Nelítostná

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Aknyeo (viac)

Když byla Sook-hee (Ok-bin Kim) malá, zabili jí otce a v kriminální organizaci z ní vychovali nájemnou vražedkyni. Po smrti svého mentora (Ha-gyoon Sin) dostane Sook-hee šanci pracovat jako vládní agentka. Když se po několika letech konečně zdá, že její život začíná být normální, vrátí se jí do života minulost. (LangiJ)

Lacike

Korejska Nikita natocena v style Ruskeho Hardcore Henryho. Proste Hardcore Nikita. Akcia je doslova lahôdkova. Rucna kamera sa trasie tak akurat, aby to nepôsobilo otravne a zaroven to bolo stale dostatocne prehladne. Nadchne uz hned uvodny famozny masaker, ktory sa môze stat rovnako kultovny ako scena s kladivom v Oldboyovi. Akcia je pestra a brutalna. Dôjde aj na prestrelky alebo nahanacky. Proste fakt lahoda. Len uprostred sa zvolni tempo, aby sa film trochu viac venoval aj zapletke. A ta ma absolutne nebavila. Postavy ma vôbec nezaujali. Emocie boli na bode mrazu. Od polovici mi bolo uplne ukradnute, co sa tam deje a vdaka trochu komplikovanejsej strukture som sa v deji zacal stracat. Z apatie ma uz nevytrhla ani znova dokonale prevedena akcna posledna tretina filmu. Takze ak vam je u prdele zapletka a tesite sa hlavne na bohovsku nekompromisnu akciu, tak je to film pre vas. 4/10. ()

PetrPan

Nikita Wicková na korejský způsob. Videoherní začátek přesně napoví kudy se v tomhle akčním snímku vydáme.  Silně stylová jednohubka, v níž se však ne nezajímavě rozplétá klubko tajemství kolem jedné pološílené holky.  Kdo zná a viděl slavnou Bessonovu Nikitu, nemůže zůstat na pochybách,  kde Byeong-gil Jeong čerpal inspiraci. Ovšem vše ostatní pojal po svém, a to zejména akci, která milovníkům přehlednosti rozhodně přivodí bolehlav, ale osobně jsem byl tímhle svěžím a svérázným způsobem docela okouzlený. Zastánci  tzv. realistické akce ve filmu, tedy idioti s oxymóronem na mozku, prosím ať zamíří rovnou do řiti a nekazí těmhle  flákům rating. Ony se totiž o realističnost opravdu nesnaží.  Závěrečný souboj co do použitých prostředků vynikající a předchozí asijský tragyend rovněž přidává na žánrové kvalitě. Povedené, ale tzv. jen pro zvané. ()

JASON_X

Úvodní scéna, ve které jedna holka v nekonečném POV záběru postupně a potupně zruší desítky nabušených gangsterů, je až na frenetickou kameru naprosto kulervoucí. A pokračování a la okopčená Nikita je taky ještě fajn. Ovšem škodolibý scénárista (a rejža v jednom) se nejspíš rozhodl svůj film po slibném rozjezdu co nejvíc domrvit, a tak do děje implantoval nejen tlusťoučkou "roztomiloučkou" dcerku, ale i dementní linii s romanticky dvořícím se sousedem-fízlem. Klel jsem jako pohan a proklínal toho vola, že touhle prasečinou nezvratně narušil dosavadní tempo i atmosféru a počal film kormidlovat kamsi do hnilobně zatuchlých vod středního proudu. Tenhle způsob kontrastu (nebo snad syntézy?) nasládlého kýče a syrové brutality mi nesedí a upřímně řečeno tuhle typicky korejskou perverzitu příliš nechápu. A i když se nakonec naštěstí vše obrátí k lepšímu, tedy k horšímu, takže end vůbec není tak úplně happy, je moje čtvrtá hvězda přece jenom trochu rozpačitá. ()

Adrian

Na kórejské pomery tuším prvý vstup do vôd poetiky a la John Woo v príbehovej variácii na Brutálnu Nikitu a Kill Billa. V emočnej rovine to dosť zlyháva, ale vymazlené vizuálne prevedenie a hlavne hrátky s kamerou, ktorá si berie to najlepšie od Hardcore Henryho cez automobilové nahánačky z Matrix Reloaded a Raid 2, to celé posúva o level vyššie. ()

LangiJ

Korejská Nikita, kde tečou a stříkají litry krve jako v Kill Billovi. Různorodé akce je tam dost, ale pokud jde o formu zpracování, čekala jsem víc. Některé scény mi tam přišly jako pěst na oko a asi největší problém jsem měla s kamerou při rvačkách - byla strašně roztřesená a snímala z tak divných úhlů, že občas nebylo skoro nic vidět. Jinak se mi příběh mstící se matky, která nejdřív pracuje jako nájemná vražedkyně a pak vládní agentka, líbil. Po dlouhé době jsem zas v něčem viděla svého oblíbence Shin Ha-kyuna, měl opět charisma na rozdávání a jako záporák válel, ale ani ten to u mě nevytáhnul výš než na lepší průměr - 3,5*. Přeloženo. ()

• „Od začátku jsem měla pocit, že pro tuto roli musím udělat maximum. Víc, než pro kteroukoliv jinou roli, kterou jsem kdy dostala. Protože v budoucnu vznikne celá řada podobných snímků s divou v hlavní roli, chtěla jsem, aby tato role - tato konkrétní postava - byla něčím výjimečná. Jiná. Odlišující se od všech těch budoucích. Bylo to pro mě opravdu vyčerpávající. Na snímku, vlastně na své postavě, mám-li to říct takhle, jsem pracovala osm měsíců. Pracovala jsem na akčních scénách, na akční choreografii a na všech dalších hereckých aspektech, jen abych byla dokonale připravená. Aby v okamžiku, kdy se to všechno bude odehrávat přímo před filmovými kamerami, tak abych bych měla potřebnou jistotu. Abych měla pevnou půdu pod nohama, a aby to poznali i samotní diváci.“ Prozradila nepřehlédnutelná jihokorejská herečka Ok-bin Kim v pozdějším rozhovoru k filmové roli, která ji stála tolik námahy a úsilí. (Conspi)