Freddy Heflin (Sylvester Stallone ve své životní a kritiky velmi oceňované roli) je obyčejný maloměstský šerif, který má sen stát se newyorským policistou. Při záchraně své milované ženy však částečně ohluchne. Navíc celý Heflinův život se má změnit... Nejdříve objeví důkaz o vraždě, která měla vypadat jako sebevražda, a posléze také o korupci mezi policisty. Freddy si pak musí vybrat mezi muži, kteří byli jeho vzory, ženou, kterou zbožňuje, a zákonem, který má prosazovat. (oficiálny text distribútora)

donkocicak

Velmi dobrý a napínavý thriller, Stallone mě příjemně překvapil. Není to akční film nabitý akcí od začátku až do konce, nepadá tu tucet mrtvých těl na zem každých pět minut, film nekončí jako love story. A to je možná dobře. Je to spíše příjemná a oddychová, za to napínavá detektivka s nádherným závěrem, který opravdu stojí za to. Když ten film vidíte poprvé, je to úžasné a pro mne překvapující. Až film budu vidět podruhé, budu se zřejmě trošku nudit, to je taková nevýhoda. Ten moment překvapení se vytratí. Robert De Niro hraje báječně, ale postrádám trošku logiku, proč hrál zrovna tady tak malou roli. Nic proti němu a jeho herectví, ale myslím si, že roli inspektora, jakou ztělesnil, nemusel hrát zrovna on, není pro ten film až zas tak důležitý. Tvůrci se zřejmě snažili o to, aby se ve filmu objevilo více hvězd. Snad reklamní tah. Kažopádně se jim zdařil. Moji pozornost k tomuto snímku připoutalo právě herecké obsazení. ()

wOOzIe

Já nevím proč, ale tohle mi opravdu hodně sedlo... Obsazení bez diskuze užasné- Sly, kterého můžu jen v některých filmech tady možná to asi přeženu, ale podle mě jeho nejlepší role...velmi se mi líbí že dokáže takhle přesvědčivě a výborně zahrát zrovna on takového kliďase...Ray Liota je jeden z docela oblíbených herců, a rozhodně nezklamal.. Harvey Keitel je muj oblíbenec a do teto role mi zapadá náramně, Peter Berg to rozhodně nekazí, a Robert De Niro je zde ve zvláštním sestřihu a i rpo něho velmi zvláštní role, De Nira můžu hodně, a on taky vřdy zahraje na jedna, takže prostě herecky výborné...Jediné co bych vytkl je ten sestřich De Nira.... Příběh je výborný , ale někde cítíme že ruka střihačova nemilosrdně pracovala.. Je to určitě film u kterého se musí trošku zapřemýšlet a donutí člověka zamyslet se nad některými věcmi, na které film poukazuje, ať už přímo nebo metaforicky... Většinou dialogový, avšak ale napínavý děj protne útžek z minulosti a divák se dostává hlouběji do děje a do jeho podstaty.. Ve filmu je z 90% absence jakýchkoli "americkych" záběrů a scén... Prakticky až nakonec filmu v závěrečné akční části vidíme klasické střílení kdy hlavní hrdina všechny poobije.. To je snad jedinná chyba bezchybného příběhu, ale ta se absolutně ztrácí, čekal sem že nám náš Sly umře, ale myslím že to by čekala většina a možná proto je dobře že neumřel a že to skončilo happy endem, který se sem rozhodně hodí... James Mangold je taky můj oblíbenec a tohle se mu opravdu povedlo natočit... Já myslím že pět bude to správné hodnocení... ()

departed

Vlastně mě probudila až ta ,,ohluchlá" přestřelka, která mi přišla stylová. Ne že by to do té doby byla nuda, jen to prostě nebylo tak příběhově záživný. Všechno je to o policejní korupci a o fake sebevraždě, která se pak řeší po zbytek filmu = ne moc záživné. Na druhou stranu, celé to uteklo rychleji než jsem čekal. ()

