Ladislav Hojer sa čoraz viac zbližuje s vyšetrovateľom Jiřím Markovičom a priznáva ďalšiu vraždu, tentoraz v Brne. Vyšetrovatelia mu najprv neveria, ale na svetlo postupne vychádzajú hrozné detaily, ktoré všetkých šokujú. (Voyo)

LEATHERFAC

Nuže po shlédnutí třetího dílu, se zdá, že tu máme nový seriálový fenomén. Takže co všechno musím pochválit? Především režiséra i scénáristu, protože tohle je prostě skvěle napsáno i natočeno a na to tady bohužel už dlouho nejsme moc zvyklí. Hned za nimi musí následovat veliká chvála hercům, především tedy oběma Petrům - Uhlíkovi (Hojer) a Lněničkovi (Markovič). Uhlík v téhle náročné roli prostě exeluje a Lněnička je jako vyšetřovatel Markovič taky naprosto přesný (musel přibrat 10 kg, změnit účes, kotlety) Neužil (např. Zátopek) je taky výborný. A proto hned musí následovat chvála ostatním tvůrcům, kteří měli na starost dobovost (osumdesátky). Výprava, interiéry do nejměnších detailů, kostýmy, účesy. Snad jen u některých hereček se mohlo na dobových účesech zamakat trochu víc, ale pánské účesy jsou povětšinou výstižné  Takže v rámci porevoluční české produkce za mě velká pecka.Asi jediná vada na kráse je obsazení mladého Mišíka, jinak nemám co vytknout. Naštěstí ho tam moc není vidět, tak se to dá přežít ()

quokam

Po prvim dile jsem si rikal: Maj vraha, o cem chtej jeste tocit celou miniserii! A vono jo. Peclive a v podstate minimalisticky vystavena atmosfera, ktera krok po kroku utahuje srouby. Jako clovek by se mel nudit, ale prave ta atmosfera a koncert Lnenicka versus Uhlik s korenim Neuzila, Misika  ba i toho advokata nedava vydechnout. Mrazive chladny V Kotech jeste tvrdi muziku, naproti tomu angazovani  Skameneho je (opet) krokem vedle. Velice se mne dotyka a oslovuje  az duchovni linka biblicke "lasky k nepriteli." Jenom bych uvital, kdyby jak to rict okrajove pripady byly podrobneji vykresleny a rozebrany. Ok, 5 proc si jeste necham do zasoby. 9.5/10. PS Ma recenze cislo 600! ()

honajz2

Viděl jsem dosavadní tři díly v podstatě naráz, tak se k nim vyjádřím souhrnně tady. Na poměry českých krimi seriálů (kterých je nespočet, možná až moc) je to určitě nadprůměr, který vytvářeli talentovaní tvůrci s perfektní znalostí práce s kamerou, střihem a světly, takže díky tomu umí vytvořit působivou temnější atmosférou s vhodně přidanými černohumornými scénami. Taky se jim povedlo chytře načrtnout postavy i veškeré rozehrané situace a vybrat neokoukané herce, především Lněnička s Uhlíkem hrají své role naprosto dokonale. Zato Mišík se mi sem moc nehodí a na jeho herectví mám úplně stejný názor jako po BANGERu, ale aspoň tu hlavně jen je a moc nemluví. Nejvíc se mi líbila druhá epizoda, kde vše bylo vyvážené skoro až dokonale; první hledala svůj styl a třetí pokračuje ve stylu druhé, ale chybí ji radost z objevení vlastní hravosti, který z druhé dělá (pro mě) nejlepší epizodu. Seriál je sice ještě v půlce, ale jestli se to nepokazí, má Nova konečně na kontě kriminálku, kterou bych si byl schopný výrazněji zapamatovat. A Pavlu Soukupovi věřím, že svůj tým dostatečně ukočíroval a výsledek bude aspoň stejné kvality jako doposud - a hlavně jsem rád, že mě nezklamal ani tentokrát. Jen zatím nevím, jestli budu v seriálu pokračovat až do konce, jelikož i přes nadprůměrné dojmy to není typ seriálu, který by mě bavilo sledovat. Takhle to mám ale u skoro všech krimiseriálů, jak u těch dobrých, tak těch průměrných a špatných, takže to na mé hodnocení nemá vliv. Slabé 4* ()

ArdeliaLortz

Běhal mi mráz po zádech a chvilkama jsem se málem pozvracela. Není mi z toho dobře, když si vzpomenu na svých telecí léta... Kolikrát jsem v noci táhla z pařby místy, kde se stalo to znásilnění, které bylo zmiňované v tomhle díle. Já tam odtud kousek bydlela, ale díky bohu v době, kdy se to stalo, jsem ještě ani nebyla na světě.... Vůbec jsem o tom nevěděla. Doteď. Některá místa přitahují zlé činy. Kousek odtamtud na studentských kolejích se pak odehrála vražda jednoho studenta tmavé pleti. Znala jsem vraha. Svět je fakt divný místo. ()

bidja

Baví mě to, je to dobrý. V poslední době mě dostal Petr Uhlík alias Hojer, též Mám v piči Dědku v Adikts, nemluvě o divadelní činnosti v ztvárnění díla Martina Magora Jirouse. Hodně to tento herec táhne s výborným Lněničkou, Isteníkem, ale i Neužilem. Dobová výprava taky dobrá. Jinak si pamatuji jako mladík co se vykládalo po městě. Běželi vcelku podložené fámy o arabském studentovi. Pamatuji si ten hon po diskotékách na Arabi, kteří hojně ve městě studovali a dokonce jsem jednu noc strávil v zadržovačce. Teď se mi to úplně vybavilo a je to o to zajímavější se dozvědět, sice zkreslené, ale detailnější informace. Byla to sestřenice spolužáka a zároveň neteř matčiny kolegyně ()