카터

Vzbudil se, ale nic si nepamatuje. A tajemný hlas mu ze zařízení v uchu našeptává, aby vyrazil zachránit rukojmí. Za každou cenu. (Netflix)

Trustme

Přijde vám, že jste dlouho neviděli opravdu akční film, co by byl opravdu akční? Myslíte, že v akčním filmu jste už vše viděli? Zkuste něco od Korejců. Protože  Carter je takový hurikán jaký svět neviděl. Metoda scény, akce točené jakože na jeden záběr se už tu a tam objevila. Někdy je to desetiminutovka, jindy i odvážně delší. Tady máme celý film. Trochu to vypadá jako by jste odehráli PC akční hru za dvě hodiny a prošli, procestovali desítky kilometrů v mapě hry. Tady na rozdíl od Hardcorového Henryho to je však third person shooter pohled. Už jen to, že se musel nějak vymyslet postup, dramaturgie obrazosledu, postupné kladení záběrů, tak aby nebyl skok v obraze a kamera vždy jen a pouze švenkovala, létala - je obdivuhodné. Samozřejmě, že ve filmu je několik míst, které tvoří maskování střihu (tma, kouř), ale většina záběrů je šikovně napojených do stále cválajícího děje. A protože jsme u Korejců, tak to bude špionážní, epidemio(ne)logické a hlavně Jih proti Severu. Takový zkrátka Jason Bourne Identity. Film má několik unikátních mezníků, kterými zřejmě atakuje pozici nejkomplexnější akční film za... za x roků, století..? Pravděpodobně nejvíc zlikvidovaných nepřátel jedním člověkem (totální smrt ověřená diváckým lékařem asi u 1500 nepřátel z 20 000) a to konvenčními zbraněmi nebo údery. Použití většiny dopravních prostředků známých u akčních filmů a to do originální variace a wau efektu. Nejdelší a nejakčnější film, který má maximálně 6 minut neakčních, dialogových scén. Jelikož se vše odehrává v reálně ubíhajícím čase, je obdivuhodné, co vše hlavní hrdina vydrží a stále má sílu a žije. Film pro většinu smrtelníků bude: 1) nesnesitelně hyper akční. 2) nesrozumitelně hektický. 3) extrémně mučivě nelogický a nereálný. Pokud to ovšem myslíte s asijským akčním filmem vážně - je Carter vstupenkou do světa vyšší ligy tohoto žánru. A jen tak budete připraveni na ligu nejvyšší a nejextrémnější - Indické akční filmy. ()

MichelSmith

V tunajšom hodnotení badám nedostatočný "postmemoračný" vertikálno horizontálný rozkvet letnej kúpaliskovej voyaerestickej podráždenosti... Za mňa tvrdý Masterpiece! ()

coscarelli

Neprispievam, keďže kvôli bole- a krúti-hlavu som rezignoval skoro v polovici. Chcel/nechcel byť Gareth a pod., nevyšlo mu to i keby nechcel byť. Okatejší strih by viac prospel, lebo "tancovačka" vyzerala slušne, no na chcený one-shot nepredviedol nič, len nepresvedčivo- chaotický cirkus. Točivá čalamáda kde mi vadilo tzv. Skoro VŠETKO! ()

JamesSi

Varování tenhle film nedoporučuje 10 z 10 lidí trpících epileptickými záchvaty. Martin Scorsese řekl, že Marvelovské filmy jsou horská dráha. Mistře Scorsesi, TOHLE je horská dráha. Carter je akční špionážní thriller natočený na jeden záběr se severokorejskými charakteristikami a pár zombíky na víc. Je to brak, totální brak. Režisér mě před pár lety potěšil Nelítosnou, která měla skvělé akční scény (autobus, motorky a úvod z pohledu první osoby), ale dost průměrný příběh. Jsem rád, že se vydal směrem, kdy příběh je naprosto nonsenc, ale akce je mnohem víc. Tajná severokorejská vakcína, zombie apokalypsa, plastická chirurgie, CIA a FBI a spol. Je v tom všechno. Vlak do Busanu? Tenhle film je spíš vlak do Pusanu, protože bych mu chtěl dát pusu na čelo za dobře odvedenou práci. Myslím si, že kdyby hoši z Wakaliwoodu dostali obří Netflixovský rozpočet, tak by jejich film vypadal přesně takhle. A ano mluvím i o tricích. Film, který i přesto, že je na jeden záběr, střihne během jedné sekundy z dronu na gopro a pak tŕeba na filmovou kameru. Běžný divák si možná toho nevšimne, ale ten digitální hnus-zoom poznáte na míle daleko. V nejlepších momentech připomíná film Crank Natalina a Taylora v nejhorších se blížíme k Birdemicu a filmům od The Asylum. Ve výsledku jsou ale ty akční nápady fakt boží. Jako například, když třeba hlavní hrdina použije jeřáb, aby chytil člověka slaňujícího z helikoptéry a stáhl tu helikoptéru i sním. Carter je film, který je totálně nevyvážený až amatérský. Ale je to kurva jízda. ()