Hisnuklusi

Těžké na ohodnocení, těžké. Je to takové tvrdé. Tvrdý oříšek. Na úplný začátek bych napsal, že celá ta zápletka ohledně Supermana, mi od začátku až do konce přišla strašně přitažená za vlasy. Děj se neuvěřitelně vleče a táhne, ale přes to má tendenci nedat vám odpočinout a ten film prostě dokoukat. Teď pro změnu trocha chvály. Herci, to je jasné. Brilantní herecké výkony a to se netýká jen těch, které zde většina lidí zmiňuje. Skvěle tam zahráli všichni bez jakýchkoliv výjimek. Osobně bych vyzdvihl Liottu, kterého já osobně do poslední vteřiny žral i s navijákem a tajně jsem doufal, že se z jeho postavy nakonec ukáže to nejlepší. Keitel jasný, ten snad ani zklamat nemůže, to on neumí. Atd. Prostě určitým způsobem koncert. No a zpět k tomu hodnocení teda. První polovina filmu by možná i byla na slabší čtyři, ta druhá mě ale paradoxně uspávala. Vlastně od doby co Fred začal tzv pátrat na vlastní pěst, na místo abych se dostával do toho správného varu, což asi tvůrci podle mě zamýšleli, já spíš naprosto vychladl. Závěr pak byl, jak už zde bylo dostkrát psáno zcela velkolepý. Takže ten mě zase svižně probral k životu. Jenže co z toho ? Pak už jen konec. Těžké na ohodnocení. Ale je to něco mezi 3 a 4. Takový na polo hluchý film. ()

Godhaj

,,I look at this town, and I don’t like what I see anymore.“ Tohle je poctivá kriminálka s vynikajícím obsazením. De Niro, Harvey Keitel, Ray Liotta, ti všichni hrají perfektně, ale jednoznačně nejlepší je Stallone. Ten všechny přehrál o několik tříd, a přitom hraje velmi minimalisticky, ale hrozně uvěřitelně. Scénář je velmi dobrý, ačkoliv občas jsem měl pocit, že se věnuje příliš dlouho okrajovým záležitostem a hlavní příběh se trochu rozpadá. Naštěstí to režisér zakončil hodně vybroušeným a vystupňovaným závěrem, na který se vyplatí si počkat. Země policajtů je tedy pro mě velmi kvalitní snímek s minimem chyb. ()

Duke90

Já tedy byl s konečným výsledkem spokojen! Krásná ukázka korupce mezi "strážci zákona" v podání až pestrobarevného hereckého obsazení, ve kterém vlastně dominuje téměř jediný nezkorumpovaný Sylvester Stallone s až civilním výkonem, kde byste jen marně hledali Slyovy typické trademarky. Hned v závěsu jej doplňuje ještě stále příliš neokoukaný Ray Liotta, který zde má po Goodfellas možná svou druhou nejlepší roli a doslova "křičí", že na to pořád má. De Niro s Keitelem odvádějí svůj klasický standard tvrdých chlápků jdoucích si za svým jako vždy. Cop Land plyne relativně pomalu a dle mého názoru nemá cenu hodnotit příběh, protože o tom to prostě není. Jádrem jsou právě zmiňovaní herečtí velikáni a jejich "problémy". Nicméně Harvey Keitel měl v jedné věci pravdu - Stallone na konci podnikl opravdu dětinský plán, ale díky tomu jsme se dočkali velice zajímavého závěru.... ()

Sir Ludvig

Kvôli ohluchnutému Stallonemu... a hlavne kvoli tomu, ze je presvedcivejsi nez Harvey Keitel, ktori sa drsnostou iba snazi zakryt svoje prehravanie. De Niro a Ray Liotta podavaju herecky standart, pochvalu si ale tiez zasluzi (viac nez obaja predchadzajuci) Robert Patrick, a to aj napriek "blbym fuzom". V pripade tohto filmu teda najviac potesi obsadenie a PROSTREDIE v ktorom sa pribeh odohrava. Pribeh samotny by urcite zniesol nejake-tie upravy, ktore by vylepšili dynamickú stránku veci. Opakujúci sa basový hudobný motív je pre policajný thriler cukrom na buchty. ()

