Metóda Markovič: Hojer

• Česko Metoda Markovič: Hojer (viac)
Česko, 2024, 5 h 47 min (Minutáž: 57–62 min)

Réžia:

Pavel Soukup

Scenár:

Jaroslav Hruška

Kamera:

Ondřej Belica

Hudba:

Janny Richter

Petr Lněnička, Petr Uhlík, Sarah Haváčová, Václav Neužil ml., Adam Mišík, David Prachař, Michal Isteník, Vojtěch Kotek, Dano Heriban, Petr Reif (viac)

Recenzie používateľa geklon k tomuto seriálu (5)

Možnosť liečby (2024) (E01)

Estébácké humoresky. Moc jsem si přál českýho Mindhuntera. Moc. Tak moc, že jsem z pilota šokovanej až znechucenej. Jakmile mám u čehokoliv, na co koukám prostor přemýšlet jak bych to udělal jinak, je to ztráta minimálně hvězdičky. V tomto případě si až moc často říkám, proč to kurva natočili, tak jak to natočili. Tady se budou hledat důvody proč jakoukoliv hvězdu udělit.  Herecké výkony a dialogy z naprostého dobového realismu, během scén upadají do parodického plácání a estrádního přehrávání.  Zlatej Pachl. ()

Ženská obeť (2024) (E02)

Rekvizitář a Uhlík za jedna. Lněnička už se taky zaryl pod nehty. Režie, scénář a především dramaturgie se potácí na samé hraně klasifikace. Druhá půlka je po většinou výborná, akorát mám pocit, že to tak zrovna vyšlo....tak snad si to třetí díl obhájí. Mišík je navíc, ať počítám jak počítám. Doufám, že na konci zjistí, že je to Markovičův Tyler Durden, nebo mimozemšťan z budoucnosti. ()

Posledná facka (2024) (E03)

Druhá půlka předešlé epizody až na zanedbatelné vyjímky potvrzena. Mišík skoro není, i to je důvod páté hvězdy. ()

Rodinná záležitosť (2024) (E04)

Je li Kozub v očích mnohých Vladimír Menšík, je Uhlík v těch mých Josef Kemr. ()

Cesta k svetlu (2024) (E06)

Jak mě Kokotek celou dobu sral, tak v posledním dílu je skvělej. Poslední díl je dokonalé uzavření série po všech stránkách. Možná jeden z pěti nejlepších závěrečných dílů, které jsem viděl. Nejen u českých seriálů. Prakticky vše z kometáře první dílu neguju. Minisérie je stala až na pár detailu vyjimečnou oslavou, vyjimečného vyšetřovale v nesmírně těžké době. Především pro lidské přístupy a pokrokovou profesionalitu.  Jedná se asi o první seriál, kde z dvouhvězdy na úvod udělim ve výsledku s klidem čistou pětku. Finále zlepšující se kvalitu rozhodně potvrdilo a definovalo. Nakonec i ten Mišík dostal prostor, který si obhájil. ()