Metóda Markovič: Hojer

• Česko Metoda Markovič: Hojer (viac)
Česko, 2024, 5 h 47 min (Minutáž: 57–62 min)

Réžia:

Pavel Soukup

Scenár:

Jaroslav Hruška

Kamera:

Ondřej Belica

Hudba:

Janny Richter

Petr Lněnička, Petr Uhlík, Sarah Haváčová, Václav Neužil ml., Adam Mišík, David Prachař, Michal Isteník, Vojtěch Kotek, Dano Heriban, Petr Reif (viac)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (6)

Možnosť liečby (2024) (E01)

Slušný pilotní díl. Vcelku sympatická sonda do 80. let, kde jsme měli poněkud skromnější oddělení vražd, než bylo k vidění kupříkladu v seriálu Případy 1. oddělení. Dost mě zklamalo, že jsou mrtvoly rozmazané. Dodalo by to seriálu to správné kouzlo. Již první díl nastínil, že se seriál bude točit kolem běsnění Ládi Hojera a jako zpestření uvidíme ve zkratce vybraný kriminální případ (včetně rozuzlení), který se zde řešit nebude. Detektivní sestava je vcelku sympatická. Moc se mi líbila kamera, která si často hraje s filtry, aby nás seriál ještě více vtáhl do dob minulých. Trošku mi tam schází větši porce brutality a surovosti, ale na české poměry je to dobré. [70 %] ()

Ženská obeť (2024) (E02)

Musím smeknout klobouk před zcela neznámým Petrem Uhlíkem, který předvádí v roli psychopata zcela přesvědčivý a dechberoucí výkon. Je to fantazie a v Česku bych něco takového nečekal. Zde je rozhodně na místě nějaké ocenění. Jinak život napsal scénář docela dobře. Vyšetřování a výslechy jsou poměrně zajímavé a tento díl mě bavil výrazně více, než ten první. Trošku mě děsí pohled na to, že budou následovat ještě 4 epizody, protože si nedovedu představit o čem to ještě bude a trošku se bojím možných vatových vycpávek. [77 %] ()

Posledná facka (2024) (E03)

Spoilery! Sledovat herecký výkon Petra Uhlíka je skutečný pošmak. Velmi povedená kombinace ingrediencí, které mám tak rád. Není zde nouze o černý humor ani vraždy nevinných obětí, které měly jen tu smůlu, že se rodičům povedly a jejich vzezřením padlo do oka zdejšímu úchylákovi. Zdejší vsuvečka s Vildou nebyla tentokrát zase tolik temná, ale svojí odlehčeností mě bavila. Moc mi do tohoto seriálu nepasuje Mišík, ale to může být jen můj problém. Jinak super a atmosféra dané doby s každého záběru příští do všech světových stran. Nejpovedenějším momentem dílu je bezpochyby přiznání se k sežrání dělohy. [79 %] ()

Rodinná záležitosť (2024) (E04)

Lehoulince rozkolísaná epizoda, kde se dost střídaly velmi kontrastní nálady. Minivsuvečka byla prozatím bezesporu nejmrazivější. Dozvídáme se více z života hlavních hrdinů. Trošku mi začíná vadit velmi plíživé tempo, které se místy přetváří v určitý stereotyp. Tento stereotyp však zachraňuje nadlidský herecký výkon Petra Uhlíka. Vím, že se stále opakuji, ale sem ocenění musí patřit. [76 %] ()

Chyba systému (2024) (E05)

Výlet na Slovensko byl velmi výtaným zpestřením série. Trošku to oživilo to plácání se na místě a lehké pozvolné sklouzávání do stereotypu. Tvůrci nám ukázali, že je Česko lepší než naši východní sousedé i v kriminalistice. Nechybělo proložení ani několika odlehčenějšími pasážemi se stopařkami, či poodhalení milostného trojúhelníku svůdníka Mišíka. [76 %] ()

Cesta k svetlu (2024) (E06)

Spoilery! Ani po 6 epizodách se nedokážu vžít do mysli Markoviče, který místy až obhajuje a souzní s nemocnými vrahy. Konečně se nám uzavřel příběh kolem Vojty Kotka, kterého už zřejmě nikdy neuvidím jinak, než potřísněného krví v roli Tekverka. Uzavření příběhu kolem na smrt jdoucího Ládi jsem si velmi užíval a prožíval určité zadosti učinění. Celkově byl seriál moc hezky zpracovaný a prolínání s archivními záběry byl vyloženě pošmak. [80 %] ()