Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Hřbitovní krysy (E02)

(epizóda)
  • USA Graveyard Rats

Vykradač hrobů má pifku na hrobku bohatého muže, kterého právě pohřbili. Pod zemí ho ale čeká bludiště tunelů a celá armáda krys, která je má strážit. (Netflix)

RigorMortis

Zaujímavý námet, avšak úplne zbytočne rozťahaný a mierne predvídateľný; s odkazom na lovecraftovský mýtus v podobe amuletu a sochy neznámeho boha v podzemí. Tunely pod cintorínom ako dejisko väčšiny poviedky (odporúča 10/10 klaustrofobikov). A myšiška. Veľmi veľká a nasratá myšiška. ()

Sebule

Docela fajn, akorát to bylo trochu delší než by mělo být. Určitě o něco lepší než první díl, využití úzkých prostorů je super. Téma krysy sice moc nemusím, ale mrtvolka určitě potěšila. ()

mottleone

Tohle je přesně to, co sem od tohoto projektu očekával!! David Hewlett v hlavní roli táhne celý děj této povídky, opět je tu lehké pojetí lovecraftu, parádní podtrhující dobová atmosféra, ale především ty praktické efekty a kulisy, mua.. Není to zvlášť děsivá záležitost, ale celé to na mě fungovalo tím správným Sleepy Hollow "feelem" a tragický konec to krásně umocnil. Nadšených 80% a spokojené 4* ()

Draconian

Pěkná atmosféra, Hewlett skvělý, výborné krysy...kvituji i trochu humoru. Jen mě mrzí, že je to stejně jako minulá povídka tak trochu odnikud nikam. To co najde Hewlett dole je zajímavé, ale nijak nevysvětlené a  vlastně to nemá skoro žádnou roli. Nekonec jsem dal čtyři hvězdy, ale je to hodně s odřenýma ušima. Čekal jsem víc. ()

Scaevola

Z mého pohledu asi nejvtipnější příspěvek do cyklu a kupodivu rozhodně nejvíce lovecraftovský. Geniálně hrající D. Hewlett si projde nevysvětlitelným setkáním v podzemním chrámu a tvůrci nechávají nejasnost působit, aniž by ji završili. O krysy totiž nešlo. ()

Thalin

Chybí mi tam nějaké vysvětlení. Armáda krys, jeden zloděj a troška nadpřirozena. Ale proč? Stejně jako první díl to dostane nějaký spád v posledních pár minutách a pak šlus. Čekala jsem na nějaké rozuzlení, ale to se nedostavilo. ()

NikiVai

Boží mlýny melou, pomalu a jistě. Pro hlavní postavu nakonec až příliš pomalu. Jako jo, bylo to fajn, myšky vypadaly děsivě a když jsem se vcítila do hlavní postavy, že jako být na jeho místě, asi bych vřískala hrůzou. Jenže já bych na jeho místě nebyla, protože vykrádat hroby.... no fuj. ()

Oup

Očividne nám del Toro neplánuje podávať vysvetlenia na podnose. Veľa zostáva nevysvetleného a vôbec mi to nevadí 😀. Pripomína mi to Love Death + Robots kde je to na podobnej úrovni, chcete viac, ale kde pák panenko. ()