Vlkolak - Nočný lovec

(TV film)
  • Česko Vlkodlak: Noční lovec (viac)

Počas temnej a pochmúrnej noci sa z tieňov vynorí tajná skupina lovcov monštier, ktorí sa po smrti svojho vodcu zídu v strašidelnom sídle prastarého rodu. Pri podivnom a hrôzostrašnom pamätnom zhromaždení na počesť vodcovho života sú lovci vyzvaní k tajomnému a smrtonosnému súpereniu o mocnú relikviu. Čaká ich nočný lov, ktorý ich nakoniec privedie tvárou v tvár nebezpečnému monštru. Tento mrazivý a napínavý špeciál, inšpirovaný hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia, si kladie za cieľ nahnať hrôzu a des, a predstaviť nové zákutie filmového vesmíru štúdia Marvel. (Disney+)

Dejvecd

Úprimne, som sklamaný. A nie, nejde o to, že by som si film neužil, naopak veľmi sa mi páčil odlišný prístup, zaujímavé vizuálne spracovanie, kedy dosť scén pripomínalo staré horory z 50-tych rokov a fakt, že sme dostali trošku krvavejšiu a drsnejšiu akciu. Bohužiaľ, aj keď toto všetko sú propriety, ktoré u Marvelu chýbajú a mi sme sa ich konečne dočkali, tak nemôžem povedať, že som 100% šťastný, ani 90% a ani 80%. Ja viem, že sa jedná o krátky TV-film, ale aj tak, to min. mne prišlo až moc krátke a až moc uponáhľané. Postavy nedostali nejak extrémne veľa priestoru na to aby si ich človek obľúbil a vlastne som ani nemal pocit, že nejaké postavy vôbec sledujem. Medzi charaktermi postáv na začiatku filmu a na jeho konci by sa len ťažko hľadali rozdiely a kto by sa aj čudoval, keď sa do filmu nezmestili, žiadne charakterové oblúky. Tým pádom to celé pôsobí od nikadiaľ nikam a dosť zbytočne. To isté sa týka deja, ktorý je dosť priamočiary a veci na obrazovke proste len odbíjajú a odbíjajú, bez akéhokoľvek veľkého zvratu, alebo čohokoľvek čo by bolo pre diváka napínavé (nie scéna v klietke, ktorá je úplne jasná ako skončí, ešte pred tým než začne, sa nepočíta ako napínavý moment.) Takže vlastne jediné, čo ma vo výsledku bavilo je fakt, že je to iné. Ale iba jednoducho "iný" film nestačí. 5/10 ()

regentor

Večerníček pro nespavce od Marvela. Černobílá stylizace až tolik nevadí slabá druhá třetina tohoto produktu však ano.  Finále je tady možná dřív než se k příběhu hodí a zase taková hitparáda to není. Nadsázka a pokus o humor je spíš do jiného filmu a tak celkový dojem je takový , že za málo stopáže jestě méně kvality. Jednohubka která sice neurazí ale nic na co by se vzpomínalo. ()

dragonian

dalsi experiment marvelu / po nevydarenej she hulk/, mala to byt pocta davnym horrorom filmoveho staroveku ( Nosferatu) ale je to humorne alebo naplac? ()