iXtr3m3

Musím sa priznať, že je to len za slabšie tri hviezdy a ako píše aj EvilPhoEniX, tak aj pre mňa je to vlastne sklamanie. Človek by čakal upgrade Hardcore Henryho po kórejsky, ale ono je to len z reťaze utrhnutá 3RD adventúrka s nekonečným záberom a nekonečným radom nepriateľov a nekonečnými bojmi a nekonečnými absurdnými nájazdami virtuálnej kamery a s veľakrát fakt slabými CGI efektíkmi. Očakával som veru ďaleko viac. ()

Illy

Myslel jsem že to možná bude akční nářez roku, nekompromisní a brutální zážitek, ale bohužel to tak úplně není. Brutálně je to akorát dlouhé. A i když se filmaři snaží jak mohou, na tolik materiálu asi nebylo dost peněz a v některých ohledech je to zoufale vidět. Včetně nepovedeného, do očí bijícího a tím pádem ze zážitku vytrhávajícího CGI. Normálně bych dal dvě hvězdy, ale jednu přidávám za tu snahu tvůrců která je filmu vidět. ()

godycz

v akcim filmu nehledam ani emoce, ani pribeh. ale akcni kameru, rvacky a honicky. evans musi horet a ja rozhodne horim taky. ten film musel dat hrozne moc prace. smekam. ()

warrenur odpad!

Spracovanim tohto scenara do pocitacovej hry by vzniklo nieco, coho nazov by ste v ponuke zarucene odignorovali. Urobte to tak i v pripade tohoto blivajzu. Strasne dialogy, neutveritelne charaktery a sceny trikmy tak chaoticke a zrychlovane, ze ani nemate prehlad, na co presne sa pozerate. Neodporucam. ()

Rathalos

Priznavam,ze Carter je rozpravka pre dospelych,pretoze to obsahuje kopec nerealnych situacii,ale ak to clovek berie len ako zabavu,tak si pride na svoje a uzije si enormne mnozstvo akcie,takmer celu stopaz sa nieco deje,nesetri sa ani krvou ci drsnostou a to hlavne je genialna kamera,ktora mi na to celom ucarovala najviac,od rezisera Byeonga-gil Jeonga je to uz treti film,co som videl a zase to konci mojim plnym hodnotenim...:-) ()

dannyyy

No co... i filmová tvorba Jižní Koreji "je jen člověk" :) a může udělat chybu. Popravdě jsem si ale připadal, jako bych sledoval indický film, kde je vše možné. Z té šílené kamery se mně zvedal kufr a přehršel přestřelené akce spíše nudil než bavil. ()

bararich8

Nápad fajn, ale to zpracování to dělá nestravitelným. Nechápu jak tohle někdo může vůbec pustit ven. A přitom šíleně debilní kamera musela dát tolik práce... Přitom by stačilo zvolnit a dát stopáž na půlku. 1* ()

vikino1

Ta sauna nebo lázně nebo co to vlastně bylo, byl slušnej bizár, ale pak zjistil, že celej film je vlastně jen bezduchá mlátička navíc natočená jako Hardcore Henry or Vyproštění - z té kamery věčně za zády hlavního bijce je mě za 10 minut na blití, tak jsem to v půlce vypl. ()

ER

Asi tak do poloviny jsem tu změť různých nápadů vydržel. Kdyby měl film 90 minut, tak by to bylo o dost lepší a scénář nemusel vymýšlet jednu eskapádu za druhou. ()

mikki089

Děj filmu byl slibný a upoutal pozornost. Zejména pro milovníky akčních filmů a thrillerů. Nicméně provedení a režie filmu prostě nebyly dostatečně uspokojující. Na začátku příběhu jsem už po zhlédnutí saunové scény začala být na vážkách - "Carter", samotný muž bez paměti, dokáže zabít přes 20 (pravděpodobně 30+) mužů, všichni s noži a jinými druhy zbraní, v podstatě mávnutím ruky a bez škrábance. Ani ti nejlépe vycvičení zabijáci by nebyli tak schopní. Už začátek napovídá, jak se bude příběh vyvíjet. Akční scény jsou až příliš nerealistické, skoro až fantazijní. Na film, který je klasifikován jako akční thriller, to není tak dobré. Technika jedné scény s jedním střihem použitá při práci s kamerou byla zpočátku příjemná a osvěžující, ale později začala být frustrující. Spousta "prázdných" scén zobrazujících prázdné místnosti, spodek auta atd...prostě naprosto zbytečné scény. Američtí herci předvedli katastrofální představení. Jejich výkony byly prostě špatné, velmi amatérské a průměrné. Celý film působil spíše jako videohra než film od Netflixu. Navíc to CGI u některých akčních scén bylo velmi zjevné a laicky zpracované. ()

