Slávni mušketieri sa rozhodnú, že ochránia česť koruny a aj tento raz bude ich voľba správna. To ešte netušia, že ten cynický, krutý a ľahkovážny Ľudovít XIV. (Leonardo DiCaprio) vôbec nemusí byť pravým kráľom, ale jeho dvojčaťom, a skutočného panovníka nechal s maskou na tvári zatvoriť do väzenia, aby sám využíval a zneužíval jeho výsady. Tento záhadný muž so železnou maskou, ktorý sa volá Philippe a je údajne dvojčaťom istého vysokopostaveného urodzeného pána, prináša mladému kráľovi desivé nočné mory. Mladý kráľ Ľudovít XIV., vedomý si svojej absolútnej moci, nestará sa o ľud ani krajinu, iba o to, aby nevychladlo lôžko v jeho spálni, v ktorom sa pravidelne striedajú tie najpôvabnejšie dvorné dámy. Ale jedného dňa spadne kosa na kameň – keď kráľ pošle kvôli priazni krásnej Kristíny do vojny jej snúbenca. Ten vzápätí padne a jeho otec – ktorým nie je nikto iný ako jeden z mušketierskej trojice Athos (John Malkovich) – sa rozhodne ukončiť kráľovu krutovládu. Spojí sa opäť s Aramisom (Jeremy Irons), ktorý sa stal kňazom, s búrliváckym Porthosom (Gérard Depardieu), z ktorého sa stal bolestínsky hypochonder a s kapitánom D´Artagnanom (Gabriel Byrne), aby opäť obnovili v krajine poriadok a nastolili vládu pravého kráľa Philippa (Leonardo DiCaprio), ktorý bude naozaj hodný svojho titulu... (TV JOJ)

BoncheR

Mám rád historické filmy, zvlášť takéto. Možno čo sa týka deja a spádu - trošku spomalené, ale nápad to bol určite parádny. ()

popkec

Tenhle film je možná zbytečně zdlouhavý a nudný, já měl ale tu výhodu že jsem na něj koukal jen tak jedním okem takže mi to tak hrozné zase nepřišlo. Být na tom ale v kině tak moje hodnocení jde určitě o něco dolů. Hereckých hvězd je to překvapivě mnoho, ale to film už nezachrání. Za mě něobjektivní 3* ()

VanTom

Líbivá variace na Dumase, kromě závěrečné "pointy" s otcovstvím mi zhollywoodštění klasiky žíly netrhalo. Proto škoda hlavně rozbředlého tempa, přehnané dávky patosu, slziček a nadužívání mušketýrského motta - konec to už fakt přeháněl. Také revoluční plán nevyzníval zrovna promyšleně - nahradíme spratkovského krále jeho vězněným dvojčetem, které bude automaticky lidumil? No nic, je to na hraně, ale za skvělý casting čtyř mušketýrů zaokrouhlím přeci jen nahoru. 5/10 ()

ganz odpad!

V anketě čsfd, ohledně vulgarismů ve příspěvcích většina lidí hlasovala pro to, že jim to nevadí takže- Tohle je nehorázná Sračka( to velké S je tam záměrně). ()

Puyi

Zdejší hodnocení víceméně ignoruji, pro mě je tento snímek dá se říci až srdeční záležitostí a to i přesto, že se z námětu a z herců dalo vytřískat daleko více, já jsem vždy velmi spokojen po zhlédnutí filmu... A to jsem film viděl už nespočetně krát. Nejspíš mi hodně zastiňují rozum moji oblíbenci v hlavních rolích a fakt, že historické filmy opravdu opravdu můžu... ()

Autogram

Milovníci Di Capria môžu byť blažení, keď ho majú v obraze dokonca aj dvakrát a vo veľmi mladom vydaní. Príbeh o troch mušketieroch mi aj v starších spracovaniach pripadal naivný a detinský, a tentokrát je príbeh tak banálny až to prestáva byť smiešne. ()

Ravi

Klasika k nedělnímu rodinnému rozjímání. Neurazí, dech nevyrazí. DiCaprio, coby střízlivý dvojník svého rozmazleného já rozjíždí hru za kulis, které se s historickými kulisami těžko dají srovnat. Ne, že bych chtěl být hnidopich, ale ani po dějové stránce se člověk moc nerozjitří. Prostě, rodinná klasika. 45% = 2/5 ()

mkubalikova

Moje guilty pleasure z dob dospívání. Parádní casting, výborný soundtrack. Zasloužilo by si to mnohem lepší scénář a jistější režii, ale brečím u toho pokaždé. Z nostalgie přihazuji hvězdičku. 70% ()

deckardx

Driv sem tenhle film sledoval jenom po ocku,takze se mi to docela libilo,ale jednoho dne jsem nemel co delat a v televizi davali zrovna tenhle "skvost"... Obsazeni neznalym napovi ze se bude jednat o vybornou zabavu a skvele herecke vykony.. Ale to je omyl.. Neco tak blbyho ve filmech teto velikosti jsem snad nevidel... Jedine co bylo skutecne nadherneho,byla ta zminena hudba... A jeste se musim vyjadrit k tomu zaveru... Jak nekdo neco tak imbecilniho mohl vymyslet?????? D'Artagnan se odhali pred muzem z masky,ze je jeho otec...To bych blil.. Nahle vybehnou proti dvaceti vojakum s puskama,u toho staci jejich velitel vykriknout jak jsou statecni ty ctyri musketyri co proti nim bezi... To bych blil podruhe.. No a kdyz uz konecne vystrileji vsechen prach do bezicich tel,tak se misto zahali dymem a nahle je videt ze vsichni stoji bez zraneni... To bych blil potreti... No a poctvrte se jeste sdovolenim pobleji nad tim ze krale vymeneni a nikdo se nic nedovi,protoze pritomni jsou zavazani mlcenlivosti... No a pate bliti jsem si nechal nakonec,abych poblil cely film... Chtel sem dat odpad,ale ta hudba je vazne skvela... ()

Philoun1

Po prvím zkouknutí by to bylo i víc, ale film se pořád vysílá a to už se pak ohraje i když musím uznat, že nepostrádá sentimentalitu a Depardieue mě pobavil. ()

jatamansi

Na tuhle slátaninu je těch hereckých hvězd prostě škoda, lepší byl Chamberlain a mým favoritem přes značný věk (filmu, ne herců) je Jean Marais. DiCapria obecně moc nemusím a v tomhle je jako čajíček, dětský a ještě ovocný. ()

solskjaer

Narychlo uplácané historické drama obsazené v tehdejší době nejbližštivější Top hvězdou Leem di Capriem. Výsledek je pak naprostá slátanina bez hlavy a paty. Za řeč stojí jen moje oblíbená "Nikita" (Anne Parillaud), která si tu střihla jednu z vedlejšáků. ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (viac)