Tobias_Sin

Prostě parádní pokračování, které neztratilo na svém kouzlu! Hlášky sypající vojáci, postupně hynoucí ve střetech s nelítostnými monstry! ()

Amy Rich Roll

Naprosto brilantně natočená "úzkost", která se díky několika metrům filmového pásmu dokázala "zhmotnit"... Jestli nevíte, co je to úzkost, zde to je: neuchopitelná, nemá začátek ani konec (jako vesmír), obrovská a temná (jako loď Nostromo), pocit, že zešílíte (klaustrofobické prostředí a ponorková nemoc), strach o život (protože ten hajzl s kyselinou místo krve po Vás jde, dokud Vás nedostane), bezmoc z nepředvídatelnosti (nikdy nevíte odkud a jak zaútočí), nemožnost se na kohokoli spolehnout, i na toho nejsilnějšího vedle Vás (protože ten hajzl je prostě silnější)... Dívat se na Vetřelce je jako bojovat s vlastní úzkostí, výhoda tohoto boje je, že je imaginární a se závěrečnými titulky si můžete oddychnout... Bohužel ta reálná úzkost je horší... ()

Cermi_CZ

Můj první komentář...jupíí Věnuji ho filmu ke kterému mám speciální vztah.Nemusím k němu snad nic moc co dodávat...sedí mi mnohem víc než jednička a aspoň 3x za rok si ho pustim...žeru tu posádku,hudbu,zvuky a vetřelce...Spousty vetřelců:) ()

keryt

Můj nejoblíbenější díl ze série Vetřelec. Viděla jsem ho nejspíš 100krát. :) Úžasná Sigourney Weaver v nezapomenutelné roli Ellen Ripley.. Žena s velkým Ž, hrdinka. Scéna kdy jede výtahem.. dolů.. do toho "pekla" pro Newt ( Rebeccu) - nezapomenutelné.. Moje srdcová záležitost, která dostala teprve ten hlavní smysl z té scény, kdy jsem matkou.. 10/10 ()

oreene

so ženou sme už pár krát hutne rozdebatovávali pojem "ťažký frajer" - a zakaždým sme sa spolu s obdivným mľaskotom zhodli na tom, že ku Commanderovi Adamovi, Trinity (ale len v Matrixe a vôbec všetky postavy v Matrixe teda až dnu v Matrixe, obleč ma do latexu bejby a leť ;-) ďalej Johnovi McClane ( v prvý troch, no kto by si nezapálil, keď si ten plešatý hajzel v dvojke na letisku tak neskutečne sladko potiahne ?! ) a ešte Guinevere ( teda Keira, pomaľuj ma zlato na modro, pretiahni ma lukom ), že k týmto ťažkým frajerom právom patrí Miss survivor Ripley ( ()

Tom333

Můj nejlepší a nejoblíbenější sci-fi film, který ani po letech neztrácí nic z úžasné, klaustrofobické, místy až hororové atmosféry. Smekám před nejzdařilejším pokračováním filmové vetřelčí ságy. ()

Elanornegra

Kedze prveho votrelca som este nevidel... a dej tohto som uz pomerne dobre poznal... nijak vyrazne neprekvapil, vizual ale na tu dobu exelentny. Skoda, ze tam tlacia stale tu holku do popredia.. SiGourney stale uveritelna, Paxton a jeho zaciatky a riadne hisaky, pobavil... Po dalsom pozreti, musim uznat aj hudobnu stranku aj zaver fakt na tu dobu genialne 90% ()

smajki

Většinou se mi nestává, že by se mi dvojky líbily více nč původní díly, ale tady tomu tak bylo. Konečně film se skvělým vesmírným monstrem cílený čistě na akci a brutální řež. Tvrďácká skupina vojáků společně s Ripleyovou se vydává zjistit co se stalo s kolonisty na vzdálené planetě a dostanou při tom těžce na prdel. Akční scény jsou vychytané, napětí a strach se dají krájet, vojáci opatrně kráčí chodbami a v tom z otvoru ve ventilaci vyskočí alien a udělá Vám kusadlem díru do hlavy. Skvělé, perfektní, bezkonkurenční. ()

stargate17

Ta strašidelnost sice ustoupila, ale byla plně nahrazena monumentálností a vizuální dokonalostí, jakou dokáže jen James Cameron. V určitém smyslu ještě lepší než jednička. ()

Bambulka89

Moja najobľúbenejšia časť zo všetkých Votrelcov, ktorí vznikli... (a dúfam, že už vznikať nebudú, lebo u ďalších kvalita upadá). Tento film je perfektný z hľadiska: náväznosti na 1.diel + scénára a dialógov (hudsonove hlášky ) + vytvorení adrenalínom napumpovaných scén + predovšetkým prekrásnou majestátnou Matkou Votrelcov. ()

