Jiří Markovič sa prvýkrát tvárou v tvár stretáva s Ladislavom Hojerom. Môže mať vraždu na svedomí zakríknutý chlapec, ktorý vyzerá, že nevie napočítať do päť? A ako to, že si pri svojej prvej vražde počínal tak skúsene? (Voyo)

makakus

Hrozně utahaný, zdlouhavý, nudný. Ale aspoň překvapivě dobře zahraný. Nicméně jeden díl - jeden případ, to by tady sedělo mnohem víc. Napětí nula. Mimochodem - když herci jen sedí, mluví a mluví, a režisér nechce, aby to bylo strnulý, tak jim holt dá do ruky cigáro, aby se herci aspoň trochu rozhejbali popotahováním a odklepáváním.. Taková známá berlička, ale tady hodně přehnaná, protože s takovou dávkou dehtu v plicích by všichni zemřeli dříve, než by stačili vyřešit první případ. ()

kingik

Bestiální vrah už je pod policejním zámkem. Nenápadný mladík ze sklenářství je podroben táhlým výslechům a také rekonstrukci zločinu vraždy, při níž málem uškrtil figurantku. V této druhé epizodě sledujeme střet major Markovič vs. slizký vrah Hojer. A jde především o psychologické hrátky, které obraz od obrazu přidávají na intenzitě. A pak na konci toho vrah sepíše seznam svých dosavadních obětí, docela tajuplný, čímž policejní vyšetřovatele zaskočí. Celou epizodu dominuje Petr Uhlík, neprovařený herec, který ještě donedávna patřil k skrytým talentům. A najednou vyloupne mistrnou kreaci sadisty, který v českých kinematografických vodách nebude hned tak dostižen a překonán. Petr Lněnička jako vyšetřovatel je mu skvělým protihráčem. Režisér Pavel Soukup zariskoval a většinu epizody nechal na dialogové fázi. Divák tak má větší možnost seznámit se s vrahem, zabrousit při domovní prohlídce do jeho soukromí a zjistit, že je to úchyl se vším všudy, ač při výslechu tak nechce působit. Znepokojivé vyznění si série přenesla z první epizody do druhé, drží se přehlednosti a dovedně útočí na divácké emoce. 10|10 ()

Frajer42

Musím smeknout klobouk před zcela neznámým Petrem Uhlíkem, který předvádí v roli psychopata zcela přesvědčivý a dechberoucí výkon. Je to fantazie a v Česku bych něco takového nečekal. Zde je rozhodně na místě nějaké ocenění. Jinak život napsal scénář docela dobře. Vyšetřování a výslechy jsou poměrně zajímavé a tento díl mě bavil výrazně více, než ten první. Trošku mě děsí pohled na to, že budou následovat ještě 4 epizody, protože si nedovedu představit o čem to ještě bude a trošku se bojím možných vatových vycpávek. [77 %] ()

marhoul

Ty kráso! Nebudu spojlerovat, ale starej Brůna se může jít bodnout. Petr Uhlík je excelentní! Nikdy ho nechci potkat osobně. :)  Jinak mě velmi potěšil pohled na Danka Heribana, je mi to tak líto... Za skvělé první dva díly z mé strany pochvala, mně se tvůrci trefili do vkusu. Petr Lněnička výborný, Neužil a Isteník klasicky taky, Adam Mišík moc fajn, kvalitní retro i v detailech, těším se na další díly. ()

honajz

Petr Uhlík hraje svého vraha naprosto dokonale. Tento díl se povedl vyvážením temné atmosféry a humoru včetně odlehčených scén. Ale pořád mi vadí, že se objeví na dvě minuty na začátku nějaký případ, pak se nic neděje, a pak se v posledních dvou minutách na konci rychle vyřeší. Více se mi líbil ten systém u 1. oddělení, že se sice jeden případ táhl celým seriálem, ale spíše na pozadí, a mezitím se řešil jiný případ, který byl v tom samém dílu i uzavřen. Na tyhlety 2-2 minutovky si prostě nějak nemůžu zvyknout, přijdou mi zbytečně stručné. ()

čidlo

Více či méně je mi Mišík u zadele ale opravdu tam působí jako pěst na oko s tou přebarvenou hlavou a obočím..jinak Markovič i Hojer skvělí. Trošku mi vadí levněji vypadající look ale na české poměry budiž, šlo by to líp. 75% ()

angel74

Tak tohle vypadá hodně nadějně. Dle mého názoru zatím nelze nic vytknout. Talentovaný Pavel Soukup umně servíruje divákům skvěle fungující scénář Jaroslava Hrušky. Má to zneklidňující atmosféru a dost dobrou hudbu. V podstatě všichni zúčastnění hrají suprově, nad všemi však vyniká Petr Uhlík, který v roli sériového vraha Ladislava Hojera podává naprosto mimořádný herecký výkon. (85%) ()

geklon

Rekvizitář a Uhlík za jedna. Lněnička už se taky zaryl pod nehty. Režie, scénář a především dramaturgie se potácí na samé hraně klasifikace. Druhá půlka je po většinou výborná, akorát mám pocit, že to tak zrovna vyšlo....tak snad si to třetí díl obhájí. Mišík je navíc, ať počítám jak počítám. Doufám, že na konci zjistí, že je to Markovičův Tyler Durden, nebo mimozemšťan z budoucnosti. ()

fabecc1222

Super díl, který místy docela vyvažovali takové až humorné prvky u výslechu, kdy si tvůrci dovolili značné odlechčení v podobě různých grimas při časových skocích v rámci celonočních výslechů, okořeněné o super herectví Petra Uhlíka, který své postavě dodal takovou prostou naivitu, mixovanou ale s určitým typem úchylnosti až zvrácenosti, což bylo zas třeba vidět při scéně rekonstrukce vraždy, kdy málem zabil figurantku. Snad tady akademici nebudou zapomínat na seriál skoro rok starý, a příští rok toto dokážou ocenit. ()

kenkaku

Ty zcela nesouvisející vsuvky jiných případů mě tam rozčilují. Dále mi přijde, že pokud na “to je odzkoušený” reagují až po uplynutí celé epizody (ne okamžitě, kdy to poprvé padlo), mimorijde jako vrchol retardace. To samé zcela nevyužitá spolupráce s “Kotkem”. To tam ty vstupy vůbec nemusí být. ()

LachtanShows

Ještě tam tu pátou hvězdu nechám schovanou, ale vykukuje ostrým pohledem a cítím, že na ni už brzy přijde čas a ne jednou. Od obsazení, přes zasazení až ke kostýmům a dalším pididetailům je tahle minisérie právoplatně na trůnu celé Voyo tvorby. ()

Fifer

Tyhle nadšené pětihvězdičkové recenze si musí psát samo Voyo, jinak to nechápu. Ano, herci jsou dobří, ano, kamera a kulisy jsou dobré. I ten nostalgický major Zeman přes svůj komunistický balast byl klasická detektivka, pátrání po vrahovi. Pokud chcete postupovat obráceně: tedy vraha známe a sledujeme jeho výslech, tak ty dialogy musí být excelentní a přinést nám něco navíc. Tady ale nic navíc nevidím. Prostě z prosťáčka postupně páčí přiznání k dalším vraždám. Sledovat to 57 minut je teda docela velká nuda. ()