xxmurphyxx

:( Je mi to ľúto milovaná Kórea, ale toto fakt nevyšlo. Je tu vidieť, najme v prvej polovici filmu veľké nadšenie a srdce, žiaľ postupne sa z toho začne stávať citeľná rutina a ego trip, nezvládnutý ego trip, kde si niekto myslel, že čím viac digitálnych efektov a neprehľadnej akcie tým lepšie. Nápad spraviť Kórejskú verziu Hardcore Henry, ale akčnejšiu, surovejšiu, dlhšiu a štýlovejšiu je určite super nápad. Ale mať len nápad nestačí. Treba mať aj talent a financie na jeho kvalitnú realizáciu. Inak to potom môže dopadnúť takto. Digitálne výbuchy, digitálne bitky, digitálne autá, digitálne helikoptéry, digitálne lietadlo, digitálny vták...digitálne všetko. Bohužiaľ v digitálnej kvalite z Playstation 2 éry. Dnešné trénované oko už žiaľ vidí, že je to prúser. Do toho, nech je akokoľvek nápaditá a prepracovaná choreografia, je vidieť, že jej chýba poctivá kaskadérska robota a min. polka z nej je generovaná na počítači. Čo samozrejme, vzhľadom na jej prílišnú prekombinovať, štýlovosť a preafektovanosť chápem, ale zas sme pri tom istom. Slabý vizuál pre chýbajúce financie. Film je navyše extrémne dlhý na daný žáner a vôbec tomu nepomáha ani plytký príbeh, ktorý sa nikam neposúva a nemá čím prekvapiť. Čo by zas až taký problém nebol pri tomto žánri, keby....zas a znova, keby akcia nemala tak nezvládnutý vizuál. Dali sa tu spraviť dve veci. Buď to zaplatiť, alebo to osekať. Zjavne ten druhý nápad by bol jednoduchší a podľa mňa aj dostačujúci. Pretože film má viac ako dve hodiny, dve hodiny viac menej čistej nonstop akcie, kde je ale strašne veľa prepálených a zbytočných scén, navyše nezvládnutých. Ich vystrihnutím by sa nič tragické nestalo. Práve naopak. Film by získal väčšiu dynamiku, konzistentnosť a hlavne oveľa menej nevydarenej akcie, kde by si človek na konci filmu povedal, ok malo to pár slabých pasáží, pár slabých efektov. Takto ich to malo mrte veľa a film od druhej polovice začína doslova nudiť a ubíjať. Choreografia sa na mnohých miestach mohla tiež držať oveľa, oveľa, ale naozaj že oveľa viac pri zemi. Pôsobilo by to vierohodnejšie a v konečnom dôsledku aj efektnejšie. Ako sa hovorí, menej je niekedy viac. Pri tomto filme to platí dvojnásobne. Teda až na ten budget, tam sa malo navýšiť, nie ubrať. Ale na jedno pozretie, najme pre milovníkov videohier a hlavne FPSiek môže byť. Mať to kvalitnejšie efekty a nechať ego za dverami, mohlo sa jednať okamžitú kultovku. Ale pikožrúti typu Sharlis, ktorým stačí že sa niečo farebné hýbe rýchlosťou epileptika na ruskom kolese nech si kľudne dajú aj plný počet. ()

smarkus

Nápad dobrý ale to prevedenie...Mám rád kórejské filmy, videl som ich pomerne dosť ale toto absolútne nezapadá. Načo tam dávali scény ktoré vyzneli absolútne nereálne, dalo sa to riešiť oveľa jednoduchšie.Menej je niekedy viac. Efekty sú dosť biedne a čo ten koniec??! wtf. Navyše to malo byť minimálne o 40 minút kratšie. 2 hviezdy je strop čo môžem dať. ()

hufnagel

Celkom bláznivá béčková non stop akcia,s neuveriteľnými súbojmi a slabučkým dejom.Asi neboli peniaze,lebo triky vypadali hrozne.Taká bezmozgová zábava. ()

Sharlis

Naprosta akcna sialenost. Objem a rozmenitost akcie vacsi jak som kdekolvek videl. Typek tu pise, ze poloamatersky pokus ;D Jasne, o pribeh tu tak uplne nejde, ale o tocenie scen co najviac spektakularnym sposobom. Ale borci z od pasovej z automobilky, by to isto natocili lepsie O.o ()