Metóda Markovič: Hojer

• Česko Metoda Markovič: Hojer (viac)
Česko, 2024, 5 h 47 min (Minutáž: 57–62 min)

Réžia:

Pavel Soukup

Scenár:

Jaroslav Hruška

Kamera:

Ondřej Belica

Hudba:

Janny Richter

Petr Lněnička, Petr Uhlík, Sarah Haváčová, Václav Neužil ml., Adam Mišík, David Prachař, Michal Isteník, Vojtěch Kotek, Dano Heriban, Petr Reif (viac)

Recenzie používateľa quokam k tomuto seriálu (7)

Metóda Markovič: Hojer (2024)

Voyo definitivne prebira zezlo serialove produkcni spicky. Vedle vyborneho Chlapa a Exaktoru cni tento serial jako zcela vyjimecny skvost. Jiste, Vedma byla ostudnym slapnutim vedle, avsak kazde pravidlo ma svou vyjimku. Za mne to porazi i legendy zanru typu 1.oddeleni nebo Pitavala. Sila serie je v psychologicke studii postav, ktera se rozviji az v lyrickou velkolepost. Jiste, epicka stranka typu honicek ci prestrelek zde je docela upozadena, ale rekneme ze se zde definuje svebytny podzanr kriminalek.10/10. ()

Možnosť liečby (2024) (E01)

Poctiva prace. Chvalim vypravu, vytvoreni atmosfery, i herce. Zadnou chybu nemohu vytknout. Prozatim 8.5/10. ()

Ženská obeť (2024) (E02)

Sara Rychlikova jako figurantka! Drama misty pusobi az dokumentaristickym dojmem. Sochy a pametni desky jsou prekonany - Takto se stavi pomniky ve 21 stoleti.9/10. ()

Posledná facka (2024) (E03)

Po prvim dile jsem si rikal: Maj vraha, o cem chtej jeste tocit celou miniserii! A vono jo. Peclive a v podstate minimalisticky vystavena atmosfera, ktera krok po kroku utahuje srouby. Jako clovek by se mel nudit, ale prave ta atmosfera a koncert Lnenicka versus Uhlik s korenim Neuzila, Misika  ba i toho advokata nedava vydechnout. Mrazive chladny V Kotech jeste tvrdi muziku, naproti tomu angazovani  Skameneho je (opet) krokem vedle. Velice se mne dotyka a oslovuje  az duchovni linka biblicke "lasky k nepriteli." Jenom bych uvital, kdyby jak to rict okrajove pripady byly podrobneji vykresleny a rozebrany. Ok, 5 proc si jeste necham do zasoby. 9.5/10. PS Ma recenze cislo 600! ()

Rodinná záležitosť (2024) (E04)

Lince s Ladou trosku dochazi dech, uprimne ono ten minulej dil ani nebylo mozne prebit, na druhe strane vyslech tech malych deti to vice nez kompenzuje, to bylo fakt silne. Ok,nemoc partnerky postavy pana Neuzila uz mozna bylo trochu navic, az moc se pumpuji emoce uz tak dost vypumpovane temi detmi, ale pro tentokrat to odpustme. 9/10 ()

Chyba systému (2024) (E05)

Holt je tezke mozna nemozne udrzet velice vysokou latku po celej serial, zvlast emocionalni.  Zahrnout pripad, ktery uz mistrne, byt v trochu jinem zanru, ztvarnil Pitaval byla trochu drzost - herecky vykon pana Peska zustal neprekonan. Zde 8/10. ()

Cesta k svetlu (2024) (E06)

Co naplat, vrchol serialu byl v tom tretim, ctvrtem dile, ale stale si drzel vysokou latku. Kvituji humanisticky podton, je treba vyzdvihnout Vojtu Kotka, z neho roste nejlepsi herec sve generace. To mam vsak tvurcum ke kritice, ze pozapomneli na osud zeny vysetrovatele Josefa. Posledni dil za 8.5/10. ()