koty2201

Po tom ako som videl trailer na prvý špeciál od Marvelu v rámci MCU, ktorý teda nie je ani filmom a ani seriálom, tak som mal zmiešané pocity. Pretože to v porovnaní so zvyškom MCU pôsobilo naozaj bizarne a veľmi neštandardne. A okamžite som zbystril pozornosť a opatrne som začal dúfať v to, že sa skutočne tentoraz dočkáme niečoho výnimočného a nie klasickej MCU šablóny. Ale nechcel som sa začať tešiť nejak extrémne, lebo vieme aký je Marvel. Vidíš ukážku, myslíš si že tentokrát to bude inak a nakoniec to skĺzne do klasického MCU. Ja to osobne nepovažujem za chybu, pretože mne sa tá šablóna páči, vyhovuje mi a neprekáža. Zvykol som si na to, čo môžem od MCU čakať a pokiaľ je to spracované pútavo, zaujímavo, kvalitne a zábavne (nie zábavne vo význame, že vtipy a humor ale že ma to baví pozerať), tak som spokojný a stačí mi to.  A potom som si tento špeciál pozrel a som veľmi rád, že ma veľmi príjemne prekvapil, že to nebol klam. Skutočne to vybočilo zo svojej šablóny a konečne po dlhšom čase, a tento rok prvý krát, sme sa dočkali marvelovky z ktorej by mali čerpať ostatní tvorcovia chystaných MCU projektov v nasledujúcich mesiacoch a rokoch. Takto má vyzerať komiksový film alebo seriál. A podobných projektov bolo minulý rok niekoľko a dokonca 2 (Moon Knight a Dr. Strange 2) aj v tomto roku, ktoré boli či už autorskými dielami so svojským štýlom alebo nemuseli byť napojené na MCU). Tu sa stretli obe situácie. Nemusí to byť napojené na MCU (aj keď samozrejme že sa to neskôr k nemu pripojí). A nemusí to byť klasika aká sa očakáva, ale niečo vlastné s originálnym nápadom a spracovaním.  Michael Giacchino (ja viem že som to meno napísal asi zle, pardon :D) ukazuje, že nie je len výborným skladateľom filmovej hudby, ale aj dobrý režisér. Vizuál v štýle hororov z 30./40. rokov minulého storočia je úžasný nápad a prekvapilo ma, aký gore si Marvel dovolil natočiť. Zrejme čiernobiela krv ratingu pre mládež nevadí, ale červená už áno. Hudba tiež veľmi dobre vykreslila atmosféru čias minulých a kostýmy aj masky tiež.  Humor tu bol len taký decentný na štýl grotesky z filmov Charlieho Chaplina a aj hororvé prvky často skĺzali do vtipnej grotesky. Jediné čo ma mrzelo bolo CGI, ktoré sa snažilo tváriť ako praktický efekt, ale aj tak vytŕčalo z pomedzi zvyšných efektov ktoré boli už našťastie praktické, čo sa dnes len tak nevidí. Príbeh bol síce veľmi jednoduchý, ale vedel vyvolať príjemnú mrazivú a aj zábavnú atmosféru. Len miestami bol spravovaný až príliš jednoducho a sem tam je tu nejaký nelogický prvok. Ale viem to odignorovať a až tak mi to neprekáža. A hlavné postavy sú mi veľmi sympatické a Elsa aj Jack boli za mňa dobrá dvojka. Herci podali atraktívne herecké výkony, kedy rád s nimi tráviš čas v ich spoločných scénach. Len jediné čo mi trochu vadilo je, že veľa sme sa o nich nedozvedeli. Nevieme, že čo sa stalo s ich rodinami a ako je to s nimi teraz aktuálne. U Elsy vieme, aký má vzťah k otcovi a matke, ale nič viac. U Jacka nevieme prakticky vôbec nič. Nevieme čím si v živote prešli až kým sme ich stretli v tomto špeciáli. Budem dúfať, že ich neskôr spoznáme bližšie. Pretože som si zistil zopár základných vecí len z Wiki kde bol krátky popis týchto dvoch postáv z komiksov. Určite tento špeciál odporúčam a pre navodenie dobrej halloweenskej atmosféry je to velmi solídna jednohubka od Marvelu. Kiežby boli takéto všetky marvelovky, ktoré nás v budúcnosti čakajú. () (menej) (viac)

adamix

Príjemný experimentálny kraťas z lona dnes už populárneho hudobného skladateľa Giacchina, ktorý poteší oldschoolovou atmosférou, vizuálom a krvavosťou ukrytou za čiernou a bielou, rovnako ako aj efektami, či už praktickými alebo počítačovými. Dlhšia stopáž by ale neuškodila. Za mňa 70%. ()

JosefTomas

Už bylo na čase! Dlouho jsem vyhlížel, aby Marvel sáhnul po něčem jiném, co by tu komiksovou přejedenost ze stejné formule trochu oživilo. Werewolf by Night je konečně tou novinkou v zajetém menu hlavních chodů, která chutná velmi dobře, ale i tak od začátku trpí na několika frontách, převážně ve své stopáži. Ta sice uteče hezky rychle, ale prakticky nestíhá budovat jakékoliv napětí, sympatie a vlastně ani cokoliv dalšího. Výtka to však není úplně na místě, neboť od tohoto speciálu člověk krom pár akčních/brutálních likvidací neočekává nějakou hlubokou myšlenku, nýbrž jen zábavnou jednohubku, co na chvíli zabaví a pokud možno na to půjde trochu jinak. V této rovině funguje film přímo ukázkově a skladatel Michael Giacchino má v hororech z 30. let velmi poctivě nakoukáno. Přál bych tomu úspěch, delší stopáž, odvážnější pojetí (černobílý obraz krom odkazu na MonsterVerse slouží zřejmě i k smířlivějšímu ratingu) a hlavně divácký zájem. Bez něj tyto povedené experimenty totiž už nejen nedostaneme, ale hlavně tyto šance přijdou vniveč a to by byla vážně škoda. ()

mrclTV

Žeby konečne reálny horor od Marvelu? Nie celkom, určite to nie je horor v klasickom zmysle slova (drsná sekačka plná krvi), skôr mix thrilleru, čiernej komédie (nebol by to Marvel, keby tam nevsunul zopár vtipných momentov) a old school monster movie s jednou krvavou scénou, des a hrôza sa nejako nevyskytla. A ani neviem, ako tento snímok poriadne ohodnotiť, bol taký .... priemerný, ani zlý, no ani veľmi zaujímavý, ale bol jednoznačne pozerateľný. Retro čiernobiela štylizácia bola trefa do čierneho a pomohla k lepšiemu hodnoteniu (a tiež posledných 10 minút je aspoň na čo pozerať), celkom štýlová jednohubka. ()

johnsnow

Príjemná zmena od Marvelu, je to síce trošku uponáhľane (vzhľadom k stopáži) ale inak je to v pohode a poteší aj drsnosť či jednozáberovka. ()

Dukekuky

Tohle jsem nečekal. Ti co sledují Marvel tak si mohli všimnout že se už jedná o průměrné filmy, a zde jsem to čekal taky, a jsem fakt rád že jsem se pletl ! Konečně ! Ale fakt konečně je tu Marvelovka která se povedla, a jo i přesto že mě nějaké části moc nebavili tak se to potom hned napravilo, taky trošku nezvyk ta brutalita, ale jo ! Proč ne, když je to Hallowenský speciál. Jsem spokojený, a kdyby to šlo takhle dál byl bych fakt hodně rád ! Krásných 8/10 ()

mata77

Halloweenska poviedka od Marvelu sa ponúka v čiero-bielom prevedení, neviem síce prečo, ale zrejme ako pocta, snáď. V tomto ohľade veľmi dobre vyznelo nasvietenie scény, grimasy hercov, či úderná hudba na doladenie klasickej desivej atmosféry. Na ozajstné horory to ale nemá. Zaujímavé zábery vznikli pri snímaní postáv od chrbta na scénu pred mini a pôsobilo to miestami naozaj komixovo. Vlkolak vypadal presne tak, aby nijako nevybočoval z konceptu filmu z minulého tisícročia. Jeho pohyby a choreografia, zhrbené držanie tela boli parádne. Poviedke ale vyčítam až príliš veľa počítačových trikov a to vlastne kazilo tie pozitívne stránky a atmosféru finálnej dramaturgie. Podobne horšie na mňa pôsobila choreografia bojových scén, ktorá síce obsahovala svižné kung-fu premety, chýbala jej ale logika. ()

The_soloist

Nejedná se o nic přelomového, ale po dlouhé době musím Marvel ocenit za artovou tvorbu, kterou bylo možné vidět naposledy u Wandy. Nechci tedy další seriály, ale raději dám přednost hodinovým speciálům, jakým je právě Werewolf by Night. ()

Scanerior

Tento speciál je pro Marvel rozhodně nevšední projekt. Hned úvodní sekvence je podařená a Marvelovské "intro" tentokrát opravdu vynikne. Celý film nedokáže už vzhledem ke stopáži prokreslit pořádně postavy a nakonec pro mě byla nejzajímavější postava asi Ted. I příběh není nijak extra prokreslený, ale jako speciál dejme tomu. Rozhodnutí udělat film černobílý bylo podle mě hodně zásadní, protože díky tomu tento speciál vypadá opravdu zajímavěji a ne tak moderně a finální zbarvení bych možná i vynechal nebo vypustil úplně závěrečnou scénu. Každopádně slušný úvod MCU speciálů, i když trochu propletenější zápletka by rozhodně nebyla na škodu. ()

AndrewNewman

Celkom pekné. Laura Donnelly bola skvelá, ale Bernal sa mi moc nepáčil. Chcelo to viac charizmatického a možno aj mladšieho herca. Ale inak to vcelku ušlo. ()

IZFNP

Čiernobiely marvelácky skorohoror. Priemerný, síce, ale kinematograficky kvalitný. A aspoň je to pokus o niečo nové. Stopáž tomu pomáha najviac na svete. Film, ktorý potešil hlavne svojou existenciou. ()

xxmurphyxx

Celkom fajn kraťas, ale určite by som z toho nerobil kultovku, ako poniektorí, aj keď na Marvelácke pomery to ozaj vydarené. Ale to je asi takí pozitívum ako keď pičaputová odmení štátnym vyznamenaním tridsať ročného Lacka z osady v Plaveckom Štvrtku, že úspešne odmaturoval v turbo škole pre špeciálne deti. Je to štýlové, je to čiernobiele...ale to už bolo Sin City, tak už toľko nehoňte nad tým milí marveláci. ()

Marcas

Moc povedený experiment. Kéž by takových bylo od MCU víc. Ano, není to dokonalé, má to svoje mušky. Nahodile třeba to, že už od samého počátku je v podstatě jasné, kdo bude oním vlkodlakem. Líbilo by se mi, kdyby se tvůrci snažili maličko překvapit. Přesto to zasazení a atmosféra dokáží silně zaujmout a člověka to z děje nijak nevytrhává. Solidních 8/10. ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

27.09.2022

Oceňovaný skladatel Michael Giacchino (Ztraceni, Star Trek, Válka o planetu opic) musí být s Kevinem Feigem velký kamarád, nejenže totiž od šéfa Marvelu dostal šanci natočit svůj režijní debut jako… (viac)