Clay (Jason Statham), bývalý agent tajné organizace Beekeepers, se po smrti svého přítele a souseda vydává na cestu krvelačné pomsty celostátních rozměrů. (Arigato)

Chrustyn

Teprve únor a už tu máme nejhloupější film roku. The Beekeeper, může působit jako klasické akční béčko, mstitele za práva starých dam ale bohužel vzniknul z hlavy Kurta Wimmera, který by měl mít zákaz tvořit cokoliv, co se jen přibližuje filmu, či jinému druhu kulturní zábavy. The Beekeeper je kombinací Equalizera s budováním světa po vzoru Johna Wicka, ale je tam příšerně tupý, že se divák při jeho sledování až stydí. To, že jsou hlavní "gangsteři" banda nýmandů, kteří působí jako pravidelný návštěvník pražské Náplavky se sojovým latté v ruce, je jeden z největších omylů v rámci akčních filmů a i zápletka sebehorší Seagalovky, působí oproti tomu svěže. Budování světa kolem tajné organizace Včelařů, působí jak scénář žáků třetí třídy a vlastně i ten Statham působí, že si uvědomuje do jaké sračky vstoupil. Výsledný dojem trochu zachraňuje akce, která není vyloženě efektivní ale je na ní vidět, že alespoň v rámci choreografie, byl na place někdo, kdo ví co má dělat. The Beekeeper je jednoznačně to nejhloupější co můžete v kině vidět a libovolný díl Rychle a zběsile, vedle toho vypadá jako záznam ze skutečných automobilových závodů. 30% ()

verbal

Pozor, bzzzzzučí tu bojler! Jasoň se těsně před důchodem převtělil do nejsmrtonosnějšího včelaře všech včelařů, aby pilně jako včelka hierarchicky vykouřil partičku slizkých kokotporátních kyberšmejdů, kteří namazali med kolem huby jeho úpa nejlepší kámošce, jež mu jako jediná v životě dovolila vespanně elektrozkřeslovat sršní hnízdo. Dojemné! Avšak hlavní Pučmeloud je nezvedená larva samotné královny Spojených sráčů, tudíž aby mu Jasoň nakonec dal žihadlo, musí rizikově opylovat samotný Fortnox, zlikvidovat polovinu vztekle se rojící tajné služby a málem i típnout Hilary Clitovou. A to se přeci v holyúdských filmech nedělá! Fuj! Je z toho taková strojová, pateticko kýčovitá a těžce lobotomizovaná Odplata, zcela bez koulí, invence, logiky i tahu na úl, která absolutně neMele. A já, už asi naivně, čekal od Vočaře něco sofistikovanějšího, co by se mi nesnažilo způsobit tumor na vkusu a demenci. ()

EvilPhoEniX

Příjemný, jednoduchý, efektní a drsný akční nářez jak ze starých časů pro fanoušky intenzivní akce. Statham je herec, kterého vždy rád v akčním filmu uvidím a tenhle film spíše připomíná jeho filmy 10 let zpět, ale vůbec to nevadí.  Máme tu bývalého agenta mysteriózní organizace Beekepers, který jde vykonat Revenge na hajzlech, kteří okrádají nevinné a staré lidi ( Phishing Scams) ( díky neotřelému lore téhle organizace, je to aspoň trochu zajímavější) Všichni zkrátka máme rádi tyhle role vysloužilých agentů, kteří se musí vrátit zpátky do akce a že jich tu Statham za celý film sejme! Akční je to hodně, Statham tu likviduje Swat i Deltu ( žádné obyčejné lidi, ale vše ostří hoši se zkušenostma, ale ani ti nemají žádnou šanci). Došlo i na nějaké ty armádní triky ( scéna s výtahem TOP), nebo jak si Statham nakráčí sám jak největší frajer mezi celou Swat jednotku, tak to byl hodně cool moment. Škoda, že po něm nešlo více agentů z organizace Beekepers (ale holčina s rotačákem potěšila). Finální akt je taky super, kde přijela na pomoc banda zabijáků a finální duel s borcem bez nohy je intenzivní a brutální jak svině. Statham tu využívá snad 4 druhy bojového umění přes Aikido, Muay Thai, brazilské Jiu Jitsu a Kung-fu a já si to velmi příjemně užíval. Jo Ayer mě potěšil tímhle akčňákem hned z kraje roku. 8/10. ()

