Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

DavidS.

Čistokrevná staromilská povídková hororová podívaná bez korektního balastu, což je na Netflixu v dnešní době sám o sobě malý zázrak...Až mě z toho mrazí... ()

iXtr3m3

Jeden z najlepších hororových epizodických seriálov, čo poznám. Úžasné technické spracovanie, zaujímavé historky, slušné herecké obsadenie aj výkon ako taký. Len a len odporúčam. Také moderné "Poviedky zo záhrobia". Po dopozeraní všetkých častí sťahujem na štyri hviezdy s odretými ušami, pretože viac ako polovica bola fakt len do počtu, technicky síce na úrovni, ale nič svetoborné. ()

666Carnage

Super seriál, mám rád když každý díl nabídne něco jiného. Některé díly měli opravdu koule a byly hodně vostrý a něco zase bylo slabší. Dobré bylo, že i styl se lišil a nejen příběh. Tohle můžou točit furt, pokud budou dobré nápady. Některé díly by utáhli klidně celý film. Koukalo se na to moc dobře a budu rád za další série. Guiellermo Del Torro je super režisér a jsem rád, že tyhle věci produkuje. Jako celek 80% ()

Sancty

Plusom i mínusom obdobných antológií je ich pestrosť. Je teda takmer vylúčené aby sa zapáčili ako celok. Ani táto samotným Del Torom zastrešená nie je výnimkou. Práve jeho meno je najsilnejším magnetom, ktorý má silu pritiahnúť širokú pozornosť. Teda niečo podobné ako v prípade Hitchcocka. Ale na rovinu, ani jeden z nich sa nepriblížil k legendárnemu Keeperovi. ()

woodsman

velmy dobra 8 dielna hororova seria najlepsie bez konkurencie Autopsy a Pickmans Model niektore boli aj slabe ale parada bujme radi za taketo veci ()

Silviaxx

Prečo nie? Na to, že nemám v obľube poviedkové filmy alebo seriály, tak musím povedať, že toto sa mi páčilo. Samozrejme, ku každej poviedke treba pristupovať s maximálne otvorenou mysľou, keďže tu skloňujeme aj p. Lovecrafta. Kvitujem, že dejové línie sa odohrávajú v rôznych časových obdobiach, a že v nich nájdeme "subžánrový koktejl" - aj nejaké to gore, ducharinu, mystiku, príšery, "nekrofíliu" a podobne. Pri vhodnom nastavení je možné si užiť každú jednu časť a za mňa ma ani jedna z nich nenudila. ()

majec4

Niektore casti stali za to, niektore boli o nicom. Klasicky problem Netflix produkcie. Na diel s krysami ale nezabudnem nikdy, to bola zhmotnena uzkost cloveka. ()

lardko

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora mě extrémně bavil , ale musím říct že pro mě dokonalé byli jen první dva díly: Položka 36 a Hřbitovní krysy. Ostatní díly byli také dobré, ale už v nich chyběla ta jiskra nebo byli prostě jen už zdlouhavě nudné.. Jinak nemám tomu moc co vytknout, dobový děj, kostými , obsazení, scény prostě na 1* ()

warrenur

Zo vsetkych poviedok vyzdvihnem iba dve. Vdaka herectvu a atmosfere. A sice prvu - Polozka 36 a tretiu - Pitva. Ale ani tieto dve nie su nicim mimoriadne. Zvysne ma bud nudili, alebo dokonca iritovali. Nic moc, Guillermo a zvysne damy/pani reziseri a scenaristi. ()

Hapretor

Kabinet debilit Guvernéra Býka ... myslel jsem, že to bude něco nevídaného, pastva pro oči ... něco nepochopitelného ... divného a ujetého a přesto totálně zábavného a poutavého ... kdepak - Faunův Labyrint je jen jeden ... tam mu došel dech a nápady ... si myslím ... Adios ... ()

Flavors

Mám ráda Divadlo Raye Bradburyho a těšila jsem se, že by to mohlo být něco v tom stylu, ale připomínalo mi to spíš Věřte,  nevěřte. Del Tora mám ráda  (miluji Faunův labyrint) , ale tahle kolekce, byť vizuálně propracovaná, mě až na pár výjimek nezaujala. ()

Ben Nevis

Začalo to slibně, ale nakonec ty povídky jsou strašně natahované a z většiny béčkové. Guillermo del Toro se stylizuje do Hitchcocka, ale stále platí, že některé věci fungují pouze na papíře. Ať už je natočí nebo produkuje sebeslavnější jméno. ()

Daiker

Po vizuální stránce je to skvělé..... Jinak je to pro mě spíš zklamání, čekal jsem víc. Příběhy jsou průměrné, některé jen tak prostě plynou bez energie a poslední dva jsou nejhorší.... Pamatuji si jen krysy, pitvu a čarodějnici..... Na ostatní si už ani nevzpomenu..... ()

geek.ondra

Ta představa že takový reunion nadaných žánrových tvůrců by tu v podobě Kabinetu kuriozit Guillerma Del Tora mohl být aspoň každé dva roky je prostě nádherná. Co epizoda tak to nový originální horor a co epizoda tak to objev dalšího zajímavého řemeslníka. Paráda ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD