovať prvky by sa nemuselo vyplatiť a všetka psychologická stránka bola v prvom dieli využitá takmer maximálne. Je preto snáď aj logické, že tentokrát prednosť dostala akcia. A že jej je dosť, aj keď pri rozbehu potrebu podstatnú porciu minutáže filmu a začiatok môže byť pre niekoho až príliš dlhý. Ponúka však dostatok priestoru na zoznámenie sa s postavami a "ponorením" sa do hĺbky deja. Ten je viac než solídny, viac prepracovanejší a z viacerých aspektov aj divácky atraktívnejší. Samozrejme nielen kvôli enormnejšej porcii akcie, ktorej si divák užije do sýtosti, ale aj vďaka prepracovanosti jednotlivých postáv, interakcii medzi nimi a snahe využiť maximálny potenciál každej z nich. Postavy tak dokážu pôsobiť nielen vážnym a serióznym dojmom, ale hýria aj vtipom, ktorý ponúkajú najmä scény pred pristátím na planéte LV-426. Herecky nemožno povedať krivého slova, takisto treba vyzdvihnúť väčší počet ženského hereckého obsadenia. Votrelca si divák takisto užije pomerne dosť, ale atmosférou sa už rozhodne nemôže vyrovnať prvému dielu. V ňom to bolo niečo nové, nevídané a desivé. Tuto je to stále samozrejme desivé a kvalitne spracované, ale to povestné "IT" ostáva v prvom dieli. Výprava a prostredie vesmírnej stanice treba takisto pochváliť a aj spôsob, akým ho dokázala kamera vykresliť. Vesmírne, chladné, mŕtve, skvelo zapadajúce do tohto univerza. Aliens neponúka veľa vecí na kritiku a môžeme sa baviť, či svojou kvalitou dokonca neprekonáva prvý diel. V tomto mieste sa divácka základňa delí a je ťažké sa rozhodnúť, na ktorú stranu sa pridať. Poviete si, že je to "len pokračovanie", ale prekvapivo kvalitné, hoci v konečnom dôsledku neprináša nič nové. Snáď okrem spomínanej dávky akcie, ktorá je práve tým, čo robí tento diel tak dobrým. Nech už si teda o kvalite pokračovania myslíte svoje, treba uznať, že dnes už má svoje pevné miesto nielen vrámci "Alien" franchise, ale medzi sci-fi filmami všeobecne. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015