Slasher

Ayer sice vynechal ten typicky špinavý feel a vizuál, aby natočil více odlehčený a "pozitivní" akční film, naštěstí to ale neznamená vyhlazený tuctový shit pro marvelácký blbečkos. Má to v podstatě stejně krve a brutalit co bych čekal od Friday the 13th, je to sympaticky starosvětsky drsný, stupidní a přímočarý, dost uspokojivý po stránce primitivní mačo srandy a takových těch fajnových zastaralých Dirty Harry hodnot. ()

EdaS

Tak neskutečně přestřelené a blbé (Wimmer se nezapře), že to člověk vlastně musí mít rád. Ale frančízu bych ze Včelaře radši nedělal. Jednou stačilo. ()

Gilmour93

Stačí jedna uhynulá včelka prostřednictvím phishingových pučmeloudů a Včelař Statham jim stoupajíc po hierarchické pyramidě ukáže, jaká je cena medu.. Mám tě rád, Jasone, a budu k tobě upřímný, i kdybych ti musel kvůli tomu utrhnout horní knoflíček na košili. Tahle kolosální pitomost o nesmrtelném chovateli hmyzu má stěží hodnotu dvou voštin. Nezlobím se ale na tebe. Nemůžeš za to, že Kurt Wimmer je trubec.. ()

Spiker01

Stathamovky jsem svého času nakoukával fakt důkladně a jsem rád, že se do nich Jason postupně vrací. Beekeeper je skutečně esencí všemožných klišé z žánrovek let osmdesátých a ačkoliv těchhle akčňáků stále vidím poměrně dost, již dlouho jsem neměl tak silný pocit, že ty věci, které Statham s naprosto vážnou tváří vykládá, jsou takové šílené až lobotomické nesmysly, že jsem z toho facepalmoval každých pět minut. Nicméně o tom to samozřejmě není, jde o to aby Statham natrhl zadek co nejvíce lotrům a to mu samozřejmě stále věrohodně jde a David Ayer se zas dočká jednoho menšího úspěchu v kinech, ačkoliv rozhodně ne toho kritického. Pro fanoušky žánru však dobrý tip. ()

castor

David Ayer má poslední dekádu dost slabou a Kurt Wimmer je prostě Kurt Wimmer. V kontrastu obou je tu pak Stathamovo charisma, které fungovalo před dvaceti lety a funguje i dnes. Je tu za včelaře, tradičně skoupého na slovo, nasávajícího vůni venkova, žijícího osamoceně a pro svá včelstva, kdy se rád nechá starší sousedkou pozvat na večeři. Ale má i svou minulost: je bývalým čističem tajné organizace Beekeepers. A právě se něco pokazilo, takže Statham sundá rukavičky, vezme kanystry benzínu a stává se mstitelem, jak to máme nejraději. Ovšem v příběhu, který vznikl evidentně někde na koleně nebo ve tři ráno na záchodové míse. Jasný, včely, mytologie, šmejdi na telefonu, organizace zabijáků… jenže pak se to úplně rozsype a jakýs takýs smysl nedává už skoro nic. A bacha, to se teprve na scéně objeví nejmocnější žena světa. Vedlejší postavy nijaké, policajtka taky průšvih. A akce prostě jen dobré řemeslo, brzy navíc absolutně přepálené. Dvě tři fajn rvačky ještě jaro nedělají. Ayer, který kdysi napsal Training Day a natočil Patrolu, prostě jen dál sbírá drobky. Na hraně dvou a tří hvězd. ()

Wacoslav1

Jason si zkusil natočit mlátičku jak z osmdesátek. Bohužel ty jsou už nenávratně pryč a když vidím jako autora scénáře opět Kurta Wimmera, tak už mě ani nepřekvapí, že je to zase blbý až na půdu i když Ayer by měl potenciál na víc. Nebo už nemá? Každopádně potěší tu aspoň pár výživných brutalitek který už by asi v čistokrevným popcornovým mainstreamu neprošly a fakt, že Statham je pořád v uvěřitelný formě, ale stín svých sólovek nepřekročil. Někteří jeho skalní fans se z toho možná doserou blahem to je možný. Já to nechci nějak extra hejtovat, ale prostě dá se to dělat i líp.50% ()