Alfie

Škoda,Stallone v mnoha filmech moc nehraje a když se mu to podaří fil nemá takový ohlas jaký by si zasloužil.Keitel si svého hajzla užívá.De Niro mi připomněl svoji roli z Ohně. ()

Bigfuckman

Ten začátek zapojení do akce sheriffa Stalloneho moh být pravda trošku rychlejší. O to více zamrzí krátké, hluché, ale akční finále. Zkorumpovanost a pletky s mafií zde nastavují zrcadlo policistům a jejich přístupu či přesvědčení. ()

Marcus.das

Skoda, cekal jsem o Slye prece jenom lespi vykon-popravde to byl podle mojeho nazoru jeden z jeho nejslabsich..ale ono to bylo i dano jeho postavou, prece jenom si zas tak vyskakovat nemohl. Ale vseobecne me tohle tema moc nebere, takze jsem od tohohle kousku ani nic lepsiho necekal. Typicky beckovy prumer. Doufam ze uz se k tomuhle filmu nikdy nedostanu:D ()

epoh

Navzdory všeobecnému zdejšímu mínění tenhle film není ani béčkem, ani nepodarkem, a Sly v něm skutečně HRAJE. Formanův žák James Mangold nakoukal sedmdesátkové policejní filmy, a se skvostným hereckým obsazením natočil poctu tomuto subžánru. Ten film jsem viděl už několikrát, a kdykoliv běží v televizi, rád se na něj podívám znovu. ()

hackstolle

Pravda, neni to zrovna kosmicka rychlost co se spadu deje tyce. Da se i rict, ze hodne procent film nasbira jen kvuli te plejade hercu. Mne to ale za tri hvezdy stoji. Presne takovy ten typ filmu, u ktereho muzete hackovat svetr a neni potreba hltat kazdou pikovterinu. A z koho mam asi nejvetsi radost, je De Niro. Skoda mluvit. Je to proste borec! ()

64B

Sly jako napůl hluchý trouba, co se jakoby bojí všech. Nakonec prdí na strach a vezme věci do svých rukou. De Niro super detektiv. Holt, dneska už není korupce jenom mezi policisty. Ale nějaký takový Freddy by se hodil i u nás. :) 4*. ()

kubilov

Zajímavá sonda do života newyorských dopravních policistů v sedmdesátých letech, kteří nalézají každý večer klidný azyl v malém baru v New Jersey, odkud řídí veškeré své záležitosti a řeší své malé i velké problémy a potíže. Herecky může být film velmi zajímavě ambiciózní, to se však příliš netýká samotného obsahu a scénáře, který příliš originálnosti nepobral. Vlastně jde jen o řešení konspirací a možných korupcí uvnitř policejního sboru, který má být údajně propojený s mafií + do toho zamotává situaci nejasná situace okolo zmizení mladého kolegy. Abych se vrátil k hereckému obsazení, tak v hlavní roli předvádí jeden ze svých vůbec nejlepších hereckých výkonů Sylvester Stallone, jenž působí v (pro něj) netypické roli velmi jistě a dokonce i přesvědčivě, což jsem kvitoval jako jeho fanda s nadšením. Dalším je herecká megastar Robert De Niro, jehož role výborně reflektuje jeho tehdejší hereckou kariéru (tj. odklon od charakterního herectví spíš ke srandě), přesto je zde jako čmuchal z vnitřního zajímavou postavičkou. No a po boku těchto dvou se v Zemi policajtů objevují i nesmlouvavý a tvrdý Harvey Keitel a na všechny strany hrající Ray Liotta. Natočen je to film moc hezky, o žádné nudě také nemůže být ani řeč, a proto s klidným srdcem za 4* ()

Guran

Nezajímavý, spackaný a nudný film s dobrým hereckým obsazením. OD Slyho jsem čekal o hodně víc, než předved. Jeho výkon byl úděsný a ikdyž pro svou roli stloustnul, nějak mě to neohromilo. Prostě zklamání a jeden z nejhorších filmů Slyho. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta