Zadlužený muž si pořídí sklepní kóji plnou záhadných věcí, které chce prodat. Brzy ale zjistí, že se kvůli tomu ocitl ve smrtelně nebezpečné a zoufalé situaci. (Netflix)

Sobis87

Luxusní kamera, tu si Navarro samozřejmě pohlídal, tonalita, práce se světlem, vizuálně prostě lahoda. Ono by ani ty takřka procedurální první dvě třetiny nevadily, kdyby se to nerozjelo až v posledních pár minutách a neskončilo to v tom nejlepším. Kdyby to rázem neutnuli a místo toho nám nadělili aspoň další čtvrthodinu ryzího survivalu, byla by to poctivá žánrová šlupa...takhle to vyznívá poněkud stroze, čemuž nepomáhají ani nedotažená zběžně načrtnutá doprovodná témata. Škoda. ()

Malarkey

Řádně atmosférický start Kabinetu kuriozit Guillerma del Tora s výbornou kamerou. Decentně okultistický příběh o týpkovi (hrajícího výborný Tim Blake Nelson), kterému nic neříká úcta k historii. Prostě jen vše zpeněžit a jít o dům dál. To se mu ale nakonec stává osudným, když v jedné kóji narazí na Prastarého jak vystřiženého z příběhů od Lovecrafta. A na to já hodně slyším. ()

Omnibus

"Zajíce v pytli nekupuj, ze skladu rychle upaluj!" Epizodu Války skladů "Buy Lot 36, free demon included", jsem si užil, včetně okultní odbočky do Mistrů zastavárny, podivného vrabčího hopsání starého náckomila (zůstalo bez vysvětlení), přípravy chutné stravy z půlených koček a hry na honěnou s mrtvou posedlou sestrou, hladově máchající chapadly. V závěru potěšilo i setkání u zamčených dveří s pomstychtivou ťamankou, pardon, imigrantkou. Na začátku jsem chápal i její udivený povzdech "¿Qué Clase De Hombre Eres?", což si španělštiny neznalý xenofob Nick Appleton mylně vyložil jako sprostou nadávku, pročež onu milou dámu, která "přijela dvěma autobusy" (!), nazval blbou krávou. Netušíc, jak brzy a jak zatraceně moc ho to bude mrzet. ()

Anderton

Pozor, má to cca 40 minút a nie hodinu. Rozbieha sa to veľmi pomaly a končí až príliš rýchlo. Vsuvky z vojny v zálive a minulosť hlavnej postavy tu síce majú svoje opodstatnenie, ale ten presah nie je až tak zdôraznený, ako by jeden čakal vzhľadom na to, koľko miesta tu majú. Tim Blake Nelson je skvelý, až by divák chcel, aby bol hlavnou postavou celého seriálu. ()

MikeCool

Povedený hororový "kraťas." Celou dobu se jako divák připravujete na nějakou temnou zápletku a když přijde, tak byl konec. Což mě možná trošku mrzelo, ale atmosfericky to bylo velmi povedené. ()

anais

V první řadě mně nadchl potenciál antologie a navázání na Hitchkokovsko-Bradburyovské úvody. První díl se mi moc líbil vizuálně (retro kabinky!), a hltal jsem poctivé budování atmosféry, které věštilo velké finále. A právě proto mě samotný konec zas tak nenadchl. Jako by potenciál okultních věd, magických knih a vyvolávání démonů nebyl využitý naplno. Letmé náznaky nacistické minulosti a pitoresknosti (trojité zahopsání před kabinkou), vyústily ve finále jen v jakousi "monster of the week" naháněčku po chodbách... ()

ScarPoul

Toto by som dokázal pozerať aj dve hodiny. Atmosféra je výborná. Všetko je krásne a logicky zmotivované a Tim Blake Nelson hrá prvú ligu. Až zamrzí, že to tak náhle skončí. A to je jediná výtka. Inak mi tam fungovalo všetko. To nadprirodzeno mi tam neuveriteľne sedelo. Poslednú dobu ma del Toro veľmi príjemne prekvapuje. Uvidím ako zvyšok príbehov, ale zatiaľ po prvej časti som nadšený. ()

ledzepfan

Překvapivě dobrý.. Jednoduchý, ale maximálně funkční, temný povídkový příběh, který prakticky nemá hluché místo (takové které by nepřinášelo nové informace, nebo neposouvalo děj vpřed) a který stojí na jaksi "uvěřitelné"(rozuměj: nepřekombinované) mythologii.. ()

Vyrida

Jsem zvědavý na další epizody toho to rádoby temného seriálu, protože Lot 36 mě rozhodně divácky nezklamal. Pěkná kamera, k tomu lehce mrazivá atmosféra a ono špinavé prostředí všude kam vaše oko dohlídne, dotváří gradující a ani né hodinovou hororovou idylku. Příběhová linka s druhou kóji tu sice je zbytečná, ale alespoň jsem mohl vidět paní E. Carrillo opět hrát, což mě jakožto fanouška původního Predátora potěšilo. ()

Gorehound

Trošku sa to vlieklo, a okultná zápletka mi prišla mierne chaotická a nezrozumiteľná, ale skvelá výprava, herecké výkony a v závere je to mierne lovecraftovské, síce trochu CGI, ale s citom, a skvelé. A navnadí to na ďalšie diely. ()

Lenka.Vilka

Dokonale a precizně odvedená práce, kde půl hodiny tápete společně s hlavním hrdinou, aby to na vás v posledních pěti minutách vybaflo. Což je typický postup vyprávění v tomhle žánru, a jsem ráda, že to zůstalo zachováno. A pokud se někdo začne nudit, není to problém vyprávění, ale jenom jeho problém, že na tohle není. Protože tady je všechno, co vzdává poctu žánru, byť se to odehrává v současnosti. Je to plný dlouhých divných hovorů, nesympatický hlavní hrdina, tajemné věci v kóji a hlavně pocit, že tohle dopadne jako velký špatný. ()

Martrix

Měl to být uzavřený krátký příběh, přesto tvůrci plýtvali časem, jakoby točili celovečerák. Kdyby byla položka 36 pořádně vypointovaná, nebo měla aspoň opravdu řízný konec, tak by mi ta nedynamičnost nevadila, ale takto... . Přitom úvod působil slibně. Něco mezi Věřte nevěřte a Příběhy ze záhrobí. No, uvidíme. Potenciál, tam podle upoutávek na další epizody je. Rozjezd slabý. ()