Slávni mušketieri sa rozhodnú, že ochránia česť koruny a aj tento raz bude ich voľba správna. To ešte netušia, že ten cynický, krutý a ľahkovážny Ľudovít XIV. (Leonardo DiCaprio) vôbec nemusí byť pravým kráľom, ale jeho dvojčaťom, a skutočného panovníka nechal s maskou na tvári zatvoriť do väzenia, aby sám využíval a zneužíval jeho výsady. Tento záhadný muž so železnou maskou, ktorý sa volá Philippe a je údajne dvojčaťom istého vysokopostaveného urodzeného pána, prináša mladému kráľovi desivé nočné mory. Mladý kráľ Ľudovít XIV., vedomý si svojej absolútnej moci, nestará sa o ľud ani krajinu, iba o to, aby nevychladlo lôžko v jeho spálni, v ktorom sa pravidelne striedajú tie najpôvabnejšie dvorné dámy. Ale jedného dňa spadne kosa na kameň – keď kráľ pošle kvôli priazni krásnej Kristíny do vojny jej snúbenca. Ten vzápätí padne a jeho otec – ktorým nie je nikto iný ako jeden z mušketierskej trojice Athos (John Malkovich) – sa rozhodne ukončiť kráľovu krutovládu. Spojí sa opäť s Aramisom (Jeremy Irons), ktorý sa stal kňazom, s búrliváckym Porthosom (Gérard Depardieu), z ktorého sa stal bolestínsky hypochonder a s kapitánom D´Artagnanom (Gabriel Byrne), aby opäť obnovili v krajine poriadok a nastolili vládu pravého kráľa Philippa (Leonardo DiCaprio), ktorý bude naozaj hodný svojho titulu... (TV JOJ)

TeeAge

Nehistorické spracovanie Wersailleského dvora so sympatickými mušketiermi v pružnej jednohubke. Najprv som bol za 3*, ale keď sa nepozerám prvorade (ako obvykle) na film ako celok, ale na herecké výkony, je to určite za 4. ()

Le_Chuck

Celkom mám v paži knižnú predlohu, mušketierov poznám iba z televíznej obrazovky a musím povedať že toto vydanie bolo jedno s tých najlepších. DiCaprio mi prekvapivo celkom nevadil a konečne mu to vo filme celkom slušalo (s maskou). Zábavný historicko-dobrodružný film. Nič svetoborného, ale nenáročná zábava so známymi xichtami. ()

Kaka

Bude to bavit všechny co mají rádi vytříbený vizuál, fluidum hereckých hvězd a vysoké rozpočty. Je to Hollywood jak vyšitý. A že se chudak Dumas v hrobě obrací - nedá se nic dělat. Hudebně strhující, dějově kupodivu rychlé, hutné, zábavné. Velmi patetické, ale dá se to zmáknout. Moderně pojatá legenda. ()

Spiker01

Ano, oproti předloze je to příšerně zmršený, ale to obsazení je naprosto exkluzivní. Jako kluk jsem to viděl fakt moockrát a užiju si to i dnes. Nedoceněná pecka. ()

sud

Myslel jsem si, že to bude ještě horší, ale žádný zázrak to také není. Film byl natočen v období tzv. DiCaprismu, kdy Leonardo Di Caprio po megaúspěšněm "Titaniku" šel z role do role. Ale nikoho nenapadlo, že se do role Ludvíka/Filipa absolutně nehodí? Film přesto nenudí, souboje jsou slušné (i když jich moc není) a herecké výkony Gérarda Depardieua, Johna Malkoviche a zvláště Jeremyho Ironse stojí více než jen za zmíňku. Závěr filmu je hrozný a až nechutně Hollywoodský. Ale i tak 50%. ()

freddy

Film jsem viděl v roce 1998 jako jedenáctiletý mladík v kině. Tehdy jsem byl nadšený. Ale časy se mění a jak stárnu, tak si k tomuto filmu získávám určitý odstup. Zatímco tehdy svým dětským zrakem jsem ho považoval za bravurní, dnes musím konstatovat, že je to zcela průměrný film. Ale aspoň že tak. Dá se na to koukat a děj je snadno pochopitelný. Je zde koncentrace dobrých herců (až na DiCapria, kterému tato role příliš nesedla), ale třeba takový Gabriel Byrne v roli D´Artagnana mne velmi příjemně překvapil, a to o to více, že jsem ho do té doby v ničem hrát neviděl. Ale film docela funguje a je to koukatelné, i když pouze na průměrné úrovni. Takže dávám tři hvězdičky s tím, že tenhle film už považuji za jakousi klasiku a rád se na něj kdykoliv v televizi kouknu znovu. ()

Davies182

Tak tohle mě kupodivu dokázalo před lety dost vtáhnout do děje. Postavy jsou sice tak nějak gumové, ale pořád se tu něco děje, a děj se ani na chvíli nezastaví. Další plus si zaslouží zbytečně nenatahovaná stopáž. ()

Xmilden

Tak přesně kvůli podobným filmům jsem na začátku století nesnášel DiCapria. K čertu s klasikama, které se dostanou do spárů Hollywoodu. Tady výsledek ještě docela ušel, ale je to dost na hraně. 50% ()

Hrabka

Názorný případ, že ani hvězda vedle hvězdy nemusí z filmu udělat něco extra. Tento film je zajímavý, to bezesporu, jenže děj je příliš zdlouhavý a neobsahuje něco, čím by dokázal diváka oslovit a ohromit. Je to pouze dobrý historický film s výbornými herci. 60% ()

Hunt

Hrozna škoda, že režie se ujal právě Wallace. Už ten příběh svádí k trapnosti, bohužel pojetí tomu přihrává. Kvalitní a známí herci (nemyslim DiCapria) i přes všechnu snahu nedokazou ten patos utlumit. Často to působí jak nízkoropočtový seriál, který je v mnoha místech natáčen v levných kulisách. V rukou talentovaneho režiséra mohla vzniknout příjemna pohádka pro dospělé s historickými prvky. Wallace si cením za skvěle Statečné srdce, které Gibson dokázal úžasně zpracovat. Ostatní Wallaceho (hlavně režijní) počiny budí spíše rozpaky,. ()

Shakers

A viete čo ? Mne sa to páči, podľa mňa si to zas také nízke hodnotenie nezaslúži. Herecké obsadenie je skvelé (DiCaprio, Irons, Malkovich, Depardieu, Byrne), kostýmy vyzerajú perfektné, taktiež výprava, príbeh, kamera, rovnako tak aj akcie majú čo ponúknuť a to isté platí aj o hudbe. Miestami to malo hluché miesta, ale inak spokojnosť, nenudil som sa a veľmi rád si to pozriem znova. Obľúbený soundtrack: Surrounded. 80% - 4* ()

Boogeyman

Původně jsem dal tři hvězdičky, ale po druhém shlédnutí jednu ubírám, tentokrát mě totiž nezaujala ani ta hudba! Jak se taková hromada skvělých herců mohla sejít v tak pitomém a naivním filmu je mi záhadou. A jak Randal Wallace mohl napsat scénář k geniálnímu Statečnému srdci je snad ještě větší podivnost! ()

petaspur

Dva DiCapriové jsou na jeden historický film příliš. Ani skvělé obsazení tří mušketýrů v počtu čtyř kusů nedokázalo tento snímek vyzdvihnout alespoň k průměrnosti. ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (viac)