Xmilden

Pokud se nestane něco mimořádného tak nám David Ayer už další kvalitní snímek nepřidá. Včelař je totiž přímo hrozný. Logika absolutně chybí, přitom kdyby se jelo stylem první půlhodinky, kdy prostě Statham dá po tlamě finančním vychcánkům, které chrání nějaká bytelná ochranka vůbec by mě to nevadilo, tady se ale po vzoru Johna Wicka někdo snaží budovat svět bájných Beekeeperů a to už je na mě zkrátka moc. Působilo to celé na mě hrozně směšně. Statham je kvalitní mlátička, ale určitě jej rád uvidím v mnohem lepších filmech. 30% ()

darkrobyk

Jasně že to je jednoduché, přímočaré, naivní a fantastické, páč akční filmy se Stathamem takové jsou. Kdyby šli všichni po první ráně k zemi, jako v reálu, tak by měl film deset minut. Je to připomínka zlatých osmdesátých let, kdy akční žánr kraloval. A já si občas moc rád dám film, kde hrdina je superman, anžto mně už poslední dobou lezou na nervy rádoby realistické snímky, kde než se hrdina domůže spravedlnosti, dostane desetkrát přes hubu. A svět, i ten náš, by občas takového včelaře potřeboval. Ten Augiášův chlév je nejen poslední dobou hodně zanesený... Báječně jsem se u toho odreagoval a těžko říci, která akční scéna byla nejlepší. Pokud je v jednoduchosti krása, pak možná ta na mostě. ()

filmfanouch

David Ayer v Hollywoodu začínal jako scenárista, kdy stojí za scénáři k Training Day, podílel se na scénáři k prvnímu Rychle a zběsile nebo dodnes tak trochu nedoceněné S.W.A.T. - Jednotky rychlého nasazení. Jeho filmy jsou do velké míry často kriminálky, točí se kolem policejní korupce nebo gangů, Ayer je dodnes vnímán jako tvůrce takzvaných „chlapských filmů.“ Ze scenáristy se časem stal i režisér, kdy Ayer stojí za Patrolou, Železnými srdci nebo prvním Sebevražedným oddílem, do kterého ovšem výrazně zasáhlo studio Warner Bros. a Ayer teprve nedávno vzdal boj o to, aby po vzoru Zacka Snydera mohl realizovat svou režijní verzi. Má Ayer své nejlepší období zdánlivě za sebou? Jeho poslední filmy Bright a především tragický The Tax Collector by zdánlivě mohly servírovat jasnou odpověď. Rázem ovšem Ayer přichází s projektem, který ukazuje, že za kamerou pořád umí. A to i v případě, že tentokrát nepíše scénář a místo něj se ho chopí Kurt Wimmer (!). The Beekeper je v zásadě typickým filmem s Jasonem Stathamem v hlavní roli, kde Stathamově postavě někdo ublíží a on se poté vydává na cestu brutální pomsty. Stačí si vzpomenout na Parkera, Safe nebo výtečného Rozhněvaného muže od Guye Ritchieho. Statham pořád zvládá působit jako člověk z masa a kostí, který se rázem stane zbraní hromadného ničení. The Beekeper poté nemusí být zdánlivě tolik vypravěčsky ambiciózní jako Ritchieho Rozhněvaný muž, nemusí ani do už v podstatě podžánru Stathamovek přimíchat nějakou výraznější ingredienci. Tak nějak prostě stačí, že dorazí fajn akčňák. Ayer i tentokrát projevil zdánlivou slabost sem tam akční thriller jako ze staré školy. Nepříliš náročná zápletka, stylová akce, dobré obsazení. Kromě Jasona Stathama je tu třeba Josh Hutcherson, který ukazuje, že mu záporák jde velmi snadno (jeho sociopata začne být velmi snadné nenávidět), vždy bravurní Jeremy Irons nebo i Phylicia Rashad sice v malé, ale o to důležitější roli. Statham poté nikdy nebude oscarový herec, po vzoru Rozhněvaného muže se tu ovšem v roli Adama Claye představuje jako antihrdina, kterého ženou osobní motivy, stejně tak je díky tomu snadné mu na jeho cestě pomsty přát co největší úspěch.  I tentokrát se tu nějakou formou pracuje s korupcí (tentokrát politickou), Ayerův scénář přesto pořád není kdovíjak ambiciózní. A A skutečně to vlastně nevadí. Je to pořád především akčňák, který se nestydí servírovat brutalitu, Ayer dokazuje, že mu realizace akčních scén jde od ruky, zároveň tu jsou momenty, které působí jasně přitažené za vlasy a skutečně servírují všechny ty přepálená akční béčka z 80. a 90. let. Kurt Wimmer nikdy nebude patřit mezi nejoslavovanější scenáristy všech dob, především proto, že jeho filmy většinou snadno skončí jako bordel (Ctihodný občan, předělávka Total Recall), tady to ovšem na Wimmerovy poměry vše až zázračně funguje.  Arthur Clay je v The Beekeper nezastavitelnou přírodní silou, která díky své touze po pomstě nikdy nezačne vyvolávat pocit, že by něco bylo v sázce, Clay je v tomto svém vražedném modu zdánlivě nezastavitelný jako Terminátor. Ayer většinou točil mnohem temnější a realističtější filmy, The Beekeper je ovšem především tou zábavnou akční podívanou, která se sice nějak zdánlivě pokouší o jakousi formu politického komentáře, snaží se nějak komplexněji pracovat s titulní postavou („She was the only person who ever took care of me“), nikdy by se ovšem neměl přecenit fakt, že Ayer pouze točí jen slušný akční vývar. Takový ten slušní akční vývar, který ovšem zvládá být ve stěžejních momentech správně intenzivní, nechybí mu působivé momenty (konfrontace se. S.W.A.T.) a především skutečně budovat stylového akčního hrdinu, kterému člověk fandí v tom, aby zlámal nejvíce možných vazů a prostřeli nejvíce možných mozků. Škoda tak nešikovné práce s postavou Verony Parker v podání Emmy Raver-Lampman a v podstatě i prezidentky Danforthové v podání Jemmy Redgrave. Přeci jen by navíc dost možná neuškodilo, kdyby film vyvolával větší pocit, že je chvílemi něco v sázce a Adam Clay může skutečně dostat na prdel. Už jenom díky celému finále ovšem jasný palec nahoru. The Beekeper je Stathomovkou se vším co k tomu patří. David Ayer realizoval solidní akční výplach o stroji na zabíjení, který zvládá být v těch pravých momentech intenzivní, kreativní a především zábavný. Je to pořád především akční výplach, který nemá ty největší ambice a pořád sází na herecké limity Stathama, výsledná formule ovšem bohatě stačí. A stačí do velké míry i k tomu, aby vzal divák Ayera jako režiséra na milost. A dost možná i toho Kurta Wimmera.... () (menej) (viac)

TedGeorge

Na včelaře Stathama jsem se těšil. Jason tyhle přímočaré cesty za pomstou umí, z traileru prosvítala jasná inspirace Johnem Wickem a Equalizerem, David Ayer jednou za čas natočí docela hezký film… Nebudu chodit kolem horké kaše – The Beekeeper mě nejenom zklamal, ale dokonce i naštval. U podobných akčňáků vážně nepotřebuji oscarový scénář a prominu ledacos. Zoufalá snaha „vypnout“ a sledovat Stathama v klasické poloze nemluvného mstitele však byla neustále rušena čím dál šílenějším dějem, který mi s postupem času nedával snad ani elementární smysl. To se prostě nedalo. Kdyby si alespoň vedlejší postavy jako dvojka policajtů měli co říct, někdo v tom filmu proboha vzbuzoval sympatie, já toho přece nechci moc. Nevím, jestli chtěl Kurt Wimmer napsat totální brak a všechno to mělo být nějaké pomrkávání na diváka, který v žánru sleduje roky plus mínus to stejné. Já viděl vršení jednoho nesmyslu za druhým, protivné neživotné postavy a blbosti, které mi nepřišly ani zábavné. Jenom naprosto mimo. Tím nechci říct, že se filmem zákonitě protrápíte, jako já. Statham má svoje nekompromisní momenty, Ayer vzhledem k relativně nízkému rozpočtu neselhal a úplný závěr najede na takovou fantasmagorii, že jsem se vlastně i zasmál. V mých očích však pilného dělníka akčního žánru torpédoval jeden trubec. ()

HAL

Ano, pokaždé když tu někdo začal mluvit a řešit příběh a bizarní bzučící svět pana včelaře, tak jsem začal krvácet z uší. Ale to mi nebránilo si film užít, zmáčkl jsem magické tlačítko skip, a přeskočil k tomu jedinému co je tady důležité, k držkované pana včelaře a nějakých random gum v divném barevném oblečení. A bez uzardění můžu říct že to je natočené dobře, akce je přehledná, dynamická, krvavá - tohle funguje. Jenž pak skončí a zase dojde na to krvácení z uší, no. Věčná škoda že Statham už dávno netočí filmy které byly sice bizarně pitomé, ale extrémně zábavným způsobem - jako jeho starý Crank. ()

pornogrind

Ale jo proč ne. Někdy není od věci dát si takovou pro mozek nenáročnou ale oku lahodící akční vybíjenou. Statham je pořád bourák a kosí to tam hlava nehlava jako za mlada. Jestli jsem byl na vážkách či si tahle akční revenge jízda včelaře 4hvězdy zaslouží tak finále mi dalo jasnou odpověď. ()

mzss1

[49%] Asi už stárnu, kdysi bych to hodnotil asi lépe, ale co s tím nadělám, když mě zde krom Stathama a jeho bojů vůbec nic nebavilo ... Ani bych neřekl, že je tento film dějovým středobodem o Stathamovi ... Máme tu plno nesympatických postav, včetně nulového děje. Ani ten Irons mi zde neseděl. Opravdu to jen trochu zachraňuje celkem solidní akce ze strany Jasona (dobré bitky, přestřelky atd, i když neměly moc velký náboj). Třeba takový Mechanic 2 mě bavil mnohem víc. Dal bych tomuhle béčku i o hvězdu navíc, ale nemohu. Jason to celé zachránit nemohl ... No, snad příště! ()

kingik

Jason Statham rozdává žihadla. Jedno žihadlo za sousedku, které podvodná společnost vybílila všechny její účty a ona následkem toho spáchala sebevraždu, druhé žihadlo za jeho zničený chov včel, třetí žihadlo za to, že se cena medu nikterak nesnížila...a tak bychom mohli pokračovat. Těch žihadel bude bezpočet, půjde především o akci a mdlé nastínění utajeného programu Včelař jaksi bleskurychle vyšumí. David Ayer je v akci dávno zběhlý, takže jako včelička pilně instruuje každou akční scénu, Z hlavního hrdiny učinil nepřekonatelného a nezranitelného bijce, který bez výjimky zatočí s každým protivníkem. Takže jsme svědky jeho bleskurychlých výpadů a chvatů, které eliminují i ty nejzdatnější muže, vlastně i ženský zabiják se zjeví na scéně. Scénář Kurta Wimmera je přesně ten, jaký lze očekávat. Kdo zná jeho tvorbu, nebude nikterak zaskočen velkým novátorstvím. Proti hlavnímu žihadlu jde Josh Hutcherson za asistence Jeremyho Ironse a oba působí úsměvně při představě, že by si s nezničitelným Stathamem dali kontaktní bitku. Tvůrci dali vzniknout svižnému akčnímu filmu, co se nezatěžuje vysvětlováním. Do svého středu byl vržen elitní vysloužilý zabiják, který své kopy a chvaty vykonává zdatně a jeho žihadla jsou smrtící pro soupeře a potěšující pro diváky akčních fláků. 8|10 ()

IQ Tiqe

Akční jízda Jasona Stathama, ve které nepřátelé stojí frontu a trpělivě čekají, až jim dá přes držku. Pokud vám někdy, jako mně, stačí vypnout mozek a užívat si to, tak je to správná volba a dobře natočená. Ale víc nečekejte. # příběh ** | humor * |  hudba *** | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem