Nekonečné vyšetrovanie začína mať vplyv aj na inak pokojný rodinný život majora Markoviča. Aby mu urobil Ladislav Hojer radosť, priznáva ďalšiu vraždu. Tentokrát vo vlaku z Prahy do Děčína. Je potrebné urobiť detailnú rekonštrukciu. (Voyo)

ANTYCHRYST

Hojer už tady nemá takového prostoru..ale i rekonstrukce vraždy ve vlaku je drsná..jak ma radost a vypráví jak mu stál a pak je naštvanej že mu to nešlo..že tam bylo málo místa no tvl..rodina to asi neměla lehké..kdyz byl ten vysetrovatel neustále obklopen vyšetřováním..no a vedlejší případ..taky hustej ta malá holčička tady me tatínek bodnul do bříška a bráška dělali jsme ze jsme mrtví..z toho mě ještě teď mrazí..:( 90% ()

MirkaP

Konečně ta mrazivě sevřená atmosféra malinko polevila. Ale jen malinko, pro ten rámující případ s dětmi a jejich opravdu šíleným otcem je děsivý slabé slovo. Drobné detaily reálných fotek z odjezdu z nádraží a kreslené přáníčko hezké dovolené .... hezky zakomponované do seriálu. Co bude dál? Schválně jsem si dopředu nic nehledala, nečetla, abych byla dostatečně překvapená. Tak jsem tu napnutá jak kšandy a čekám na pátek. /// Jo ještě jeden detail - kdyby mělo být pokračování, chtěla bych, aby bylo o postavě, co hraje Kotek. Je strašidelný i když jen tak sedí u stolu a povídá. ()

FeriusParfax

Vcelku dlouho se řeší Markovičova rodina, což mě vůbec nezajímá. Všem postupně dochází, že Láďa možná není takovej debílek, a že je s ním vlastně celkem sranda. Asi při společných výletech zapomínají na jeho poněkud temnou minulost… Vtipem se v tomto díle nešetřilo. Moc se mi líbí práce s kamerou/filtry, kdy se snaží tvůrci navázat tu pravou atmošku tehdejších let. Víc a víc se mi zamlouvají taky promluvy ve věznici s dalším bláznem. Přesně takto si myslím, že by měla policie vytěžovat ostatní úchyláky (do teď si myslím, že je škoda, že zavraždili T. Bundyho, protože mohl velmi pomoct s psychologií a dalšími případy). Tempo ale začíná polevovat a trošku mě mrzí, že nějak nemám přesný přehled o počtu zavražděných, respektive o počtu přiznání. ()

Kobitch

Petrové Uhlík a Lněnička jsou rising stars české televize. Naprosto precizní ztvárnili své postavy, do kterých podle dostupných rozhovorů investovali maximální úsilí, které se nakonec vyplatilo. V tomto díle jsem měl obrovský problém nevypnout televizi při výslechu malých dětí. Já vím, že tyhle věci se dějí, ale dobrovolně se mučit při jejich líčení hrůzné noci už bylo trochu moc. ()

Bozvav

Co se těm komunistům musí nechat, že alespoň s těmi největšími grázly se nepárali a brutální vrahy popravovali. Škoda, že se nedrželi jen těch opravdových zločinců. Emociálně méně hutný díl, byť střípky ze soukromého života vyšetřovatelů byly zajímavé a smutné, tak to trochu narušilo tu atmosféru bizardního zla, jenž vyšetřují. Jednomu se nechce ani věřit, že se fakt s Láďou tak nimrali. Z hlediska efektivity je to velmi dobrá strategie (i úvaha, že Láďa s nimi i přes své nízké IQ manipuluje, ať už důvodu prodloužení života, nebo z náklonosti k majorovi, je nastíněna velmi dobře), nicméně působí to skoro sci fi dojmem. Úvodní část, ve které vždy dojde ke spáchání nějakého brutálního mordu, je výborně zahraná. Zvláště pozitivně vnímám vykreslení postavy p. majora Markoviče, kde třeba u výslechu ohromně riskoval, nebo, jak se u rekonstrukce ukázalo, fyzicky by nestačil ani na čivavu. Krásná ukázka toho, že policejní práce detektivů - vyšetřovatelů není o fyzické kondici, ale o inteligenci, trpělivosti a zkušenostech. ()

• Vrah Jiří Prchlík (Cyril Dobrý), který se v epizodě objevil, se ve skutečnosti jmenoval Jan Tvrdík. V říjnu 1978 brutálně zavraždil svoji tchýni a pokusil se zabít své děti a manželku. V roce 1980 byl za svůj čin popraven. Markovič (Petr Lněnička) o něm prohlásil, že jen u něj si byl úplně jistý, že si trest smrti zasloužil.“ (Bediverecs)