MorningStar

„Nešahej na ni ty bestie!“ Méně hororu, více teroru. Pravidla dvojek, pokud se dosti hnusným způsobem nedojí značka, říkají, že všeho musí být mnohonásobně víc. Víc postav, víc akce, delší stopáž a zpravidla i víc nesmyslů a berliček, co propojí béčkové situaci s jejich ještě horšími řešeními. U Vetřelců to ale vůbec nevadí, protože s tím „víc“ James Cameron naložil víc než svědomitě, takže se opět nikam zhurta nepospíchá a pokud ano, je k tomu velmi dobrý důvod. První díl mi strach nikdy nenahnal a to s ničím jiným nepracuje, ale Vetřelci jsou tím správným mixem napínavé hrůzy, nervózního vývoje gradujících scén a akce, která vyniká nejen překrásnou hudbou (ani se nechce věřit, že vznikala za tak hrozných podmínek), ale i sympatičností těch, co v nich jsou odsouzeni k zániku. Pravděpodobně to tu vyzdvihli už všichni, ale já to milerád zopakuji, poněvadž přesně tady by si měli brát příklad všichni, co chtějí pracovat s motivem „armáda proti příšerám“ - jednotka mariňáků nemá chybu. Jsou těmi správnými stroji na hláškování a zasloužili by si samostatný film. Zejména Hudson, jenž perlí i v těch nejhorších situacích, mi hodně přirostl k srdci. Jejich vyvražďování tady vyloženě bolí, čímž se jiné filmy stavící na tom, že hrdina je dlouho dopředu předurčen, pochlubit moc nemůžou. Oblíbenci film opouštějí jako na běžícím páse a děj houstne. Příběh nás provází jednou brilantní scénou za druhou, aby pak na konci zaútočil s tím nejsilnějším, co se kdy ve Vetřelčí sérii objevilo - s královnou. Zkrátka a dobře, Vetřelci mají těch „nej“ docela hodně a určitě se jedná o můj třetí nejoblíbenější film z dětství, který mě naučil svazovat k sobě dva samopaly. P. S. Prodloužená verze moc radosti nepřinesla. O něco víc rozvijí psychologii postav, vztah Ripleyové k Newt (matka - dcera), ale LV-426 měla navždy zůstat malým tajemstvím a scéna s kulomety bolí. Sledování mizejících nábojů je sice velmi napínavé, ale taky je to jedno malé wtf, protože by vetřelčí krev musela všechny hlídané chodby totálně rozežrat. Maximální hodnocení to však nezkazí. ()

Scott67

Má to docela hrozný dabing ale Paxtonův Hudson je i díky němu jedinečný. Trikové scény (průlety výsadku přes mraky) jsou sice na úrovni Cesty do pravěku, ale celek působí dobře. Jednička vede. ()

1990Jirik

Hlášky typu , " dostali jsme na prdel jestli jste si nevšimli!!" Možná jsem umělý ale nejsem blbec , proto dávám tomu filmu 5* je to klasika nad klasiku a i přesto , že je to pokračování je velmi podařené. A Ripley, je RIpley:) ()

BigJohn02

Skvělý remake jedničky ve zcela jiném stylu. Prakticky všechny scény se opakují, ale místo sedmi zaměstnanců těžební společnosti s tlupou - tu více - tu méně - namyšlených mariňáků. Jen to klasické klišé v závěru si mohl Cameron odpustit: zbývá několik minut, Ripleyová musí chvátat, ale ne: "Já jsem Dwayne" "Ellen" a dvě minuty navlhlých pohledů, a čas běží... ()

Sadova302b50

Vynikající akční film, Cameron pojal Vetřelce úplně jinak a výsledek byl takový, že se rozhodně neměl za co stydět. Zajímavé je, že i přes jedoucí akci se stihne dostatečně věnovat jednotlivým postavám tak, aby si je divák dokázal nejen „ohmatat“, ale zaujmout k nim jakési emoční stanovisko. Asi budu trochu nespravedlivá, protože tento napínavý snímek ani nemohl dosáhnout atmosféry prvního dílu, ale kousíček ubírám a dávám mu čtyři a půl hvězdy. 87% ()

SimcaJB

Vím, že si asi myslíte, že jsem fanoušek akčních filmů. Je to pravda. Vetřelce ale musím vyzdvihnout mezi filmy, na které se nemá zapomenout. Vetřelec a Terminátor patří mezi filmy, na které se nesmí šahat a neměli by se remakovat. Jsem vážně zvědavý, jaký reboot nás tento rok čeká. Vetřelce na Blu-ray si určitě kupte, nejlépe komplet všech Vetřelců. Každý má něco do sebe. Pusťte si je o víkendu, postupně první díl po čtvrtý. Spojení s Predatorem nepočítejte, natož Promethea, protože to jsou už jenom filmy, které měli navázat na úspěšné filmy. Já mám radši jednotlivá monstra s Ellen, s Dutchem a policistou Mikem, který měl opravdu velké štěstí, že přežil. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015